טבע הודיעה על מתווה סיום העסקה לעובדים בפ"ת

ברקע למחאת העובדים מול משרדי החברה גובש מתווה לסיום העסקתם
|
(5)
טבע, צילום: יח"צ

משבר הפיטורים בחברת טבע  מגיע לפתרון חלקי הערב: החברה וההסתדרות הוציאו לפני זמן קצר הודעה משותפת על הסכם פרישה לעובדי המטה במפעל בפתח תקווה, אשר כולל אפשרות לפרוש מרצון ולקבל תנאי פרישה מיטיבים מהקבוע בחוק. מוקדם יותר הפגינו העובדים מול משרדי ההנהלה בעיר במחאה על כוונת החברה לסגור את המתקן שהיווה אחד ממוקדי המחקר והפיתוח של החברה מאז הקמתה. מניית החברה (סימול:TEVA)  סגרה בעלייה של 2.3% הערב בוול סטריט ברקע להודעה.

ההודעה המלאה של החברה וההתסדרות :

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

"הצדדים הגיעו להסכמות לפיהן לכל עובדי המטה תינתן אפשרות לפרוש מרצון ולקבל תנאי פרישה מיטיבים מהקבוע בחוק, בין היתר העובדים שיפרשו יקבלו מענקי פרישה מוגדלים והחברה תסייע להם באמצעות שירותי השמה, לצד זאת הוסכם על הרחבת תחולת ההסכם הקיבוצי בחברה גם על מאות עובדים שהועסקו עד כה בחוזים אישיים.
 
הסכמות על רקע תוכנית הרה-ארגון של טבע בישראל: לאחר מו"מ אינטנסיבי בין הצדדים שנמשך מספר שבועות, הגיעו היום (ה') ההסתדרות, ועד עובדי מטה טבע בפתח תקווה והנהלת החברה להסכם פרישה לעובדי המטה, אשר טומן בחובו אפשרות פרישה מכובדת בתנאים מיטיבים לעובדים.
 
ההסכם בין הצדדים כולל את ההסכמות הבאות:

1.הליך פרישה מרצון (וולונטארי): בשבועות הקרובים תינתן לכל עובדי המטה אפשרות לבקש לפרוש מרצון, ולקבל את תנאי הפרישה המיטיבים שהוסכמו עם ההנהלה. עובדים שיפרשו בתהליך הפרישה מרצון יהיו זכאים למענק פרישה מוגדל – באופן משמעותי מהמתחייב בחוק. טבע תאשר כל בקשה לפרישה וולונטארית בכפוף לשיקוליה העסקיים. 

2.הליך פרישה מנדטורי: לאחר השלמת התהליך הוולונטארי, וככל שיהיה בכך צורך, תחל ההנהלה הידברות עם נציגות העובדים על העובדים שיפרשו בהליך המנדטורי.

3.תנאי הפרישה: כלל תנאי הפרישה יהיו מעבר לזכויות הפרישה של העובדים על פי הדין ויעניקו לעובדים שיסיימו את עבודתם בחברה מענקים כספיים משמעותיים אשר מטרתם "לרכך" את היציאה לשוק העבודה ולתמוך פיננסית בעובדים בעת תהליכי חיפוש העבודה וההשמה ואף מעבר לכך.

בנוסף, למסיימי העסקה יוענק ליווי הכולל ייעוץ, סדנאות והכשרות מקצועיות, מהמיטיבים ביותר בישראל. כמו כן, טבע תרכז ותחבר מעסיקים פוטנציאליים לכוח האדם האיכותי אשר יסיים את עבודתו בחברה. שירותי ההשמה הייחודיים יוענקו, במטרה להבטיח מעבר חלק ומהיר למקום עבודה חלופי עת תסתיים ההעסקה בטבע. תנאי הפרישה המועדפים יעמדו בתוקפם עד סוף שנת 2019. 

לצד זאת, הוסכם על הרחבת תחולת ההסכם הקיבוצי בחברה. במקביל להליך הפרישה תורחב תחולתו של ההסכם הקיבוצי בחברה כך שמאות עובדים נוספים שהועסקו עד כה בחוזים אישיים ייהנו מעתה מההגנה הקיבוצית והתנאים של ההסכמים הקיבוציים בטבע."

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  ההסתדרות נהייתה חברה להגנת הטבע ועובדיה (ל"ת)
  יעקב 06/01/2018 20:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  דבר
  גיא 05/01/2018 23:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מפוטרים בחברה אחרת יש להם את זה ?
  סגור
 • 3.
  עבור
  יוני 05/01/2018 23:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במילה אחת הפקרות
  סגור
 • 2.
  ..ועוד השבתנו את המשק!!!! הסתדרות דואגת למי שמשלם לה (ל"ת)
  איתן 05/01/2018 08:25
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 1.
  מפוטרי טבע מופלים לטובה? האם הם חשובים יותר ממפוטרים אח
  אבי 04/01/2018 20:46
  הגב לתגובה זו
  0 1
  רים מידי יום בשוק העבודה?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות