צו עיכוב יציאה מהארץ הוצא כנגד בר רפאלי - הדוגמנית החשודה בהעלמות מס

לפי חלק מהאשמות נגד רפאלי, נמסר כי לא דיווחה על 'הנחות סלב' בשווי של למעלה ממליון שקל
 |  (14)
בר רפאלי, צילום: אייל נבו
תחזיקו חזק: הדוגמנית המפורסמת שנחקרה במשרדי רשות המיסים היא בר רפאלי. נגד רפאלי ואמה הוצא צו יציאה מהארץ, אך בשל עבודתה הרבה בחו"ל של הדוגמנית - היא תוכל לצאת מישראל בתיאום מול היחידה החוקרת.
כבר אתמול הסתובבו ברשת (ולא רק באתרי רכילות) רמזים שונים ומשונים לגבי זהות הדוגמנית, אם כי רק לפני זמן קצר שמה הותר לפרסום.
בשורה התחתונה - רפאלי מואשמת כי 'שיחקה' עם רישומי מגוריה בארץ כדי לשלם מס מופחת, לא דיווחה על הנחות סלב (בשווי של למעלה ממליון שקל), וקיבלה מכונית, דלק ואחזקת רכב תמורת פרסום המכונית. 
במסגרת חקירה סמויה שהתנהלה במחלקת המודיעין של פקיד שומה חקירות תל אביב, נאספו ראיות המעידות לכאורה כי החשודות בצוותא הונו את פקיד השומה ומסרו לו אמירות כוזבות במטרה להסוות את מרכז החיים של החשודה וכן כי בר רפאלי לא דיווחה על הכנסותיה המלאות לפקיד השומה.
בהודעה לעיתונות נמסר כי "בית משפט השלום בתל אביב הורה היום על מעצרן ושחרורן בתנאים מגבילים של בר רפאלי ואמה צפורה רפאלי החשודות כי אינן מדווחות על מלא הכנסותיהן וביחד מציגות תמונה כוזבת לפקיד השומה כפר סבא לעניין התושבות של בר רפאלי, תוך שהן מסתירות פרטים מהותיים להכרעה בדבר התושבות שלה כתושבת ישראל ומיסוי הכנסותיה מחו"ל הנאמדות בעשרות מיליוני שקל.
"בנוסף נחשדות רפאלי ואמה בקבלת "הטבות סלב" בגין מגורים, שימוש ברכבים ועוד הנחות הסלב, בשווי של למעלה ממיליון ₪ שלא דווחו כהכנסה על ידי החשודות". 
מהחקירה הסמויה נגדה עלה כי רפאלי קיבלה לשימושה תמורת פרסום ויחסי ציבור רכב מסוג ריינג'רובר. בסיום חוזה זה קיבלה החשודה רכב מסוג לקסוס, אשר גם לגביו החשד כי הוא נשאר רשום על שם היבואן כרכב הדגמה, כאשר בפועל הוא שימש את החשודה תמורת פרסום. על פי החשד, טשטוש העובדות הללו והרחקת הנכסים הללו מהחשודה נועדו על מנת לייצר מצג שווא לפיו לחשודה אין זיקות לישראל וכן להימנע מרישום הכנסות עבור עסקאות הברטר הללו.
 
אתמול נפתחה חקירה גלויה נגד החשודות ומעורבים נוספים שכללה חיפושים בביתן וכן חקירות של מעורבים נוספים. בחקירה שנערכה בחברות הרכבים עלה כי נחתם חוזה לפיו החברה תעניק לחשודה רכב צמוד לרבות הוצאות אחזקה, תיקונים, דלק ומנגד החשודה מתחייבת לפרסם את הרכב, להצטלם עימו. בחוזים אף נרשם כי הצדדים מתחייבים לשמור על חוזה זה בסוד, ואם רפאלי תידרש לשלם מס בגין ההטבה, המס יחול עליה.  שווי ההטבה של רכבים אלה מוערך בתקופה המדוברת במאות אלפי שקלים.
עורך דינה של רפאלי, גיורא אדרת כפר בהאשמות ואמר: "מדובר בסוגית מיסוי בנושאים שבהם יש לדון מיהו תושב ישראל". 
לדברי עו"ד קרן זרקו זמיר, העוסקת בהגנה על חשודים בהעלמות מס והלבנת הון, תחום המתנות הניתנות למפורסמים שנוי במחלוקת, וההאשמות עשויות להיות מגוונות, בהקשר לדיווחים של אותם מפורסמים לרשויות המס: "מבלי להתייחס לפרשה הנוכחית, שבה עדיין הרבה מאד פרטים לוטים בערפל, ככלל, הנחת סלב שלא מדווחת עלולה לגרור עמה שורה של עבירות מס–שבבוא היום עלולים אותם מפורסמים לתת עליהן את הדין".
"על כל הנחה משמעותית, או מתנה בסכומים גדולים הניתנים עבור שירותים מצד הרוכש,
ואשר מתבטאים בעשרות אלפי שקלים ויותר, יש לדווח לרשויות המס" מסבירה עו"ד זרקו זמיר. לדבריה, במקרים אלה, רשויות המס מבקשות לגבות מסים כדוגמת מס רכישה -
על פי שווי שוק הנכסים, ולא על פי מחיר העסקה בפועל – וזאת כמובן, רק כאשר קיימת חריגה משמעותית בין השניים".
תגובות לכתבה(14):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 12.
  איך צו עיכוב יציאה מהארץ והיא טוענת שהיא לא מתגוררת כאן
  ??? 20/12/2015 13:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  היא למעשה חברה בין לאומית ויכולה לקבוע את מושבה איפוא שמתאים לה.
  סגור
 • 11.
  חולון
  סולו 20/12/2015 11:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש שווים יותר ושווים פחות כאשר ברק קנה דירה בבניין דירות והמחירים עלו וקיבל הנחות לא באו בטענות לברק אך לבר רצו מהר לגבות מיסים איפה כולם שווים בפני החוק-- של מי החוק ?
  סגור
 • 10.
  העלמות מס
  אבי 20/12/2015 10:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יש תחושה בציבור שהסלבס מגיע להם הכל והם נישאים מהעם צריך להתייחס לכולם באותה מידה מי שמעלים מס הכנסה צריך להיכנס לכלא להרבה שנים כמו בארה"ב
  סגור
 • 9.
  לגבות מהציבור כמה שיותר בשביל לתת לשרים בממשלה עוד תוספ
  דוד 18/12/2015 22:56
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מדינה של נכלים מצצים מהציבור את כול המיץ כמה שיותר לתת תספות סכר לציבור אם משכורות של 80000 אלף על ידי מי על ידי הציבור זה מה שביבי ידעה אבל המסכן שלו גמר את החדש זה לו חשוב כמו כול העצמאים שמציצים לו את כול מה שהוא מרויח לתת לעבדי הממשלה
  סגור
 • 8.
  על מס הכנסה לשמור כבוד לאזרחים .
  אזרח 18/12/2015 15:44
  הגב לתגובה זו
  2 0
  האזרח העובד כבר עייף מהשחיתות גם מצד המדינה, ואם זה ימשיך האזרחים העובדים יתאחדו למלחמה גם באוצר במיסים הגבוהים שאז לא היה מה לקחת יותר . תלמדו מקטר.
  סגור
 • 7.
  הפקידים במס הכנסה גובים איפה שיותר קל ולא מ
  רואה חשבון 17/12/2015 21:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולא מעניין אותם מס אמת. אני יכול להעיד מנסיון שיש עסקים עם מחזורים של מליונים -כמו אחד מאתרי הפרסום והמדיה בקריות- אשר שנתיים ויותר לא דיווחו על פרוטה לרשות המיסים...וממשיכים לעבוד שחור. ומנגד סבל הובלות שפתח תיק עבר צינתור ובגלל איחור בדיווח קנסו אותו בקנס מנהלי בסך 1000 שח בגין דוח שהגיש באיחור ובו חייב 600שח ...פרמיטיבים...וגם מושחתים.
  סגור
 • 6.
  אם את מפורסמת - הפשע משתלם! כנסו
  אזרח שעשה צבא 17/12/2015 14:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חשבון פשוט: לגור בדירות יוקרה במשך שנים - חינם!, לנהוג במכוניות יוקרה - בחינם! לקבל מתנות יקרות- חינם. והעלות? חקירה קצרה של יומיים במס הכנסה, ושחרור הביתה! לעוד חופשה בחו"ל ב"אישור" רשות המסים.... ממש בדיחה.
  סגור
 • 5.
  מה עם לינק לאייטם הגאוני ההוא שלכם?
  לינק לגאונות 17/12/2015 14:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  עם המילה הראשונה בכל שורה
  סגור
 • 4.
  הגיע הזמן שתבדקו את אסתי וקייזמן
  ברלינאית 17/12/2015 14:15
  הגב לתגובה זו
  4 0
  הגיע הזמן שתבדקו את אסתי וקייזמן מעבירים בברלין שקיות עם מזומנים .. משקיעים ה ז ה ר ו !!!
  סגור
 • 3.
  הלל 33 חדרה
  דני כופר 17/12/2015 14:13
  הגב לתגובה זו
  4 1
  מגיע לנו , משתמתת מהצבא גונבת הכנסות ואנחנו נותנים לה במה וכבוד אס אנחנו הפריירים
  סגור
 • היא לפחות מאייתת נכון.שלא כמוך.. (ל"ת)
  טוב נו.. חדרה.. 17/12/2015 15:37
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • זה שהיא מראה את עצמה ואנחנו נהנים ממנה
  להגיש קפה למפקד ? 17/12/2015 15:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עדיף מלהגיש קפה למפקד ולשטוף קראוון גועלי. שנתיים, קפישש? אז מבחינתי יש לה פטור והיא עשתה שירות טוב למדינה. הנה, מפרסמת את מס הכנסה חינם.
  סגור
 • 2.
  מס הכנסה צריכים לשלם לבר על הפרסום
  שהיא עושה להם 17/12/2015 14:01
  הגב לתגובה זו
  5 0
  חחחחח שלמו לה בהנחת מס שעל זה היא חייבת לדווח ולשלם מס, גדוללל
  סגור
 • 1.
  נתנו אסמינו בר
  שושו 17/12/2015 13:47
  הגב לתגובה זו
  2 2
  אכן הגיע הזמן שגם אסמינו יתמלאו בר ולא רק אלה של ציפורה ובתה. כל הכבוד לחוקרים אבל הכלכלה השחורה עדיין חוגגת ורבים חוגגים על חשבוננו. יש להכביד את הגביית המס מכל אזרח, במקביל יש לסתום את כל פרצות המס וההטבות הניתנות לחברות וזכיינים למינהם. י
  סגור