מחקר חדש: הפריחה בתעשיית ארה"ב- בסך הכל לא יותר ממיתוס

לאחר שרוב האנליסטים חזו את המשך הצמיחה בארה"ב, הנה יצא מחקר חדש שמשנה סדרי עולם
|
צינון ההתלהבות
שנת 2014 תיזכר יותר מכל כשנה שבה שוק התעסוקה בארה"ב הציג את הנתונים המרשימים ביותר מאז המשבר הכלכלי של העשור הקודם. שוק העבודה בשנה זו הוסיף מעל לשני מיליון מקומות עבודה כאשר 1 מבין כל 6 משרות כאלו היו משרות ייצור. בתוך כך, אחד מהאספקטים המועדדים ביותר של התאוששות הכלכלה בארה"ב הייתה החזרה של קווי ייצור אל גבולות אמריקה.

דוח חדש שיצא בימים האחרונים, מבקש לשפוך מים צוננים על ההתלהבות וטוען כי השיבה הביתה של קווי יצור כרגע הוא מעט יותר ממיתוס. הארגון הבלתי מפלגתי לטכנולוגיה, יזמות ומידע פרסם כי על פי מחקרו, הגדילה ביצור באה בעיקר בשל הסרת חסמי מסחר ושינוי המדידה של גורמים ממשלתיים שהציגו ירידה בייצור באופן סיסטמתי מאז שנת 2000. "היצור לדברי הארגון, עלה באחוזים בודדים מאז המשבר ותו לא. היצור או התעסוקה במדינה עדין לא הגיע לרמה שבה היה נמצא בשנת 2007."

לדברי הארגון, הסיבה העיקרית שבגללה נרשמה עלייה בצמיחה נובעת בעיקר בשל מחזוריות בייצור ובצמיחה". במילים אחרות, הצמיחה שנרשמת כיום בשווקים אינה אמורה להימשך לאורך זמן משום שאינה נשנעת על סיבות כלכליות.

קשה להתעלם מנתוני התעסוקה האוביקטיביים שפורסמו בחודשים האחרונים. שיעור האבטלה שניצב מעל ל-10% במשך יותר משנה בליבו של המשבר, כיום נמצא מתחת לממוצע ההיסטורי. הארגון, טוען שהשינוי באבטלה כמעט ואינו משנה את המצב הקיים והרעוע של שוק הייצור האמריקני שנחתך באופן דרסטי משנת 2000. "הסקטור עדיין מדדה תחת מיסי תאגיד גבוהים וההשקעה הקטנה יחסית במו"פ והכשרת עובדים".

התוצאות לטענת הארגון ניכרות בשטח, ארה"ב הפסידה מיליון משרות ייצור מאז שנת 2000 ו-15,000 מוסדות ייצור מאז שנות ה-2000.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות