דפני ליף ולשכת השמאים מקימות 'קו חם' לייעוץ לשוכרי הדירות

דנוס: "שוכרי הדירות ברובם חסרים את הכלים הבסיסיים לניהול משא ומתן מול דרישות המשכירים שלעתים נראות חריגות ואף מקוממות"
 |  (10)
דפני ליף, צילום: גדי דגון
לשכת שמאי המקרקעין, בשיתוף עם ועד שוכרי הדירות של ישראל, יפעילו חם קו במסגרתו יעניקו שמאים ייעוץ וסיוע לשוכרי הדירות, ללא תשלום.
מדובר בפרי שיתוף פעולה בין דפני ליף, ממייסדות ועד שוכרי הדירות של ישראל, לבין יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, אוהד דנוס, שנולד עקב מצוקת שוכרי הדירות, המתמודדים בשנים האחרונות עם עלייה עקבית בדמי השכירות ובהתעמרות ודרישות מוגזמות ואף לא חוקיות מצד המשכירים.
על פי דנוס, עד כה הסכימו כ-60 שמאים, חברי הלשכה, להתנדב לטובת המיזם. דפני ליף מסרה כי על פי התוכנית, שוכרי דירות, שיהיו מעוניינים בייעוץ שמאי לקראת חידוש חוזים, פינוי, החלפת שוכרים וכל נושא אחר, יעבירו את פניותיהם לוועד הארצי של שוכרי הדירות, שם יקשרו אותם, לאחר בדיקה, עם אחד מהשמאים המתנדבים.
"אין ספק שדמי השכירות לדירות מגורים שוחקים רבים מתושבי ישראל ובעיקר את בני הדור הצעיר, העושים את צעדיהם הראשונים בעולם בכלל ובשוק השכירות בפרט", אמר השבוע דנוס. "העלאת מחירי השכירות בשנים האחרונות הביאה לפריצת המחאה החברתית בקיץ 2011 ומאז ועד היום הייתה בכותרות, כשפתרון מעשי לבעיה טרם יושם. ההצהרות ששמענו לאחרונה על קידומו של 'חוק שכירות הוגנת' היוו טריגר לדרישות העלאה נוספות מצד משכירי הדיור - רובן תלושות מהמציאות ואינן קשורות למצב הכלכלי השורר בארץ, וממציאות זו נולד הקשר בין הלשכה לבין הוועד הארצי של שוכרי הדירות בראשותה של אחת ממובילות המחאה, דפני ליף. שוכרי הדירות ברובם חסרים את הכלים הבסיסיים לניהול משא ומתן מול דרישות המשכירים שלעתים נראות חריגות ואף מקוממות. שיחה קצרה וקבלת מספר טיפים למשא ומתן משמאי מקרקעין, יכולים לסייע רבות, ומי מאיתנו לא מעוניין לסייע לאנשים הצעירים, חיילים, סטודנטים וילדינו ממש, בהתמודדות הזו".
ליף, ממייסדות ועד שוכרי הדירות אמרה כי: "שני מליון שוכרי דירות יושבים ומחכים להסדרת נושא השכירות וכשאין הסדרה חקיקתית יש מקום ליוזמה אזרחית. הקו החם שהקמנו בשותפות עם לשכת שמאי המקרקעין, בהובלתו של אוהד דנוס, הוא כלי שמטרתו לתת מידע לשוכרים ברחבי הארץ ולשפר את עמדת המשא ומתן שלהם מול בעלי הבתים".
 
"שיתוף הפעולה בין ועד שוכרי הדירות ללשכת השמאים הוא דוגמה ליכולת של צדדים שונים בעלי אינטרסים למצוא נקודות הסכמה על מנת לקדם חברה ישראלית הגונה יותר. הקו החם הוא צעד אחד מבין שורה של צעדים שעוד יגיעו בהמשך, על מנת לקדם נורמות חדשות בשוק השכירות הישראלי".
 
ליצירת קשר עם הקו החם: לינק לדף הפייסבוק
כמו כן אפשר לפנות דרך המייל היעודי: vaadrenthotline.org.il
או לאתר של הועד- rentisrael.org.il
תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  עד עכשיו לא העלתי לשוכרות שלי, אבל בגלל הילדה התחמנית
  מתי 03/07/2015 15:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הזו העלתי השנה ואעלה בכול שנה. הפרייר שלא יעלה יתקע עם אותו שכ"ד בגלל ילדה שתיחמנה שוכרים פתאים להצביע לה, אז שישלמו את המחיר.....
  סגור
 • 8.
  עתיד הילדים שלנו מוסבר כאן לעניין הביקוש העתידי:
  אמא מודאגת 02/07/2015 13:27
  הגב לתגובה זו
  1 1
  https://www.youtube.com/watch?v=xMOapnS_5gE
  סגור
 • תודה לך על ההפניה לסרטון, 4 דקות שוות צפייה (ל"ת)
  אמא לחיילים 02/07/2015 14:04
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 7.
  תגורי בחצר של אבאמא ותרדי מאיתנו.
  דפני בלוף 02/07/2015 11:22
  הגב לתגובה זו
  2 1
  גם ככה בקרוב לא יקנו דירות להשכרה בישראל. מה זה 8% קנס על דירה שני? שלא לדבר על מס שבח על דירה שניה ודירות בירושה? מי המטומטם שיקנה פה דירה ויתעסק עם מדינת ישראל והשוכרים שלה? לא שמת לב שכולם רק רוצים לברוח מפה? לא רק הגז הטייקונים שכבר לא טייקונים אלא כולם רוצים לברוח מפה. היחידים שרוצים להיות פה זה דעא"ש
  סגור
 • 6.
  תסתפקי בלגור באוהל. בגלל המפונקת הזאת
  ליף 02/07/2015 11:19
  הגב לתגובה זו
  2 1
  עם ההורים העשירים אנחנו משלמים עוד 5% מס בבורסה הכושלת השכירות שוק חופשי ואין לה מה להתערב. מי שרוצה שישלם מי שלא רוצה שלא ישלם
  סגור
 • 5.
  מחירי הדירות עלו יותר מהשכירות, התשואה להשכרה ברצפה
  ישראלי 01/07/2015 18:39
  הגב לתגובה זו
  3 2
  מה חושבת דפני ליף? שמשקיעים יקנו דירות ביוקר וישכירו בחינם? הבעיה היא לא מחירי השכירות אלא מחירי הדירות שמהם נגזר מחיר השכירות. אם דפני ליף רוצה שמשקיעים יקנו דירות וישכירו בזול, בתשואה של 1% לשנה, שתשכנע את הוריה לנהוג כך. או שתלך לגור היכן שבאמת זול. הבעיה היא שכל ה"מוחים" או ליתר דיוק רובם רוצים לגור בזול באזורי יוקרה. במרכז תל אביב ובצפון הישן. על זה משלמים. שילכו המפונקים לגור בפריפריה ויהיה להם זול. האמת שדפני ליף וחבריה מתחילים להימאס.
  סגור
 • 4.
  תקני דירות ןתשכירי בחצי חינם
  מממ 01/07/2015 14:58
  הגב לתגובה זו
  5 3
  גם ככה התשואה היא 2% אם משלמים בזמן ולא שוברים לך את הדירה
  סגור
 • 3.
  דפני ליף?!. שתחפש לה גו'ב אחר. לא על חשבוננו. מי היא? (ל"ת)
  ישראלי 01/07/2015 12:03
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • 2.
  בואו ניקח את החוק לידיים.. הכי פשוט!! (ל"ת)
  ח.ח.ח.ח.... 01/07/2015 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 1.
  כמה עולה הוועד ???
  איש 01/07/2015 10:56
  הגב לתגובה זו
  1 3
  יופי, עוד ועד נולד - לועד יש מנכ"ל, סמנכ"ל ועוד פונקציונרים, בטח משכורות מכובדות ורכבים צמודים, כל זה על חשבון השוכרים !!!
  סגור