גילת נרכשת לפי שווי של כ-1.96 מיליארד שקל בעסקת מזומן ומניות

קומטק תרכוש את גילת תמורת כ-10.25 דולר למניה רגילה של גילת, כאשר 70% ישולם במזומן ו-30% במניות קומטק; אז למה המניה צוללת?
|
גילת, צילום: חברת גילת

בהמשך להדלפות אודות העסקה הנרכמת מלפני כשבוע וחצי, חברת רשתות הלווין גילת 0% גילת 3,350 0% גילת בסיס:3,350 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה רשמית כי תירכש על ידי חברת קומטק (Comtech Telecommunications) תמורת 10.25 דולר למניה בעסקת מניות ומזומן המשקפת לגלית שווי של כ-1.96 מיליארד שקל.

על פי הדיווח, חברת קומקט הנסחרת בנאסד"ק תחת הסימול CMTL וגילת רשתות לוויין הדואלית (סימול: GILT) הודיעו שקומטק תרכוש את גילת בעסקת מזומן ומניות תמורת כ-10.25 דולר (35.45 שקלים) למניה רגילה של גילת, כאשר 70% ישולם במזומן (7.18 דולר למניה) ו-30% במניות קומטק (0.08425 מניות - בשווי שוק נוכחי של כ-3.126 דולרים).

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

למה המניה יורדת?
נזכיר, כי במסגרת ההדלפות (שאף אחד לא צריך לקחת עליהן אחריות) פורסם שהחברה תימכר תמורת כ-2 מיליארד שקל, כעת מתברר שהסכום נמוך יותר, וגם כולל רכיב מנייתי - כלומר רכיב שקיים לגביו חוסר ודאות בקשר עם השווי שיתקבל בפועל בסופו של דבר. בהתאם, מניית גילת נופלת כעת בכ-6% לשווי שוק של כ-1.8 מיליארד שקל.

החברה הממוזגת - תעסיק כ-3,000 עובדים
בהתבסס על התוצאות הכספיות של קומטק לשנה הפיסקלית 2019 ולתוצאות הכספיות של גילת לתקופה של 12 החודשים האחרונים שהסתיימו ב-30 ביוני 2019, במונחי פרופורמה, קומטק צפויה הייתה לדווח על הכנסות בהיקף של כ-926.1 מיליון דולר עם EBITDA מתואם של כ-130.2 מיליון דולר.

החברה הממוזגת תעסיק כ-3,000 עובדים ותציע את פתרונות התקשורת הלוויינית המתקדמים בעולם, טכנולוגיית Public Safety and Location ופתרונות אלחוטיים מאובטחים ללקוחות אזרחיים וממשלתיים ברחבי העולם.  
 
פרד קרונברג, יו"ר ומנכ"ל Comtech: "אנו נרגשים עם חתימת הסכם זה עם גילת ומאמינים כי המיזוג ישיא ערך לבעלי המניות של שתי החברות. הרכישה מציבה את Comtech בעמדה טובה יותר לנצל את המגמות המרכזיות בשוק ומחזקת את החשיפה שלנו לביקוש הגובר לתקשורת וקישוריות, תוך ניצול מיטבי של ההזדמנות העצומה המתהווה בתחום תקשורת הלוויינים. אני מאמין שהשילוב של ביקוש גובר לקישוריות והזמינות הגדלה של רוחב פס לווייני זול, הופך תקופה זו אידיאלית לאיחוד בין פתרונות Comtech וגילת ואפשרות להציע ללקוחות המאוחדים של שתי החברות טכנולוגיות הטובות מסוגן. גילת הינה חברה יוצאת דופן שפיתחה טכנולוגיה ייחודית עם היצע מוצרים מוביל הנתמך ביכולות גבוהות של מחקר ופיתוח. אני מברך את כלל עובדי גילת המוכשרים עם כניסתם למשפחת Comtech".
 
דב בהרב, יו"ר גילת: "דירקטוריון גילת והנהלתה מאמינים כי מיזוג אסטרטגי זה טומן בחובו פוטנציאל יוצא דופן. זו תוצאה מצוינת עבור בעלי המניות שלנו המקבלים ערך הן במזומן והן במניות בחברה חזקה עם קו מוצרים עולמי מוביל, הצפויה להפיק תועלת משילוב המומחיות והמשאבים של שתי החברות הממוצבת היטב ליצירת ערך עתידי בתעשייה מבטיחה וצומחת זו. אנו עוקבים זמן רב אחרי Comtech ויעילותה הטכנולוגיות ואני סמוך ובטוח שהעובדים ייהנו מהזדמנויות נרחבות להתפתחות אישית. אין כל ספק שעתיד מזהיר צפוי ל-Comtech וגילת ולכל בעלי המניות".

את גילת ייצג משרד עו״ד נשיץ ברנדס אמיר ואת קומטק ייצג משרד עו״ד גולדפרב זליגמן.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות