תגובה חדה בערך האירו על רקע הפיגועים בבלגיה; יניב חברון: "הדולר יחזור להתחזק"

האירו הגיב בירידות חדות מול הדולר, אך אלו התמתנו מעט; המשקיעים בעולם רצים אל ה-ין היפני
 | 
שוק המט"ח
שוק המט"ח מגיב: ברקע לפיגועים הרצחניים הבוקר בבריסל, בירת בלגיה, מטבע האירו מאבד גובה מול השקל ומול הדולר, בעוד המשקיעים חוששים מחוסר היציבות ביבשת. המטבע האירופי, שנהנה לאחרונה מאמירתו של מריו דראגי כי אינו צופה הפתחתת ריבית נוספת בגוש היורו, יורד כעת מול השקל בכ-0.6%, ונסחר תמורת 4.317 שקל.
תגובת האירו מול הדולר דומה, והמטבע, שהגיב בצלילה של כמעט 0.5%, התאושש מעט, ונחלש כעת מול המטבע האמריקני ב-0.3%, לרמה של 1.1208 דולר לאירו. (עבור ה"טכניים" שבינינו, היחס ירד לזמן קצר מתחת ל-1.12 דולר לאירו).
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
אירו רציף -0.22% אירו רציף 3.97 -0.22% אירו רציף בסיס:3.98 פתיחה:0 גבוה:3.98 נמוך:3.97 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  
מבחינת המסחר ביחסי שקל-דולר, אלו נסחרים ביציבות הבוקר, כשהדולר מוסיף להחלש, אל בשיעור מתון של 0.1%. 
דולר רציף +0.04% דולר רציף 3.54 +0.04% דולר רציף בסיס:3.54 פתיחה:0 גבוה:3.54 נמוך:3.53 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:
יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס, התייחס הבוקר בסקירתו השבועית (ללא קשר לפיגועים בבלגיה)  להיחלשות הדולר בתקופה האחרונה והעריך כי "הדולר יחזור להתחזק בחודשים הבאים. דווקא בנקודה שבה אירופה מנחיתה את הבזוקה המוניטרית הגדולה ביותר שלה, האירו חוזר להתחזק מול הדולר או לחלופין, הדולר חוזר להיחלש בעולם".
נציין כי הדולר נסחר כעת סביב רמה של 3.85 שקל לדולר, שפל של כשלושה חודשים. 
"החולשה של הדולר מאז ההחלטה בלמה מעט את העליות באירופה, אך סיפקה רוח גבית למדד האמריקאי ומחיר הנפט. למרות החולשה בדולר ולמרות הצפי להקפאת המדיניות המוניטרית המצמצמת בארה"ב אולי לא הקפאה, אך מתונה יותר, אנו מעריכים כי הדולר יחזור להתחזק בחודשים הקרובים והתלילות של העקום האמריקאי תעלה. ילן הגיבה לעלייה באינפלציה באדישות יחסית כפי שלדעתנו הייתה צריכה להתייחס, אך בסופו של דבר התשואות מונעות מהנתונים הכלכליים ולהערכתנו האינפלציה בארה"ב תמשיך להיות גבוהה וללחוץ את הפד להגיב בעליית ריבית. הריבית אולי לא תעלה כל כך מהר, אך הציפיות יעשו את העבודה, ידחפו את התשואות כלפי מעלה ויחזקו מחדש את הדולר". 
המטבעות שמתחזקים
ולאן המשקיעים ברחבי העולם רצו? אל ה-ין היפני. המטבע הגיע היום לשיא של 12 ימים מול האירו, בזינוק של כמעט 1%. גם מול הדולר רשם ה-ין התחזקות קלה, והגיע עד ליחס של 111.38 ין לדולר.
גם הפרנק השוויצרי רשם התחזקות קלה, וערכו הגיע לשיא של שבועיים, ביחס של 1.0879 פרנק לאירו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה