מניית נדל"ן המשקפת אפסייד של 40% - "נדיר למצוא חברה כזו זולה"

הכלכלה הגרמנית נהנית מסנטימנט חיובי, שי עזר, אנליסט הנדל"ן של בית ההשקעות, מסמן מנייה שצפויה ליהנות מכך
|
(2)
אירופה

שי עזר, הנדל"ן של IBI, סבור שקיימות הזדמנויות השקעה כיום בשוק הנדל"ן הגרמני. לדבריו, כלכלת גרמניה בכלל ושוק הנדל"ן מניב בגרמניה בפרט נהנים מסנטימנט חיובי. "דמי השכירות ממשיכים לעלות ברוב הסקטורים כאשר השנה ראינו עליה בהיקף ההשקעות וירידת תשואות משמעותית בכל הסקטורים. עוד נקודה מעניינת היא עליה בביקוש לנכסים Class B, כיוון שהתשואות בנכסי פריים ירדו ומחירם עלה בהתאם וקשה למצוא עסקאות ולכן הביקוש לנכסים Class B גבר.

עזר סיקר את מניית חברת הנדל"ן סאמיט -2.82% סאמיט 5,206 -2.82% סאמיט בסיס:5,357 פתיחה:5,357 גבוה:5,357 נמוך:5,100 תמורה:2,963,376 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , המתמחה בניהול והשכרת נכסים מניבים בגרמניה ובצפון הארץ - "החברה נסחרת לפי של 545 מיליון ששקל ונסחרת רק ב 69% על הונה העצמי - "בשנים האחרונות עברה החברה תהפוכות רבות לטוב ולרע אך הצליחה להפוך כל משבר להזדמנות. כך היה לדוגמה עם פורטפוליו Valentine שבמהלך המשבר נמחק מהמאזן אך בסופו נחתם הסכם לרכישתו השנה, בהנחה של 30 מיליון אירו. החברה מחזיקה בעשרות נכסי קלאס B בגרמניה נהנית מהגאות של הכלכלה הגרמנית, מהירידה בתשואות על נכסי הפריים ומהנדידה של משקיעים וסוחרים לעבר נכסי השורה השניה".

תשואת FFO של 20%
עזר טוען כי נכסי החברה מהוונים בשיעור גבוה ביותר מ 22% מכפי שמהוונים נכסים של חברות מתחרות - "תשואת ה FFO המייצג מתקרבת ל 20% בשנה והיא גבוהה בכמעט פי שלוש מחברות נדל"ן מניב שנסחרות בגרמניה. גם מהלך הנפקת ההון, עליו הכריזה החברה לפני מספר ימים מהווה פוטנציאל להצפת ערך נוסף. אנו מתחילים לסקר את החברה בהמלצת קנייה ובמחיר יעד של 15.7 שקל למניה המשקף אפסייד של 40% על מחיר המניה היום."

עזר טוען כי מחיר מניית סאמיט זינק בכ 120% במהלך השנה האחרונה - " השאלה המתבקשת היא האם לאחר זינוק כזה המניה עדיין זולה? ובכן להערכתנו בהחלט כן. ראשית כל כשמניה נסחרת כשליש מההון העצמי אזי גם לאחר עלייה של 120% המניה תיסחר מתחת להון העצמי ובמכפיל הון בשיעור של 69%. שנית, שיעור ההיוון הממוצע של נכסי החברה הוא שמרני וגבוה משמעותית מחברות דומות. בנוסף, מחיר ההון העצמי אינו משקף את האפסייד הצפוי מעסקת Valentine שאמורה להסגר ברבעון הראשון של שנת 2014."

לסיכום, עזר מסביר כי בהתאם למחיר המניה בבורסה, שוק ההון מתמחר את סאמיט לפי שיעור ממוצע של כ 8.8% ותשואת FFO מייצג של כ 19%. "נדיר למצוא חברה כזו זולה, נציין שתשואות הנכסים בגרמניה נמוכות משמעותית בישראל והדבר משול לחברה ישראלית הנסחרת בהתאם לשיעור היוון של למעלה מ 10% ותשואת FFO בשיעור של למעלה מ 20%. המודל שלנו כלל הנחות שמרניות הן מבחינת שיעוריי ההיוון, שווי 0 לשטחים פנויים (למעט מקרה אחד ספציפי) וקרקעות והן מבחינת מכפילי FFO כאשר מחיר היעד הנגזר משקלול מודל ה NAV ומודל ה FFO הוא 15.7 שקל הגבוה בכ 40% מהמחיר הנוכחי בבורסה."

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שווה מכירה דחוף (ל"ת)
  סאמיט 07/01/2014 15:29
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 1.
  של דוראה,אולימפיה,חבס,טאו,אפריל,יורו טרייד ואחרות
  קונה מחוץ לבורסה אגח 07/01/2014 12:59
  הגב לתגובה זו
  0 1
  פרטים במייל: DOR123DORI@WALLA.COM
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות