כור - מגמת עלייה לקראת התנגדות קשה

ארבעה חודשים רצופים של עליות מקהים מעט את תחושת האופוריה שמגיעה לאחר יותר מ-200% עלייה
|
אייל גורביץ'

פרץ העליות שחווה שוק המניות המקומי לא פסח מניית כור מי שהיתה בימים עברו אחת מספינות הדגל של שוק המניות. משפל של כ-29 שקלים למניה רשמה כור עלייה משולחת רסן של יותר מ-200% עד לשיא של כ-111 שקלים למניה. שני מרכיבים מושכים את עיניו של הסוחר הממוצע : עליות חדות ומחזורים גבוהים. שני הפרמטרים הללו מככבים בטבלאות העיתונים והאתרים ומדליקים בירוק את שם המניה. מה שקורה בדרך כלל במצב כזה היא הסתערות חסרת אחריות על המניה וקנייה בהוראות מרקט ללא שום בקרה או ביקורת. רק כדי לגלות שזה היה יקר מדי, מאוחר מדי וטיפשי למדי.מגמת עלייה

תהליך קבלת ההחלטות מורכב, באופן כללי משני מרכיבים : מה לעשות ומתי לעשות. התשובה לשאלה הראשונה מתבססת על כיוונה של המניה. השנייה על העיתוי. ראשית דבר יש לבחון את המגמה. וכאשר מביטים על התנהלותה של כור מגיעים למסקנה ולפיה מדובר במגמת עלייה לכל דבר. במבט על הגרף השבועי המצורף אפשר לראות שגל העליות מורכב מסדרה עולה של נקודות שיא ושפל. סידור זה המעיד על יחסי הכוחות בין קונים ומוכרים, הוא הבסיס לקיומה של מגמת עלייה. למרכיב זה חוברים הממוצעים הנעים שמטרתם להצביע על המומנטום ואיכות המגמה. יחד איתם, נכנסים למשוואה מחזורי המסחר ההולכים ומאמירים.

כלומר, התשובה לשאלה הראשונה ברורה וחד משמעית - המניה היא קנייה. השאלה היא מתי?

העיתוי

הטעות הנפוצה של הסוחר הממוצע היא לרכוש ברגע זיהוי המגמה, אם בכלל, או אחרי פריצה מעלה של רמת התנגדות. אין טעות גדולה מזו. בדרך כלל, מגלה הסוחר עד מהרה שהעיתוי היה עלוב למדי וכי יחס הסיכוי סיכון שמן הסתם לא חושב מראש, עומד לרעתו. רכישת מתבצעת אך ורק לאחר תיקון טכני. עומק התיקון והמשכו קובעים את משך זמן העסקה הבאה.

התיקון של הימים האחרונים היטיב עם תהליך קבלת ההחלטות. הוא דרדר את כור לשפל של 93.70 שקלים למניה ובכל מה שקשור למסחר קצר טווח סיפק בסיס נוח לרכישה, בעיקר אחרי האישור שהתקבל אתמול בדמות נר ירוק ובריא גוף.

לכן : רכישת המניה במחיר הנוכחי שלה תחייב הבנה מעמיקה במסחר לטווחים קצרים. הסטופ ימוקם במחיר של 93.70 שקלים למניה כאשר נעילת רווח מתבקשת מיד עם שבירה מעלה של רמת 111.7 שקלים למניה המיוצגת על ידי השיא המינורי האחרון. עסקה כזאת מספקת יחס סיכוי של סיכוי שנע סביב 2:1. לא רע לגמרי.

סיכום

הדינאמיקה של מניית כור מעלה את הסבירות ולפיה כיוונה של המניה מעלה. יש לשים לב לרמת ההתנגדות סביב 120 שקלים למניה כאשר מסחר במניה על סמך התנהגותה הנוכחית אמורה להיות לטווח קצר בלבד.

גרף יומיגרף שבועי* אין בסקירה זו משום המלצה לקנות את הנייר או למוכרו והעושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

* הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות