פיצוי ראוי? תראו כמה גינדי ישלמו לרוכשי הדירות במרפסות הנופלות

גינדי יזום ופיתוח הגיעה להסדר פשרה עם 11 מתוך 36 התובעים בפרויקט המרפסות הנופלות בחדרה ותשלם 180-232 אלף שקל לכל אחד 

|
הסכם פשרה
אתמול בערב (א') חברת גינדי השקעות מדווחת כי החברה הנכדה שבבעלותה, גינדי יזום ופיתוח הגיעה להסכם פשרה עם חלק מדיירי פרויקט המרפסות הנופלות שכולנו זוכרים לפני שנתיים. במסגרת ההסכם החברה תשלם פיצוי של בין 180-232 אלף שקל ל-11 מתוך 36 דיירי הבניין הראשון בפרויקט 'גינדי פארק חדרה' (הסמוך לבניין בו קרסו המרפסות) שהגישו את התביעה. הסכם זה אמור לסיים את המחלוקות בין הצדדים והתשלום יועבר ברגע שיתקבל פסק דין המאשר דחיית התביעה שהגישו הרוכשים. 
בהסכם הפשרה התייחסות למצב בו שאר התובעים ירצו להצטרף להסכם בעתיד. החברה התחייבה כי במידה ותשלם פיצוי הגבוה מזה (באחוזים מהדירה) הניתן לקבוצת 11 הרוכשים, היא תשלם לרוכשים סכום נוסף כדי להשלים את ההפרש.
בפשרה קיימת התייחסות למחלוקת שהתנהלה סביב ביטול חוזי המכר, גינדי ייזום ופיתוח מסרה בדיווח: "במידה והחברה הנכדה, למרות שאינה סבורה שישנה זכות חוקית או אחרת לביטול חוזי מכר עם הרוכשים האחרים, תסכים מסיבותיה שלה לביטול חוזה מכר עם מי מהרוכשים האחרים, אזי לרוכשים תהיה זכות לבטל את חוזה המכר באותם תנאים וזאת בכפוף לכך שישיבו לחברה הנכדה את כל הסכומים אותם קיבלו במסגרת הסכם הפשרה צמודים למדד".
על פי הדיווח הסכומים שישולמו כבר הופרשו בדוחות הכספיים ולכן לא יהיה לכך השפעות על התוצאות העסקיות ועל ההון העצמי של החברה. כאמור, הפרויקט 'גינדי פארק חדרה' בו קרסו המרפסות בשנת 2013, כולל שני בנייני מגורים ובו 38 יח"ד. סך העלויות בעקבות אירוע המרפסות מופיע בדוח הכספי לרבעון השלישי של שנת 2015 ומוערך בכ-42 מיליון שקל, סכום שאיננו כולל עלויות שיתקבלו מחברות הביטוח, המהנדס האחראי או הקבלן המבצע אורתם סהר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות