פרוטרום ממשיכה ביישום אסטרטגיית הצמיחה: רוכשת חברה נוספת בברזיל תמורת כ-33 מיליון דולר

חברת הטעמים חודרת בצורה חזקה לשוק הברזילאי עם רכישה שלישית במספר והשישית באמריקה הלטינית ב-5 השנים האחרונות
|
(2)
אורי יהודאי, צילום: יח"צ

ענקית הטעמים הישראלית {פרוטרום} ממשיכה בתנופת הרכישות ומודיעה על רכישה רביעית השנה - 80% ממניות חברת 'SDFLC' הברזילאית, יצרנית מובילה של פתרונות טעם מתוקים לתחום הקינוחים בברזיל, בתמורה כוללת של כ-110 מיליון ריאל ברזילאי (כ-33 מיליון דולר). בתוך כך, הסכם הרכישה כולל אופציה לרכישת יתרת המניות של הנרכשת החל מכשנתיים וחצי ממועד השלמת העסקה, במחיר המבוסס על ביצועיה העסקיים של 'SDFLC' בתקופה זו.

הכנסות SDFLC ב-12 החודשים שהסתיימו בחודש מאי 2017 עמדו על כ-72 מיליון ריאל ברזילאי (כ-22 מיליון דולר), לאחר שרשמה ב-5 השנים האחרונות קצב צמיחה שנתי ממוצע של כ-17%. החברה מעניקה ללקוחותיה תמיכה במחקר ופיתוח מוצרים בהתבסס על סל פתרונות שלם ואיכותי לתחום הגלידות והקינוחים המבוסס על חומרי גלם טבעיים והכוללים: פתרונות טעם מגוונים, פתרונות מרקם, ציפויים וזיגוגים, וכן מגוון ייחודי של פתרונות פונקציונליים חדשניים (דלי סוכר, דלי שומן, דלי קלוריות ואנטי אלרגניים).

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בדיווח החברה נמסר כי פעילותה של SDFLC סינרגטית במידה רבה לפעילות פתרונות הטעם של פרוטרום, בדגש על תחום הטעמים המתוקים ותחום פתרונות הטעם החדשניים מבוססי חומרי גלם טבעיים המיועדים לתחום הקינוחים, בו לפרוטרום תשתית גלובלית צומחת שחוזקה והועמקה בהתבסס על פעילותה הצומחת של Inventive (אותה רכשה פרוטרום בדצמבר 2015), בשוק הסיני ובמזרח אסיה ובזכות מגוון הפתרונות הטבעיים והחדשניים מבוססי הפרי של Taura (אותה רכשה פרוטרום במאי 2015). רכישת SDFLC מאפשרת לפרוטרום את המשך הרחבת פעילותה הגלובלית בתחום פתרונות הטעם המתוקים הטבעיים תוך הרחבת והעמקת פעילותה ונתח השוק שלה בברזיל ובאמריקה הלטינית, בהתבסס על מינוף הידע והטכנולוגיות הייחודיות של SDFLC ומערך השיווק והמכירות הנרחב של פרוטרום באזור, להרחבת פעילותה של SDFLC למדינות נוספות וכן תוך ניצול הזדמנויות ה- Cross-selling הרבות של מוצרי פרוטרום ללקוחות SDFLC. 

לדברי אורי יהודאי, נשיא ומנהל העסקים הראשי של קבוצת פרוטרום "רכישת SDFLC ממשיכה את יישום אסטרטגיית הצמיחה המהירה והרווחית של קבוצת פרוטרום, ואת מימוש חזונה "To be the preferred partner for tasty and healthy success". זוהי רכישה אסטרטגית חשובה המאפשרת לפרוטרום חיזוק משמעותי של מעמדה בשוק הברזילאי, שהינו השוק המרכזי באמריקה הלטינית. ל-SDFLC מעמד מוביל בשוק פתרונות הטעם המתוקים לתחומי הגלידות והקינוחים בברזיל, המתבססים על ידע ומסורת ארוכת שנים וטכנולוגיה חדשנית, ובכוונתנו להמשיך ולהרחיב את פעילותה באמצעות התמיכה הגלובלית של פרוטרום, ותוך ניצול הזדמנויות ה-Cross-Selling הרבות הן על ידי הצעת סל הפתרונות הרחב של פרוטרום ללקוחות SDFLC בברזיל, והן באמצעות הרחבת פעילותה של SDFLC למדינות האזור בהן יש לפרוטרום כבר תשתית שיווק ומכירות. השלמת בניית האתר החדיש והמודרני תאפשר הכפלת כושר הייצור של SDFLC תוך תמיכה בהמשך הצמיחה המהירה של הפעילות וניצול הסינרגיות התפעוליות רבות עם פעילותינו הקיימת בברזיל.
 
"נמשיך ונפעל להרחבת פעילותינו בברזיל ובאמריקה הלטינית, ובשווקים מתפתחים צומחים נוספים בהם אנחנו מתמקדים כמנועי צמיחה. רכישת SDFLC היא הרביעית שפרוטרום מבצעת השנה, ורכישה שישית לפרוטרום  באמריקה הלטינית בחמש השנים האחרונות, תקופה במהלכה בנינו במרבית המדינות במרכז ובדרום אמריקה תשתית רחבה של שיווק ומכירות, הנתמכת בפעילות המו"פ והייצור המקומית והגלובלית שלנו. אני משוכנע כי תשתית זאת תתמוך בהמשך הצמיחה המהירה של פעילותינו באמריקה הלטינית הן באמצעות צמיחה אורגנית והן באמצעות רכישות נוספות שאנחנו בוחנים. בשנים האחרונות מיישמת פרוטרום אסטרטגיה של התרחבות גאוגרפית בצפון אמריקה ובשווקים מתפתחים (אסיה, אפריקה, מרכז ומזרח אירופה ודרום אמריקה) בעלי שיעורי צמיחה גבוהים יותר. אסטרטגיה זו הביאה לכך שבזמן שמכירות פרוטרום ב-6 השנים האחרונות גדלו פי 2.6, המכירות באותה תקופה בשווקים המתפתחים גדלו פי-3.8, כך שנתח המכירות בשווקים המתפתחים היווה ב-2016 כ-41% ממכירות פרוטרום לעומת כ-27% ב-2010.

באקסלנס הוציאו התייחסות לרכישה כשכתבו כך: "עסקה זו תואמת את אסטרטגיית הרכש של פרוטרום, המתמקדת ברכישת חברות בגודל בינוני-קטן במכפילים נמוכים יחסית ושווקים אסטרטגיים/סינרגטיים. תחום הטעמים לגלידות מתאפיין בשיעורי רווחיות גבוהים ביחס לסקטור. לפיכך, אנו מעריכים כי מחיר העסקה מגלם מכפיל EBITDA נמוך מ-10x לפני סינרגיות. העסקה מחזקת את האחיזה בדרום אמריקה, שוק צומח ואסטרטגי עבור פרוטרום. קיים פוטנציאל למכירות צולבות בפלח שוק אטרקטיבי וסינרגיות תפעוליות".
 
מניית פרוטרום נסחרת סביב שיא כל הזמנים לאחר שאת השנה פתחה המניה בצורה מרשימה ועם תשואה חיובית דו ספרתית נאה של כ-21%. החברה נסחרת לפי שווי שוק של כ-14 מיליארד שקל.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  פרוטרום מחליפה את טבע
  אהרון 25/06/2017 11:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ניהול שקול עקב אחר אגודל המנכל מוביל את החברה משיא לשיא באופן שקול ומדוד . גילוי נאות מחזיק במניות החברה כבר מעל שלוש שנים ובכול פעם שהמניה יורדת קונה עוד .
  סגור
 • 1.
  פרוטרום מניה שחייבת להיות בכל תיק
  פרוטי 25/06/2017 10:47
  הגב לתגובה זו
  1 1
  המניה שהיא הלהיט של השנים הקרובות ותכנית חיסכון בטוח לגיל הפנסיה לדעתי צפויים בה רווחים של מאות אחוזים לתווך הארוך בהצלחה למחזיקים
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות