לקראת הדיון הקריטי ב-9 במאי בעניין מיסוי דירה שלישית - עמוד המחאה בפייסבוק מעלה הילוך

 |  (224)
נדל"ן, צילום: לילך צור
בזמן ששוק הדיור בישראל נכנס למצב של האטה הולכת ומחריפה, לא מעט גורמים ממתינים כעת בדריכות ל-9 במאי, יתכנס הרכב מורחב של שופטי בית המשפט העליון כדי לדון בעתירות כנגד החוק שיזם השר כחלון שמכונה - 'החוק למיסוי דירה שלישית'. ביחד עם התייקרות הריביות על המשכנתאות, החוק שמקדם כחלון וכבר עבר את אישור הממשלה ככל הנראה תמך במגמה של יציאת המשקיעים משוק הדיור (אם בצורה של מכירת דירות ואם בצורה של הימנעות מרכישת דירות), וכעת השאלה היא האם אכן החוק יבוטל או יאושר.
נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור תעמוד בראש הרכב השופטים שיכלול גם את השופטים אסתר חיות, נועם סולברג, ניל הנדל (השלושה שישבו בדיון הקודם) ומני מזוז.
נזכיר כי בסוף פברואר האחרון דן בית המשפט העליון בעתירות שהוגשו כנגד החוק כאשר ברובן מתמקדות העתירות בכשלים שנפלו בהליך החקיקה של החוק (אחת מתוך 5 העתירות מתמקדת בפגיעה בחופש הקניין). בסיום אותו דיון בסוף פברואר, הוציא בג"ץ צו על תנאי למדינה וקבע כי יתקיים דיון בהרכב מורחב, כאמור - ב-9 במאי.
לקראת הדיון המכריע, פורסמה רשימה בעמוד הפייסבוק 'המחאה הגדולה - יחד נוריד את מחירי הדירות' שמונה 13 סיבות לפיהן צריך בית המשפט העליון לדחות את העתירות.
1. החוק עבר בחוק ההסדרים לאחר דיונים רבים! השינויים שנעשו ברגע האחרון אלו שינויים לבקשת המתנגדים לחוק! אלו שינויים שמקלים עם בעלי הדירות. לא ניתן לסחוט הקלות בחוק וליזום אותן, ולאחר מכן לנצל את ההקלות בכדי לומר ששינוי זה שהם בעצמם ביקשו אינו תקין! הרי השינוי הוא לבקשת אותם אלו שעכשיו מערערים לבג צ!
2. כבר כשיאיר לפיד היה שר אוצר, ביבי הציע חוק הרבה יותר אגרסיבי של 2.5% . החוק הזה הינו חוק קל לעומת הצעות קודמות.
3. הטיעון של בעלי 3 דירות כאילו שהם פנסיונרים מסכנים ללא פת לחם הוא מגוחך מיסודו שהרי הכנסתם הממוצעת נבדקה והיא פי כמה מההכנסה הממוצעת בישראל. מעבר לכך אדם שמחזיק ברשותו מספר דירות איננו עני! יתרה מכך, אפשר לדרוש לפתור פנסיונרים בעלי דירות שהכנסתם נמוכה מ לשלם המס, אך כנראה שזו איננו הטיעון האמיתי.
4. הטיעון שהחוק אינו שיוויוני מפני שבעל דירה נוספת אחת יקרה במרכז לא ייאלץ לשלם לעומת בעל 2 דירות קטנות בפריפריה הוא נתון נכון אך לא מדויק. כבר היום יש מיסוי על הכנסות משכירות שגבוהות מכ- 5,0000 לחודש. מעבר לכך, כמעט בכל חוק חדש ניתן למצוא אי דיוקים כאלו או אחרים, אותם אפשר לתקן בהמשך. הטיעון של אל תיקחו לי כי לעשיר השני אתם לא לוקחים הינו טיעון ילדותי ציני, שאם הולכים לפיו כל אזרח יכול לטעון מה הוא משלם ושכנו לא. המטרה של החוק הינה להפסיק את התחרות שיש בין הזוגות הצעירים למשקיעים! מטרת החוק איננה הוגנות בין עשירים, ובמידה וישנה בעייתיות כלשהי ניתן לתקן בעתיד.
5. כאשר אותם בעלי דירות טוענים להוגנות, יש להפנות אליהם את הטיעון בחזרה שהרי היכן ההוגנות כאשר על כל הכנסה משלמים מיסים למעט הכנסה פאסיבית משכירות?! מדוע על הכנסות מהבורסה משלמים 25% מס ועל הכנסות מנדל ן אין כמעט מיסוי?! האם זהו אינו עיוות שוק שמושך משקיעים לגזול דירות מידי הדור הצעיר?! עשיר וטוב לו, עני ואין לו.
6. חשוב לזכור שכאשר מדברים על בעלי 3 דירות ומעלה מדובר בכ 50,000 אנשים, מיעוט שיוצר עיוות ומצוקה כלכלית לציבור שלם.
7. במרבית המדינות בעולם ישנה התערבות ממשלתית בשוק השכירות מתוך הבנה שמדובר בזכות קיומית בסיסית לאדם! רק בישראל שוק זה כמעט ופרוץ לחלוטין ומאפשר מקלט מס לבעלי הון. זוהי פעם ראשונה שנעשה צעד ראשון בנושא, יתרה מכך, מדובר בצעד קל ביותר לעומת צעדיהם של מדינות אחרות בעולם, לעומת מיסים אחרים פה בארץ ולעומת הצעד שנדרש באמת. אך זוהי התחלה.
8. הטיעון של אותם מערערים לבגצ שערעורם נובע מכך שהחוק עבר בצורה לא תקינה הינו ערעור מגוחך ומזלזל ואף גורם לזילות בית המשפט. האם באמת זה מה שמפריע להם? תהליך העברת החוק?!? הרי ישנם הרבה חוקים שאם מחפשים ממש טוב ניתן למצוא בתהליך העברתם פגמים רבים! ברור הדבר שמה שמפריע להם זה שהם או מי ממקורבם יאלצו להתחיל לשלם מס על הכנסות כמו כל אחד אחר במדינת ישראל! עצם העובדה שהם משתמשים בפרצה כזו היא מבזה, מלוכלכת, ונובעת אך ורק מתאוות בצע ותאוות אישיות! אני קורא לאותם אינטרסנטים לחפש פגמים בחוקים אחרים בהם באמת הדבר נדרש!
9. הטיעון של אותם בעלי דירות על כך שהם כבר שילמו מס כאשר חסכו לדירה (וכאשר קנו אותה) זהו טיעון מגוחך גם הוא! שהרי שכיר שיצא לפנסיה ופתח עסק מחסכונותיו לא שילם מיסים בעת פתיחת העסק ומההכנסות השוטפות?!! הרי גם הוא שילם מיסים כל חייו! טענה זו היא קישקוש מוחלט ואין בה דבר.
10. חשוב ביותר לזכור מה מטרת החוק ומה המשמעות של העברתו (או אי העברתו). מדובר פה בעשיית צדק ותיקון כשל שוק לדורות קדימה ! זהו חוק שבא לומר שדירה היא קודם כל למגורים ואחר כך לביזניס! זהו חוק שנותן לילדים שלנו שהשתחררו מהצבא את האפשרות לרכוש דירה ולדאוג לעתידם לפני שבא איזה אוליגרך עשיר שקונה את הדירה הרביעית או העשירית שלו! זהו חוק שיוויוני! זהו חוק הוגן!
11. צריך לזכור שבועת הנדל ן בארץ החלה עקב ריבית אפסית שגרמה נהירה עצומה של משקיעים עקב חוסר באלטרנטיבות השקעה! כבר 10 שנים שהבועה הזאת מתנפחת ומתנפחת. אילו החוק היה קיים כבר איי שם ב 2008 אולי כלל לא היינו מגיעים למשבר דיור שכזה! מדובר בחוק שמעבר לכך שיחזיר את השוק קצת לשפיות הוא ישמור עלינו גם בעתיד הרחוק מפני בועות נדלן ומשברים כלכליים! אי העברתו עלולה לגרום נזק כלכלי גם לדורות הבאים!
12. החוק הזה נידון תקופה ארוכה ביותר ובסוף הוכנסו אליו רק הקלות למען אלו שעכשיו קוראים לבטלו! זהו מחדל שלאחר שהוקל לבקשתם של המערערים או מי מצידם הם בוחרים לערער. הרי השינויים היו כולם הקלות.
13. החוק הוכיח את עצמו! חודש לאחר שעבר חלה ירידה במחירי הדירות. ירידה הגבוהה מזה עשור!!! איזון השוק ועצירת נהירת המשקיעים נתנו פתח של תקווה לדור הצעיר . וכך הוא יתנו סיכוי כלכלי גם לדורות הבאים!
בסיום הרשימה נכתב כך: לבטל את החוק יהיה פשוט להשאיר את השמנת אצל העשירים ומנגד דור שלם חסר סיכוי לחיים שפויים במדינה שלנו שכבר החל להגר החוצה! הסיבות לערעור אינן הסיבות האמיתיות אלא הן הסיבות אשר מאפשרות טכנית להגיש ערעור. אין בינן לבין כוונותיהם האמיתיות של המערערים דבר וחצי דבר, וזה בפני עצמו מעורר סלידה. כבוד השופטים, עשו צדק עם הדור הצעיר שכבר עשור הוא חסר תקווה לקורת גג, עתיד, וחיים שפויים במדינה". נציין כי לאחרונה יצא עמוד הפייסבוק בגיוס כבדפים באמצעות הד-סטארט לצורך הרחבת המאבק אותו הוא מנהל וכבר גייס קרוב ל-40 אלף שקלים, הרבה מעבר לסכום היעד בגיוס (והגיוס נמשך).
תגובות לכתבה(224):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 127.
  אין סיבה לבטל את החוק הנכון והצודק הזה
  ישראלי 08/05/2017 20:15
  הגב לתגובה זו
  2 4
  החוק עבר אולי בהליך מהיר אך מוגזם יהיה לבטל חוק שעבר בכנסת ע"י רוב רק בגלל זמן
  סגור
 • 126.
  תפסיקו להפיל את האחריות על אנשים במקום שהממשלה תשחרר
  דוד 08/05/2017 11:20
  הגב לתגובה זו
  2 4
  אדמות לבניה מסיבית היא זורקת את האחריות על אנשים שעבדו קשה כל החיים בשביל שיהיה להם פנסיה נורמלית מדירורת שגם לזה הממשלה לא דואגת. רק לעצמם הם דואגים!!!
  סגור
 • 125.
  לפיד לא עשה כלום רק עבד עלינו-רק כחלון יכול! (ל"ת)
  לא שוכח את שקרי לפיד 08/05/2017 10:27
  הגב לתגובה זו
  6 3
  סגור
 • 124.
  הצדיק מסדום
  הצדיק מסדום 06/05/2017 14:52
  הגב לתגובה זו
  12 1
  תמתינו לאפריל המחירים חטפו חזק..מס דירה שלישית..יעבור ואם לא מס רכוש 2 אחוז
  סגור
 • 123.
  מס דירה שלישית
  אביבהגיא 06/05/2017 09:04
  הגב לתגובה זו
  7 3
  הגיע הזמן לשלם מס אמת . למי שיש שתי דירות ומעלה שישלם מס . צודק בהחלט .
  סגור
 • 122.
  על מה התביעה?
  אני 05/05/2017 10:37
  הגב לתגובה זו
  16 3
  לא מבין מה בוכים בעלי דירה שלישית ומעלה. בעבר לא היה מס על רווחי והממשלה החליטה שהחא ממסה את הרווחמם ב 25 אחוז. מעמ עלה וירד כמה פעמים. מס הכנסה עכשיו ירד, רק לבעלי משפחות ולרווקים לא. אין הבדל בין המקרים הנל לבין מס דירה שלישית. אם זה ככה אין לממשלה סמכות לשנות מיסים כי זה משנה את כללי המשחק ותמיד מישהו נפגע מזה. אם בעלי הדירות הפכו את הנכסים לנשקעה, אז היו צריכים לקחת בחשבון שלכל השקעה יש גם סיכון. הממשלה גם נותנת הזדמנות לבעלי הדירות לצאת מהשוק בתנאים טובים והטבות. הרי הממשלה גם הצהירה שמטרת החוק שתמכרו דירות ככה שיש גם שקיפות. לכל מס יש מטרה וזה לא פסול ביסודו. האם החוק חכם זה סיפור אחר, זה לא תפקידו של בגצ להתערב.
  סגור
 • 121.
  מותר לפתוח עסק...
  מוטי 05/05/2017 06:54
  הגב לתגובה זו
  7 2
  3 דירות זה עסק
  סגור
 • ומס על הכנסה
  גג 07/05/2017 15:56
  הגב לתגובה זו
  0 2
  מי הבטיח עסק בלי מיסים למישהו.
  סגור
 • 120.
  זהו חוק נכון וצודק אין סיבה מהותית לביטול החוק!!
  יורי 03/05/2017 10:12
  הגב לתגובה זו
  24 7
  צריך להשוואת את המיסוי של דירות למיסוי בשוק ההון
  סגור
 • 119.
  חוק
  רון 03/05/2017 09:48
  הגב לתגובה זו
  4 6
  כשהכסף בורח לחו"ל.... אין כסף שיגלגל את הכלכלה .... זה אומר מיתון...... והרבה מפוטרים.... שר אוצר צריך להיות איש שמבין בכלכלה... אין לי דירות....
  סגור
 • טען עוד
 • וכנראה שאין לך גם ידע מעמיק בכלכלה (ל"ת)
  מוטי 05/05/2017 06:50
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • 118.
  אני בכל מקרה מעלה לשוכרים שלי את ההפרש (ל"ת)
  והם ישלמו תאמינו לי 03/05/2017 08:23
  הגב לתגובה זו
  4 37
  סגור
 • אתה בכל מקרה
  הצדיק מסדום 06/05/2017 23:27
  הגב לתגובה זו
  11 3
  הולך להישאר עם דירה ריקה...במידה ותעלה שכירות
  סגור
 • 117.
  מה מטרת החוק ההזוי הזה ?
  itzhakel12 02/05/2017 20:53
  הגב לתגובה זו
  3 5
  המדינה היא זו שעודדה את האזרחים לרכוש דירות ולהשכיר ע"מ להחליף את החברות הממשלתיות הכושלות "עמיגור" ו"עמידר". את דירות שלהם מכרה במבצעים ע"מ להתפתר מהם מה קרה שהם עכשיו רוצים להחזיר את החברות האלה ??? לחלק ג'ובים ?? שלא נדבר על משכורות ...כמו חברת חשמל נמל וכו.... פנסיות לכל החיים . 2. עד שיש שוק שכירות המחולק לכמה מאות אזרחים טובים המשלמים מיסים כחוק ולא לאלילי הון . אם יחוסל שוק זה את החלל ימלאו 5 משפחות ההון השולטות במדינה . זה יוריד את השכירות כמו את כלל המוצרים שאנו קונים היום ?? זה יבטיח הוזלה של הדירות ? עבודה בעניים .. בדרך זו פוטרים את בעיות הדיור במדינה ??? דופקים את החלשים ?? מציע לכחלון ללכת על ראשי אלילי ההון ששולטים בשוק להוריד את יוקר המחיה ואז יוותר כסף לאזרחים לקנות נדלן .
  סגור
 • 116.
  לא לגבי דירות שכבר נירכשו
  דורון 02/05/2017 12:21
  הגב לתגובה זו
  2 5
  מין ההגינות שלא לחוקק על דירות שכבר נירכשו אלא רק לגבי דירות שירכשו בעתיד. אולי אפילו לשנות את החוק גם לגבי דירה שנייה.
  סגור
 • 115.
  יש לי 5 דירות תתפוצצו
  שי 01/05/2017 22:36
  הגב לתגובה זו
  12 13
  קניתי בזמנו במימון מלא של הבנקים השכירות דופקת כל חודש...חבל על הזמן מס דירה שלישית לא נורא השוכרים שלי יתאמצו עוד קצת לממן את זה גם .... אני אומר את זה בכנות הפתרון הוא רק לשחרר דירות...... שיהיה עודף דירות
  סגור
 • עוד קצת ואולי תישאר עם דירות ריקות
  יורי 03/05/2017 10:14
  הגב לתגובה זו
  12 3
  שתצטרך גם לשלם עליהם מיסים ושבעתיד הנראה לעין יהיו שוות הרבה פחות מהיום.. בהצלחה חבר
  סגור
 • קנאי תירגע זה יעבור לך (ל"ת)
  שי 08/05/2017 09:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • זהירות טרול איציק מתחפש ליורי
  אורי 03/05/2017 15:35
  הגב לתגובה זו
  4 4
  תאכל את הלב איציק
  סגור
 • 114.
  גזל לאור היום
  כלכלן 01/05/2017 20:03
  הגב לתגובה זו
  1 5
  דירה בבעלות יקרה יותר מדירה שכורה בחישוב ארוך טווח . הדיון הוא בכלל על תפיסת עולם . במדינות מפותחות רבות מעדיפים משפחות לשכור דירה על בעלות .טוב תעשה המדינה אם תאפשר כדאיות בניה להשכרה .
  סגור
 • 113.
  להפריד חוקיות מרצונות ושאיפות אישיות
  אבי 01/05/2017 14:46
  הגב לתגובה זו
  4 1
  דינו של החוק להתבטל זהו המהלך החוקי התקין לאור תהליך החקיקה והפגיעה בקניין. בג"צ לא אמור לפתור גחמות ושאיפות אישיות של אנשים (שלא ברור על איזה רקע צרות עין ?? קנאות ?) מה שבטוח זה לא יוריד שכר דירה ואם המחיר ירד כוחות שוק ידאגו לך שהביקוש יגבר ממילא - רבותיי מצביעי כחלון גם השר הטיפש שלכם לא מבין שזה לא קשור להיצע וביקוש אלא בעיקר לשיעורי הריבית במשק. ההצלחה והכישלון יבואו רק מכיון זה .אותי לא קונים בהורדת מחיר הסלולר כדאי שגם אותכם לא יש לטפל בכשלים האמיתיים ולא במשקיעים - ולמען הסר ספק אין ולא היה לי מעולם 3 דירות.
  סגור
 • 112.
  איכססס
  אבי 01/05/2017 12:36
  הגב לתגובה זו
  2 2
  כותב המאמר וביזפורטל הגעתם לשפל חדש....בשביל כסף אתם מאשרים לכזאת כתבה ממונת לצאת ..אתם אלו שפוגעים בשם העיתונאות ומצדיקים את פעולותיו של ביבי להגבלת התקשורת... תתביישו על פרסום כתבה כל כך מוסתת ועוד כתבה שחצי מהתגובות שלה הם קריאות לשנאה וזה מה שלמדנו לצפות מדף המחאה ההזויי הזה ובעליו רק חבל שגם אתם הצטרפתם ...
  סגור
 • 111.
  אם החוק יפסל זה יחזק את חוסר צדק במדינה
  ישראלי 01/05/2017 07:35
  הגב לתגובה זו
  11 7
  זה חוק נכון וצודק! אין מקום לפסולו
  סגור
 • 110.
  אנרכיסטים, פשוט נמאסתם!
  שוקי 01/05/2017 06:39
  הגב לתגובה זו
  5 7
  אתם קבוצת אנרכיסטים שרוצים לחמוד ולגזול את רכושו של האחר.
  סגור
 • 109.
  אף אחד לא ישלם,זו גניבה!! (ל"ת)
  חוק לא חוקי נקודה! 30/04/2017 19:51
  הגב לתגובה זו
  6 9
  סגור
 • 108.
  השכרת דירה -עסק לכל דבר
  דויד 30/04/2017 16:54
  הגב לתגובה זו
  17 4
  לא מבין מה בעיה , בכל מדינה נורמלית בעלי נכסים להשכרה משלמים מיסים כמו על כל עסק אחר.ולא משנה אם בעלי דירה אחת או מאה דירות להשכרה, זהו עסק לכל דבר!
  סגור
 • אין בעיה
  מתילדה 04/05/2017 23:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אכן, צריך למסות שכירות כמו שממסים רווחי הון - 25% מהשקל הראשון. אבל - בדיוק כמו שאתה לא גובה מס רכישה בקניית ניירות ערך, אל תגבה אותו בקניית נדלן
  סגור
 • 107.
  ביז הפך להיות פרסומאי לדף המחאה?או שזה שוב יחצני האוצר? (ל"ת)
  נטע 30/04/2017 13:03
  הגב לתגובה זו
  7 8
  סגור
 • 106.
  כתבה מזעזעת
  א 30/04/2017 10:31
  הגב לתגובה זו
  10 8
  חוק מזעזע
  סגור
 • 105.
  תתנו לנו אוויר - כל מדינה מתערבת דור שלם חסר קורת גג הצ
  ניר 30/04/2017 03:27
  הגב לתגובה זו
  3 4
  l
  סגור
 • 104.
  חוק צודק מאין כמוהו
  צבי 30/04/2017 01:56
  הגב לתגובה זו
  14 14
  חובה שיעבור וצריך לקחת עוד יותר מס. הרבה הרבה מס עד שיהיו חייבים למכור ממש להטביע אותם שימכרו!!
  סגור
 • 103.
  מקווה שהחוק יעבור
  יהודית 30/04/2017 01:18
  הגב לתגובה זו
  15 15
  וכל אותם אנשים שאינם משלמים מיסים על הכסף שדופק להם בחשבון כל חודש שישלמו את המחיר.. שיתביישו להם, אנחנו על על אגורה משלמים מס הכנסה ואלה לא משלמים ועוד יש להם חוצפה לפנות לבג''צ.. חלאות!
  סגור
 • 102.
  החוק גרם לפירוד העם
  שלמה 30/04/2017 00:12
  הגב לתגובה זו
  12 12
  לא משנה מה, כחלון הצליח לגרום לפירוד העם. על כך אינו ראוי להיות מנהיג הישראל..!
  סגור
 • שום פירוד קומץ קטן משפיע על עתיד של דור שלם (ל"ת)
  רמי 30/04/2017 12:05
  הגב לתגובה זו
  8 6
  סגור
 • 101.
  מס דירה3 אסון לשוכר למשכיר ולמשק מדינת ישראל (ל"ת)
  רינה 29/04/2017 22:25
  הגב לתגובה זו
  18 14
  סגור
 • 100.
  מישהו מבין את שר האוצר?
  יפה 29/04/2017 16:58
  הגב לתגובה זו
  7 12
  יש פתאום עודף כסף להפחית מכס על סמארטפונים. למה? זה חשוב? אי אפשר לקנות טלפון סלולרי פשוט? אם יש "עודף" כסף יש מי שזקוק לו יותר. נכים, חינוך מיוחד, בתים לנשים מוכות ועוד. מס דירה שלישית זה לאנשים שחסכו אחרי ששלמו מס כחוק, השקיעו ולא הלכו לקזינו ...עבדו שנים רבות כדי שלעת זקנה לא יפלו על החברה , ובסוף? יש מס על המס. חבל לחסוך.
  סגור
 • תחסוך יהיה לך דירה אחת נוספת - מספיק!
  צבי 30/04/2017 01:54
  הגב לתגובה זו
  5 2
  מספיק שילמת על הדירה שלך ודירה אחת נוספת, לא צריך לקחת את הדירות של כולם! אתה יודע שיש אנשים עם 200 דירות? כשהם ימכרו את כל הדירות שלהם בבת אחת המחירים ירדו וסוף סוף יהיה אפשר לקנות דירה
  סגור
 • 99.
  כמה דברי סרק
  מנכל בגץ 29/04/2017 13:06
  הגב לתגובה זו
  6 7
  בגץ לא יבטל את החוק. מקסימום יגיד "נו נו נו, שלא יקרה שוב" השיירה תמשיך לדהור והכלבים ימשיכו לנבוח
  סגור
 • 98.
  חוק דירה שלישית הוא חוק נכון וצודק
  יורי 29/04/2017 10:49
  הגב לתגובה זו
  16 13
  אין סיבה לפסילת החוק!
  סגור
 • 97.
  המשקיעים "תופסים" דירות של זוגות צעירים?!
  Mr. Green 29/04/2017 07:37
  הגב לתגובה זו
  11 25
  שקר וכזב. המשקיעים קונים דירות מוזנחות שזוגות צעירים אינם מוכנים להסתכל עליהם. ההצגה כאילו יש מאבק בין הזוגות הצעירים למשקיעים היא שגויה. הרי לא חסרות דירות ישנות למכירה והזוגות הצעירים, על אף המחיר הנמוך, לא מוכנים לקנות אותם. הזוגות רוצים "דאבל גלאס", מטבח חדש עם אי, 2-3 שירותים, ו4 חדרים לפחות.
  סגור
 • למה לקנות דירת שיכון מתפוררת
  איציק 29/04/2017 19:28
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אם בפחות מזה אתה מקבל חדשה ב"מחיר למשתכן"?
  סגור
 • כי הסיכוי לזכות הוא קלוש..
  אנ 30/04/2017 14:09
  הגב לתגובה זו
  1 1
  לחכות שנתיים בשכר דירה להגרלות שייתכן ובסוף תזכה לדירה במקום שאתה מעוניין לגור בו...והפסדת 100 אלףשח בשכר דירה זה למה לקנות במקום שאתה רוצה .מה עוזרת דירה בזול בעפולה אם אתה עובד בתל אביב?
  סגור
 • 96.
  נגד החוק
  מתנגד לפחלון 29/04/2017 02:51
  הגב לתגובה זו
  11 15
  שיתנו לפחלון את בקבוקי הערק שהורישו לו הוריו ויעזוב אותנו במנוחה
  סגור
 • גזען דוחה
  קולט אינטרסנטים 30/04/2017 18:54
  הגב לתגובה זו
  4 4
  אין לי מה לומר עוד לגזען דוחה נפש כמוך....
  סגור
 • 95.
  מס על הכנסה
  חוק מצוין 28/04/2017 23:59
  הגב לתגובה זו
  13 4
  כמו בקנדה וכמו בכל מדינה מתוקנת אחרת, שלמו מס על יותר מדירה 2.5. שלמו מס על הכנסה שאתם מקבלים משכ"ד חודשי מהשוכרים שלכם. אתם גונבים מהמדינה...וגם מזוגות צעירים.
  סגור
 • 94.
  ולא עושה כלום
  מדינה שרק מדברת 28/04/2017 23:45
  הגב לתגובה זו
  9 1
  מה כחלון עשה בנושא הדגל שלו(נדלן)?כלום! שיווק של 5000 דירות למחיר למשתכן בשנה, זה רבע מהיעד שלו עצמו, חוק דירה 3 לא עבר וגם לא יעבור, הדבר היחידי שבולם קצת זה העליה המטורפת של הריבית שזה בתאכלס שווה לעליית מחירים כי ההחזר של המשכנתא פשוט עלה במאות אלפי שקלים.מצטער שבחרתי כך כחלון, לא אחזור על זה שוב...
  סגור
 • 93.
  לא קונים דירה במחיר בועה .
  בוריס 28/04/2017 23:24
  הגב לתגובה זו
  11 5
  לא קונים דירה במחיר בועה. לא משקיעים , לא משדרגים ולא רוכשים דירה ראשונה. זה פשוט לא הגיוני , גם ללא מס לדירה שלישית.
  סגור
 • הנה איציק הטרול...או בוריס? (ל"ת)
  רור 30/04/2017 14:15
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 92.
  מדינה מעצבנת
  אזרח מאוכזב 28/04/2017 22:52
  הגב לתגובה זו
  11 5
  יש לי רעיון למשרד האוצר. מעבר לבעיית הנדל"ן יש גם בעיית פקקים בכבישים. אני מציע לחייב כל משפחה שיש לה 2 מכוניות ומעלה לשלם מס בגובה אחוז מערך הרכב. כך זה יגרום לאזרחים למכור את מכוניתם השניה והשלישית ולהוריד את כמות המכוניות בכבישים. גם אני יכול לשבת ולהמציא המצאות ושטויות.
  סגור
 • 91.
  מדינה מעצבנת
  אזרח מאוכזב 28/04/2017 22:48
  הגב לתגובה זו
  7 4
  להשוות רווחי בורסה לנדל"ן זה כל כך שטחי. בחוק למיסוי דירה שלישית מבקשים לקחת מבעל הדירה כסף על הנכס בלי שום קשר לשורת הרווח. האם ככה גם בבורסה. יכול להיות שאני אשלם על המניות שיש ברשותי מס מבלי קשר לרווח או הפסד ? לא כך מבזה
  סגור
 • 90.
  מדינה מעצבנת
  אזרח מאוכזב 28/04/2017 22:44
  הגב לתגובה זו
  6 2
  ממה שאני מבין מה שבעצם האוצר אומר זה אנחנו נרדמנו שנים ולא בנינו ולא הפשרנו קרקעות וספסרנו בקרקעות מדינה והעלינו משכנתאות בכדי שהבנקים יתעשרו ואת כל זה אנחנו יכולים לפתור בכך שנפיל את כל המצב באשמתו של המשקיע שהוא זה שגזל מהצעירים את העתיד לדירה. כמה ישראלי לא לקחת אחריות ושהממסד יטיל את האשמה על האזרח. כל כך מסריח וכל כך לא הוגן.
  סגור
 • 89.
  קראתי ובהחלט מתחבר לסעיף 9 האם גם על הפנסיות מוטל מס?
  אדם הגון 28/04/2017 22:08
  הגב לתגובה זו
  4 0
  על מנת להפוך את החוק והנטל להוגנים ולא להפלות את פנסיונרי המגזר הפרטי ומשפחותיהם אל מול המגזר הציבורי. מין הדין הוא שהמס שיוטל על פנסיונר - קרי מעל כיל 70 יהיה זה. דהיינו להטיל מס זהה גם על הפנסיות. בעיקר התקציביות מעל סכום של 8000 ש"ח. שווי השכרת 2.5 דירות.
  סגור
 • 88.
  לא קונים דירה כשהסכין נופלת, תחכו המחירים יורדים. (ל"ת)
  אלי 28/04/2017 21:12
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור
 • 87.
  מחאה
  ג'קי 28/04/2017 20:17
  הגב לתגובה זו
  12 5
  אם וכאשר החוק יבוטל כל מחוסרי הדיור חייבים לעלות עם לפידים לבית המשפט בי-ם. מאות אלפים עם לפידים בידיהם.לא שלמה ארצי, לא פיצות לא חיוכים ולא זיונים באוהל. מחאה אמיתית זועמת שתעשה סדר במדינה ותראה למי הכח :לספסרים המעלימים מס או לדור הצעיר ששומר עליהם.
  סגור
 • לא הבנתי למה צריך לפידים. האם כדי להזכיר את יאיר לפיד?
  היי 28/04/2017 21:17
  הגב לתגובה זו
  0 2
  למה לא להביא נר או פנס או גחלילית שמאירה בחושך?
  סגור
 • 86.
  מי שבעד הגזל של כחלון הוא לא פחות מחלאה
  אייל 28/04/2017 19:54
  הגב לתגובה זו
  16 16
  רק קנאים צרי עין גנבים ושפלים יכולים לתמוך בלגזול לאנשים כסף ורכוש שהרוויחו ביושר.
  סגור
 • אותו דבר לגבי מי שבעד המשך גזל הדור הצעיר (ל"ת)
  איציק 28/04/2017 21:57
  הגב לתגובה זו
  13 5
  סגור
 • ידוע בכך שזה עם סגולה וכנראה אלה התכונות של עם סגולה
  זה עם ישראל 28/04/2017 21:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בגלל זה כנראה אוהבים מאוד ישראלים בעולם.
  סגור
 • 85.
  כתב יקר אין לך מושג בכלכלה אם תבריח משקיעים לא יהיה כסף
  G 28/04/2017 19:34
  הגב לתגובה זו
  8 7
  בקופת המדינה מחירי הנדלן כן יצללו הרבה קבלנים ומפעלים יפשטו רגל .זה מה שאתם רוצים ? לראות עוד מובטלים ועוד מיסים תחזירו דבר ראשון את הנכס הגדול במדינה משקיעי נדלן. ובטלו מהר את המס גנבים הזה מבית כחלון אחרת קטסטרופה
  סגור
 • יש לנו ספונסר עם המון כסף קוראים לו טראמפ הוא יציל אותנ
  אל תדאג 28/04/2017 21:19
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מידי הטלפיים של ביביכחלון הדיקטטורים
  סגור
 • 84.
  כתבה מגמתית
  אהרון 28/04/2017 19:17
  הגב לתגובה זו
  8 6
  האם הכתבה במימון קובי מימון? כל המזימות לנעברת חוקים בולשביקיים בחשכת הלילה, תוך מתן שלמונים למושחתים, לא יצליחו. כחלון וחבר מרעיו יעלמו מחיינו במהרה.
  סגור
 • מקבל 6 מנדטים איך יעלם? (ל"ת)
  פחלון 28/04/2017 21:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 83.
  בעזרת השם, הגנב והמשומש כחלון, אויב העם, ילך לגיהינום. (ל"ת)
  אבי 28/04/2017 19:08
  הגב לתגובה זו
  6 4
  סגור
 • עלוב
  משה 29/04/2017 00:40
  הגב לתגובה זו
  4 1
  אתה בטח אחד מאדוני השקר! בעזרת ה', תלך אתה לגיהנום.
  סגור
 • 82.
  חיפה הרותם
  יעל 28/04/2017 18:44
  הגב לתגובה זו
  4 1
  אני בעד מס דירה שלישית למשקיעים
  סגור
 • פעם זה יעל פעם איציק והוא שליח של פחלון בשנקל לטוקבק (ל"ת)
  יעל = איציק 28/04/2017 21:20
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 81.
  כספי המשקיעים מועברים לחול והמדינה מפסידה פעמים
  רמי 28/04/2017 18:25
  הגב לתגובה זו
  8 3
  המס לא מביא ולא משחרר דירות רק שודד את הציבור
  סגור
 • אתה טועה שוב
  לא נכון 28/04/2017 22:59
  הגב לתגובה זו
  2 3
  החוק שודד את העשירון העליון. ככה שישלם מס כבד יותר ובעקבות כך ימכור את הדירות שלא גר בהם ומתפרנס מהן על חשבון הדור הצעיר.
  סגור
 • הבריח את המשקיעים מחו"ל (ל"ת)
  המס 28/04/2017 21:21
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 80.
  כתבה הזויה
  רמי 28/04/2017 18:21
  הגב לתגובה זו
  7 5
  חוק שפוגע בענף הבניה שמהווה קטליזטור למשק כמו כן החוק לא משפיר דירות ובעלי דירה 3 לא מוכרים התוצאה עוד מיסים ועוד גזל של כספי הציבור בנוסף למס שבח מס רכישה 8% מס השבחה המדינה נהיתה שותפה בכספי הציבור גם לאחר ששולם המס על הכספים הללו
  סגור
 • זה קורה כי אתם עם של טיפשים. כי חשבתם ששישנסקי על
  חחח 28/04/2017 21:23
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הגז ועל כיל יגמר בזה. וזה המשיך להגבלת שכר הבכירים אבל רק בבנקים. זה המשיך למס דירה שלישית וימשיך למס דירה שניה והעלאת מס בבורסה והלאמת כספים
  סגור
 • 79.
  משהו נוסף בעניין העיוות:
  בעל דירות ובכל זאת. 28/04/2017 17:52
  הגב לתגובה זו
  3 1
  אכן מי שיקנה שתי דירות יקרות במרכז יהיה פטור לעומת מי שיקנה ארבע דירות זולות בפריפריה - שיהיה צריך לשלם. מעולה !! זה יגרור שלמי שיש כסף יקנה את הדירות היקרות במרכז ויסיר את ציפורניו מהדירות הזולות ויותר אותם לכל אותם זוגות צעירים ומי שצריך אותן ! זה מצויין שהחוק הזה ישפיע עוד יותר על בעלי ההון שמחזיקים בדירות זולות כך שימכרו אותן והמחירים שלהן ירדו ויאפשרו שיכון במחיר שפוי. אז... אם העשירים יתמקדו בדירות יוקרה - זה בסדר גמור. זה *טוב* שיהיה פער מחירים בין הזול ליקר.
  סגור
 • מי ישכיר דירות יקרות? זה עם של קמצנים ותפרנים (ל"ת)
  חחח 28/04/2017 21:24
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • אף אחד לא ילך למכור דירות זולות לשלם מס שבח ואחכ
  זה לא עובד ככה 28/04/2017 21:24
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לשלם מס רכישה לדירה יקרה ואחכ גם מס שבח בולשיט
  סגור
 • 78.
  מבקש הסבר מדוע לתמוך בחוק זה.
  אסף-חולון 28/04/2017 17:51
  הגב לתגובה זו
  6 4
  מעוניין בהסבר מנומק מדוע לציבור חסרי הדירות ושוכרי הדירות ישנו אינטרס לתמוך בחוק. שהרי מן הסתם מכירי השכירות יטפסו בעקבותיו, ומחירי הדירות שהן נגזרת ראשונה של התשואה מהנכס יעלו בעקבות אותה עליית שכירות. לפיכך אני לא מבין אף תמיכה, אלא אם מדובר בצרכים פופוליסטים שנועדו לקדם פוליטית את מפלגתו של שר האוצר. אנא האירו את עיני והסבירו לי מה טוב יצא לנו מחוק זה. גילוי נאות-איני בעל דירה 3 דירות ,רק 1 קטנה בה אני מתגורר.
  סגור
 • היא שזה עם שטוף מוח . יחימוביץ התחילה עם ההסתה נגד
  הסיבה 28/04/2017 21:26
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הטייקונים ועשתה קריירה פוליטית וכעת זה ממשיך הצבור פגוע מוח
  סגור
 • 77.
  אין משקיעים הכלכלה מתרסקת כחלון כשל ולכן הטיל פצצה נבל (ל"ת)
  J 28/04/2017 17:45
  הגב לתגובה זו
  7 3
  סגור
 • 76.
  תפרוץ מחאה אם החוק יבוטל!!!
  ttt 28/04/2017 16:52
  הגב לתגובה זו
  15 19
  אם בגץ יבטל החוק תפרוץ מחאה חברתית בדומה ל2011 אם לא גרוע מכך !!
  סגור
 • יאאלה קנאי פרזיט לך תעבוד (ל"ת)
  אייל 28/04/2017 20:33
  הגב לתגובה זו
  4 6
  סגור
 • שטיות במיץ למי עוזר המס הזה חוץ מלקופת האוצר
  רמי 28/04/2017 18:27
  הגב לתגובה זו
  6 5
  עוד שוד של האוצר
  סגור
 • החוק עוזר למנוע מאוליגרכים כמוך
  לא נכון 28/04/2017 22:56
  הגב לתגובה זו
  5 5
  להתעשר על חשבון העם הפשוט.
  סגור
 • 75.
  קשקושים
  מנמנ 28/04/2017 16:49
  הגב לתגובה זו
  4 3
  עם כל הכבוד ליוזמה המחאה והחוק,למה אתם לא מספרים את האמת,שמאחרי כל דירה שנמכרת חלים 70 אחוזים של מיסים.מס שבח,מס רכוש,מס השבחה לעיריה, מס פיתוח,מס הכנסה לקבלנים ולעובדים,מס מעסיקים,מע"מ ,ביטוח לאומי.אם תחשבו את כל המיסים תבינו למה מחיר הדירה הוא יקר.זה כמו הדלק ,כל ליטר דלק 4 שקלים הולך למדינה.ולא מס זה או אחר יורידו מחירים.
  סגור
 • 74.
  מותר לפתוח עסק...
  אמפסיז 28/04/2017 16:29
  הגב לתגובה זו
  7 4
  3 דירות זה עסק
  סגור
 • אז תשלם מס. כמו על כל עסק. (ל"ת)
  אני 30/04/2017 12:42
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
 • זה עסק? חחחחח (ל"ת)
  3 דירות 28/04/2017 21:27
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 73.
  רק דיקטטור גנב ועיניים צרות יכול להטיל מס דירה שילשית (ל"ת)
  ע 28/04/2017 16:25
  הגב לתגובה זו
  14 3
  סגור
 • 72.
  מותר לפתוח עסק...
  אמפסיז 28/04/2017 16:04
  הגב לתגובה זו
  4 3
  3 דירות זה עסק
  סגור
 • 71.
  במקום 10 אחוז מס 20 אחוז מס (ל"ת)
  כול כך פשוט 28/04/2017 15:57
  הגב לתגובה זו
  8 5
  סגור
 • 70.
  חוק חשוב וצודק
  חוק חשוב וצודק 28/04/2017 15:10
  הגב לתגובה זו
  13 11
  חוק חשוב. מיעוט אספני דירות - רדו מהגב של הצעירים
  סגור
 • 69.
  מס הדירות הינו מס של נפולת נמושות.. (ל"ת)
  יאב 28/04/2017 14:58
  הגב לתגובה זו
  8 10
  סגור
 • 68.
  בקצרה
  אבי 28/04/2017 14:24
  הגב לתגובה זו
  7 8
  פנסיונר עם 2 דירות להשקעה בלי פנסיה נוספת לא נחשב עשיר ולא מרוויח גם חצי מ46 אלף בחודש. אולי רבע מזה ברוטו וזה לזוג. רוב בעלי הדירות הם כאלו. החוק עבר תוך מתן שוחד ויש פגמים בהליך החקיקה. החוק לא יוריד מחירים ויש דרכים טובות יותר להוריד מחירים. אם אתם חושבים שהדרך הכי טובה להוריד מחירים היא לפגוע באחרים, אנשים שומרי חוק שלא משנה מה המצב הכלכלי שלהם, אתם לא הוגנים. מה גם שהחוק יפגע רק בבעלי דירות ממעמד הביניים. העשירים באמת לא ייפגעו. כל הנימוקים הנל, שקריים או לא מדוייקים. חוץ מזה, מס לוקחים על הכנסה, לא על נכס שבמקרים מסוימים נקנה לפני עשרות שנים. וזה לא 50 אלף אנשים אלא 50 אלף משקי בית! בפועל מדובר במאות אלפי אנשים.
  סגור
 • 67.
  שאפו ביזפורטל
  קולט אינטרסנטים 28/04/2017 14:04
  הגב לתגובה זו
  15 4
  אוהב אתכם ביזפורטל... ככה צריך להיות... הזוגות הצעירים אוהבים אתכם... גם אתם הצטרפתם למהפכה... ועל כך מגיע לכם שאפו...
  סגור
 • 66.
  חייב את החוק הזה !
  לב 28/04/2017 13:27
  הגב לתגובה זו
  13 9
  ועדיף שעה קודם
  סגור
 • 65.
  הבריח מפה משקיעים של דירות יוקרה. כאילו הלוזרים חסרי
  פחלון 28/04/2017 13:20
  הגב לתגובה זו
  4 9
  הדירות יכולים לרכוש דירות פאר ב 16 מליון שח. בקושי יכולים לרכוש דירה במליון שח. המדינה רק מפסידה. כולם בעולם רואים שאין להשקיע בישראל הקומוניסטית והטיפשה.הכסף כעת יגיע לחכם אחר טראמפ. ישראל מדינה מפגרת עם החלטות שמושפעות מיחימיביץ ורוזנטל. מעניין שיחימוביץ תמיד שתקה על הדירות לא עניין אותה בכלל אולי הסיבה היא שרוזנטל בעל 30 דירות והיא לא רצתה שיתרושש. צבועים שמתאימים לעם דבילי
  סגור
 • 64.
  רק במדינה הזויה שר אוצר קובע לאנשים איפה לגור
  הקומיסר כחלון 28/04/2017 13:18
  הגב לתגובה זו
  5 7
  ואיפה לקנות דירות . הוא חושב שהוא קצין שיבוץ בצבא. ורק בישראל מטומטמים מסכימים שיעשו מהם סמרטוט . כי למען הנחה הם מוכנים להכל. אין שום הבדל בין התוכנית של לפיד מעמ 0 לתוכנית של כחלון. גם פה וגם שם מעטים זוכים לפחות אצל לפיד כל מי שרצה לקנות דירה והיה לו כסף יכל לבחור מקום . גם אצל לפיד וגם אצל כחלון לא כולם נהנים ואת פיטורי לפיד ביבי הסביר שהתוכנית מעמ 0 מפלה בין כולם. מעניין שכעת האפליה של כחלון השליח שלו לא מפריעה לו. גם אצל לפיד וגם אצל כחלון כשלון המיסים גדלו מס שבח על דירה שניה ומס 3 דירות . ל
  סגור
 • 63.
  מירב מכאלי כנראה זה תורשתי אצלכם במשפחה
  שימי 28/04/2017 13:07
  הגב לתגובה זו
  8 3
  לבגוד בעם שלכם בשביל להגן על הנכסים שלכם
  סגור
 • 62.
  ישראל היא גן עדן למשקיעי נדל"ן
  יובל ה 28/04/2017 13:05
  הגב לתגובה זו
  10 6
  ישראל חייבת להתפתח ולא לתבוע בבועת הנדל"ן ובחובות של מנגנון ההימורים של הנדל"ניסטים. המדינה בהשוואה למדינות אירופאיות נראית כמו סמרטות והכל בגלל שכל מאמץ בסופו של דבר מתרכז סביב אינרטרס בסיסי לקנות דירה. כאשר חייבים לעשות הכל כדי שהחינוך ושהכלכלה ושהכל יצמח, כמו גם איכות הסביבה תשתפר. לבנות גם סינים יכולים - מהר יותר, זול יותר, ואיכותי יותר. הממשלה יצרה את הבועה ועכשיו זה הזמן של בית המשפט להשפיע על המצב האבסורדי הקיים.
  סגור
 • 61.
  גילוי נאות
  טופי 28/04/2017 12:57
  הגב לתגובה זו
  6 6
  לכל קוראי האתר היקרים; אל תיפלו בפח. יש כאן אדם אחד או שניים שמקשקשים לכולם וכותב/ים עשרות תגובות-כל אחד על ירידת מחירים. ושכירות בראש העין.. הכל שקר מוחלט! אני אדם פרטי שזקוק לדירה כמו כולם, ומכיר את השוק טוב. והמצב לצערי נורא. הכל כל הזמן ממשיך לעלות. מי שיכול ורוצה יקנה ומי שלא אז שלא יקנה. שכל אחד יעשה את השיקול שלו אבל אל תאמינו לתגובות המרובות באתרים הכלכליים של אותו אחד אלון/איציק/שירן/תומי בקיצור טרול שמפיץ שקרים.
  סגור
 • 60.
  אחי תעזוב אותנו לנפשנו. המחירים עולים
  אח של כחלון 28/04/2017 12:55
  הגב לתגובה זו
  6 9
  בגללך. אתה עוצר את הבנייה.אנשים יושבים על הגדר ובשנייה שנלך לבחירות כולם יזנקו על העגלה ואז מחירים יזנקו גם כן.תחזור לאולגה.
  סגור
 • 59.
  כחלון נכשל בתפקידו מנסה למזער נזקים, עוד חוק
  ישראל 28/04/2017 12:41
  הגב לתגובה זו
  12 11
  גרוע שעשה בג"ץ יבטל אותו כי השוכרים ישלמו עכשיו יותר
  סגור
 • ממזער שום נזקים. את הנזקים שלו אי אפשר לתקן יותר
  הוא לא 28/04/2017 13:23
  הגב לתגובה זו
  9 0
  הבריח מפה משקיעים בהמוניהם. הם מתים להיפטר מהנכסים שלהם. ולא מצליחים . הם לא יתנו בחינם לחסרי דירות . וגם חסרי הדירות לא יכולים לשלם דמי ניהול גבוהים. כחלון ההזוי גורם הפסדי מס למדינה . הפסד מדמי רכישה של דירות גבוהים. הפסדי מס ממכירות כי הם תקועים הוא ויתר גם על מס רכישה לדירות מקרנות ריט ועוד שטויות של פופוליסט טיפש שלא מסוגל לחשוב צעד וחצי קדימה . את המיסים שיחסרו כוווווולנו נשלם (ולא המפלגה הכי מטופשת במזרח התיכון הפרוע)
  סגור
 • סוגרים את מקלט המס (ל"ת)
  גלאי ספסרים 28/04/2017 15:52
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור
 • 58.
  חוק מבורך (ל"ת)
  maksim 28/04/2017 12:34
  הגב לתגובה זו
  18 7
  סגור
 • חוק של חמור (ל"ת)
  חוקי חמורבי 28/04/2017 13:24
  הגב לתגובה זו
  5 9
  סגור
 • 57.
  כל מי שתומך בחוק נגוע ברוע ובקנאה שני הגורמים ההרסניים
  הלנה מטרויה 28/04/2017 12:33
  הגב לתגובה זו
  15 18
  בנפש האדם
  סגור
 • כל מי שמתנגד לחוק הזה כנראה ציפה לחיות כח חיו על חשבון
  גלאי ספסרים 28/04/2017 14:02
  הגב לתגובה זו
  8 7
  הצעירים
  סגור
 • כל מי שמתנגד לחוק הזה כנראה ציפה לחיות כח חיו על חשבון
  גלאי ספסרים 28/04/2017 14:02
  הגב לתגובה זו
  6 6
  הצעירים
  סגור
 • וכולנו נשלם מיסים על תוכנית כחלון הפופוליסטית (ל"ת)
  נכון 28/04/2017 13:25
  הגב לתגובה זו
  5 1
  סגור
 • 56.
  חוק מבורך (ל"ת)
  maksim 28/04/2017 12:32
  הגב לתגובה זו
  15 6
  סגור
 • 55.
  לא רוצים להיות עבדים ל4 קירות (ל"ת)
  מוטי 28/04/2017 12:23
  הגב לתגובה זו
  12 3
  סגור
 • אף אחד לא מכריח אותך . אתה יכול להיות עבד שכירות של
  פוטי 28/04/2017 13:25
  הגב לתגובה זו
  1 11
  קרנות ריט ולשלם כפול
  סגור
 • לך תגור באוהל (ל"ת)
  קובי 28/04/2017 12:47
  הגב לתגובה זו
  1 8
  סגור
 • 54.
  החוק חייב לעבור אחרת זה רמיסת החלש בפני החזק (ל"ת)
  לשלם מס עשירים 28/04/2017 12:22
  הגב לתגובה זו
  16 6
  סגור
 • לסבסד לוזרים זה רמיסת החכם והחזק למען עלוב נפש (ל"ת)
  לא נכון 28/04/2017 13:26
  הגב לתגובה זו
  3 6
  סגור
 • 53.
  ערימת שטויות
  רועי 28/04/2017 12:20
  הגב לתגובה זו
  6 13
  ביזפורטל עשו copy-paste מעמוד פייסבוק והפכו את זה לכתבה. כמה עצלנים אפשר להיות?
  סגור
 • 52.
  רק יחד נביא את השינוי האמיתי
  ניר 28/04/2017 12:15
  הגב לתגובה זו
  20 4
  אנשים יקרים עליכם להבין כי במשך המון זמן עיוורו את עינינו במצגות שווא שהכל בסדר!!!!!! הכל לא בסדר אנחנו מחכים שהמדינה תעשה בשבילנו את השינויים כי הם בעלי הכוח????? מי שם אותם שם ???? מי יכול לשנות את זה???? למה יש את ההרגשה הזו של אפקט העדר ???? הגיע הזמן לשינוי ומחאת הדיור היא בדיוק זה!!!!!!
  סגור
 • ותייפטר מאשתך הפרה שלא עושה כלום רק מתלוננת ומנצלת
  לך לעבוד 28/04/2017 13:27
  הגב לתגובה זו
  1 5
  עוד עירקית
  סגור
 • 51.
  אוסף של שקרים שמאלנים. המיסוי על דירה הרבה יותר גבוהה מ
  ברק 28/04/2017 12:13
  הגב לתגובה זו
  7 13
  וההתעקשות להכיל את החוק החל מדירה שלישית נועד לפגוע במעמד הביניים.כשמוכרים מנייה משלמים מס פעם אחת.על דירה יש מס בקנייה ועל ההכנסות ומס שבח על עלית הערך וגם מס שבח עד הפחת (ירידת הערך).המדינה החליטה שדירה שווה הכנסה (מס של 47 אחוזים) ועכשיו הם טוענים שאנשים לא צריכים להיתפרנס מדירות זאת צביעות!
  סגור
 • התגובה הכי אנטלגנטית שקראתי -אסף חולון
  אסף 28/04/2017 22:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ההשוואה של קניית דירה צריכה להיות גם לשוק האג״ח. המס משולם גם על הקופון וגם על הרווח. וההבדל הוא שבאג״ח המס על הקופון הוא 25% ולא 10% כמו בדירה. מצד שני מס של 8% בעת רכישה קייים רק בדירות. והפחת השנתי גם כן קיים רק בדירות. תוסיף לכך בלאי טבעי עליו המשכיר משלם כמו גם חודש 1 בשנה ,בו הדירה לא מושכרת ותקבל שיעור מס גבוה בהרבה בדירות מאשר באג״ח.
  סגור
 • 50.
  החוק הכי צודק שיש (ל"ת)
  החוק הכי צודק שיש 28/04/2017 12:01
  הגב לתגובה זו
  18 9
  סגור
 • החוק הכי מרושע הקיים (ל"ת)
  הלנה מטרויה 28/04/2017 12:34
  הגב לתגובה זו
  12 12
  סגור
 • 49.
  מהטמה גנדי
  איציק 28/04/2017 12:00
  הגב לתגובה זו
  7 3
  מוקדש באהבה לכל חברי המחאה : "First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, and then you win." Mahatma Gandhi
  סגור
 • אתה בכל אתר במקום לעבוד מקבל שנקל לשטוויות שלך
  לך לעבוד 28/04/2017 13:27
  הגב לתגובה זו
  2 4
  בחינם תקבל רק מחלות
  סגור
 • 48.
  מס דירה שלישית
  שיר 28/04/2017 11:58
  הגב לתגובה זו
  19 11
  החוק חייב לעבור
  סגור
 • חוק עובר, נצחון הרשע והרוע הקנאה
  הלנה מטרויה 28/04/2017 12:35
  הגב לתגובה זו
  10 13
  והאוילות
  סגור
 • תנוחי
  חיים 28/04/2017 14:01
  הגב לתגובה זו
  4 5
  כמה דירות יש לך הלנה?! לי יש 0
  סגור
 • גם לא תהיה לך דירה (ל"ת)
  לחסר דירות 28/04/2017 21:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 47.
  המחירים כבר יורדים (ל"ת)
  רו"ח 28/04/2017 11:56
  הגב לתגובה זו
  16 5
  סגור
 • כנראה זה בגלל שלמדת במכללה ואתה לא יודע חשבון (ל"ת)
  רו"ח 28/04/2017 13:28
  הגב לתגובה זו
  2 5
  סגור
 • איפה יורדים ? ציין גוש וחלקה ?
  מוטי 28/04/2017 12:51
  הגב לתגובה זו
  1 6
  מבקש הוכחות. ציין גוש וחלקה שניכנס לאתר רשות המיסים ונבדוק. מה אתה אומר?
  סגור
 • בבבית עלמין ירקון המחירים כעת יורדים הכל בחינם (ל"ת)
  גוש וחלקה 28/04/2017 21:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מחירים עולים עדיין לצערי.. (ל"ת)
  אלדד 28/04/2017 12:49
  הגב לתגובה זו
  5 5
  סגור
 • 46.
  די לגזל! תעבירו את החוק! (ל"ת)
  גדי 28/04/2017 11:54
  הגב לתגובה זו
  21 10
  סגור
 • הגזלן זה אתה ושאר תומכי החוק (ל"ת)
  הלנה מטרויה 28/04/2017 12:35
  הגב לתגובה זו
  8 11
  סגור
 • הלנה את זכר גנב ורשע!
  אבשלום 28/04/2017 13:52
  הגב לתגובה זו
  4 0
  4 דירות שקנית בכסף שבזזת ישלמו מס כחוק! למען עתיד טוב יותר לילדינו היפים והצעירים!!
  סגור
 • 45.
  לא קונים ולא שוכרים דירה במחיר בועה
  איציק 28/04/2017 11:53
  הגב לתגובה זו
  23 6
  המס הכי צודק אי פעם
  סגור
 • איציק אל תקנה הבנו. תפסיק לבלבל את המח (ל"ת)
  טור 28/04/2017 12:50
  הגב לתגובה זו
  3 5
  סגור
 • איציק אל תקנה הבנו. תפסיק לבלבל את המח (ל"ת)
  טור 28/04/2017 12:50
  הגב לתגובה זו
  3 4
  סגור
 • המס הכי מרושע והכי מנוול הקיים (ל"ת)
  הלנה מטרויה 28/04/2017 12:35
  הגב לתגובה זו
  10 15
  סגור
 • 44.
  המחאה הזו רצינית ומנומקת-אשריכם (ל"ת)
  שירה 28/04/2017 11:43
  הגב לתגובה זו
  19 6
  סגור
 • 43.
  צדק
  איתמר 28/04/2017 11:29
  הגב לתגובה זו
  8 1
  אנחנו מאמינים שהשופטים מבין שהחוק חשוב וחייב להישאר
  סגור
 • חבורת הרשע והקנאה הטפילית (ל"ת)
  הלנה מטרויה 28/04/2017 12:36
  הגב לתגובה זו
  5 7
  סגור
 • 42.
  לא קונים המחאה הגדולה נמוטט את החזירות
  חלי 28/04/2017 11:25
  הגב לתגובה זו
  16 3
  לא נקנה במחיר בועה נמוטט את הקבלנים
  סגור
 • הקבלנים כל כך שמנו שלא ניתן להפילם...
  גלאי ספסרים 28/04/2017 15:55
  הגב לתגובה זו
  0 3
  אולי לשכנע אותם לעבוד עבור מעט פחות כסף
  סגור
 • הקבלנים כל כך שמנו שלא ניתן להפילם...
  גלאי ספסרים 28/04/2017 15:55
  הגב לתגובה זו
  0 2
  אולי לשכנע אותם לעבוד עבור מעט פחות כסף
  סגור
 • הקבלנים כל כך שמנו שלא ניתן להפילם...
  גלאי ספסרים 28/04/2017 15:55
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אולי לשכנע אותם לעבוד עבור מעט פחות כסף
  סגור
 • 41.
  עצם האפשרות של בית משפט להתערב בחוק של פרלמנט בעייתית (ל"ת)
  בטח לא חוק כזה 28/04/2017 11:21
  הגב לתגובה זו
  4 4
  סגור
 • לפעמים אין ברירה כשהפוליטיקאים תאבים לגזול את פרי
  שטרית 28/04/2017 12:37
  הגב לתגובה זו
  2 1
  עמלו של הזולת, אז אין ברירה
  סגור
 • 40.
  יש לי עוד טיעון בשבילכם
  איציק 28/04/2017 11:19
  הגב לתגובה זו
  14 3
  הם טוענים שגוזלים להם את הפנסיה בכך שמכריחים אותם לשלם מס או למכור דירה שלישית ומעלה ואני לא מבין דבר אחד , איך הם (אספני הדירות) מעיזים לדבר על כך שגוזלים להם את הפנסיה בזמן שזה בדיוק מה שהם עושים לזוגות הצעירים , כי זוג צעיר שלא מצליח לקנות דירה היום יצטרך להוציא את כל הפנסיה שלו על שכירות (אם זה יספיק בכלל) בזמן שהם יכולים למכור דירה אחת ולחיות כמו מלכים עד הקבר.
  סגור
 • פנסיונר שקנה דירה
  אבי 28/04/2017 14:26
  הגב לתגובה זו
  5 4
  לפני 20 או 30 שנה לא גזל ממך כלום. קיים גם סיכוי סביר שלא נולדת בעת הקנייה. המשבר הגיע שנים לאחר מכן.
  סגור
 • כמה שאתה אכול קנאה, איש מסכן ועלוב נפש (ל"ת)
  שטרית 28/04/2017 12:38
  הגב לתגובה זו
  6 6
  סגור
 • כמה נכון! (ל"ת)
  אמפסיז 28/04/2017 15:56
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 39.
  המס הוא לא עונש, הוא שוויון וחלוקה. דירות להשקעה הם עסק (ל"ת)
  שי 28/04/2017 11:19
  הגב לתגובה זו
  22 9
  סגור
 • קומוניסט מחופש (ל"ת)
  שטרית 28/04/2017 12:37
  הגב לתגובה זו
  4 9
  סגור
 • 38.
  תחשבו על התקדים אם החוק הזה יבוטל
  צעירוס 28/04/2017 11:08
  הגב לתגובה זו
  7 6
  כל חוק שיחוקק מהיום בכנסת יוגש נגדו בג"ץ מטעם האופוזציה. הרי נימוקים בעד ונגד אפשר להביא כאן ובסוף, בג"ץ יצטרך להכריע בין הצעירים, הדורות הבאים ומחוסרי הדיור לבין המיעוט שגרם לכולם להיות מחוסרי דיור בחסות הממשלה. אם בג"ץ יבטל את החוק - צפו לכאוס פוליטי בשנים הקרובות.
  סגור
 • תקדים מצוין. שישים סוף לגזל רכוש הזולת (ל"ת)
  שטרית 28/04/2017 12:38
  הגב לתגובה זו
  7 6
  סגור
 • 37.
  החוק יציל דור שלם
  עידו 28/04/2017 10:52
  הגב לתגובה זו
  15 7
  וימנע מדור שלם להגיע לקטסטרופה כלכלית. דור שלם מוחזק כבני ערובה על ידי אינטרסנטים חזירים
  סגור
 • החוק יחריב דור שלם (ל"ת)
  שטרית 28/04/2017 12:38
  הגב לתגובה זו
  7 8
  סגור
 • 36.
  אולי זה רק הצעד הראשון
  על הגדר 28/04/2017 10:36
  הגב לתגובה זו
  20 3
  הצעד המתבקש הבא הוא מס הכנסה על הכנסות מדירה החל מהשקל הראשון. אתם המשקיעים קניתם, שיפצתם, אתם כל הזמן בבקרה על ה"לקוחות" - מסתבר שאתם מנהלים עסק. זה הזמן לשלם על זה בהתאם.
  סגור
 • כמה רוע! מפחיד (ל"ת)
  שטרית 28/04/2017 12:38
  הגב לתגובה זו
  2 7
  סגור
 • כמה בתים יש לך אדון שיטרית?! לי יש 0
  ביזיון 28/04/2017 14:04
  הגב לתגובה זו
  7 1
  עוד שנייה נתחיל לעשות לך מגבית. באמת. כואב הלב עליך
  סגור
 • 35.
  כל הכבוד!! (ל"ת)
  עושים צדק 28/04/2017 10:09
  הגב לתגובה זו
  12 3
  סגור
 • 34.
  בג"צ-אין לי צפיות מבג"צ
  אבנר 28/04/2017 10:06
  הגב לתגובה זו
  5 2
  שופטי בג"צ הם חלק ממשכירי הדירות. הם יוותרו על השמנת הזאת? הם חלק מהבעיה.הממשלה צריכה להתחיל לשלוט גם אם זה אומר חוקים עוקפי בגצ ואז אפשר ללחוץ על הממשלה בקלפי ובעזרת הפגנות.
  סגור
 • טפיל. תתחיל ליזום ולהרויח ותקנה כמה אתה דירה (ל"ת)
  שטרית 28/04/2017 12:39
  הגב לתגובה זו
  3 6
  סגור
 • 33.
  כותבי הטענות לא יודעים מה המסגרת החוקית של חוק ההסדרים.
  עו"ד משפט מנהלי 28/04/2017 10:05
  הגב לתגובה זו
  1 4
  חוק ההסדרים ממש לא נועד להעברת חוקים כאלה, אבל לך תסביר עכשיו לאנשים שלא יודעים לקנות דירה פשוטה מה זה חוק ההסדרים...
  סגור
 • 32.
  עילגות וטימטום
  אזרח 28/04/2017 10:01
  הגב לתגובה זו
  3 9
  מי העילג שניסח את המכתב הזה וכמה שטויות יש בו. אני מקווה שדופטי בג"ץ יקראו את הכתבה הזאת, זה רק יגרום להם לבטל את החוק.
  סגור
 • 31.
  אם בגצ יבטל את החוק אני
  ג. 28/04/2017 09:59
  הגב לתגובה זו
  12 10
  אאבד סופית אמון במוסדות המדינה הזו. לא יתכן שחוק כל כך נכון וצודק יבוטל בגלל יחצנות של אינטרנסטים שהולכים לאבד חלק קטן מהכנסתם הגבוהה בגינו. בואו נזכר מיהם אותם מרובי דירות שישלמו מס: הם כולה 54000 משקי בית שהכנסתם הממוצעת היא 32000 שח נטו בשנה לפני הכנסה משכר דירה, כל זה כשהם בעלי נכסים במיליונים (לפי המחירים המופרכים היום). הם גם מעלימי מס סדרתיים - כל העובדות הללו התפרסמו מספר פעמים ועדיין הם מציגים את עצמם כפנסיונרים אביונים שלוקחים להם את הפנסיה. אז שלא יעבדו עליכם. למי מהם שיש בעיה עם הפנסיה שיתכבד וימכור דירה או שתיים וינצל את הטבות המס וקופת הגמל שמציע האוצר. תהיה לו פנסיה ל- 20 שנה לפחות. אל תזבלו לנו את השכל
  סגור
 • ג זה טיפש גדול? אף אחד לא ביקש את חוות דעתך
  ל ג. 28/04/2017 21:35
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מה לעשות עם הכסף. למכור או לקנות לא צריך לבקש רשות ממך אתה כל כך טיפש שלא מבין שהמס נועד להעשיר את האוצר דירה לא תקבל
  סגור
 • סע לקובה קומוניסט
  ארוין 28/04/2017 12:40
  הגב לתגובה זו
  4 7
  או לונצואלה. שם מחפשים טפילים מהסוג שלך
  סגור
 • 30.
  חוק חשוב מאוד חייב לעבור!! (ל"ת)
  טל 28/04/2017 09:57
  הגב לתגובה זו
  12 8
  סגור
 • 29.
  כל הכבוד לביזפורטל על פרסום תגובה
  ג. 28/04/2017 09:55
  הגב לתגובה זו
  16 6
  סוף סוף עיתון שלא מתיישר אוטומטית עם הספינים של האינטרסנטים.
  סגור
 • 28.
  חוק מצוין
  אופיר 28/04/2017 09:55
  הגב לתגובה זו
  14 9
  בעלי 3 דירות צריכים לשלם יותר בהתחשב שישנם זוגות צעירים שלא יכולים לקנות דירות. כך המדינה גורמת למשקיעים להשקיע פחו. בנדלן.לבסוף יש לנו מדינה קטנה ומספר המשפחות רק עולה אי אפשר שלכל אחד יהיה יותר מדירה אחת. כמו שסין צפופה והחליטו שאסור להביא הרבה ילדים .
  סגור
 • מותר לפתוח עסק...
  אמפסיז 28/04/2017 16:00
  הגב לתגובה זו
  2 2
  3 דירות זה עסק
  סגור
 • חוק המסמל את שיא הרוע והאוילות אליו מסוגל
  ארוין 28/04/2017 12:41
  הגב לתגובה זו
  5 10
  להגיע הטבע האנושי
  סגור
 • בוא ותסביר
  שרון 30/04/2017 03:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה זה חוק גרוע? למה בשוק ההון יש מס ועל פנסיה יש ושעל נדלן לא יהיה? זה חוק הגיוני בלי קשר למשבר דיור.
  סגור
 • אם תכיר את השכנה שלי אז תראה שיש יותר גרוע מהחוק
  לארוין 28/04/2017 21:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היא שיא הרוע . אחריה מגיע חוק דירה שלישית
  סגור
 • 27.
  הדרך הנכונה
  דניאל 28/04/2017 09:55
  הגב לתגובה זו
  10 4
  כל הכבוד לקבוצת הפייסבוק, נמאס לנו להיות הפרה שאותה חולבים ואת הכסף נותנים לעשירים, גם לנו הצעירים מגיע לחיות במעט כבוד. אם המדינה הזו באמת מתוקנת אז החוק יעבור אם לא זה רק יראה כמה היא משוחדת.
  סגור
 • 26.
  החוק הכי צודק שהיה כאן !
  עופר 28/04/2017 09:54
  הגב לתגובה זו
  19 7
  למה בבורסה שאני מרוויח אני צריך לשלם 25 אחוז רווח או כשאני מבצע עסקה עם רווח אני צריך לשלם , והבני אלף המשקיעי נדלן , שבעצם שוכרים בבני אדם ובחיי בני אדם לא יצטרכו לשלם מס ?
  סגור
 • 25.
  אם החוק הדבילי הזה עזר להורדת מחירי הדירות חחחח
  מחירים 28/04/2017 09:52
  הגב לתגובה זו
  6 4
  אז מה הבעיה, לכו תקנו כבר דירות . עובדה שכל הלוזרים מחכים ונרשמים למחיר למשתכן ולא קונים דירות ממשקיעים וזה אומר דרשני . החוק עזר בסך הכל לממשלה לחלוב את הצבור המשקיעים אותם חסרי פנסיה שעשו בשכל והצילו את כספם משוד ועדת בכר. בעוד 5 שנים כל הפנסיונרים האלה יסבלו מחרפת רעב ויפלו נטל על המדינה הם לא יוכלו לממן פיליפינית ויגעו לבתי אבות על חשבונכם. כחלון וביבי שני דיקטטורים תאבי שלטון וכסף לא פלא שהם לא מסתדרים ביניהם כי הם כוחניים וכל אחד רוצה לנכס לעצמו הצלחות מדומות. זה לא יחזיק מיים הפיצוץ הגדול בדרך פצצה חברתית של זקנים מסכנים וזה יהיה ההורים שלכם ואתם תצטרכו לממן אותם כך שכל מה שביבי וכחלון עושים זה לכבות שריפה. ותזכרו את זה . עם של מפגרים שלא מסוגל לחשוב צעד וחצי קדימה עם של נהנתנים זללנים שאחכ כואבת להם הבטן מהזלילה הגדולה. זה רק עניין של זמן שתאכלו כוללללכם חרא במנות כפולות. שומר נפשו יברח מפה
  סגור
 • סוף סוף תגובה שפויה ונבונה (ל"ת)
  קרטושקה 28/04/2017 12:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 24.
  גם אני לא קונה דירה במחיר מופקע חוק חובה
  ניר 28/04/2017 09:51
  הגב לתגובה זו
  7 5
  חוק חובה גם אני לא קונה דירה במחיר מןפקע
  סגור
 • 23.
  בעד החוק! לא קונים דירה במחיר בועה! (ל"ת)
  אלי 28/04/2017 09:47
  הגב לתגובה זו
  7 6
  סגור
 • 22.
  בעד מס דירה שלישית ומעלה
  גילית 28/04/2017 09:45
  הגב לתגובה זו
  8 6
  ברור שבעד נלחמים עד להורדת מחירי הדירות
  סגור
 • 21.
  על אפכם ועל חמתכם אם ההליך לא תקין אז אין חוק
  תהליך העברת החוק 28/04/2017 09:45
  הגב לתגובה זו
  5 8
  להצדיק את הדיקטטורה הזאת בהליך לא תקין כי יש עוד חוקים כאלה מעיד על אבדן כל חשיבה הגיונית . המטרה לא מקדשת את האמצעים. דף פייסבוק של לוזרים נראה בדיוק כמו הלוזרים או שמחוקקים חוקים כמו שצריך או הופכים לצפון קוריאה אבל לוזרים ימציאו תירוצים כדי לקבל חינם תקבלו רק מחלות
  סגור
 • 20.
  אין סיבה לבטל את החוק
  יורם 28/04/2017 09:31
  הגב לתגובה זו
  33 11
  חוק נכון וצודק!
  סגור
 • כל עוד החוק רטרואקטבי... אסור שיעבור.
  חיים 28/04/2017 10:06
  הגב לתגובה זו
  5 5
  אין בעיה להכיל אותו מעכשיו... מעבר לזה.. זה חוק של טיפשים, יש כל כך הרבה יותר צעדים חכמים וצודקים מזה... דוגמא קטנה.. משקיעים חוץ לא יכולים לקנות יותר מדירה אחת בשנה... משקיע מקומי לא יותר מ 2.. והופה מיתנת את משקעי חוץ אבל לא הברחת אותם ( כולנו צריכים אותם) וכך גם משקיעי פנים וכך אתה לא פוגע בחוסר השוויון במלאי הדירות
  סגור
 • 19.
  עד מתי פקידוני משפט ללא אחריות. ינהלו את המדינה??!
  אבשלום חום 28/04/2017 09:30
  הגב לתגובה זו
  3 4
  ממשלה מטומטמת שבוחרתוממנה שופטים חסרי אחריות. שבשם ה"צדק" פועלים לפגוע ביהודים. בה בשעה שמושכים לעצמם פנסיה של בוזזי ושודדי הקופה הציבורית. השופטים מושחתים עד היסוד!!!
  סגור
 • אותם שופטים סגרו את מפעל פטרוכימיים וגרמו להרס
  צבוע שכמותך 28/04/2017 09:55
  הגב לתגובה זו
  3 1
  התעשיה בצפון ועם השלכות לדרום. כשזה נוח לך אז השופט צודק וכשזה לא לרוחך אז זה חסר אחריות? הלוואי שהשופטים שאתה מאשימם בשחיתות יתבעו אותך על לשון הרע. רק שתדע לסתום את הפה
  סגור
 • בדוק את תנאי הפנסיה של השופטים. צא ולמד חסר צבע!
  אבשלום 28/04/2017 14:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  על גבול גזל הקופה. הנכדים והנינים ממשיכים לקבל תגמולים. תפרו לעצמם פנסיה מושחתת בטענה " כדי שלא נחטא במשפט" כלומר הם מודים שזה שוחד תמורת הזכות לפסוק בפרעות ללא אחריות. בית במשפט יקר לליבי. אני שומר חוק. ובפועל בג"צ יוזם בתמימות פגיעה ביהודים. כפי שתמך בשחרור 1000 רוצחים ובתנאי שרצחו רק יהודים. יחד עם זאת כאזרח אני מכבד כל פסיקה גם עם נועדה לפגוע באזרחים התמימים!
  סגור
 • 18.
  מס הכנסה
  צדק 28/04/2017 09:18
  הגב לתגובה זו
  14 1
  אם כבר גם מס הכנסה לא שוויוני לעשירים ויש להגיש לבגצ עתירה נגדו. מוזר שבגצ בכלל אישר לדון בחוק. התערבות בענייני לחקיקה ועוד במקום כל כך נכון
  סגור
 • בשם הצדק שלך אתה רק רוצה עוד עוולות ? צבוע (ל"ת)
  צדק 28/04/2017 09:56
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 17.
  יישר כוח מחאת הדיור!!!!!!
  ניר 28/04/2017 09:16
  הגב לתגובה זו
  30 6
  בעלי דירות מאוד נהנים ממצבם הנוכחי....והאימרה הזו שחסרי הדיור הינם לוזרים אינה נכונה ונובעת מחוסר ידע עמוק בנושא וזה מאוד קל ללחוץ על ההדק ולקרוא לאנשים לוזרים ולהעליב כי קיבלתם ירושה או הורים עשירים האמת שלא קונים דירה מבחירה זה הזוי לגמרי וצריך לתמוך במחאה הזו גם אם יש לכם דירות כי היום לכם אין בעיה בעתיד לילדכם תהיה בעיה ואז תיזכרו כמה חשוב להבין ולהכניס לתודעה שהכוח לשינוי יוקר הדיור המחייה מגיע ממכם ולא מהם!!!!!!!!!!
  סגור
 • והקוטג נתנו לביבי הזדמנות פז להעלות מס על הבורסה
  מחאת החיתולים 28/04/2017 13:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כך שאם קיבלת גן לגיל 3 שנה אחת וחסכת אלפי שקלים לחודש שילמת לביבי מס . גם הוריך שילמו מס וכך יוצא שביבי יוצא מורווח ואתם כל החיים תממנו עוד ילד של אחר בגן. אהבלים
  סגור
 • 16.
  החוק יעבור ללא שנוי
  פנסיונר 28/04/2017 08:59
  הגב לתגובה זו
  18 9
  בג"צ ינזוף בממשלה כאילו זה משנה , והחוק יעבור כפי שהוא.עליית מחירי הדירות תתמתן .
  סגור
 • 15.
  הבל שטויות של אנשים שאין להם מושג ולא באים מהתחום
  ירון 28/04/2017 08:58
  הגב לתגובה זו
  5 6
  פתאטי.
  סגור
 • 14.
  חוק מצויין
  צדק 28/04/2017 08:51
  הגב לתגובה זו
  24 10
  חוק מצויין ואפילו רך מדי.אפילו ביבי ניסה להעביר חוק הרבה יותר אגרסיבי. אחלה חוק,כבוד כגול למחאה.אנחנו ננצח כי צדק תמיד מנצח.....
  סגור
 • 13.
  חוק מס דירה שלישית
  אבי 28/04/2017 08:50
  הגב לתגובה זו
  12 19
  חוק מס דירה שלישית זהה לחוקי נירנברג מהסיבה הפשוטה שרכוש פרטי של אדם נלקח ממנו או נסחט עקב עושרו דתו או לאומיותו !
  סגור
 • צדק חברתי - 2 זוכים בפיס של חברות במחנה הבזיוני
  פה יש לנו 28/04/2017 09:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  2 קשקשנים שאין מהם תועלת. והקוטג' מי זוכר כמה הוא עולה
  סגור
 • 12.
  בארה"ב וקנדה גם הדירות וגם השכירות הרבה הרבה יותר
  לבכיינים 28/04/2017 08:46
  הגב לתגובה זו
  1 14
  גבוהים. אתם רק רוצים חינם ולא תקבלו. כי כחלון יהפוך אותכם לשוכרי נדלן של קרנות ריט לכל חייכם וזה יהיה עונשכם וגם זה לא יהיה זול . רק דמי ניהול תשלמו 1000 שח לחודש במגדל כי אם באם המושבות משלמים 300 שח לחודש ועד בית על בניין של 8 קומות אז פה תשלמו 1000. צריך לפרנס את יעל אנדורן וגבאי מהאוצר. ואתם צריכים לממן בשכירות את הפנסיה של הצבור. כי אחרי ועדת בכר כולם יודעים שכסף בבורסה זה לאבד ערך וקרנות ריט יסחרו בבורסה ויהיו בכל תיק פנסיה. כך שאתם תממנו פנסיה בעקיפין. וזה יהיה מגיע לכם
  סגור
 • בארהב וקנדה
  שרון 29/04/2017 19:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שכ"ד יותר זול בד"כ. הארנונה על בעל הבית ולא על השוכר ובחלק מהמקרים גם חלק מחשבונות. בארה"ב וקנדה משלמים מס על הכנסות משכר דירה (ובקנדה השוכר, לא בעל הבית, מקבל זיכוי במס הכנסה כשהוא גר בשכר דירה).
  סגור
 • 11.
  כחלון בונה לכם דירות להשכרה. לכו אליו (ל"ת)
  קרנות ריט 28/04/2017 08:43
  הגב לתגובה זו
  5 1
  סגור
 • 10.
  וביבי דחפו את האנשים לקנות דירות עם מס הזוי על בורסה
  טרכטנברג 28/04/2017 08:41
  הגב לתגובה זו
  12 0
  כושלת. באמצע היה שר טיפש שעשה בתקופה קצרה נזקים בשפע ודפק את מעמד הביניים הכי הרבה. הוא גם הביא מס שבח על דירה שניה. מה שגרם לאנשים להיתקע עם הדירות כי רק טיפש ימכור דירה וישים כסף בבורסה הכושלת.
  סגור
 • 9.
  שהאנשים קנו דירות בגלל טרכטנברג וביבי אחרי עליית
  צריך לזכור 28/04/2017 08:37
  הגב לתגובה זו
  9 0
  המס על הבורסה.
  סגור
 • לך תנסה לגרום שינוי ממשלה
  לב 28/04/2017 19:16
  הגב לתגובה זו
  0 1
  99% חברי כנסת מושחתים לעולם לא יורידו את המס על הבורסה.
  סגור
 • 8.
  סעיף 11 קריטי לדורות הבאים ואין נכון מימנו (ל"ת)
  רונן 28/04/2017 08:37
  הגב לתגובה זו
  5 2
  סגור
 • 7.
  רק 200 מכרו דירות למשקיעים חדשים וזה הוכיח את עצמו
  סעיף 13 28/04/2017 08:36
  הגב לתגובה זו
  9 2
  חחחחחחח
  סגור
 • פספסת את הנקודה
  המתקן 28/04/2017 08:48
  הגב לתגובה זו
  7 3
  המחירים ירדו בשיא של עשור חודש אחרי העברת החוק.
  סגור
 • 6.
  טיעון הכי מפגר שקראתי . עם מפגרים כאלה העם אבוד (ל"ת)
  סעיף 9 28/04/2017 08:36
  הגב לתגובה זו
  11 6
  סגור
 • דירה זה מגורים דבר ראשון.
  לב 28/04/2017 19:13
  הגב לתגובה זו
  3 1
  זה שבארץ זה נדלן ומניב הכנסות יותר מהבורסה אז ממש גרוע. סופה של כל בועה להתפוצץ ועדיף שעה קודם.
  סגור
 • 5.
  מי שלא יכול לקנות דירה קחלון סידר לו דירה של קרנות ריט
  קחלון 28/04/2017 08:35
  הגב לתגובה זו
  9 6
  בשכירות לכל החייים. אין לכם שום סיבה לבכות כי חינם לא תקבלו שום דבר. ולעם נמאס ממכם . הבעיה הכי גדולה של העם היא ביבי השרדן שעושה הכל כדי להישרד וזה רק יוביל את כולם לתהום כי יש גבול לפירמידה שביבי בונה אחד על חשבון השני לא ירחק היום שתהיו גם קניבלים. עם מאוס ומגעיל
  סגור
 • זה לא העם אשם. זה העשירון העליון שמתעשר על חשבון העם. (ל"ת)
  לב 28/04/2017 19:09
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • מתעשרים על חשבון העם? האוצר מתעשר על חשבון העם
  מעניין 28/04/2017 21:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מנצלים כל מצב לשלם מיסים
  סגור
 • 4.
  מקווה שהשופטים לא יתרשמו מהפסייבוק. אין שום סיבה
  הפייסבוק 28/04/2017 08:33
  הגב לתגובה זו
  12 12
  להפעיל לחץ על שופטים באמצעות פייסבוק .
  סגור
 • דירה זה קודם כל מגורים. לא נדלן.
  לב 28/04/2017 19:08
  הגב לתגובה זו
  3 2
  מה לעשות ובכנסת לא עושים מה שצריך?! אז כל הכבוד לאנשים שלקחו יוזמה בפייסבוק ומפוצצים את הבועה הזאתי.
  סגור
 • נדלן זה לא מגורים או מגורים לא נדלן. (ל"ת)
  לא הבנתי 28/04/2017 21:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ל"לא הבנתי"
  לב 05/05/2017 00:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נכון לעכשיו דירה, בית וכו' זה נחשב נדלן מהסיבה שיש עליה בערך שלה, נניח קנית לפני 10 שנה דירה במליון עכשיו אתה יכול למכור אותה בשני מליון. מה שאני בא להגיד זה שדירה צריכה לשמש אותך קודם ככמגורים דבר ראשון. ולא מקום שאתה עושה עליו כסף שזה כבר נדלן.
  סגור
 • 3.
  מטומטם כמו חסרי הדיור הלוזרים
  החוק הזה 28/04/2017 08:32
  הגב לתגובה זו
  15 37
  בשביל לוזרים כולנו משלמים במיסים ומסבסדים ברי מזל או מקושרים בדירות של מחיר למשתכן הלוזר. זה עוד יעלה לנו בהמון מיסים. החוק הזה לא צודק ארכאי וקומוניסטי ועובדה שרק 300 דירות נמכרו ובטח לא ללוזרים אלא למשקיע נדלן. ביבי הציע מס אגרסיבי כי ביבי מלך המיסים ולמד שאת הכסף של הצבור צריך לקחת כדי לתת למצביעים שלו. עם ישראל ממן כבר ילד זב חוטם בן 3 בגן. קונה למפונק נעליים ובגדים ומשלם לצהרון כדי שהאמא תשב עם חברות בבית קפה עוד שעה. תהיו טראמפ ותורידו מיסים . ולא.. אין לי 3 דירות וגם לא שתי דירות אבל חוק כזה אדיוטי יש רק מדינת חלם ישראלית. עם אנשי מחאת הקוטג' המורעבים לכו קיביני מט עם הפייסבוק שלכם . לוזר תמיד לוזר
  סגור
 • כמה שטויות בפסקה אחת
  שרון 29/04/2017 19:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כנראה שילדים אין לך. אם היה לך היית יודע כמה עולה צהרון וכמה ממנו (לא ממומן בחיים לא קיבלנו (ולא ביקשנו) בגדים או נעליים. ילד הולך לצהרון כי האמא עובדת לא כי היא בבית קפה. לידעתך מדינת ישראל תומכת הכי פחות בילדים (אחרי ארה"ב) בעולם המערבי. בלי קשר לכל זה החוק צודק כי כל הכנסה חייבת במס. גם השקעה באג"ח או במניות ורק הגיוני וצודק שגם שכ"ד יחויב במס (בלי שום קשר למשבר דיור). ודרך אגב, אני לא מחוסר דיור, ממש לא. אני כן אב לארבעה.
  סגור
 • יחתיכת אפס. טפיל שחי על חשבון אחרים
  לוזר מי שעשה אותך 28/04/2017 22:53
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אמן יעשו 300% מס על הדירה השלישית ואז נראה איך תשרוד יחתיכת בושה לעם שלך.
  סגור
 • כשהריבית תעלה והבנק יעקל לך את הנכסים, אני אקנה בזול (ל"ת)
  דן 28/04/2017 11:21
  הגב לתגובה זו
  5 3
  סגור
 • לא תזכה . לא אתה ולא הבנק . למה לא קנית בזול כשהיה זול?
  דן חסכן 28/04/2017 21:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה מחכה לירידות? חחחחחחחח.
  סגור
 • 2.
  כבוד גדול לדף המחאה
  אופק 28/04/2017 08:26
  הגב לתגובה זו
  26 15
  הפכו להיות מקור המידע הכי אמין בנושא נדל"ן בישראל.
  סגור
 • 1.
  החוק הכי צודק שהיה פה
  איליה 28/04/2017 08:22
  הגב לתגובה זו
  32 18
  אם החוק לא עובר אפשר לשכוח מדירה משלנו...(בני ה20 המאוחרות) גם ככה אנחנו רחוקים מזה שנות אור לך תחסוך 350000 שקל...
  סגור
 • אפשר לחשוב שאם החוק יעבור כבר היה לך כסף ....
  יוסף 02/05/2017 11:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לקנות דירה והמחירים ירדו ב 20 עד 30 אחוז במרכז זה חרטא החוק הזה רק יכניס כסף למדינה ואנחנו נשאר ללא דירה ושכירות גבוה . זה פלסטר כאשר צריך ניתוח כרוגי .
  סגור