ביקוש של 3 מיליארד ש' לחוב של לאומי; ביקושים של 120 מ' ש' לאלון גז

המוסדיים התנפלו על הנפקת החוב של לאומי על מנת לזכות בשבריר נוסף של ריבית ביחס למה שמציעה המדינה. הזכויות של אלון גז בפרויקט "תמר" מהווים בדרך עקיפה בטוחות להנפקת החוב
 | 
גליה מאור (צילום: BizTV)
השלב המוסדי בהנפקת החוב של בנק לאומי 0% לאומי 2,530 0% לאומי בסיס:2,530 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הסתיים הערב (ג') בהצלחה, לאחר שהגופים המוסדיים הזרימו ביקושים בהיקף של 3 מיליארד שקל. מדובר בהנפקה בדרך של הרחבת הסדרות י"ג בה הסתכמו הביקושים בכ-1.3 מיליארד שקל והרחבת סדרה י"ד אליה הוזרמו ביקושים בהיקף של 1.7 מיליארד שקל. מדובר בסדרה של כתבי התחייבות ובסדרה של חוב משני.

ההנפקה תשמש את הבנק למיחזור התחייבויותיו התפעוליות. ועל פי הערכות של מקורבים להנפקה יסתפק הבנק בגיוס של 2.5 מיליארד שקל מה שיאפשר לו להציע למוסדיים ריביות נמוכות יותר, אם כי גבוהות במקצת מהריביות שמציעה המדינה.

הנפקות החוב של הבנקים הישראלים בלטו בשנה החולפת כשהיוו כשליש מסך פעילות החיתום בשוק הישראלי, והצלחת הנפקת החוב של לאומי הערב מאותת כי מגמה זו תימשך גם בשנת 2012.

נציין כי הגופים המוסדיים שאינם מעוניינים להסתפק בריבית המזערית שמציעות האג"ח של ממשלת ישראל מעדיפים להשתתף בהנפקות החוב של הבנקים אשר נהנים מיציבות ומדירוג גבוה ולהשיג בכך גבוהה יותר מזו שיקבלו מהמדינה.

בנוסף התקיים הערב השלב המוסדי בהנפקת החוב של חברת אלון גז הנשלטת על ידי קבוצת אלון של איש העסקים דודי ויסמן, אשר מחזיקה בנתח של כ-4% מפרויקט "תמר".

החברה שמתכוונת לגייס בסה"כ כ-120 מיליון שקל זכתה כבר הערב לביקושים בסך 120 מיליון שקל ויתכן שתגדיל את היקף ההנפקה כולה. ההנפקה הינה של חוב נחות (לעומת גיוס חוב בכיר שהחברה שוקלת לבצע בהמשך). ההנפקה הערב תשמש את החברה לצורך המשך מימון הפיתוח של פרויקט הנפט גז הימי "תמר". הנפקה זו צפויה לשמש כשכבת חוב המזנין של החברה בפרויקט וההישג הבולט של החברה בגיוס חוב זה הוא שהיא זכתה לאמון המוסדיים למרות שהאג"ח שהונפקו אינן מדורגות. הריבית בהנפקה זו צפויה להיסגר ברמה של כ-8.5%.

מאחר ולחברה עדיין אין תזרימי מזומנים מפרויקט "תמר" הבטוחות שהעמידה החברה לטובת האג"ח שהונפקו הערב הן בצורה עקיפה הזכויות של אלון גז בפרויקט "תמר". מקורב להנפקה מסר ל"ביזפורטל" כי מה שמרשים בהנפקה זו שנחשבת למסוכנת יחסית הוא מידת ההענות של הגופים המוסדיים, כלומר קרנות הפנסיה, קופות הגמל וחברות הביטוח, בעוד שמרבית שחקני הנוסטרו והחתמים נשארו בחוץ. בהנפקה לקחו חלק 7 גופי חיתום ישראלים.

נציין כי מאז חודש ספטמבר רשמה מניית אלון גז זינוק חד של כ-43% והיא נסחרת כיום בבורסה לפי שווי של כ-523 מיליון שקל. כ-82% ממניות החברה מוחזקות על ידי קבוצת אלון ואילו הציבור מחזיק בכ-17% ממניות החברה
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה