חברת קרנות הנאמנות של אקסלנס תמוזג אל תוך 'קסם'

|
אבנר חדד, צילום: יח"צ

בית ההשקעות אקסלנס הודיע היום כי חברת המדדים 'קסם' רוכשת את החברה האחות אקסלנס קרנות נאמנות, וזאת לפי ההודעה בעקבות כניסתו הצפויה לתוקף של תיקון 28, הקובע כי תעודות סל יהפכו לקרנות נאמנות שייקראו "קרנות סל". עם כניסת התיקון לחוק לתוקף, במארס 2018, יהפכו כל תעודות הסל בישראל לקרנות סל, בדומה למקובל בעולם. קסם מנהלת כ-27 מיליארד שקל בכ-200 תעודות סל, ואקסלנס קרנות נאמנות מנהלת כ-11.5 מיליארד שקל, מהם כ-3.5 מיליארד בקרנות מחקות. החברה הממוזגת תנוהל ע"י מנכ"ל קסם אבנר חדד.

איל לפידות, מנכ"ל הפניקס ואקסלנס: "זהו החלק השני בתוך מהלך שנועד להחזיר את אקסלנס למסלול של מצוינות. השלב הראשון היה השינוי המבני בחברת הגמל – מהלך שכבר מתחיל לשאת פרות וכעת אנו בפתחו של השלב השני בו אנו מעוניינים להגדיל את נתח השוק של הקרנות הן בגודל הנכס והן בהכנסות ולהעניק ללקוחותינו מוצרים מצוינים. המהלך נועד לחזק את פעילות הקרנות ואת בית ההשקעות, כך שאקסלנס תצטיין הן בניהול מוצרים פאסיביים והן בניהול  מוצרים אקטיביים".
 
אבנר חדד, מנכ"ל קסם: "החברה הממוזגת תביא את המצוינות והמובילות כפי שעשתה קסם בניהול המדדים גם לתעשיית קרנות הנאמנות. שוק הקרנות ומוצרי המדדים צומח בקצבים גבוהים, הן בניהול הפסיבי (בעיקר באפיקים המנייתיים) והם בניהול האקטיבי (בעיקר באפיק האג"ח). תיקון 28 מייצר הזדמנויות עסקיות לשלב את שתי גישות ההשקעה תחת מנגנון רגולטורי אחד". 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות