לפיד בנאום לוחמני: "גם את המשקיעים נבלום - מחירי הדירות עומדים לרדת"

שר האוצר משיב למבקרי מע"מ 0%: "איפה הייתם כשהצעירים התחילו לפזול לכיוון ברלין וקנדה? נלך גם לבג"צ כדי להגן על קריטריון הגיוס"
|
(104)
יאיר לפיד
"מחירי הדיור עומדים לרדת, כלכלנים, פוליטיקאים ואינטרסנטים מכל מני סוגים אומרים בימים האחרונים שהורדת המע"מ על הדירות החדשות, היא לא הצעד הנכון גם אם תוביל להורדת מחירי הדיור", כך אמר יאיר לפיד, שר האוצר בכנס שיתופי פעולה אסטרטגיים לקידום הדיור בישראל בבנייני האומה בירושלים.

"הורדת המע"מ לא מיועדת לכלכלנים, פוליטיקאים ואינטרסנטים, היא מיועדת לצעירים ממעמד הביניים, ששירתו בצבא, שמנסים להקים תא משפחתי – ולא חשוב מאיזה סוג, להט"בי, חד הורי, לכולם מגיעות אותן זכויות – והצעירים האלה יודעים עכשיו שלמדינה אכפת מהם והיא באמת מוכנה להפסיד כסף, ומחירי הדיור באמת יירדו".

"דור שלם קרס לנגד עיניינו"
לפיד ממשיך משיב לסקפטיים ואומר: "זה בסדר גמור, מפני "והם יודעים גם עוד דבר: שכלכלנים, פוליטיקאים ואינטרסנטים מכל מיני סוגים הביאו לזה שמשנת 2009 עד שנת 2013, מחירי הדיור עלו ב-64%. זו לא עליית מחירים, זו לא התייקרות, זו שיטה! זו שיטה שבה כולם הרוויחו כסף – המדינה, היזמים, הקבלנים, הספוקלנטים, רוכשי דירות ההשקעה – אבל היה לשיטה הזו גם מחיר. והמחיר הוא שדור שלם קרס לנגד עינינו. המדינה היא לא הפוליטקאים שלה, ולא אנשים שקונים חמש דירות בבוקר אחד, ולא גיליון אקסל עם טורי רווח והפסד".

"ובגלל זה יצרנו תוכנית שהולכת לתוך כל המקומות הכואבים של המשבר, ועושה החלטות קשות, ומתערבת בשוק ומעלה את ההיצע, ותוריד את המחירים גם אם זה בכוח. הדבר הראשון שהתוכנית הזו עשתה הוא שהיא החזירה את אמון הציבור. נדל"ן הוא שוק של ציפיות, ובפעם הראשונה מזה שנים הציבור יודע – לא באופן תיאורטי, באופן מאוד מעשי, במספרים אמיתיים - שהמדינה מוכנה לשים את היד בכיס ולהפסיד הרבה כסף כדי להוזיל את מחירי הדיור".

לפיד מותח ביקורת חריפה על אלו שאינם אוהבים את התוכנית: "יש לי שאלה אליהם: איפה הייתם בשנים האחרונות? איפה הייתם כשהדור הקורס התחיל לפזול לכיוון ברלין וקנדה? איפה הייתם כשכל חודש המחירים זינקו בעצם בלי שום סיבה? הקרקע אותה קרקע, המלט אותו מלט, המנוף אותו מנוף והמחירים לא מפסיקים לעלות. אז אם אין לכם שום רעיון איך לפתור את הבעיה, תנו לעבוד, בשביל זה באנו הנה".

על פקידי האוצר: "יש לנו לא מעט ויכוחים"
"אני רוצה להגיד משהו, בהקשר הזה, על האנשים שאותם נהוג לכנות – בזילזול מסויים - פקידי האוצר, או נערי האוצר. נכנסתי לאוצר לפני שנה. אני מודה שגם אני הגעתי עם הדיעה הקדומה הזו, אבל פגשתי קבוצה מחוייבת, ערכית, שרובה שייך מבחינת הפרופיל בדיוק לדור שעליו אני מדבר. נכון שהיה לנו ויכוח מקצועי לוהט עם אלה מביניהם שהתנגדו להחלטה. יש לנו לא מעט ויכוחים כאלה, ואני רוצה לעבוד רק עם אנשים שנלחמים בכל הכוח על דיעותיהם ולא פוחדים להתייצב מול השר הממונה, כל עוד כולם זוכרים שיש מי שהתפקיד שלו הוא להחליט בסוף ושיש לנו מטרה משותפת אחת – האדם העובד בישראל, ששירת בצבא או בשירות אזרחי, שמשלם מיסים, ושכבר שנים איש לא ייצג אותו בתוך הממסד הממשלתי."

לפיד התייחס ל"הסכמי הגג", אשר נחתמו עד כה בקריית גת, מודיעין, ראש העין וקריית ביאליק: "יחד עם שר השיכון אורי אריאל ויו"ר רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן חתמנו בחודשים האחרונים על הסכמי גג לבניית 35 אלף דירות באיזורי הביקוש ואנחנו בשלבי סיכום של הסכמים נוספים שיעלו את המספר ל-100 אלף דירות. רק בראש העין השקענו יותר מ-2 מיליארד שקל בהסכמי גג שיובילו לבנית 15 אלף יחידות דיור. אנחנו בעצם בונים שם עיר חדשה, במרכז הארץ, לזוגות צעירים, ותהיה עוד עיר, של 17 אלף יחידות דיור, שאנחנו נבנה בין ראשון לבאר יעקב, על המקום שעליו עומד היום מחנה צריפין".

"נבנה דיור לסטודנטים ונקדם מגורים במכולות"
לפיד רמז על צעדים עתידיים בנושא מיסוי רוכשי הדירות להשקעה: "יחד עם רשות המיסים ואגף התקציבים אנחנו מבצעים סדרה של צעדי מיסוי ואכיפה כדי לבלום את הספקולנטים מלרכוש דירות להשקעה שמייקרות את השוק.
יחד עם משרד המשפטים וראש עיריית תל אביב רון חולדאי אנחנו מקדמים את חוק השכירות ההוגנת, שיגדיר את זכויות השוכר והמשכיר, ויאפשר לשוכרים לדעת שלא יקפיצו להם את המחירים באופן בלתי מבוקר כל שנה".

לצעירים, אומר לפיד: "יחד עם ארגוני הסטודנטים והות"ת אנחנו משקיעים 160 מיליון שקל בבניית מעונות סטודנטים וגם בפרוייקטים של מגורים במכולות ובמבנים יבילים, כי עם אנשים צעירים אפשר לעשות נסיונות קצת יותר נועזים".

לגבי פינוי בסיסי צה"ל, אמר לפיד: "יחד עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר התנענו כבר את פינוי מחנות צה"ל במרכז, לטובת פרוייקטים של דיור, ויחד איתו אנחנו מסיימים בימים אלה הסכם בילטארלי עם ממשלת סין שיאפשר לנו להביא הנה מספר גדול של עובדי בניין סינים ברמה גבוהה שיעזרו להגדיל את קצב הבניה. יחד עם חברת הכנסת מירי רגב, אנחנו מקדמים עכשיו את חוק הותמ"לים שיאפשר קיצור דרמטי של תהליכי התכנון והבניה בישראל. במקום שנחכה שנים לאישורים, נעשה את זה בחודשים."

לפיד מעביר מסר חריף לרשויות המקומיות המעדיפות לבנות שטחי משרדים ומסחר במקום דירות, כדי לזכות בתשלומי ארנונה גבוהים יותר: התוכנית האחרונה הזו תלויה גם בהתגייסות שלכם, ובדחיפה שלכם לבניית דירות של שלושה וארבעה חדרים. אני יודע שארנונת עסקים משתלמת יותר, ואני יודע שזוגות צעירים עם ילדים קטנים הם עסקת הארנונה הכי גרועה מבחינתכם כי ההוצאה עליהם גדולה יותר מההכנסה, אבל אתם מנהיגים, ומנהיגות היא היכולת לראות את התמונה הרחבה יותר. אתם לא צריכים להיות חלק ממשבר הדיור הישראלי, אלא חלק מהפתרון שלו".

לפיד ממשיך במסר לרשויות המקומיות: "הצעירים האלה הם העתיד של הערים שלכם, הצעירים האלה הם הילדים של התושבים שלכם, ובטווח הארוך אתם לא רוצים שהם יילכו לבנות את הסטרט-אפ שלהם בתל אביב, או להקים את המסעדה שלהם בברלין ולקחת לשם את כל מקומות העבודה. ראשי ערים כל הזמן מתלוננים בפני על בעיות של תעסוקה איכותית. איך אתם רוצים שתהיה אצלכם תעסוקה, אם הצעירים הכי מוכשרים שלכם יברחו החוצה בגלל מחירי הדיור? אם אתם רוצים אותם אצלכם, בונים ויוזמים ומקימים עסקים – אתם צריכים לדאוג לזה שיהיו להם דירות קטנות יותר, במחיר סביר. אנחנו נעזור לכם כספית, ואנחנו נעשה את זה יחד, אבל אתם צריכים לשים את הדיור של הצעירים האלה – אצלכם בעיר - כמטרה איסטרטגית שלכם."

לגבי הקריטריונים של תוכנית מע"מ 0%, אמר לפיד: "הצעירים החרדים כלולים בתוכנית הזו, כל מה שהם צריכים לעשות בשביל לזכות בהטבות שעליהם מדובר, כולל במע"מ-אפס, הוא להתגייס לצבא או לשירות אזרחי כמו כל אזרח ישראלי אחר בגילם. ולכל מי ששואל אותי אם זו לא אפליה אני רוצה להגיד: שירות צבאי או אזרחי במדינה הזו הוא ערך. ואם צריך אנחנו נלך גם לבג"ץ כדי להגן על סולם הערכים שלנו, כי הגיע הזמן שנפסיק לפחד להיאבק על הערכים שלנו ועל הציונות שלנו, ונחזור להיות גאים בהם ולעמוד מאחוריהם".
תגובות לכתבה(104):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 69.
  בש
  אילן 02/04/2014 22:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ישר כוח
  סגור
 • 68.
  תגדיל את ההיצע זה יותר מעשי, תשחרר קרקעות ותכניות (ל"ת)
  משה - חיפה 02/04/2014 15:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 67.
  3% תשואה על כסף כשחייבים לתחזק את הדירות ולוקחים
  א 31/03/2014 01:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סיכונים להתפוצצות צנרת, לדיירים שאינם משלמים וכו' הם ממש לא ספקולציה. כל מי שהשקיע בבורסה השנה עשה הרבה יותר בלי להתעסק בחוזים וכו'
  סגור
 • 66.
  אדיוטי - הוא ישלם לטייקונים שיבנו להשכרה ויהרוס את
  א 31/03/2014 01:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתהמשקיעים הקטנים שקנו דירות כפנסיה או כהבטחה לכך שלבניהם יהיו בעתיד דירות למגורים. קל מאד להרוס. מכירת הדירות להשקעה תגרום להקפצת מחירי השכירות. בדיוק כמו שכשמכרו את דירות עמידר לדיירים גרמו לכך שאין דירות לכל מי שזקוק לשיכון ציבורי
  סגור
 • 65.
  יאיר אתה מלך ילכו המשכירים המכוערים לעבוד (ל"ת)
  השכרה זה לא שוד 29/03/2014 15:57
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 64.
  כל הכבוד לפיד סוף סוך מנהיג חושב (ל"ת)
  וואו שנים לא היה 29/03/2014 15:31
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 63.
  לפיד ינצח בבחירות הבאות זה כבר ודאי (ל"ת)
  לפיד לראש הממשלה 29/03/2014 12:56
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 62.
  לפיד לראשות הממשלה כחלון שר הבינוי והשיכון (ל"ת)
  לפיד ראש הממשלה הבא! 29/03/2014 12:55
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 61.
  לבלום משקיעים ע"י מס רכוש (ל"ת)
  כל כך פשוט 28/03/2014 09:25
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 60.
  משקיע זה אדם שמקבל תשואה של 3 אחוז עם סיכון
  צביקה דורון יועץנדלן 28/03/2014 09:04
  הגב לתגובה זו
  3 1
  ועושה מה שהמדינה לא עושה - מאפשר לחסרי דירה לגור מחוץ לבית הוריהם. יש להגן בחוק על משכירים במקרים ששוכרים לא משלמים.
  סגור
 • 59.
  הופה, איזה קרביות מול האזרח הקטן, איפה הוא כששודדים את
  שני 27/03/2014 21:00
  הגב לתגובה זו
  6 1
  קופות הגמל וקרנות הפנסיה, משאבי הטבע של המדינה וכול מה שרק אפשר להעלות על הדעת. גיבור גדול מאד מול האזרח הקטן. להעיף אותו מהר עם כול שאר המושחתים.
  סגור
 • 58.
  רק דיכוי משקיעי הנדלן יפתור את הבעיה (ל"ת)
  מיסוי - פתרון מיידי 27/03/2014 20:40
  הגב לתגובה זו
  3 4
  סגור
 • שכחתי לרשוםאת שמי..... (ל"ת)
  יחצן משרד האוצרולפיד 29/03/2014 12:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 57.
  היי יאיר,
  שר אוצר בדימוס 27/03/2014 17:37
  הגב לתגובה זו
  7 1
  תבלום גם את המשקעים בבורסה אחרת גם היא עלולה לעלות. ואל תשכח גם לא לסלול כבישים כדי שהספקולנטים יסעו בתחבורה ציבורית. יכול להיות שאתה שר אוצר של עם ספקולטיבי?
  סגור
 • 56.
  600,000 דירות להשקעה= קריסה טוטאלית, מי שפיקח מכר אתמול
  סולומון 27/03/2014 14:56
  הגב לתגובה זו
  3 5
  מי שחכם ימכור בהפסד קל יחסית היום(שאני אומר קל הכוונה ל-10-15% פחות) ומי שישאר יפסיד עוד 20% נוספים כל שנה במשך שנתיים וזה בעידוד הריבית שתעלה החל מסוף שנה נוכחית ומאמצע שנת 2015 באופן חד. אני יודע שהנבואה ניתנה לשוטים אבל כאן מדובר בבטוחה!!! עוד שנתיים מהיום המחיר 50-60% פחות לגזור ולשמור.
  סגור
 • 55.
  כל הכבוד לשר האוצר יאיר לפיד
  גדי 27/03/2014 13:15
  הגב לתגובה זו
  6 7
  כולם דיברו= ובסוף רק אחד משתדל ומיאתמץ שאפו ענק ללפיד
  סגור
 • טען עוד
 • 54.
  חייבים לשים סוף לרמות השכר והפנסיה במגזר הציבורי
  צביקה דורון יועץנדלן 27/03/2014 10:45
  הגב לתגובה זו
  5 2
  החגיגה של המגזר הציבורי יושבת לכולנו על הצוואר !!!
  סגור
 • 53.
  האידיוט פוצה פה וכוווולנו מאמינים לו.... שקרן מגמתי. (ל"ת)
  בא לעשות לביתו. 27/03/2014 10:40
  הגב לתגובה זו
  6 7
  סגור
 • 52.
  במקום כל ההתחכמויות עם המע"מ למה לא למסות דירות להשקעה? (ל"ת)
  למה? כי יש לו.... 27/03/2014 10:29
  הגב לתגובה זו
  4 3
  סגור
 • 51.
  הגאון הגדול לפיד פוצה פה לאחר שהסוסים ברחו מהאורווה.... (ל"ת)
  ולאחר שכבר עשה לביתו 27/03/2014 10:15
  הגב לתגובה זו
  4 4
  סגור
 • 50.
  מוותר על העברת המע״מ לקבלנים, בבקשה מס אמת ומוגדל על
  זוג צעיר 27/03/2014 09:04
  הגב לתגובה זו
  1 3
  רווחי השכירות!!! הגיע הזמן לשחרר דירות לזוגות צעירים מידיהם של ״משקיעים״ שקנו בזול מאד/ ירשו, ותופסים דור שלם בביצים. והכי גרוע גורפים לכיס כסף שחור.
  סגור
 • אין סיכוי, השכירות במדד והם רוצים אותו נמוך כדי לא לשלם
  שכיר 27/03/2014 14:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לך תוספת שכר
  סגור
 • 49.
  מיקי לוי סגן שר האוצר סותר את עצמו חובה לראות
  מיקי לוי 26/03/2014 23:35
  הגב לתגובה זו
  1 1
  https://www.youtube.com/watch?v=ySSfb-HC-uc
  סגור
 • 48.
  לפיד בסדר גמור הבעיה הריבית הנמוכה תעלו אותה השוק יתרסק (ל"ת)
  agami123 26/03/2014 20:07
  הגב לתגובה זו
  6 4
  סגור
 • איפה הליצן היה עד עכשיו. מלבד להעלות מע"מ מה הוא עשה? (ל"ת)
  מנסה שוב לשטות בצבור 27/03/2014 10:17
  הגב לתגובה זו
  5 3
  סגור
 • 47.
  תעלה את הריבית המחירים ירדו לבד ותחליף קרנית פלוג (ל"ת)
  agami123 26/03/2014 19:58
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור
 • 46.
  לפי התגובות פה נראה שהמשקיעים בלחץ לפני מפולת בנדלן
  שלמה מעוז 26/03/2014 19:26
  הגב לתגובה זו
  6 2
  מי שרוצה להרוויח שיתגמש במחיר וימכור היום לפני שבקרוב תגיע המפולת ואז נראה ירידות של מעל 30 אחוז משקיעים יאבדו את החיסכון
  סגור
 • 45.
  בכל מקרה הורדת מחירי הדירות תעלה לממשלה כסף. אז כבר
  vrcbh, 26/03/2014 17:23
  הגב לתגובה זו
  7 4
  אפשר לנקוט בצעד אפקטיבי להורדת מחירי הדירות: ביטול מס הבורסה!
  סגור
 • לא צריך לוותר בורסה צריך למסות משכירים 45% מס
  not frayer 28/03/2014 01:02
  הגב לתגובה זו
  1 1
  ולעשות רגולציה מחירי השכירות.זה יפתור בעיה.
  סגור
 • הוא בסה"כ מנסה לפזר מסך עשן על העברות מיליארדים ליו"ש (ל"ת)
  משת"פ של בנט ואוריאל 27/03/2014 10:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 44.
  צירוף קטלני למשק פלוגי תמיד בעד מיסים
  לפיד ופלוג 26/03/2014 16:34
  הגב לתגובה זו
  5 3
  לפיד בעד עצמו
  סגור
 • 43.
  משקיעי הנדלן ילמדו על בשרם שכמו שלא
  כל הכבוד לפיד 26/03/2014 16:28
  הגב לתגובה זו
  12 8
  מתווכחים עם הפד ושהפד רוצה שהמניות יעלו אז הם עולים ככה לא מתווכחים עם הממשלה , אם הממשלה החליטה החלטה אמיתית להוריד את מחירי הנדלן לא יעזור לאף אחד מחירי הנדלן ירדו !
  סגור
 • הנדל"ן ירדו אבל רק בהתנחבלויות = המדיניות שלו ושל אחיו. (ל"ת)
  א. שקד 27/03/2014 10:23
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
 • מה יש לך נגד המשקיעים? הם לא הבעיה . הבעיה היא
  ל43 26/03/2014 16:35
  הגב לתגובה זו
  8 5
  הממשלה וההיצע שלה. מה כואב לך אם יש משקיע חכם שבחר לקנות דירה במקום להשקיע בתוכנית חיסכון בריבית חצי אחוז? או לשים בקופת גמל ולשלם עמלות ושישחקו לו בכסף?
  סגור
 • גם הממשלה אבל גם המשכירי דירות כי
  not frayer 28/03/2014 01:08
  הגב לתגובה זו
  2 3
  צריך לחשוב ולהיות אדם. פעם להחזיק עבד היה חוקי. והרבה החזיקו.ומה קרה? בסוף קמו העבדים והתומכים וביטלו עבדות.היה הרבה עצבים מצד בעלים של העבדים-הפסידו כסף ושלטון. אבל מה-צריך להיות בן אדם. אם במדינה יש מצב חרום אז צריך להפסיק להיות חזיר.רוצים כסף ? תעסקו במלאכה,תפתחו פלאפליה-תעבדו!!!
  סגור
 • זה מגיב מטעם האוצר ו/או לפיד... הרי ברור לכולם שהממשלה
  שרון 26/03/2014 23:01
  הגב לתגובה זו
  8 1
  ורק היא אשמה בחוסר הצע של דירות ורק הממשלה אשמה בהרס החסכון לטווח ארוך של קופות הגמל וקרנות הפנסיה עם ביטול הטבות המס ושוד דמי הניהול השערורייתיים. אז לפיד גיבור גדול על גברת כהן הפנסיונרית המסכנה מחדרה; הוא הרבה פחות גיבור עם תשובה ואריסון וכיו"ב. כנראה שהוא בעל האינטרסים......
  סגור
 • 42.
  נהרוס את המשקיעים. נעלה להם מיסים. אבל נוזיל להם
  קדימה בלגאן 26/03/2014 16:14
  הגב לתגובה זו
  10 2
  את הקוטג והטלפון. זה הכי חשוב. לא נמכור את כיל כי זה שלנו לא נמכור את תנובה לסינים כי הם מלוכסנים. לא נייצא גז כי זה שלנו. וביבי החלשלוש שותק
  סגור
 • הלוואי ולא היו מייצאים את הגז. אך הם עושים זאת עבורם. (ל"ת)
  ולעזאזל הדורות הבאים 27/03/2014 10:31
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • איזה גיבור לפיד על המסכנים שמנסים להציל משהו לפנסיה.,הו
  שרון 26/03/2014 23:02
  הגב לתגובה זו
  5 3
  לא יתן להם ויקח הכול לאוצר הטורפני, רעב ומסית בסגנון גרמניה לפני מלחמת העולם השניה נגד היהודים שכביכול הרסו את כלכלתה.
  סגור
 • יש חוקים בשביל פנסיה.נדלן הוא לא (ל"ת)
  not frayer 28/03/2014 01:09
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • ליחצן משרד האוצר ולפיד, איזה חוקים? שביטלו את הטבות המס
  מוטי 29/03/2014 12:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שחייבו להפקיד כספים בקרנות פנסיה וקופות גמל בלי אפשרות לגעת בהם? (לא כולל את מנהלי הקופות והקרנות השודדים החוקיים).........
  סגור
 • 41.
  למה לא להשקיע ?תכה אותם בהיצע ולא בהבל פה ומיסים. (ל"ת)
  גמלאי 26/03/2014 15:39
  הגב לתגובה זו
  8 1
  סגור
 • מה יעשה גימלאי בלי פנסיה? ישקיע ב 0 אחוז ריבית?
  משקיעים 26/03/2014 16:16
  הגב לתגובה זו
  5 6
  מה אכפת לפודל הזה אם פנסיונר משקיע כסף ומרויח משכד 3000 שח? בינכה עם 5000 שח אי אפשר לממן פיליפינית אבל אפשר לא ליפול כעול על המדינה . האיש הכי מטומטם שיש במדינה זה לפיד כבר חשבתי ששלי יחימוביץ הרסנית אבל לפיד עולה עליה פי 7
  סגור
 • לא שישדוד צעיר ללא דירה ויעלה לו שכד 10% כל שנה (ל"ת)
  ממש חכם 29/03/2014 15:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • מינויו לתפקיד שר האוצר = טעות פטאלית היסטורית (ל"ת)
  חכם בטלויזיה 26/03/2014 16:30
  הגב לתגובה זו
  6 3
  סגור
 • בחר בו לשר אוצר. המטרה של ביבי היתה להמשיך באותה
  ביבי אשם 26/03/2014 16:37
  הגב לתגובה זו
  7 2
  מדיניות ולפיד יהיה המוציא לפועל כי יש לו הרבה מנדטים בכנסת ביבי הביתה
  סגור
 • 40.
  הגאון
  יאיר 26/03/2014 15:32
  הגב לתגובה זו
  7 6
  מבלי משים פוגע הגאון באלה שבחרו בו. אלפי חוסכים בני המעמד הבינוני נוכחו שכספם רק הולך ומאבד מערכו והחליטו להשקיעו בנדל"ן - ובהם נלחם עכשיו הגאון. זוהי שירת הברבור שלך אדון יאיר.ממדינה בעלת כלכלה חופשית היא הופכת למדינה בולשביקית תחת ידו של הבן של טומי לפיד. צחוק הגורל.
  סגור
 • תתבייש תתעלה מעל השקעותיך הכושלות צריך דיור זול (ל"ת)
  עוד אינטרסנט 29/03/2014 15:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • לא יהיה פה זמן רב יהרוס וילך (ל"ת)
  מאוכזב לפיד 26/03/2014 16:00
  הגב לתגובה זו
  4 3
  סגור
 • 39.
  המשיח הגיע. הכינו את השופרות. (ל"ת)
  מ 26/03/2014 15:25
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • משיח? מקסימום חמור לבן..... (ל"ת)
  מירב 27/03/2014 16:34
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 38.
  הם עוד יתחננו שיקנו פה דירות. כל המשקיעים יעברו לקנות
  מדינת ישראל הזויה 26/03/2014 15:17
  הגב לתגובה זו
  13 10
  בחו"ל המדינה הולכת אחורה. הכל פה מחלבת מיסים . לפיד מסוכן למדינה
  סגור
 • אתה לא מתבייש אינטרסנט? לא תוכל לשדוד צעירים בשכ"ד? (ל"ת)
  איזה אנשים 29/03/2014 15:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 37.
  תתעוררו=בשטח פחות20%=רוב מעמד ביניים עני=בועה+50%=מיתון (ל"ת)
  בלוףהרצה פראייר!!!!! 26/03/2014 15:17
  הגב לתגובה זו
  8 2
  סגור
 • 36.
  מונופול על מחיר הזוי=אסון לדור הצעיר שהם קיומת המדינה! (ל"ת)
  קבלן,בנק,ממשל=גנבים 26/03/2014 15:13
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור
 • 35.
  מס על קרקע
  האנליסט 26/03/2014 15:00
  הגב לתגובה זו
  2 2
  כל קבלן מווסת את היצע הקרקעות שלו וכך נוצר מחסור אדיר בדירות ברגע שייהיה מס על קרקע כל קבלן ימהר לבנות וכך המחירים ירדו. למה לא עושים זאת? כי בעלי הקרקעות הם התורמים הגדולים למפלגות.
  סגור
 • 34.
  כל הכבוד ותודה לשר לפיד. די לציניות! (ל"ת)
  אחד העם 26/03/2014 14:59
  הגב לתגובה זו
  9 12
  סגור
 • הצחקת. כל הכבוד למי שהעלה מע"מ והוזיל את השמנת החמוצה. (ל"ת)
  אידיוט, מעריץ לפיד 27/03/2014 10:34
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 33.
  רכבת מהצפון למרכז תוריד לחץ הדיור ותיצור שגשוג כלכלי (ל"ת)
  ציון 26/03/2014 14:50
  הגב לתגובה זו
  8 0
  סגור
 • 32.
  יהיר לפיד:גאון אף אחד לא הצליח רק הגמד הנמוך בהצהרותי
  שרון 26/03/2014 14:47
  הגב לתגובה זו
  9 7
  ו הלוחמניות מתוך שירותו הצבאי בעיתון במחנה.ג-עון
  סגור
 • עוד יצטערו פה על המהלך הטיפשי הזה (ל"ת)
  לפיד 26/03/2014 15:18
  הגב לתגובה זו
  7 4
  סגור
 • 31.
  לפיד תתפטר נכשלת בענק העם לא מאמין לך. (ל"ת)
  מיקי 26/03/2014 14:32
  הגב לתגובה זו
  11 14
  סגור
 • 30.
  שטויות!!!
  ששי חיים 26/03/2014 14:11
  הגב לתגובה זו
  11 5
  לפיד לא מבין כלום! תגדיל את ההיצע לכולם (כל המגזרים) וכך הכלכלה תתחזק והממשלה ממילא תקבל יותר מיסים ישירים ועקיפים. מחירי הדירות יתמתנו ואולי ירדו 5%-10% אחרי השנה הראשונה או שניה שזה יבוצע. יהיה יותר מקומות עבודה לכולם וממילא אנשים ממגזרים שונים שרוצים לעבוד יעבדו. אם הוא היה רוכב על גל של "אהבה" ולא שנאה, תאמינו לי, הוא היה יכול להגיע להיות ראש ממשלה. אבל הוא עןשה את כל השטויות האפשריות. בזבז תחמושת מילולית על החרדים (הוא רק מפסיד מזה כי הם לא ישתנו), הקים לעצמו אויבים ממפלגתו ומהליכוד והדרך עוד ארוכה. שילך הביתה או לאוניברסיטה להוציא תואר בכלכלה כמו בן אדם נורמלי. חבל שהצבענו לו!!!
  סגור
 • אפשר לשקר למחצית העם כל הזמן אי אפשר לשקר לכולם כל הזמן (ל"ת)
  19 מנדטים שהתאדו 27/03/2014 10:36
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור
 • 29.
  פקידי האוצר סופרים (נזק תיאורטי) שלכסף שלא קיים במערכת (ל"ת)
  ד"ר לכלכלה 26/03/2014 14:07
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 28.
  לפיד, לא לשכוח בנייה להשכרה. לא לכולם יש הון עצמי לקניה (ל"ת)
  אחד 26/03/2014 14:03
  הגב לתגובה זו
  6 2
  סגור
 • הוא לא יישכח. הקים חברה מיוחדת עבור חברו אורי שני... (ל"ת)
  מה יקבל בתמורה?? 27/03/2014 10:37
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 27.
  שרה ביבי
  דגן 26/03/2014 13:50
  הגב לתגובה זו
  5 1
  הזהר מצמד חמד שרה רואה עצמה מלכת ישראל ירדו לחייך
  סגור
 • 26.
  דירות להשכרה
  יהויכין 26/03/2014 13:49
  הגב לתגובה זו
  7 9
  "גם את המשקיעים נבלום" - סוף סוף מצאנו את האשמים בבעית הדיור. ומאיפה יגיעו דירות להשכרה אם לא יהיו משקיעים שירכשו דירות וישכירו אותן בתשואה מתקבלת על הדעת? ואל תשכחו: כל דירה המושכרת ע"י משקיע מקטינה את הצורך להקצות מתקציב המדינה בעבור דירה כזו. נכון פעלה הממשלה בנסיונותיה לעודד השקעה בדירות להשכרה ע"י חוקי הטבות במס - אז אם הממשלה מעונינת לעודד בניה/השקעה בדירות להשכרה, מה הדיבורים על "נבלום את המשקיעים"? אל תשכחו שהתשואה מהשכרה בברלין או ניו יורק גבוהה בהרבה מזו שבארץ וגזירות נוספות על המשכירים רק יגרמו לרבים מהם להסיט את השקעותיהם לחו"ל, כפי שרבים כבר עושים בהעדר אלטרנטיבות מפתות בארץ!
  סגור
 • 25.
  מס על דירות להשקעה , זה הפיתרון .להביא למצב שלא יהיה
  יודפת 26/03/2014 13:45
  הגב לתגובה זו
  10 7
  כדאי להשקיע בדירה,.השוק יוצף בדירות
  סגור
 • למה מיסוי למה שינאה יעיל יותר היצע והשוק יעשה את שלו. (ל"ת)
  גמלאי 26/03/2014 15:41
  הגב לתגובה זו
  5 3
  סגור
 • 24.
  תותח
  אזוב מצוי 26/03/2014 13:40
  הגב לתגובה זו
  13 6
  יאיר מאמין לכל מילה שלך זו האמת תמשיך בעשיה ולא בדיבורים
  סגור
 • 23.
  יאיר לפיד ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל תראו לאיפה
  זוג צעיר 26/03/2014 13:38
  הגב לתגובה זו
  17 14
  אומץ יכול להביא אדם עשה מעשה פשוט וברגע שירדו מחירי הדיור לפיד יהיה ראש הממשלה הבא
  סגור
 • 22.
  לפיד הולך להצליח בגדול. בהצלחה (ל"ת)
  אלוני 26/03/2014 13:24
  הגב לתגובה זו
  21 10
  סגור
 • 21.
  תביא גם קבלנים סינים כי המקומיים יתקעו לתכנית מקלות
  אזרח 26/03/2014 13:21
  הגב לתגובה זו
  22 1
  הקבלנים המקומיים יעשו כל תכסיס שפל שהם יכולים כדי למנוע ממחירי הדירות לרדת. לכן יש להביא לא רק עובדי בניין סיניים אלא גם קבלנים סיניים.
  סגור
 • 20.
  מייד ! לא להשתאות .
  האמת בפנים 26/03/2014 13:10
  הגב לתגובה זו
  15 8
  להוציא משקיעים מהמשחק . זה הדבר ביחיד שיוריד את המחירים ולא יפוצץ הבועה .
  סגור
 • אני חוזרת ומשתאה משגיאות הכתיב שלך והקנאה החולנית (ל"ת)
  מירב 27/03/2014 16:36
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 19.
  מה לגבי להקפיץ את המשכנתה באופן בלתי מבוקר, כל חודש?
  שאלה 26/03/2014 13:08
  הגב לתגובה זו
  5 2
  הרי לקחו פה כמעט 200 מיליארד שקל בריביות משתנות, וזה רק ב 5 השנים האחרונות
  סגור
 • 18.
  הדבר היחיד שצריך לרדת זה הממשלה שמטרתה לקחת
  נבזות 26/03/2014 13:07
  הגב לתגובה זו
  6 4
  מיסים. כל המהלך הזה יביא להתעשרות הממשלה שמכל מחדל שלה היא עושה כסף. בושה וחרפה.
  סגור
 • 17.
  יאיר יהיר דל גאה נראה אותך בעוד 8 חדשים (ל"ת)
  שמעון 26/03/2014 13:03
  הגב לתגובה זו
  8 4
  סגור
 • 16.
  עדיף משכנתא 30 שנים מאשר שכירות 60 שנים
  צביקה דורון יועץנדלן 26/03/2014 13:02
  הגב לתגובה זו
  6 12
  וכל עוד הריבית נמוכה המחירים לא ירדו בגלל עוצמת הביקוש
  סגור
 • זה מתומתם עם קבלות11 (ל"ת)
  אנונימי 26/03/2014 13:42
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • עדיף שכירות שנתיים ואז לקנות במחיר הוגן
  בועז 26/03/2014 13:07
  הגב לתגובה זו
  13 1
  בית - 4 קירות וגג בטון, 80 מ"ר 250-300 אלף ₪ כולל רווח לקבלן, על מה ולמה?
  סגור
 • 15.
  אולמרט , ברק, ביבי - אילי נדל"ן בגלל זה לא נקפו אצבע (ל"ת)
  א 26/03/2014 13:02
  הגב לתגובה זו
  11 2
  סגור
 • גרים ברחוב? (ל"ת)
  לפיד ושלי 26/03/2014 13:07
  הגב לתגובה זו
  4 5
  סגור
 • 14.
  בשביל מה צריכים 120 מושחטים ,לא מספיק 70 כמו בסנהדרין
  בא 26/03/2014 13:00
  הגב לתגובה זו
  10 3
  להבדיל כמובן .שם היו גם צדיקים .
  סגור
 • לא צריך 120 חברי כנסת עם מזכירות שמתעוררות אחת
  כנסת מושחתת 26/03/2014 13:08
  הגב לתגובה זו
  7 0
  ל 10 שנים. מספיק 70 עם מזכירות
  סגור
 • ולא כולם שחיטה כשרה...... (ל"ת)
  מוטי 29/03/2014 12:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 13.
  כבוד השר לפיד כל הכבוד לך בלעדי תעוזתך ויוזמתך לא היה
  ציון 26/03/2014 12:55
  הגב לתגובה זו
  16 10
  פיתרון וביבי וחבריו היו ממשיכים לישון והצעירים הוי ממשיכים ביאושם לחפש בית בנכר אני פגשתי הרבה כאלה כשהייתי ביולי אוגוסט האחרון בטיול בארהב ובקנדה
  סגור
 • 12.
  לפיד
  אזרח 26/03/2014 12:51
  הגב לתגובה זו
  11 11
  ביבי ביבי תציל אותנו מהאיש הזה. אנשים יעזבו את הארץ בגללו. הוא הורס כלכלכה . ומשקיעים מחול לא יתקרבו לפה.הוא בה למלחמה . כאשר אינו מבין מאומה.
  סגור
 • 11.
  דרך אחת בלבד לעצור את עליית המחירים
  שלמה 26/03/2014 12:48
  הגב לתגובה זו
  23 0
  להציף את השוק בבניה רוויה זולה ופשוטה, הרי האבסורד זועק לשמים, קחו לדוג' את ראש העין התב"ע של העירייה ישנן תוכניות לבניית עשרות אלפי יח"ד נוספות, ובמקום שהמדינה / המינהל תשחרר כמה אלפים במכה, ובכך להוריד את הביקוש והתחרות בין הקבלנים, היא משווקת מאות מאות בודדות כל פעם, כדי שהמחירים יאמירו וכתוצאה מכך המדינה תרויח פעמיים הן מחיר לקרקע גבוה יות, והן מחירי מיסים גבוהים...
  סגור
 • 10.
  שר האוצר הוא שמשון ... הההה מסכן (ל"ת)
  חומי 26/03/2014 12:46
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 9.
  לפיד
  שלמה המלך 26/03/2014 12:44
  הגב לתגובה זו
  12 7
  לפטר אותו מיד.
  סגור
 • 8.
  ------כל שאר ה 119 ח"כים צריכים ללמוד מלפיד!!!---------
  רונן 26/03/2014 12:38
  הגב לתגובה זו
  18 12
  סוף סוף מישהו מזיז דברים לכיוון שלנו ולא לכיוון בעלי ההון, המקושרים והאינטרסנטיים. תמשיך כך לפיד והרווחת גם את הקול שלי בבחירות הבאות!
  סגור
 • חבל שאתה לא מבין מה יקרה פה באמת. הממשלה תתעשר
  לרונן 26/03/2014 13:09
  הגב לתגובה זו
  6 8
  ממיסים ותו לא
  סגור
 • 7.
  תותח-וכל הממשלה מתנגדת שתבינו (ל"ת)
  jhf 26/03/2014 12:33
  הגב לתגובה זו
  6 9
  סגור
 • 6.
  יש לגבות ארנונה פר ראש - ואז נראה בנייה שפוייה!
  די לטיפשות! 26/03/2014 12:32
  הגב לתגובה זו
  2 2
  השיטה של גביהה לפי מ"ר יוצרת בנייה לא מתאימה ויקרה - הרי ברור שרשויות לא יעודדו בנייה של יחידות דיור הפסדיות עבורם!
  סגור
 • 5.
  למה נזכרת רק עכשיו גיבור . (ל"ת)
  בא 26/03/2014 12:32
  הגב לתגובה זו
  2 5
  סגור
 • 4.
  גבר גבר (ל"ת)
  מילים כדורבנות 26/03/2014 12:32
  הגב לתגובה זו
  6 7
  סגור
 • גבר קבר, לכול עם ישראל (ל"ת)
  מוטי 29/03/2014 12:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  פקידוני האוצר טועים ובגדול!
  ראובן גרפיט 26/03/2014 12:29
  הגב לתגובה זו
  15 6
  1. כמו משל הרב והעז, הם,פקידונים שכירים ,שאינם מבינים דבר מהו משק חי ובועט כי הם מוגנים והפנסיות שלהם מובטחות, ממציאים מיסים (מס ריח זוכרים), מעלים את המע"מ ואחר בוכים את בכי הקוזק הנגזל. שוכחים שהם משרתים אותנו האזרחים! 2.הפקידונים ספרו את הסכומים "האבודים" מפטור ה18% בפועל %15.3 אבל כסף זה לא היה מגיע לאוצר, כי לזוגות האלה אין כסף לרכוש דירה. ואילו עתה , הם יתאמצו ירכשו דירות ובנוף יפעילו מנוף צמיחה במקש השוקע באבטלה. רכישת דירה משמעותה רכישת ריהוט, ציוד ביתי מגוון, אינסטלטורים , חשמלאים +++. כאן אין פטור והאוצר ופקידיו השבויים בקוטנצפטים שגויים יהנו מכסף רב. והמשק יצמח. 3. שיגבו מעמ מהירקות והפירות ושיאפשרו יבוא מזון ללא גביית מס מהמונופול הדתי. לסיכום לפיד - הנזק שגרם בנק ישראל גבוה בסדרי גודל מהנזק לכאורה של ביטול פטור המעמ.
  סגור
 • 2.
  לא מענין אותך שמחירי השכירות יעלו??????
  שלוי 26/03/2014 12:28
  הגב לתגובה זו
  7 5
  עשירים לא גרים בשכירות!!!!
  סגור
 • לא יעלו-יירדו רק.וזה כבר כאן. (ל"ת)
  לא פראייר 28/03/2014 01:11
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 1.
  אדון לפיד!! צריך לבנות והרבה, לא שום פטנט אחר
  שלוי 26/03/2014 12:26
  הגב לתגובה זו
  18 2
  אולי המדינה תפסיק לגנוב מכולנו מיסים על הנדלן ועל הקרקעות, תפסיקו לעשות חגיגות על חשבוננו!!!!!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות