אושר: המשך הפחתת ריבית המשכנתא ופטור ממס למוסדיים על שכ"ד

ועדת הכספים אישרה היום להאריך את הוראת השעה להפחתת הריבית הקבועה על המשכנתאות ותמריץ למוסדיים להיכנס לשוק השכירויות
|
(4)
חנן מור
ועדת הכספים אישרה היום (ב') את המשך הפחתת הריבית למשכנתאות מסובסדות של משרד הבינוי והשיכון ופטור ממס לגופים המוסדיים על הכנסות מהשכרת דירות.

הלוואות משכנתא אלו מיועדות אך ורק לזוגות צעירים ולחסרי דירה שרוכשים דירה ראשונה וזאת על ידי מתן קבועה של 3% על המשכנתא וסבסוד הריבית על ידי משרד הבינוי והשיכון. בין השנים 2009 ו-2011 הריבית הקבועה במשכנתאות אלה לא הייתה אטרקטיבית יחסית להלוואות בשוק החופשי. בעקבות המשבר הפיננסי העולמי ירדה ריבית לרמות נמוכות לעומת שיעור הריבית של משכנתאות משרד הבינוי והשיכון שעמד אז על 4% צמוד מדד ל-25 שנה. לפיכך, היקף הביצוע של הלוואות מוכוונות בתקופה זו היה זניח.

החל מינואר 2012, במסגרת תיקון לחוק הלוואות לדיור הוריד משרד הבינוי והשיכון את הריבית הקבועה לחסרי דירה הזכאים למשכנתאות מסובסדות ל 3% בלבד, למשך 25-28 שנה.

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס מסר: "אני מברך על ההחלטה להאריך את הוראת השעה לפיה תופחת הריבית הקבועה על משכנתאות המסובסדות על ידי משרד הבינוי והשיכון לריבית של 3% גם בשנת 2013. מאז שהופחתה הריבית למשכנתאות מוכוונות בתחילת השנה נרשם גידול של למעלה מ-80% במימושן. הצעד הוכח כמסייע לזוגות צעירים ברכישת הדירה הראשונה בחייהם".

בנוסף כאמור אישרה ועדת הכספים פטור ממס לקופת גמל על הכנסה מדמי שכירות בשל השכרת דירות מגורים לטווח ארוך. צעד זה נועד לקדם את המכרזים שישווקו בקרוב באזורי הביקוש לטובת פרויקטים אלו.

אטיאס אמר: "ההחלטה שהתקבלה היום היא צעד חשוב בקידום היוזמה ליצירת שוק משוכלל של דיור להשכרה ארוכת טווח. המסלול החדש מקבל דחיפה משמעותית משורת הטבות ותמריצים שניתנים ליזמים שיכנסו לפרויקטים להשכרה, על ידי הגדלת הכדאיות הכלכלית ושיפור התשואות שיקבלו היזמים. הקרקעות ניתנות ללא תמורה (ללא מחיר מינימום) או בהנחות חסרות תקדים. המוצר החדש יאפשר מתן פתרונות נוספים לטובת הזוגות הצעירים ומי שאינו רוצה להשתעבד למשכנתאות ולרכישת דירה בתחילת דרכו".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אגלה לכם סוד הכול חארטה- אין מתנה חינם מהמדינה
  פקיד משכנתה 10/07/2012 00:36
  הגב לתגובה זו
  2 0
  זה נכון שהריבית הקבועה הצמודה. היא 3% כפי שרשום בכתבה.לעומת כ3.3-3.8% בריביות רגילות של הבנק. אבל- אבל גדול. בפועל המדינה נותנת לבנקים לספוג את הריבית הנמוכה על החלק של הזכאות שמסתכם בכ90-150 אלף שח בדרך כלל. לכן הבנק כגוף כלכלי תפקידו להרוויח מעלה את הריבית במסלולים האחרים. כך ששורה תחתונה מי שלוקח זכאות יקבל על הזכאות 3 % ועל היתרה במשתנות כ3.25 ואילו מי שלא לוקח זכאות יקבל את כל הכסף במשתנה (כל 5 שנים) כ2.6%. ברוב המוחלט כמעט של המקרים רוב הלקוחות צריכים כמה מאות אלפי שקלים, ולכן הזכאות גורמת להפסד של ממש. הזכאות שווה רק למי שצריך כ100-150 אלף ש,ח ויש לו את כל היתר הון עצמי. עכשיו שאתם יודעים. תגידו לפקיד הבנק לבדוק לכם שורה תחתונה היכן משלמים פחות כסף. בדרך כלל מי שלא ממש זכאות משלם פחות. (חוץ מהריצות הנוספות והמסמכים המתישים לתעודת זכאות,אישור מקצין העיר\ שירות לאומי,תעודת נשואים,תעודות זהות אחים ואחיות תאריכי לידה וכו וכו..). בהצלחה לכולם.
  סגור
 • 3.
  עוד תרגיל ממשנתו של ביבי
  אריה 09/07/2012 17:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תיראו איזה תרגיל מכינים לנו: כאילו מעודדים את שוק דירות להשכרה ובדרך נותנים הטבות שיניבו 7 אחוז תשואה לקבלנים. בימקום לשווק קרקעות במחיר הזוי מחלקים קרקעות לטייקונים ולקבלנים. ככה זה כשהמדיניות היא לטפל בסימפטום ולא במחלה. אם היו נותנים גם למשקיע הקטן לרכוש דירות ולא מתנכלים לו היו כאן עשרות אלפי דירות להשכרה. שוב ציבור חזירי יזכה להטבה ממשלה חזירית.
  סגור
 • 2.
  ריבת של 3% על איזה סכום?
  שלומי 09/07/2012 14:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה הסכום המקסימלי שאפשר לקחת בריבית כזו?
  סגור
 • 1.
  שר השיכון מכניס אלפי זוגות צעירים להתחיובויות של מליוני
  מטומטמים 09/07/2012 13:38
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ם, ממשלה אטומה, מדינת היהודים העשירים? איך אפשר לעמוד בהחזר הלוואה של מליון שקל???
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות