יום שישי שחור במדדי וול סטריט: הנאסד"ק צנח 2.65%

הדאו ג'ונס רשם יום חמישי רצוף של ירידות והשלים ירידה שבועית של 4.1%. תוצאות מאכזבות מצד קטרפילר, 3M וחברות דאו ג'ונס אחרות, בנוסף למחיר הנפט, קבעו את המגמה. הזהב השחור לא שבר ה-90 דולר לחבית
|
יום שישי שחור במדדי וול סטריט: הנאסד"ק צנח 2.65%

מדדי וול סטריט סגרו את יום המסחר בירידות שערים חדות, הובילו לירידות תוצאותיהן של Honeywell, קטרפילר ו-3M שדחפו את מטה לירידה שבועית כוללת של 3.5%. "הסיפור של היום הוא על רווחים, נפט וגם על פקיעה" אמר היום Peter Cardillo, ראשי ב-Avalon Partners.

מחיר הנפט, אשר רשמו היום ירידות קלות אך בכל זאת סגרו רק מעט מתחת ל-90 דולר לחבית, בנוסף ליום נטול נתוני מאקרו, הביאו את עיקר תשומת הלב אל דיווחי החברות, והדיווחים היו מאכזבים. כל 30 המניות הנסחרות במדד הדאו ג'ונס סגרו בירידות שערים, כאשר המדד המוביל השלים ירידה שבועית של 4.1% ורשם יום חמישי רצוף של ירידות שערים.

מדד הנאסד"ק סגר את יום המסחר בירידות שערים של 2.65% ברמת 2,725 הנקודות והשלים ירידה שבועית של 2.9%. מדד הדאו ג'ונס סגר את יום המסחר בירידות שערים של 2.64% ברמת 13,522 הנקודות.

נפט

החוזים העתידיים על הנפט סגרו את המסחר ברמת 88.6 דולר לחבית. נזכיר כי, החוזים העתידיים על הנפט לנובמבר סגרו אתמול שוב בשיא נוסף, ברמת ה-89.47 דולר לחבית, לאחר שנגעו ברמת ה-90.02 דולר לחבית. החולשה של הדולר אל מול המטבעות העיקריים היוותה את הקטליזטור העיקרי, כמו כן החששות משיבושים באספקה מצד עירק סיפקו תמיכה לעליית המחירים.

אמריקניות במרכז

ענקית החיפוש באינטרנט, חברת GOOGLE , נסחרה על רקע פרסומה אמש לאחר סגירת המסחר בניו יורק את תוצאותיה הפיננסיות לרבעון השלישי של 2007 מהם עולה, כי החברה רשמה עליה חדה בשורת הרווח, כמו גם בשורת המכירות. החברה, אשר נסחרת לפי שווי של 199.65 מיליארד דולר, מסרה כי הרווח ברבעון השלישי, אשר הסתיים ב-30 לספטמבר, עלה ל-1.07 מיליארד דולר, או 3.38 דולר למניה, בהשוואה לרווח של 733.4 מיליון דולר, או 2.36 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד.

מניית חברת AMD (סימול: AMD) נסחרה אף היא על רקע דוחותיה הכספיים. הכנסות החברה עברו את היעדים שהחברה קבעה, אולם, החברה דיווחה על הפסדים של 396 מיליון דולר, או 71 סנט למניה, הגבוהים מהציפיות. זאת עקב תשלום של 120 מיליון דולר בעקבות רכישת חברת הטכנולוגיות ATI

מניית HSBC (סימול: HBC) נסחרה על רקע הדיווח ב-Wall Street Journal כי היא נתבעת בידיי נדל"ן. קרן הנאמנות מאשימה את הבנק כי מחלקת המשכנתאות שלה ניצלה את המשבר בסקטור הנדל"ן על מנת להרוויח על חשבונה. כמו כן, בבית ההשקעות UBS הורידו המלצתם על המניה ל"נייטרלי" מ"קניה".

חברת Honeywell International דיווחה על עליה של 14% ברווחי הרבעון השלישי והכתה את התחזיות לשנה כולה של המכירות והרווחים. הרווח הנקי עלה ב-618 מיליון דולר, או 81 סנט למניה לשלושת החודשים שהסתיימו ב-30 לספטמבר. זאת לעומת 541 מיליון דולר, או 66 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד.

ענקית האופנועים, חברת Harley-Davidson, דיוחה היום כי רווחי הרבעון השלישי שלה צנחו ב-15.3%. הרווח הנקי עמד על 265 מיליון דולר, או 1.07 דולר למניה, זאת בהשוואה לרווחים של 312.7 מיליון דולר, או 1.20 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד.

חברת Caterpillar הודיעה היום כי רווחי שלושת החודשים שהסתיימו ב-30 לספטמבר עלו ל-927 מיליון דולר, או 1.40 דולר למניה, זאת לעומת 769 מיליון דולר, או 1.14 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות החברה גדלו ב-8% ל-11.4 מיליארד דולר.

ישראליות במרכז

מניית טבע חו"ל המשיכו להיסחר גם היום על רקע פרסום דוחותיה של ענקית התרופות האתיות, נוברטיס, לרבעון השלישי. מהדוחות עולה שהחברה הצליחה לשלש את רווחיה הרבעונים בעקבות עלייה של 9% בהכנסות.

מניות חברת אורמת טכנ המשיכו להסחר ברקע לפרסום השבוע בעיתון "ידיעות אחרונות", כי בני הזוג יהודה ויהודית ברוניצקי מתכוונים למכור את אחזקותיהם באורמת (חברת האם של אורמת טכנ) לקרן אייפקס לפי שווי של כ-9 מיליארד דולר. יחד עם זאת, באורמת ובאייפקס הכחישו אתמול את כל הפרסומים.

חברת ביגבנד רשתות נסחרה ברקע להודעתה אתמול כי תערוך שורה של הדגמות פרטיות שנועדו כדי לאפשר לחברות התקשורת להכיל עוד אפליקציות וידאו מתקדמות למודעות הפרסומת שהן מציגות. הפתרונות המוצעים כוללים שידורי טלויזיה דיגיטלים, iptv ופרסום מקוון. כל אלו יוצגו בשבוע הבא בועידת ה- telcotv. התצוגה הציבורית של החברה תתקיים בביתן 531 בין התאריכים 23 עד ה-25 לאוקטובר, בקונגרס העולמי שבג'ורג'יה שבמכרז אטלנטה. כמו כן החברה הביעה נכונות לבצע הדגמות פרטיות ללקוחות בנפרד לתצוגה.

יצרנית ציוד הלייזר המדיקלי, סינרון נסחרה על רקע ציפיותיה כי הרווח לרבעון השלישי יהיה נמוך מתחזיות האנליסטים כתוצאה מעיכובים בייצור שני מוצרים, הודעה זו גררה אחריה ירידה של 10% במחיר המניה. מוקדם יותר השנה רשמה המניה שפל של 52 שבועות כאשר נסחרה במחיר של 18.67 דולר למניה.

מניות פוליקום (סימול: plcm), הספקית הבינלאומית המובילה של פתרונות תקשורת מאוחדים לתקשורת ושיתוף פעולה, המשיכו לטפס גם היום בהמשך לפרסום הדוחות לרבעון השלישי. מה דוחות עולה, כי הכנסות החברה עלו והסתכמו ב-240.0 מיליון דולר והרווח הנקי שלא לפי gaap הסתכם ב-32.8 מיליון דולר או ב-35 סנט למניה, בהשוואה ל-24.5 מיליון דולר או 27 סנט למניה ברבעון השלישי של 2006.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות