בתוך הפאניקה: הציבור מכר בינואר קרנות נאמנות ב-6 מיליארד שקלים - חודש 9 רצוף של פדיונות

זהו החודש ה-9 ברציפות בו הציבור מקטין חשיפתו - על רקע הטלטלה בשוקי המניות והאג"ח
|
הבהלה ממשיכה

על רקע הנפילות בשוקי ההון ברחבי העולם במהלך חודש ינואר, הציבור הישראלי ממשיך לבצע פדיונות בקרנות הנאמנות - ומדובר כבר על חודש תשיעי ברציפות. במהלך חודש ינואר בלבד פדה הציבור בישראל לא פחות מ-6.1 מיליארד שקל, לפי הערכות הכלכלנים של מיטב-דש. המגמה השלילית בשוקי המניות ברחבי העולם השפיעה לרעה גם על אגרות החוב הקונצרניות שסיכמו את החודש בירידות שערים - והפדיונות נרשמו גם בגזרה זו.

הפדיונות מתחלקים ל-4.7 מיליארד שקל מהקרנות המסורתיות המנוהלות, 700 מיליון בקרנות המחקות, ו-700 מיליון מהקרנות הכספיות. בחלוקה פנימית יותר, מירב הפדיונות נרשמו בקרנות אג"ח כללי, מהם נפדו לא פחות מ-2.6 מיליארד שקל במהלך ינואר.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

אוהבי הסיכון המושקעים במניות פדו סכום נמוך יחסית - הקרנות המנייתיות פדו סכום הקרוב ל-500 מיליון שקל, רובם מקרנות המושקעות בחו"ל, שם הירידות היו חריפות יותר מבת"א. הפדיונות מהווים רק מעט יותר מ-2% מנכסיהן, וזהו נתון לא גבוה בהתחשב בירידות החדות בשוקי המניות והתנודתיות העצומה שהתלוותה אליהן. בשבוע האחרון של ינואר, בו נרשמו עליות שערים בבורסות, גייסו הקרנות המנייתיות 65 מיליון שקל. 

ולאן עובר הכסף? הקרנות השקליות היו הקבוצה שהיחידה שגייסה כספים בסכום של כ-150 מיליון שקל, לאחר חודש בו נרשמו בהם פדיונות: כך שהציבור שמקטין משמעותית את חשיפתו לשוק ההון בוחר לשים את כספו באפיק זה - או לצאת כליל מהשוק, ולהחזיק מזומן.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות