אלשטיין מנסה ללחוץ על סלינגר דרך העובדים: מענק שמן בהיתר שליטה

כ-4,000 עובדי כלל ביטוח ייהנו ממענק ממוצע של 30 אלף שקל. למה תשלום המענק תלוי למעשה במפקחת על הביטוח?
|
(1)
ענת לוין, צילום: ענת לוין
בעוד אין בעל שליטה בפועל בכלל ביטוח, והפיקוח על הביטוח מסרב להעביר את השליטה בחברת הביטוח לידי קבוצת אי.די.בי, הוועד מצליח לרשום הישג מול איזי כהן, מנכ"ל כלל, ומול אי.די.בי - בעלת המניות הגדולה.
הבוקר חתמו הסתדרות המעו"ף, בעלת השליטה בכלל ביטוח קבוצת אי.די.בי וועד עובדי החברה על הסכם מיוחד לחלוקת מענק לעובדים עם מכירתה של כלל. לפי ההסכם, במידה שבעלת השליטה תצליח למכור את מלוא אחזקותיה הנוכחיות בכלל, יקבלו כ-4,000 עובדים המועסקים תחת הסכמים קיבוציים מענק מכירה שגובהו יסתכם ב-80-120 מיליון שקל (בהתאם למחיר המכירה). 
בנוסף נקבע בהסכם כי אם כלל ביטוח יסרבו לאשר את המענק, קבוצת אי.די.בי תעניק רשת ביטחון למענק בהיקף של 40-80 מיליון שקל. סכום המענק הממוצע לעובד עשוי להגיע עד 30 אלף שקלים.
לחץ על האוצר דרך הוועד?
המענק ישולם רק במצב בו אי.די.בי תמכור את מלוא אחזקותיה, ולא חלקים. ההסכם יפקע במועד בו יפחת שיעור החזקותיה של החברה בכלל עסקי ביטוח משיעור החזקותיה הנוכחיות בכלל עסקי ביטוח כאמור (כ- 39.8%). המענק יחולק גם במקרה שאי.די.בי עצמה תקבל היתר שליטה מהמפקחת על הביטוח.
סעיף זה מהותי, שכן הפיקוח על הביטוח במשרד האוצר מנסה להכריח את אי.די.בי למכור מידי ארבעה חודשים 5% ממניות כלל ביטוח שבבעלותה. משמעות הסעיף שתשלום המענק תלוי בהחלטת המפקחת על הביטוח דורית סלינגר, שמתעקשת שלא לתת לאי.די.בי של אדוארדו אלשטיין היתר שליטה בכלל ביטוח.
כלומר, אם האוצר לא ייתן היתר שליטה לאלשטיין או יכירח אותו למכור חלקים מכלל ביטוח  - המעק לא ישולם.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מגיע לו היתר שליטה , מתעללים בו
  כלל 27/02/2018 10:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אהיה הרבה יותר רגוע לדעת שהבעלים של אידיבי , יהודי מיליארדר שהשקיע 2 מיליארד בחברות בישראל ,מצליח להשביחן על אף הפסדו האישי הענק נכון להיום. מאשר שיתנו שליטה לחברה סינית עם משטר אללה יוסטור וגנטיקה של זייפנים. סלינגר צריכה לבחור כי נראה שאין קונים שקופצים עם זהות אמריקאית /אירופאית כפי שהיא מבקשת ולהפיץ בבורסה שיכסחו את המניה זו פשוט השחת תערך לכולם
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות