רשות ני"ע הפסיקה את פעילות קרן אור של שלמה מעוז וחיליק טפירו

בהודעה למשקיעים כתב טפירו "לצערי, האילוץ להשהות את פעילות ט.ב. מתקדמים בכספים נובע מעמדת רשות ניירות ערך בנוגע למתכונת פעילותה"
|
(5)
שלמה מעוז, צילום: Bizportal

רשות ניירות ערך החליטה לעצור את פעילות קרן אור אותה מנהל חיליק טפירו. הכלכלן הראשי של קבוצת טפירו הוא שלמה מעוז. מדובר בקרן שנקראת גם ט.ב. בפרסום הקרן בתקשורת נכתב כי היא מבטיחה שנתית של 8.5% ותשואה מובטחת לשנתיים של 23% כשבצד הפרסומת מופיעה תמונתו של שלמה מעוז.

חיליק טפירו כתב בין היתר בהודעה באתר קבוצת טפירו כי "אני רואה חובה לעצמי לפנות אליכם באופן אישי ולעדכן בדבר השהיית פעילות "ט.ב. מתקדמים בכספים". לצערי, האילוץ להשהות, בשלב זה, את פעילות ט.ב. מתקדמים בכספים נובע מעמדת רשות ניירות ערך בנוגע למתכונת פעילותה של "ט.ב. מתקדמים בכספים".

ובהמשך כותב טפירו כי "בשים לב לעמדת , גיבשנו צוות מומחים רב-תחומי, לצורך הבחינה והטיפול בסוגיה זו והשלכותיה, ואני תקווה, כי עם מיצוי הבדיקות והבחינות הנדרשות יימצא פתרון הולם וראוי."

הסיבות לעצירת פעילות הקרן עדיין לא פורסמו, אבל ידוע כי הרשות בדקה את אופן פעילותה של הקרן ואת אופן גיוס הכספים שלה בתקופה האחרונה. חברת ט.ב מתקדמים בכספים היא למעשה חברה ליזמות וביצוע של עבודות תמ"א 38, ואת הכספים היא מגייסת לשם ביצוע הפרוייקטים בתמורה לתשלום מהמשקיעים.

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  שלמה טוען שהקרן לא שלו והוא רק היה יועץ כלכלי שלה (ל"ת)
  כותרת מפוצצת לרטינג 05/05/2014 11:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  עדיף שוודסיד תישאר בחוץ !
  משקיע בנפט וגז 03/05/2014 17:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השוק האזורי עצום!אפשרויות ההפקה והיצוא זולות וכדאיות ללא השואה למה שוודסיד מביאה עמה, למה צריך להקטין אחוזי בעלות וליצא גז בשיטה יקרה? ההנפקה המוצעת של אג"ח תממן היצוא לאזור, תקטין הוצאות משמעותית,תשמור על חלקם המלא של השותפויות ותגדיל הרווח משמעותית למשקיעים, בקיצור, לא צריך וודסיד!
  סגור
 • 3.
  מה לגבי יוטרייד ?
  מיקי 30/04/2014 08:30
  הגב לתגובה זו
  4 0
  גם מבטיחים תשואה הזויה ובפועל גורמים להפסדים
  סגור
 • 2.
  מזמן כבר הייתה צריכה לסגור להם את הפיות
  ברוך 30/04/2014 08:28
  הגב לתגובה זו
  6 2
  הם גם ממש לא מעניינים מה הם אומרים חוץ מזה שכל האנשים מסוגם מבלבלים אם המוח והביצים ועד היום הכל היה בגדר הטרדות האמת שלדעתי הם לא ממש מבינים בבורסה הכל מי שיקולים אישים צרים
  סגור
 • 1.
  טוב מאוד - קרן שמבטיחה תשואה שניתית כזו מן הסתם ....
  22 30/04/2014 08:23
  הגב לתגובה זו
  6 1
  היא קרן מסוכנת שאולי לא פועל ת בדרכים כשרות
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות