הדולר טס לשיא של שנה וחצי: "בטווח הקצר ההתנגדות המשמעותית הראשונה ב-4.2"

כך מעריכים כלכלני כלל פורקס. "השווקים אוהבים את הטון החיובי שמשדר אובאמה וזה עשוי לתמוך בדולר", מציין ראש חדר עסקאות מט"ח בהונג קונג.
|
הדולר טס לשיא של שנה וחצי: "בטווח הקצר ההתנגדות המשמעותית הראשונה ב-4.2"

מטבע הדולר רשם היום עלייה של 0.721% ונסגר ברמת שיא שנה וחצי, ברמה של 4.191 שקלים. הדולר פתח את יום המסחר בעליות של כ-0.4% מול השקל, אך העליות הלכו והתחזקו במהלך היום, וזאת על רקע התחזקות הדולר בעולם.


בעולם נחלש היום היין היפני ונסחר ברמת שפל של 3 חודשים מול הדולר, זאת לאחר ששר האוצר היפני ציין כי הגירעון בינואר התרחב לרמה הגבוהה ביותר מאז 1986. "השווקים אוהבים את העובדה שאובמה משדר טון אופטימי", מציין ג'רארד כץ, ראש חדר עסקאות מט"ח ב-STANDARD CHARTERED PLC בהונג קונג, ומוסיף כי הדבר עשוי לתמוך בדולר.

"המשקיעים באירופה מעריכים כי ב-5 במארס תרד הריבית בגוש האירו, והשוק אולי יתחיל לתמחר קיצוץ נוסף לאחר מכן, כך שייתכן שהאירו ייחלש לרמה של 105 יין עד סוף מארס", ציין דייסקה אונו, אסטרטג מט"ח ראשי ב-SUMITOMO MITSUI בטוקיו.

הדולר התחזק היום בשיעור של 0.721% מול השקל ושערו היציג נקבע ברמה של 4.1910 שקלים, בעוד האירו התחזק בשיעור של 0.622% מול השקל לרמה של 5.3534 שקלים. בזירה העולמית, עולם מתחזק הדולר מול הליש"ט ומול האירו בשיעורים של 1.04% ו-0.32% בהתאמה, ומוסיף לערכן 0.30 מול היין היפני.

"בניגוד לדולר בעולם, שמזגזג כבר מספר ימים, כנגד השקל ממשיך הדולר להתחזק בצורה עקבית ואתמול כבר נסחר ברמה גבוהה מ-4.18 שקל לדולר. הפחתת הריבית בגובה 0.25% לא הפתיעה את השוק בצורה שתשפיע על הדולר, שממילא נמצא במגמת עלייה ברורה. בטווח הקצר מגמה זו אמורה לגלות התנגדות ראשונה משמעותית קצת מעל 4.20 שקלים לדולר", מציינים כלכלני כלל פורקס.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות