17:22 הנסיך הסעודי, בן טאלאל: "בועת הביטקוין תתפוצץ, זה האנרון הבא" >>

16:19 הדולר היציג נקבע על 3.49 שקלים, האירו על 4.10 שקלים

15:27 תמר פטרוליום יורדת 2% ומשלימה ירידה של 13% מתחילת החודש

15:24 ח"כ פרץ על החוק הצרפתי: יוזמה המעמידה את ראש הממשלה מעל החוק >>

16:05 השר בנט מסמן יעד למושב החורף: נשיב את הכוח לממשלה >>

12:40 דלק קידוחים מאבדת 1.1% ומשלימה ירידה של 18% מתחילת השנה

11:51 דיווח: דאע"ש הרג לפחות 128 אזרחים בסוריה

11:31 מניית קסטרו עולה כ-3% ומשלימה 5 ימי עליות רצופים

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ן"לדנ רודמ

מדור נדל"ן

מדור נדל"ן

תויגתב יכה
הכי בתגיות

אולמן על אדמה: "התנהלות שערורייתית ובלתי נתפסת - אין תוחלת להליך הבראה"

על אורן קובי: "גזילת כספי הרוכשים ו'חליבת' החברה לצרכיו האישיים". רולקס משובץ יהלומים, מזאראטי בכמעט מיליון שקל וטיסות ומלונות על אף שלחברה אין עסקים בחול - זו שיטת הפעולה של בעל השליטה ב'אדמה'
דו"ח מזעזע
Share
עו"ד אולמן, המנהל המיוחד מטעם בית המשפט לחברת 'אדמה', הגיש היום דו"ח קשה. "התמונה קשה ועגומה, כמעט בלתי נתפסת - התנהלות שערורייתית". אולמן קובע כי אין תוחלת להליך הבראה וכי אין יתרון לנושים בהמשך פעילות החברה: "החברה כיום אינה בת-מוניטין או נכס אחר אשר שימורו כעסק חי יטיב עם נושי החברה",


עו"ד אולמן מבקש מתן צו כינוס לנכסיו של אורן קובי באופן אישי וכן מתן צו איסור דיספוזיציה (איסור ביצוע כל פעולה בנכסים) כנגד כלל החברות בקבוצת לוגיסטיק (חברת אדמה וטרה).

"תמונה קשה ועגומה, כמעט בלתי נתפסת, של התנהלות שערורייתית הכרוכה במעשים החשודים, חשד כבד, כמעשי מרמה של חברת אדמה" כתב אולמן בדו"ח. "לאור הפעולות החמורות שבוצעו על-ידי בעל השליטה, לרבות גזילת כספי הרוכשים ו'חליבת' החברה לצרכיו האישיים והראוותניים, ניתן בהחלט לקבוע כי הובאו ראיות מוצקות לכך כי קיים חשש ממשי ביותר לכך כי לו לא ימונה בעל תפקיד, הרי שהחברה ובעל השליטה יעשו כל שלאל ידם על-מנת להבריח נכסים ו/או כספים מהחברה, דבר שנעשה על-ידי בעל השליטה באופן תדיר ושיטתי גם בטרם ניתן צו". אולמן מתייחס בדו"ח לשומרי הסף: "משרדים המדורגים בדרוג העילית של משרדי עורכי הדין בתחום הנדל"ן, אשר ודאי לא ידעו במועד התקשרותם עם החברה ואורן קובי על פעולותיו ואורחותיו (וודאי מצטערים עד מאוד על התקשרותם עימו בדיעבד) אך לצערם ולצערם של יתר הצדדים בתיק זה, נפלו אף הם בפח שטמנה להם החברה ובעיקר טמן להם אורן קובי וטחו עיניהם מלראות את המציאות הנצבת כנגד עיניהם".וכך נכתב בדו"ח של אולמן: "אורן קובי הקים חברת שיווק אגרסיבית, המפעילה מניפולציות שיווק ואיום על המתעניינים הפוטנציאלים ברכישת זכויות באדמות חקלאיות, עד חתימת הסכמי השיווק, והעברת כל התמורה, רובה מראש ובמזומן, לחשבונות החברה, זמן רב טרם שכלל קיים הסכם עם מוכר זכויות במקרקעין וללא שקיימת לעיתים התאמה (לא בזמן ולא בכמות) בין היקף גיוס הלקוחות לבין העסקאות שנתגבשו עם מוכרי קרקעות מנגד".
 
"יכולת שווק מניפולטיבית זו, החלה באיתור מתוחכם של המתעניינים, תאום פגישת שיווק עימם ומכאן, נעילת הצבת. המתעניינים הובלו לפגישה במשרדי החברה המפוארים, הוצפו במצגים, חלקם, נטען, כמצגי שווא, במישרין ובעקיפין ותוך הפעלת לחץ כבד, שכל תכליתו אחת, החתמת הרוכש, בו ביום, על הסכם שיווק וגבית התמורה מראש ומיד לחשבונות החברה."
 
"מבין עשרות רבות של לקוחות ועסקאות שנבחנו על ידנו, לא נמצאה ולו עסקה אחת, בה הרוכשים יוצגו על ידי עורך דין מטעמם! בין היתר, הרוכשים זכו לקבל 'ברושור' של משרד עורך הדין שיטפל בעסקה, משרדים ראויים ביותר, בשורה הראשונה של משרדי עורכי הדין בתחום הנדל"ן, ומשכך, כך הוצג, אין כל צורך בייצוג נוסף".
 
"קיים חשש כבד כי לצורך גיבוש הסכם השיווק ולכידת המתעניינים ברשת, נעשתה מניפולציה שיווקית רחבת היקף גם בכל הקשור לסטטוס הנכסים הרלוונטיים ולאפשרויות הגלומות בהן נזכיר כי מדובר על קרקעות בייעוד חקלאי, אשר לכל היותר יכול הרוכש לקבל זכויות במושע, יחד עם רוכשים רבים אחרים, שאינו מכיר ולמעשה שם עצמו בקבוצת רכישה, עתידית, ללא כל כתובת, ללא כל ניהול וארגון ובלא שקיימת כל ודאות האם כמות הרוכשים שקובצה לה יחד בגוש מסוים, אכן תתאם על פי התוכנית העתידית אם וככל שתהא לכמות היחידות שניתן יהיה להקים במגרש. הלחץ האדיר שהופעל על המתעניינים, נמשך כך שחתימת ההסכם, ברוב המקרים, נעשתה בו ביום".

עוד נכתב: "לאן זרמו אותם כספי רוכשים? התשובה לכך אף היא ברורה. סך של עשרות מיליוני שקלים? זרמו במעלה הדרך לכיסו של  אורן קובי, ללא כל זכות בדין וללא שקיים רווח ראוי לחלוקה ובזרם הולך ומתגבר ככל שרבו עסקאות השיווק. כספי הרוכשים שימשו לתשלומים בסכומים עצומים לרכישת נכסי נדל"ן על שמו של אורן קובי, לרכישת רכבי שרד כל אחד בשווי של מאות אלפי שקלים על שמו של אורן קובי, לביצוע שיפוץ בסך של מיליוני שקלים רבים במשרדי החברה וכן בבתיו הפרטיים אותם רכש מכספי החברה. סכומי עתק נוספים, הוצאו ושולמו לכיסוי מאווייו של אורן קובי ולרבות העברות כספיות לאמו של אורן קובי".

ענבל אור, מאחורייך
עוד מגלה הדו"ח כי התנהלותו של קובי לא שונה בהרבה מהתנהלותה של ענבל אור, וגם הוא הוציא מאות אלפי שקלים מכספי החברה על ביגוד יוקרתי, טיסות ומלונות. עו"ד אולמן מציין כי לא רק שקובי ביצע "מסעות רכש" על חשבון החברה, הוא גם עשה זאת בעיקר אצל מעצבים יוקרתיים (ויקרים) כמו לואי ויטון ופראדה, וכי "קשה לאתר פריט אופנה שנרכש בידי אורן ושמחירו נופל ממספר אלפי שקלים". כמו כן, בדומה לאור, גם קובי חובב שעוני יוקרה - ומספר השעונים בבעלותו מוערך בסכום של מעל לשני מיליון שקלים, ביניהם רולקס משובץ יהלומים

כמו כן, גם הוצאותיו של קובי על טיסות לחו"ל ומלונות (שהחברה מימנה) מיותרים, שכן עו"ד אולמן מבהיר כי אין לחברה עסקים בחו"ל, אך בכל זאת יותר ממליון שקלים בוזבזו על אותן נסיעות "עסקים" בין השנים 2013-2015, סכום שמתקרב להוצאות הביגוד של קובי. בגין כיבוד ואירוח, אגב, הוצא סכום של 1,166,687 שקלים, כשמתוכם עו"ד אולמן מעריך שיותר מ-900 אלף שקלים הם כספים שקובי משך לעצמו.

אם כבר ענבל אור, גם לקובי יש ריינג' רובר משלו, עליו שילמה החברה 700 אלף שקלים, וזאת לאחר שאת המזאראטי שעלתה 900 אלף שקלים קובי מכר (בחצי מחיר, לחבר קרוב). עם זאת, לקובי יש גם ניסן ג'וק שעלתה 135 אלף שקל, אז אולי המלחמה על החזרת הריינג' רובר תהיה פחות דרמתית מזו של אור - לידיעת השופט אורנשטיין.

עו"ד אולמן מפרט בדו"ח גם לגבי רכבה של אמו של קובי, מרצדס בנץ קופה בעלות של כ-400 אלף שקלים, ששולמו (כמו גם דמי הביטוח ועלות הטיפולים) - מקופת החברה. עוד צויין בדו"ח כי ישנו מידע ראשוני לפיו דירתה נרכשה גם היא בסיוע כספי החברה, אך הובהר כי נדרשת חקירה בעניין ונכון לעתה המידע לא אומת. לגבי דירתו של קובי במגדלי אקירוב, נראה ש"רק" את השיפוצים ורכישת הציוד מימנה החברה - וזאת בסך מדהים של ששה מליון וחצי שקלים, כאשר העלויות הוסוו היטב במאזני החברה כשיפוצים שנערכו באותה עת במשרדי החברה (המושכרים). בכך הודה קובי בחקירתו, לפי עו"ד אולמן.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של תחום הנדל"ן וקבל מידע למשקיע וחדשות מהארץ ומהעולם
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

20 תגובות ב-18 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
18 אזרח נעשק 30/05/2016 14:33 בושה גדולה שאתם לא מפרסמים:
את שם משרד עורכי הדין שעו"ד אולמן כ"כ מפחד ממנו ומנסה לצאת איתו בסדר ושוקת רואי החשבון ועורכי הדין שנתנו יד למעשיי גנבה ומירמה שכאלו מאזרחים תמימים ומקופת החברה עצמה - עליה מופקדים עורכי דין ורואי חשבון שאישרו דוחות כספיים והצהרות שקר אינסופיות שכאלו. עורכי הדין אחראים !! לכן יש אורגן שנקרא "חברה". לפרסם את השמות ! בושה !
17 יחיעם 30/05/2016 07:57 מדובר בעבריין מוכר, נוכל גנב שמקומו בכלא לזמן רב (ל"ת)
16 איפה החוק פה?? 30/05/2016 06:22 ומדוע אור וקובי אינם בכלא?? מיידוף בילה בכלא מהחקירה (ל"ת)
15 זוג נוכלים זוג יונים 30/05/2016 06:21 לא אתפלא אם קובי ואור גם שכבו יחד וזרקו דולרים זה על זו (ל"ת)
14 מאיר 29/05/2016 22:37 עסקינן בעבריין מסוכן, חלאה שגנבה את כספי לקוחותיו,מחכים (ל"ת)
13 כלב בן 29/05/2016 18:34 איך אפשר לא להיות גזען ששומעים כל שני הכלבים האלה (ל"ת)
12 הרוזן 29/05/2016 17:54 היכן מס הכנסה
מפליא שוב איך מס הכנסה לא מתפקד ומזניך לטפל במעלימי המס האלו
11 מיכאל ויוסי 29/05/2016 17:47 זבל
שתירקב בכלא חתיכת חרא , גנב, התפאר בכך שהוא תורם כספים במאות אלפים לכל מיני מוסדות . גנב מיליונים וחי כמו נסיך על חשבון האנשים המסכנים שנפלו בפח שלו.כל כלב והיום שלו...
10 אני 29/05/2016 17:13 מנוול
המנוול צריך חילוט לכל הרכוש ואת שארית חייב לסיים בכלא.ואולי זה לא ישתלם.
9 ישראלי 29/05/2016 16:54 קול ששון וקול שמחה כל חתן וכל כלה...
קובי וענבל מתחתנים. בקשה להוצאות מהנאמנים. כל המקורבים מוזמנים וגם במקצת פראיירים על בסיס מקום פנוי. להתראות באולמי מעשיהו...
8 אחד 29/05/2016 15:01 גם רואי החשבון צריכים לעוף לכלא, מי חתם על מאזנים כאלה
שיטה חדשה נולדה בישראל, פותחים חברה שמוכרת כזבים ואשליות , יש מספיק פראיירים/פתיים/חולמים על התעשרות/בעלי כסף פנוי, שיכולים למכור להם את החלומות האלה. הכספים זורמים לקופת החברה במקום לנאמנות, הבעלים מושכים כספים לעצמם ורושמים זאת בהוצאה של חברה, ורואי החשבון שחותמים על המאזן נותנים את חותמת הכשרות . מה הם לא ידעו שבעל השליטה מפזר כספים שאסור לו לפזר?
7 י. 29/05/2016 14:50 חופש העיסוק הוא חופש הגנבה וההונאה
גם ישראל היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות במיוחד בתחום הפשיעה. מדינה שחוקיה כתובים רק על הנייר. מדינה ששריה עסוקים ביוקרה וכיבודים. מדינה שהרגולציה שלה חובבנית וזכויות האזרח הפקר. הבוז לכם הממשלה והכנסת אינכם שליחי ציבור אמיתיים והלוואי ולא תבחרו יותר ויבואו אחרים טובים בהרבה במקומכם בהקדם האפשרי.
6 אוי ...חבל 29/05/2016 14:26 לכאורה גם אני מוכנה לשלם על מזארטי 350 אלף (ל"ת)
5 אזרח 29/05/2016 14:15 לכאורה ומה תגיד על זה אמא סימה דדון (סליחה דן) ? (ל"ת)
4 רן 29/05/2016 13:53 נהנה מספיק עכשיו לגרדום
שבירת רגליים וכסא גלגלים מכובד לכל החיים תעשה צדק עם אנשים כאלו. אבל אלימות אסורה לא?המלצה שלי שכל הנושים המסכנים יתאגדו וימכרו את החוב לטוני סופראנו
3 אבי 29/05/2016 13:52 ישר לכלא ומהר.. (ל"ת)
2 ניר 29/05/2016 13:39 בארה"ב היה מקבל 50 שנה בפנים. בכלא
ובישראל ,הוא עדיין בחוץ ומספר מעשיות.
דן 29/05/2016 14:28 להשליכו לכלא ומייד
לא ברור לי מדוע עבריינים כמוהו וכמו ענבל אור מסתובבים חופשי ועושים ככל העולה על רוחם. רק במדינה כמו שלנו עבריינים כאלה משוטטים חופשי בשעה שבמדינות נאורות הם היו מזמן מאחורי סורג ובריח
1 אורן חזן 29/05/2016 13:14 לא ברור לי למה הנדפקים כאלו פסיביים (ל"ת)
לאורן 29/05/2016 14:56 כנראה רובם זה כסף שחור, מולבן, וכו'. (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.