הבהלה מהזהב: המשקיעים הגדולים בורחים מהסחורה, לאן הכסף הולך?

במהלך הרבעון ה-4 של 2012 מחיר הזהב צנח ב-5.5% , הירידה הרבעונית החדה ביותר מאז הרבעון ה-2 של 2004
|
(1)
זהב
רבים רואים בהשקעה בזהב כהשקעה בטוחה לטווח ארוך זאת מכיוון שהתכונה הבסיסית של האונקייה, בשונה מסחורות אחרות הנסחרות בשוק, היא חוסר היכולת להתכלות. התכונה הבסיסית המדוברת מביאה לכך שבעיתות או כאשר ישנו חשש למלחמות מחיר הזהב עולה. עם זאת, במהלך ה-12 חודשים האחרונים המחיר לאונקיית זהב ירד ב-5.42% כאשר משקיעים גדולים מחליטים למכור את השקעותיהם בסחורה ובוחרים להעביר כספם להשקעות אחרות.

במהלך הרבעון ה-4 ל-2012 המשקיע האגדי ג'ורג' סרוס, לויס מור, הגידור Moore Capital Management ומנהל ההשקעות ג'וליאן רוברטסון ראו בבררית הזהב כהחלטת השקעה פחות טובה ובחרו להוציא את הונם מהאונקיות ולהעביר לאפיקי השקעה אחרים.

סורוס, אשר הכריז על "בועת הזהב" במהלך 2011 משך את השקעויתיו בסחורה ברבעון ה-4 של 2012 ביותר מ-50% ל-600,000 מ-1.32 מיליון במהלך הרבעון ה-3. ג'וליאן רוברטסון, מכר את כל השקעויותיו ב-Market Vectors Gold Miners אולם ממשיך להחזיק בניירות ערך של Junior Gold Miners.

אנליסטים מוול סטריט מייחסים את המכירות המדוברות להתאוששות המסויימת בשווקים כאשר הצפייה להתאוששות ספציפית בשוק הנדל"ן ובשוק העבודה בארה"ב מתחזקת. "במידה והשווקים ימשיכו במגמה הנוכחית משקיעים גדולים ימשכו הון נוסף מזהב ויפנו אותו לוול סטריט". כך לפי דבריו של ביל אוניל שותף ב- LOGIC Advisors.

מהכיוון השני, ישנם משקיעים אשר לא ממהרים להיפרד מהשקעותיהם באונקיות הזהב. נכון לסוף חודש דצמבר, ג'ון פולסון, מנהל קרן הגידור Paulson & Co החזיק ב-21.8 מיליון מניות בתעודת הסל הגדולה ביותר בעולם המחזיקה בזהב SPDR GOLD TRUST וזאת לאחר שבחודש ספטמבר 2012 החזיק באותה הכמות בדיוק.

אוניל ציין בהקשר זה כי "ההחזקות של פולסון מהוות אינדיקציה חשובה זאת מכיוון שהוא שחקן גדול בשוק. הדבר מראה כי הוא ממשיך להאמין בזהב".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הפוך על הפוך.לאחר מהלך של 800% הזהב חייב לתת 33-66%
  אנונימי 15/02/2013 13:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין גרף תלוי באוויר בשום מצב.כל טכנאי יאמר לך שעל פי תבנית הגרף של הרב שנתי הזהב מחוייב בתיקון של בין-33-66% .תעשו לכם את החשבון.כל מי שרצה לשווק את החוזים הוא ביצע את רובו.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות