ביקושים של למעלה ממיליארד שקל בהנפקת האג"ח של בזן

בזן השלימה גיוס סדרה דולרית ולקחה 392 מיליון שקל; השלב הציבורי - ביום חמישי
|
(1)
בתי זיקוק, צילום: יח"צ

קבוצת בזן השלימה אמש (ג') את השלב המוסדי של הנפקת אג"ח באמצעות הרחבת סדרות דולרית (סדרה ט') ושקלית (סדרה ה') בהיקף כולל של כ-392 מיליון שקל.

אגרות החוב מדורגות על ידי מעלות S&P בדירוג של A- והן בעלות מח"מ מעל מ-4.3 שנים ולוח סילוקין מותאם לצורכי בזן. הריבית בסדרה ה' ירדה משיעור של 5.9% לשיעור של כ-2.2% בגיוס הנוכחי.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

הקבוצה הודיעה לקראת ההנפקה כי בכוונתה לגייס אג"ח בהיקף של עד 350 מיליון שקל ע.נ., אך לאור הביקושים הגבוהים, של למעלה ממיליארד שקל בשלב המוסדי, החליטה בזן להגדיל את היקף הגיוס.

ישראל לדרברג, סמנכ"ל כספים וכלכלה, קבוצת בזן: "סיימנו היום הנפקה מוצלחת נוספת המשקפת ריבית דולרית קבועה של 4.3% וריבית שקלית קבועה של כ-2.2%. הנפקה זו ממשיכה את מגמת הפחתת עלויות המימון של הקבוצה לצד הארכת המח"מ. הביקושים הגבוהים ושיעור הריבית שהושג במכרז המוסדי מעידים על ירידת הסיכון והאמון שזוכה לו החברה משוק ההון".

ישר בן מרדכי, מנכ"ל קבוצת בזן: "מדובר בהבעת אמון של הגופים המוסדיים בחוסנה הפיננסי של בזן לאורך זמן. הגיוס מהווה מהלך נוסף בשיפור איתנותה הפיננסית ונזילות הקבוצה. קבוצת בזן ממשיכה לממש מהלכים אסטרטגיים שיבטיחו את המשך הפחתת העלויות התפעוליות; ביניהם, החתימה על ההסכם לרכישת גז טבעי ממאגרי כריש תנין וקבלת רשיון מותנה להקמת תחנת כוח חדשה, שתאפשר לה לייצר 135 מגוואט חשמל לצריכה עצמית. כל זאת, במקביל להמשך הקטנת החוב של הקבוצה".

השלב הציבורי של ההנפקה מתוכנן להתקיים ביום חמישי. גיוס האג"ח מלווה על ידי קונסרציום חתמים בהובלתם של פועלים אי. בי. אי. חיתום, מנורה חיתום, ברק קפיטל חיתום, לאומי פרטנרס, אקסלנס נשואה חיתום.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  העיריה והממשלה מתנכלות וחולבות אותה . אז אין אמון בחברה
  בזן 24/01/2018 08:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לקנות בזן זה לתת כסף לממשלה . חולבים את המשקיעים אחרי שמכרו את הזבל הזה לפרייאר של המדינה . ועוד יורקים לו בפרצוף. עידן עופר חייב למכור את בזן בחזרה לממשלה וגם את כיל. רק ככה ניפטר מכל העיתונאים הכלומניקים שעשו קריירה על חשבון הכסף של הצבור והכוונה לרוזנטל המגעיל בעל הדירות שעתר נגד מס דירה שלישית וליחימוביץ הדגולה מחברת הספר המצליח בכל הזמנים "אשת איש" אשה נעלה עם רמת מוסר מהגבוהות בעולם.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות