מניות במרכז: אנליסטים חתכו המלצה לאפל, ומה חושבים על פייסבוק?

שלוש מניות מרכזות עניין רב היום לאחר המלצות אנליסטים - חשש ממכירות אייפונים נמוכות לאפל, אפסייד ענק לגוגל, ושורט סקוויז אפשרי אחד
|
סוחרים

מניות רבות נסחרות בשוק המניות בניו יורק, אבל שלושה שמות מוכרים קופצים לראש הרשימה היום לאחר עדכוני המלצות של אנליסטים. הראשונה היא מניית אפל (סימול: AAPL), שעולה 1.5% למרות שאנליסטים בבנק ההשקעות סוסייטה ג'נרל חתכו את המלצתם למניה.

קבוצת אנליסטים, בראשותו של אנדי פרקינס, הותירו את מחיר היעד למניית ענקית הטכנולוגיה על 575 דולר, אך ציינו כי המניה הוסיפה 7% לערכה בחודשים האחרונים וכעת קרובה למחיר היעד. אבל האנליסטים מודאגים גם מהיקף המכירות הצפוי של החברה.

"בדרך כלל נצפה שאפל תתן ביצועים טובים יותר מהשוק ברבעון הרביעי, במיוחד לאחר השקת מוצרים חדשים", נמסר מהבנק הצרפתי. "לעומת זאת, לפי המחקר שלנו נראה כי מכירות החברה יהיו נמוכות מהתחזיות". פרקינס ציין כי הם מצפים למכירות אייפונים בהיקף של 52 מיליון יחידות ברבעון האחרון של השנה.

האם פייסבוק עומדת בפני שורט סקוויז?

נוספת שבולטת היום היא זו של ענקית האינטרנט גוגל (סימול: GOOG) שמוסיפה 0.7% לאחר שקיבלה שדרוג מאנליסטים בבית ההשקעות פסיפיק קרסט. אוון ווילסון מבית ההשקעות האמריקני העלה את מחיר היעד של גוגל ל-1,450 דולר, אפסייד של 25%.

"אנחנו מעריכים שעסקי ליבה חזקים יותר יכולים לדחוף לצמיחת רווח של 18.4% ב-2014, הישג גדול עבור חברת הטכנולוגיה הגדולה ביותר מבחינת ", אומר ווילסון. הוא אינו היחיד שהעלה את מחיר היעד לחברה - Cowen & Company העלו את מחיר היעד שלהם לגוגל ל-1,384 דולר, וקרדיט סוויס שדרגו את מחיר היעד שלהם לחברה ל-1,450 דולרים.

המניה השלישית, והעולה הגדולה מבין השלוש, היא מניית פייסבוק (סימול: FB) שמתחזקת היום ב-3% לאחר שאנליסטים ב-Cowen & Company העלו את מחיר היעד לרשת החברתית ל-68 דולר - אפסייד של 17% על מחיר השוק היום.

במכון המחקר שייפרס מציינים כי למרות הביצועים הטכניים הטובים של המניה, שטיפסה 120% בחצי שנה האחרונה, פוזיציות השורט עלו בכ-30% לסך של 41.7 מיליון מניות מושאלות. במידה ומגמת העלייה תמשך, יתכן שנראה שורט זקוויז שיתמוך במניה עוד יותר, מוסיפים בשייפרס.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות