16:59 ראש ממשלת יפן: מתחייב לפעול בתקיפות מול צפון קוריאה

16:59 כסף קטן - מחזור המסחר בת"א הסתכם היום ב-478 מיליון שקל בלבד.

15:49 חברון: נעצרה נערה פלסטינית שהצהירה על כוונתה לבצע פיגוע >>

15:07 תתכוננו לחושך ביציאה מהעבודה - תוך מספר ימים עוברים לשעון חורף >>

12:43 סוריה: הקואליציה כבשה מידי דאע"ש מאגר נפט מהגדולים במדינה

11:39 בזק תקנס ב-11 מיליון שקלים לאחר שהפרה את הוראות השוק הסיטונאי >>

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ן"לדנ רודמ

מדור נדל"ן

מדור נדל"ן

תויגתב יכה
הכי בתגיות

השופט אורנשטיין לאורן קובי: "באיזו רשות לקחת כסף שאינו שלך ועשית בו שימוש?"

בית המשפט הכריע הבוקר כי קובי יורחק ל-14 יום ממשרדי החברות שבבעלותו, וזאת אחרי שנטען כי פרץ וגנב מחשבים ויצירות של קדישמן משם

 |  14
מבט לאדמה
Share

הבוקר (ב') התקיים דיון בעניין חברת 'אדמה' בבית המשפט המחוזי בת"א, במסגרתו נידונו בבקשות הביזיון וכן צו הרחקה המבוקש לאורן קובי, שהוגשו ע"י עו״ד חגי אולמן, המפרק הזמני שמונה מטעם ביהמ״ש. בבקשת הביזיון טען אולמן שקובי מסרב למסור מסמכים הנוגעים לנכסיו ולחברה, וכן שקובי ניסה לפרוץ למשרדי החברה בניגוד להוראת בית המשפט, ולכן מבקש צו הרחקה.

עו"ד שביט, המייצג את קובי, ביקש לבטל את ההחלטה על פירוק החברות, אך לכך הגיב השופט אורנשטיין בבקשה שיראה לו היכן הכסף שישלם לעובדים, וכי קיימת עילה לפירוק בעקבות כך שלא שילמו את החובות. כמו כן, ציין כי "יש בעיה קשה כי מסתבר שהרווחים שנרשמו אינם רווחים והייתה חלוקה אסורה. החוק מחייב אותו להחזיר את הכסף כי קיבל כסף שאסור היה לו לקבל״.

לשאלת אורנשטיין היכן 14 מיליון השקלים שהיו צריכים להפקיד בנאמנות עורכי הדין, השיב עו"ד שביט כי ״רוכשים פוטנציאלים לא הפקידו את הכספים. אנו לא יודעים את תיאור העסקה הספציפית״.

השופט אורנשטיין בחר לפנות בישירות לקובי ושאל אותו ״באיזו רשות לקחת את הכסף שאינו שלך ועשית בו שימוש? כך לא מנהלים עסק, ויש קבלות על שיפוצים ומשרדים ששופצו ב-10 מיליון שקל שהם כספים של אנשים. מה עוד שופט צריך? זה לא ברור?״.

קובי יורחק רשמית ממשרדי החברה
לבקשת צו ההרחקה טען אורנשטיין כי ברגע שניתן צו פירוק אסור לו להתקרב למשרדים, ולכך הגיב עו"ד שביט כי מדובר היה על כניסה לקומה 5, בה נמצאים משרדי חברת בטוחה, וציין כי היא לא הוגבלה. לבסוף, החליט אורנשטיין כי קובי יורחק מהמשרדים למשך 14 יום, וכן כי הוא מחויב להציג מסמכים למפרק תוך 48 שעות.

עוד החליט השופט אורנשטיין: "באשר לביזיון ביהמ״ש בעקבות אי מענה לדרישות המפרק הזמני להמצאת מסמכים וקבלת מידע ובאשר הכניסה למשרדים, מר קובי ימציא תוך 48 שעות תצהיר לביהמ״ש ולמפרק הזמני באשר למיוחס לו ולפיו הוא ומי מטעמו, נטלו אביזרים ו/או מסמכים ממשרדי החברות במהלך התקופה שמאז צו הפירוק הזמני. אם אין מסמכים בידו, אין מקום לחייבו להמציאם".

הדיון בבקשות לפירוק וכן בבקשה לצו כינוס נכסים לבעל השליטה נדחה ל-20 ביוני.

בבקשה להרחקת קובי מהמשרדי טען עו"ד אולמן כי הגיע למשרדי החברה הנעולים ומצא שם את קובי ואנשיו כשהם מנסים לפרוץ למקום, וציין כי "אין זו הפעם הראשונה בה מפר קובי הוראות מפורשות של בית המשפט. ביום 26 במאי תקף את עו"ד אמנון שורק ואף איים לטענתו ברצח. לאחר התקיפה נזקק עו"ד שורק לטיפול רפואי, לדבריו".

עו"ד אולמן ביקש כאמור את הרחקת קובי ממגדל המוזיאון וממשרדי החברות, וכן ביקש שקובי ישיב את הציוד שלטענתו לקח מן המשרדים, בהם מחשבים ויצירות של מנשה קדישמן שהיו תלויות על קירות משרדו. 

לפי עו"ד אולמן, הבקשה למתן צו לביזיון בית המשפט היא משום שהוא מסרב להעביר לו את המסמכים הדרושים להמשך החקירה בניגוד להחלטת השופט אורנשטיין.

בתוך כך, קובי הגיש תגובתו לפירוק החברות שבבעלותו. מנגד, המפרק הגיש תגובה ובה הציג שימושים נוספים של קובי בכספי החברה: ״כפי שניתן לראות, שיטה זו של רכישה בשם החברה לטובתו האישית של המשיב חזרה פעמים רבות״.

קובי הגיש ב-6 ביוני את תגובתו להחלטת פירוק החברות שבבעלותו (שהתקבלה ע״י השופט אורנשטיין לפני כשבועיים). על פי התגובה שהגיש המפרק, עו"ד אולמן, נראה כי הוא מצא שימושים נוספים שקובי עשה בכספי החברה: ״נמצאו קבלות של הזמנת מכשור לאמבטיה ולמטבח בסכום של 560 אלף שקל אשר נרשמו על שם החברה, כאשר תחת כתובתה של החברה נכתב רחוב ׳פנקס׳ (מיקום דירת המשיב באקירוב)״. 

עוד ציין כי מצא הזמנת שיפוץ נוספת, על סך 24,745 שקל, שהכתובת להרכבה הייתה גם כן דירתו של קובי באקירוב. ״כפי שניתן לראות, שיטה זו של רכישה בשם החברה לטובתו האישית של המשיב חזרה פעמים רבות ומסתכמת במיליוני שקלים רבים. יוזכר, כי המשיב הודה בחקירתו כי החברה שמימנה את שיפוץ דירתו באקירוב ב׳סכומים של מיליונים׳״ 

כאמור, בדו״ח הראשון שהגיש הוא מצא כי קובי עשה שימוש ב-6.5 מיליון שקל מכספי החברה לשיפוץ ביתו, כך שהסכום עומד כעת על כ-7.3 מיליון שקל ששימשו לשיפוץ הדירה באקירוב.

התנהלות של פשיטת רגל
לטענת אולמן, בהתנהגותו של קובי הוא רואה התנהלות של פשיטת רגל, בכך שהוא ״נמנע מתשלום חוב אישי כגון שירותים שקיבל ו׳כיסה בכספי החברה׳״. אולמן אף טוען כי קובי נתן נכסים במרמה ואף שהוא הודה בכך במהלך חקירה, וכשנשאל קובי אם היו בידיו שעונים שמכר - השיב ״היו לי קצת שעונים, הייתי חייב הלוואות לחברים״. אולמן הקשה ושאל ״מה זה חברים, שוק אפור?״ וקובי השיב, ״לא. חברים. משפחה בחו״ל״. 

בתגובתו הלין אולמן על התנהלותו של קובי, שלא רק טוען כי אינו חייב מאומה לאדמה או לרוכשים - אלא גם מסרב לשתף פעולה עם המפרק ואנשיו, למסור מידע ואף "מהלך אימים" על בעלי תפקיד מטעמו.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של תחום הנדל"ן וקבל מידע למשקיע וחדשות מהארץ ומהעולם
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

14 תגובות ב-9 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
9 דרעי 14/06/2016 10:32 כשנוכל מרוקאי עושה בית ספר לשופט אשכנזי
מדוע הוא לא בכלא עדיין ? מה הכפפות משי האלה? השופט האשכנזי לא מבין את הנוכל המרוקאי שלא משחק לפי אותם כללים, הוא יפרוץ למשרדים שלו וינקה מחפצי אומנות, יעלים מסמכים ולא ישים קצוץ. יאלה צריך לשים אותו ל 30 שנה בכלא למען יראו ויראו.
א 15/06/2016 13:27 שמשפחה אשכנזית גונבת ילדים תימנים
אז הכל בסדר זה הרי התרבות שלהם.
8 סדום ועמורה 13/06/2016 13:18 גנב קטן שגונב רכב, יושב במעצר ואחכ בכלא. גנב גדול שגונב
במליונים, יכול להרשות לעצמו להסתובב חופשי, לבזות את בית המשפט, לאיים באלימות על עורכי דין ובכלל, להמשיך לגנוב מול עיני השופט וכו' וכו' השופט צריך להוריד אותו למעצר ולהתייחס אליו בדיוק כמו שמתייחסים לגנב הרכב הקטן - רק בהתאמה לסכומים שהוא גנב וממשיך לגנוב.
7 כנראה אצל ענבל אור 13/06/2016 12:31 והיכן רואי החשבון עמינח שרשמו את השיפוצים בבית הפרטי
בדוחות הכספים המבוקרים של החברה?? עכשיו מובן היכן השקיעו 10 מליון שח בשיפוצים....
6 אנונימי 13/06/2016 11:16 חחח
ךך
5 בן 13/06/2016 10:49 זה מעילה בכספים - פלילי (ל"ת)
אנונימי 13/06/2016 11:17 חח
חחח
4 אחד 13/06/2016 10:25 אם המנהיג גונב מהקופה הציבורית כדי לרהט את ביתו
אם המנהיג ורעייתו מארי אנטואנט מרהטים משפצים את ביתם הפרטי על חשבון כספים לא להם ששיכים למדינה, למה שמר אורן קובי לא יעשה זאת ?
3 אודי 13/06/2016 10:22 איך החלאה הזה מסתובב חופשי!!
זה הורג אותי
2 אורי 13/06/2016 09:39 איזו שאלה ? ובאיזה רשות לוקח נתניהו ? זה פשוט (ל"ת)
1 אורן קובי 13/06/2016 09:32 אני אגיד לך באיזה זכות
בזכות זה שאין חוק במדינה. בזכות זה שגם אם מקבלים עונש זה עונש של שנה שנתיים בתנאי בית הבראה עם אוכל ולימודים. בזכות זה שבמדינת ה(אין) חוק הפשע משתלם אתה הבנת את זה אדון אורנשטיין הנכבד?
זול 13/06/2016 11:30 אין חוק במדינה,אין (ל"ת)
ממש כך 13/06/2016 10:21 אפילו כך
הכל מושחת. "שכר עד" ליום עומד על 300 שח....ברוטו, בדיחה. ככה הכל מתנהל, קרעי תרנגולות.
אק השקעות 13/06/2016 10:17 תגובה
כל מילה בסלע...
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.