הפד': "מלחמת הסחר היא האיום המרכזי על הצמיחה בארה"ב"

הפד' צופה כי הצמיחה החזקה בארה"ב תמשיך לפחות בטווח הקרוב. בבנק מסמנים את השווקים המתעוררים, מלחמת הסחר ושוק הדיור כגורמים מסכנים. הבנק צפוי לעלות את הריבית בפגישה הבאה
|
(3)
הפד': "מלחמת הסחר היא האיום המרכזי על הצמיחה בארה"ב"

ברקע להתקפה האחרונה של הנשיא טראמפ על מדיניות הבנק, הפד' פרסם לפני זמן קצר את פרוטוקול הישיבה האחרונה שנערכה בתחילת החודש. הפרוטוקול חשף כי החברים בוועדה בטוחים למדי כי הצמיחה החזקה בארה"ב תמשיך, לפחות בטווח הקצר.

למרות זאת, הפד' מתייחס למספר איומים על הכלכלה האמריקנית. האיום הראשון והמשמעותי ביותר הוא סוגיית מלחמת הסחר. "כל המשתתפים הצביעו על מלחמת הסחר  ועל הצעדים (המכסים) המוצעים כמקור חשוב לאי-ודאות וסיכונים, וכי אם תתפתח מלחמת סחר בקנה מידה גדול, סביר להניח שיהיו השפעות שליליות על סנטימנט עסקי, ועל התעסוקה".

"הגדלת המכסים בין המדינות תפגע גם בכוח הקניה של משקי הבית בארה"ב" אמרו בפד' הערב." השפעות שליליות נוספות בתרחיש כזו עשויות לכלול ירידה בפריון ובפגיעה בשרשרת האספקה בשוק".

בנוסף, הפד' מציין גם את המשבר בשווקים המתעוררים ושוק הדיור האמריקני כגורמים מסכנים.

בתוך כך, מהסיכום עולה כי החברים בוועדה החלו לדון במשמעויות של השתטחות עקום התשואה בשוק (התקרבות של התשואות הקצרות לתשואות הארוכות).

למרות גורמים אלו, נראה כי הפד' נחוש להמשיך להעלות ריבית כבר בפגישה הקרובה בספטמבר, כאשר מספר חברים בוועדה טוענים כי "מספר העלאות ריבית מתאימות בתקופה הקרובה".
 
אך הנקודה המעניינת: "המשך הסלמה במלחמת הסחר היא סיכון פוטנציאלי להמשך הפעילות הריאלית בשוק, וכי חלק מהמשתתפים טענו כי הסלמה במלחמת הסחר מציבה אתגרים לקביעת המדיניות המוניטרית".

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  הבנק העולמי מזהיר כבר לפני 3 שנים
  אך ורק ורק למעלה 22/08/2018 22:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בנתיים לוחץ למעלה ורק מרוויח.מי הם בכלל?יש מחשבים
  סגור
 • 2.
  אוהב את הכתבות האלה.תמשיכו זה תורם לעליות
  אך ורק ורק למעלה 22/08/2018 22:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ישהו רוצה כסף אלקטרון י
  סגור
 • 1.
  באיזה תאריך תפורסם החלטת הריבית? (ל"ת)
  מי יודע.... 22/08/2018 21:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות