מצלאוי חוטפת הורדת דירוג ל-Baa3 - האג"ח צוללות ב-6%

"שחיקה בשיעורי הרווחיות של החברה במהלך השנים האחרונות ועיכוב מסוים בפרויקטים"
|
(6)
 סמי מצלאוי בעלים חברת מצלאוי, צילום: יח"צ

חברת מידרוג מנחיתה היום מכה על חברת  מצלאוי 0% מצלאוי 610.1 0% מצלאוי בסיס:610.1 פתיחה:610.1 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: - מפחיתה את דירוג האג"ח בשתי רמות מ-Baa1 ל-Baa3 (עם אופק שלילי) הנחשבת לרמת השקעה בינונית. האג"ח של חברת הנדל"ן נסחרות בתשואה זבל של 11% עד 14% ויורדות בשיעור חד לאחר פרסום הפחתת הדירוג.

רו"ח אורן שרייבר ועוה"ד אילון גרפונקל ורן גולדשטיין: "הורדת הדירוג והכנסת החברה לרשימת מעקב עם השלכות שליליות נתמכים, בין היתר, שחיקה בשיעורי הרווחיות של החברה במהלך השנים האחרונות, אשר מתבטא באופן ישיר בשחיקה בהיקף ההון העצמי של החברה ויחסי האיתנות של החברה, תוך גידול ביחס חוב ל-CAP לאור הגדלת מינוף החברה בהשקעות בפרויקטים וקרקעות שטרם הניבו פעילות לחברה או רווחים ממימוש. 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

האג"ח של חברת מצלאוי חברה לבניה:

{מצלאוי אגח א}
{מצלאוי אגח ב}
{מצלאוי אגח ג}
{מצלאוי אגח ד}

היקף החוב של כלל סדרות האג"ח כ-230 מיליון שקל.

במידרוג מאזנים את התמונה: "ניתן לצין לחיוב את המקורות התזרימיים השונים הנובעים מקיומם של מגזרי פעילות שונים (מגזרי ייזום בנייה למגורים, מגזר הנדל"ן המניב ומגזר ביצוע עבודות קבלניות לחיצוניים), המביאים פיזור מקורות לשירות החוב; איכות המקורות לשירות החוב מעבר לפעילות השוטפת כוללים, בין היתר, נכסים מניבים שאינם משועבדים ונכסים מניבים שמשועבדים ב-LTV נמוך אף על פי שלאור מימוש נכסים מניבים בשנים האחרונות היקף מקורות זה ירד משמעותית. בנוסף, לחברה שתי עתודות קרקע באזורי ביקוש, שלאחרונה הצליחה לקדם תב"ע עבור אחת מהן".

חברת מצלאוי סיימה את החודשים ינואר-ספטמבר 2014 עם הכנסות של 129 מיליון שקל ובשורה התחתונה נרשם הפסד של כ-12 מיליון שקל, בהמשך להפסד של כ-16 מיליון שקל בשנת 2013 כולה.

מחברת מצלאוי נמסר כי "החברה ממשיכה לפעול לקידום הפרויקטים וכפועל יוצא מכך לחיזוק הנזילות בחברה, זאת לצורך עמידה בהתחייבויותיה הקיימות והעתידיות. חברת מצלאוי נחשבת לאחת החברות המובילות בישראל בתחום הפינוי בינוי וזו שהקימה בהצלחה את פרויקט הפינוי בינוי הראשון בישראל. פרויקטים של פינוי ובינוי ידועים כפרויקטים עתירי ביורוקרטיה שתכנונם אישורם וביצועם אורך שנים רבות. עם זאת החברה הצליחה לקדם מספר פרויקטים בקרית אונו, יהוד בת ים כפר סבא ורמת גן שיגדילו את היקף הפעילות של החברה בטווח הקצר ופרויקטים נוספים שיגדילו את היקף הפעילות בטווח הבינוני".

היום ה- 19 בפברואר לאחר פרסום הדוח של מדרוג התקבל היתר בניה נוסף לקומות הגבוהות במגדל עלית שמשמעותו שחרור עודף הון עצמי משמעותי  ושיפור הנזילות של החברה באופן מיידי.

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מי שרוצה להפסיד את הכסף שלו מוזמן (ל"ת)
  חברה פח אשפה 21/02/2015 23:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  מי נתן בחברה לא מוכרת זו להנפיק 4 !!! סידרות אג"ח !!!! (ל"ת)
  pan 19/02/2015 16:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  הזדמנות קניה, (ל"ת)
  ישראלי 19/02/2015 12:12
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  אני חושב שמדובר פה בהזדמנות
  רועי 19/02/2015 12:07
  הגב לתגובה זו
  1 2
  החברה מתכוונת לממש נכסים באופו אגרסיבי. באג"ח ג' התשואה גבוהה והמח"מ יחסית נמוך.
  סגור
 • תקנה יא חביבי תקנה (ל"ת)
  חברה פח אשפה 22/02/2015 00:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • טען עוד
 • כן כן כן בטו עדיף על הרמאי תשובה
  חוני 22/02/2015 15:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שכבר גילח את כל המדינה ומנפק שוב אגח ללא בטחונות מעדיף מצלאואי ללא בטחונות (ל אגח ד יש בטחונות לא רעים )על תשובה עם בטחונות . תבדוק מתי האגח לא עמד בהתחייבויות .גם בימים הקשים שילם. תמשיך להיות ציני .
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות