אפריקה נכסים רשמה גידול של 62% ברווח התפעולי - הסתכם ב-86 מיליון שקל

ההכנסות ירדו בכ-10% ל-93 מיליון שקל בעקבות שחיקה חדה בשער האירו מול השקל
|
(3)
אבי ברזילי, צילום: יח"צ

{אפריקה נכסים} מסכמת את הרבעון השני של 2015 עם הכנסות מהשכרת והפעלת נכסים הסתכמו ברבעון בכ-92.8 מיליון שקל בהשוואה לכ-103.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בהכנסות נבעה בעיקר מהשחיקה החדה בשער האירו מול השקל (10.7% במחצית הראשונה של השנה).

הרווח המיוחס למחזיקי ההון של החברה הסתכם ברבעון השני של 2015 בכ-7.2 מיליון שקל, לעומת כ-105 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הושפע בעיקרו מרישום של רווח חד פעמי גבוה בסך של כ-35 מיליוני אירו בגין ארגון מחדש של האשראי שנלקח כנגד פרויקט המשרדים בוורנה, בולגריה אשר השפיע על תוצאות החברה ברבעון  השני ובמחצית הראשונה של 2014. בנוסף, הרווח ברבעון השני של 2015 הושפע לרעה מהעלייה בהוצאות המימון ברבעון על רקע העלייה החדה יחסית במדד המחירים לצרכן בתקופה.
 
הרווח התפעולי הסתכם ברבעון השני של שנת 2015 לסך של כ-85.8 מיליון שקל לעומת כ-52.9 מיליון ברבעון המקביל אשתקד, עלייה של 62%
 
החברה מפתחת כיום למעלה מ-90,000 מ"ר למשרדים ולמעלה מ- 500 יח"ד בארץ ובעולם. באירופה השלימה החברה את בנייתו של בנין המשרדים אפי פארק 3 בבוקרשט (רומניה) ועבודות ההקמה של בניני אפי פארק 4 ו- 5 נמצאות בעיצומן. בפראג (צ'כיה) מקימה החברה שני בנייני משרדים ופרויקט למגורים.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בבלגרד (סרביה) החלה הקמתו של בנין משרדים ופרויקט למגורים. בקראקוב (פולין) החל שלב נוסף בפרויקט למגורים. בישראל השלימה החברה את בנייתו של שלב נוסף בפארק המדע בנס ציונה, תוך היערכות לקראת הקמתו של בנין נוסף בפארק. בנוסף, עבודות ההקמה של פרויקט הדיור להשכרה בהרצליה וחניון הברזל ברמת החייל בתל אביב מצויות אף הן בעיצומן. בתקופה הקרובה בכוונת החברה להתחיל בעבודות ההקמה של מספר פרויקטים נוספים ברומניה, פולין, צ'כיה ולטביה בתחומי המגורים והמשרדים.
 
אבי ברזילי, משנה למנכ"ל החברה ומנכ"ל אפי אירופה: "אנו מסכמים רבעון טוב מאד ברמה התפעולית אשר הושפע בצורה מהותית מהשפעות חיצוניות ובעיקר מהמדד הגבוה והמשך השחיקה בשער האירו מול השקל. המשך מגמת השיפור בפרמטרים התפעוליים מהווה עדות מוחשית לאיכות הנכסים שברשות החברה.  אנו ממשיכים למקד את מאמצנו בקידום ויישום תכניות הפיתוח, לצד הגדלת שעורי התפוסה בכל אזורי פעילות החברה. קיימת התעניינות רבה מצד שוכרים פוטנציאלים בפרויקטים שבשלבי הקמה כמו גם, מקרב רוכשים פוטנציאלים בפרויקטים למגורים. אנו מאמינים ביכולתנו להמשיך במימוש מוצלח של האסטרטגיה העסקית לטובת הצפת הפוטנציאל והערך הרב אשר טמון בחברה ופעילותה".

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מצויין
  נצר 17/08/2015 11:40
  הגב לתגובה זו
  4 1
  כל חברת בת של אפריקה צריכה להציג רווחים בין 50 ל 100 מיליון שנתי והיא תצליח להתמודד עם החוב , שער המניה אמנם נמוך אך משקף את המצב בו שרויה החברה, לדעתי המצב יהיה נוח יותר בסוף 2018, המצב הגאופוליטי ישתנה השפעתו של אובמה תעלם ואטמוספירה אחרת תהיה באזור כולל עם רוסיה,
  סגור
 • 1.
  ואפריקה ממשיכה לרדת
  ראובן 17/08/2015 10:46
  הגב לתגובה זו
  6 1
  זבל של נייר חמש שנים של סבל ולבייב מחייך
  סגור
 • נייר לסחרנים יומיים
  שושו 17/08/2015 12:51
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מנייה קלאסית לסחרני יום שווה לקנות ולמכור באותו יום או אחרי כמה ימים, אפשר לעשות סיבובים טובים של 2-5 אחוז ביום. היום שווה לקנות, אני קניתי בירידה של4.5 אחוז . ולשומע ינעם
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות