הבנק המרכזי האמריקני הותיר את הריבית בארה"ב על כנה

 | 
הלילה בשווקים
לאחר יומיים של התכנסות, הבנק המרכזי האמריקני (הפד') בחר להותיר את הריבית על כנה לחודש הקרוב. בתוך כך הריבית תנוע בין 1% ל-1.25%. נציין כי הצעד היה צפוי בשווקים ברמה של עד 97%.
כמו כן, הודיע הבנק כי מבחינתו "הגיע העת להקטין את רמת התמריצים בשוק בכדי לתמוך בכלכלה". כלומר הבנק רומז כי הוא ממשיך לחתור אל מצב שבו התנאים הפיננסיים כמו גובה ריבית והתערבות בשווקים של הבנק יהיו ברמה ניטרלית.
הצהרת הבנק לאור החלטת הריבית כללה הערב התייחסות למה שמכונה בשוק כ"ניקוי מאזנים". מדובר במכירת האג"ח שברשותו בשווי מוערך של 4.5 טריליון דולר אותם רכש לאחר המשבר הפיננסי בעשור שעבר. הצפי כרגע בשוק הוא שהבנק המרכזי יחל למכור את האג"ח שברשותו החל מחודש ספטמבר.
על פי הפד', "הוועדה מצפה להתחיל לנכות את מאזניה בקרוב, כל עוד הכלכלה תצמח כמצופה". נציין כי המילה "בקרוב" לא הופיעה בהצהרות הריבית הקודמות כאשר בהן הניסוח היה "עוד השנה". 
על בסיס דיווחים קודמים, הפד' יבקש להקטין את אחזקותיו בחצי (כ-2 טריליון דולר). הצפי הוא שהוא יתחיל עם מכירות של אג"ח בשווי 10 מיליארד דולר לחודש ויגדיל מדי רבעון עד לכדי 50 מיליארד דולר.
והשווקים? מסרבים להתרגש. הדאו ג'ונס ממשיך להיסחר בעליות של 0.5% וגם הנאסד"ק והדאו ג'ונס ברמות שיא. הדולר נחלש אל מול האירו בשיעור של 0.4% וכך גם מול השקל. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה