קונים מניות בוול סטריט? שימו לב להמלצה העדכנית שמספק גולדמן זאקס

למרות שהמדדים בוול סטריט ביצעו מהלך עליות מרשים בתקופה האחרונה, בגולדמן זאקס צופים כי מדדי אירופה יסגרו את הפער עד סוף השנה
 | 
והחגיגה בעיצומה
המדדים המובילים בוול סטריט פתחו את 2017 במומנטום חיובי כאשר בשבוע המסחר החולף ראינו פריצה של המדדים לשיאים חדשים. הטריגר למהלך העליות של החודשים האחרונים היה הניצחון של טראמפ בבחירות, והתחדשות הראלי הייתה ברקע לדברים שהחל מבצע טראמפ עם כניסתו לתפקיד. בגולדמן זאקס לא צופים שהחגיגה בוול סטריט תימשך, וסבורים שיש כעת מקום להסיט את ההשקעה אל מעבר לים.
מתחילת השנה הנוכחית רשם מדד  היורו סטוקס 600 האירופי עלייה של 1.3% בלבד בעוד הנאסד"ק זינק מעל 5%, ה-S&P500 עלה 2.5% והדאו ג'ונס ניפץ את ה-20,000 נק'. גולדמן זאקס צופים כי המדד האירופי יצמצם את הפער שנפתח, זאת בעיקר לאחר שתוסר חוסר הוודאות בכל הקשור לאירועים הפוליטיים באירופה תוסר. 
בגולדמן זאקס צופים כי היחלשות מטבע האירו, תוך צמיחה כלכלית איתנה בעולם לצד התאוששות מחירי הנפט תוביל את מדד היורו סטוקס 600 לרשום תשואה חיובית של 8% כולל דיבידנדים עד סוף השנה הנוכחית, כך על  פי כריסטיאן מולר, מנהל תיקי נכסים בגולדמן זאקס בלונדון. בתוך כך, בגולדמן זאקס צנועים יותר לגבי מדד ה-S&P 500 שצפוי להערכתם לרשום עלייה של 4% בלבד עד תום השנה, כאשר את עניין זה מסבירים בכך שהאופטימיות סביב הצמיחה הכלכלית בארה"ב תידעך בהמשך השנה. 
עוד מציינים בבנק ההשקעות כי המניות בארה"ב מתומחרות גבוהה ביחס לאירופה. לעניין זה התייחס מולר בראיון לבלומברג כשאמר "האופטימיות בארה"ב נובעת מכוונת טראמפ להוריד את המיסים ולהשקיע בתשתיות, אך במהלך השנה האפקט של השניים יתפוגג. אנחנו סבורים שאירופה יציבה יותר".
כזכור, ברקע לציפיות המשקיעים לגבי מדיניותו הכלכלית של טראמפ והאופטימיות כי הכלכלה האמריקאית תציג צמיחה השנה, מדד הדאו ג'ונס פרץ בשבוע שעבר לראשונה בתולדותיו את רף 20 אלף הנקודות כאשר גם מדד ה-S&P 500 העפיל לשיא כל הזמנים. בעניין זה טוען מולר מגולדמן זאקס כי "מדיניותו הכלכלית של טראמפ תחזק את הדולר ותחליש את האירו, דבר שייטיב עם ייצואנים אירופיים".
לדבריו של מולר, "לטראמפ יהיה קשה להוציא לפועל את כל הבטחותיו, ובאותו הזמן הריבית מתחילה לטפס ותימחור השוק גובה מאוד". בהסתכלות ל-12 החודשים הקרובים בגולדמן זאקס נותנים משקל יתר לאירופה ומשקל חסר לוול סטריט אבל בהסתכלות קצרה יותר ל-3 החודשים הקרובים, בגולדמן זאקס דווקא נותנים המלצת 'ניטרלי' למדד האירופי מול המלצה של תשואת יתר למדד ה-S&P500. כלומר בגולדמן זאקס סבורים שהחגיגה תימשך בשבועות הקרובים, אבל רק עד שהשוק יתחיל להבין שטראמפ לא באמת יצליח לממש את כל הבטחותיו. בעניין זה נציין כי בגולדמן זאקס מסתכלים על חודש מארס כחודש קריטי שבו יתחילו הדיונים בקונגרס בעניין שאיפותיו של טראמפ, ואז נדע לאיזה כיוון נושבת הרוח.  
בגולדמן זאקס מסמנים השנה את סקטור הבנקים כמועדף ואף טוענים כי "משקיעים יכולים לרכוש את מניות הבנקים לצורך גידור תיק ההשקעות".
בגולדמן מעריכים כי מדד היורו סטוקס 600 יסגור את השנה הנוכחית ברמה של  380 נקודות, המשקף אפסייד של 3.7% משער הנעילה ביום שישי האחרון. לגבי מדד ה-S&P 500 צופים בבנק ההשקעות שיסיים את השנה ברמה של  2,300 נקודות, אפסייד מזערי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות