09:14 איילת שקד: אין סיכוי שיאושר משפט חוזר ליגאל עמיר - יישאר בכלא >>

08:33 ביום שישי נקבע הדולר היציג בירידה של 0.1% ל-3.51 שקלים

08:00 שר החוץ הלבנוני: "ישראל תפסיד במלחמה מולנו"

07:57 משרד ההגנה הארגנטינאי: הצוללת שנעלמה שידרה 7 אותות מצוקה

07:55 ת"א: טבע חוזרת עם פער ארביטראז' של 10% - צפי לפתיחה אנגלית

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
הבתכב תוריינ

ניירות בכתבה

BizTV
BizTV
ןוהה קוש רודמ

מדור שוק ההון

מדור שוק ההון

תויגתב יכה
הכי בתגיות

ראסל אלוונגר: "אני זוכר כותרות כמו 'הגיהנום של טאואר', עכשיו אנחנו חברה מובילה עולמית" - ומה לגבי המניה?

צוות BizportalTV הגיע למפעל של חברת טאואר במגדל העמק ופגש את המנכ"ל לשיחה על מצב החברה וגם כיוון המניה. צפו בראיון
 |  33
מדבר על הכל
Share
מניית טאואר (-0.98%) טאואר 12,160 -0.98% 10:07 19/11/2017תל אביב הוסף לתיק האישי טאואר בסיס:12,280 פתיחה:12,170 גבוה:12,190 נמוך:12,140 תמורה:915,466 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות עושה לאחרונה סימנים של התעוררות. זו עסקת פנסוניק שהצליחה לעורר את המניה החבוטה שקפצה באותו היום בכ-60% ומאז שומרת על מחירה. בשיחה עם Bizportal מתייחס המנכ"ל, ראסל אלוונגר, לשינוי הדרמטי שהחברה עברה בשנים האחרונות, לתעשייה וגם למה צפוי בעתיד.

אלוונגר: "יש הרבה התרגשות לאחרונה ויותר אנשים לומדים להכיר את החברה. יש גם עלייה בנפחי המסחר במניה בנאסד"ק. טאואר עשתה דברים מרשימים בשנים האחרונות מבחינה טכנולוגית עד שהפכנו לחברת האנלוג-פאונדרי המובילה בעולם. גם מבחינה פיננסית השתפרנו בכל פרמטר".


בכל זאת מה אפשר להגיד על המניה?

"עלינו לספק ערך לבעלי המניות שהפגינו אמון רב בחברה ואנו צריכים להמשיך לעשות את מה שאנו עושים כדי שהם יקבלו החזר להשקעתם".

אבל המניה סובלת ממומנטום שלילי

"הסיפור של אנלוג-פאונדרי אינו מובן על ידי הרבה אנשים. הם מסתכלים על יצרניות הדיגיטל-פאונדרי, שמשקיעות מיליארדי דולרים מדי שנה בציוד ואינם מבינים שבמודל של האנלוג-פאונדרי אפשר להמשיך לצמוח עם מודל אחר, כמו שלנו. החברה נמצאת בפוזיציה טובה מאוד".מניית טאואר (-0.98%) טאואר 12,160 -0.98% 10:07 19/11/2017תל אביב הוסף לתיק האישי טאואר בסיס:12,280 פתיחה:12,170 גבוה:12,190 נמוך:12,140 תמורה:915,466 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות מזנקת היום בבורסה בשיעור חד. המניה זינקה ב-8.1% ביום חמישי בוול סטריט (סימול TSEM) ועוד 0.15% ביום שישי. הסיבה העיקרית לכך היא שענקית הטכנולוגיה IBM מחפשת רוכש פוטנציאלי לחטיבת המוליכים למחצה שלה. מה השינויים העיקריים שעברה טאואר בהנהלתך?

"בשנת 2005 טאואר הייתה חברה עם
תזרים מזומנים
תזרים מזומנים
דו''ח המרכז את תזרים הכספים של חברה לתקופה
שלילי מפעילות שוטפת בהיקף של 60 מיליון דולר וממול חוב בנקאי ענק של 160 מיליון דולר. לא הרבה אנשים האמינו שיש עתיד לחברה. יש לנו כוח עבודה מלא אופטימיות שיכול לנצח קשיים. עברנו דרך ארוכה והסיפור עדיין לא הושלם, אך אנו ממש בפרקים האחרונים להגיע לפריצת דרך מדהימה. הזמן הוא זה שמספר את האמת שלנו".

מעבר לשינוי במספרים שעברה טאואר, מה הרגשתך כמנכ"ל?

"היופי בלהוביל חברה או בכל משרה מנהיגותית הוא היכולת להשפיע על חיי אנשים. יש ציטוט של הסופר האמריקני אורסון סקוט קארד: 'לשנות את העולם זה טוב למי שרוצה ששמו יכתב בספרים, אך להיות באמת מאושר זה למי שכתב את שמו בחייהם של אחרים ונחשב בליבותיהם כיקר להם'. היכולת של מנכ"ל לראות אנשים ולהעניק להם אפשרות להיות בטוחים יותר בעצמם ולחזור הביתה ולהיות בני משפחה טובים יותר. זה ה-DNA של טאואר".

"מעבר לטכנולוגיה המדהימה ומובילה שיש לנו, מה שחשוב קודם כל זה האנשים. יש שלושה מרכיבים למצוינות: הראשון - יכולת אישית; השני - סביבה שמאפשרת לעובדים לצמוח ולהצליח; והשלישי - להט (passion)".

ראסל אלוונגר, מנכ"ל טאואר משנת 2005, הצליח להביא למהפך של ממש: מחברה שלא מעטים ניבאו לה את סופה, לחברה שהשלימה הסדר חוב והתשואות של האג"ח שלה צללו לרמות סבירות: {טאואר אגח ד} ו{טאואר אג ו}.

מה לגבי מחזיקי האג"ח של טאואר?

"מחזיקי האג"ח צריכים להיות שמחים מאוד עם ההשקעה שלהם בחברה. כבר פרענו 4 סדרות
אג"ח
אג"ח
תעודת התחייבות, בה מתחייב המנפיק לשלם לרוכש התעודה תשלומים בסכומי כסף שנקבעים מראש ובמועדי פרעון קבועים. רוכש התעודה זכאי לקבל את התשלומים המובטחים גם אם החברה המנפיקה בהפסדים, לעיתים החוב מובטח על ידי שעבוד נכסי החברה.
במלואן, מעולם לא פיספסנו תשלום של קופון, לא תשלום לבנקים ועמדנו בכל תשלום".

אלוונגר נולד בשנת 1955 בניו-יורק למשפחה במצב כלכלי ירוד ובהמשך הם עברו לחוף המערבי. בלי הרבה כסף, אך עם הרבה מוטיבציה והשקעה בחינוך, אלוונגר הצליח לפרוש כנפיים. הוא למד פיסיקה באוניברסיטת Brigham Young במדינת יוטה ועבודתו הראשונה לאחר הלימודים - מהנדס בפיליפס.

הוא שייך לקהילת הנוצרים המורמונים, הנמנעים מאלכוהול, טבק, קפה ותה.
לאלוונגר אסור לדבר על הכנסייה כי לפי החוק בישראל זאת מיסיונריות. חברי הכנסייה מאמינים כי החיים הינם מבחן סיבולת מתמשך. כך מרגישים לא מעט מבעלי המניות של טאואר הדואלית: נסחרת בת"א ובנאסד"ק (סימול TSEM) לפי שווי של כ-1 מיליארד שקל.

טאואר שייכת לרשימת החברות שטסו לשמיים בבועת ההי-טק - במארס 2000 המניה נסחרה במחיר של 589 דולר. לאחר מכן הבועה התפוצצה ומניית טאואר התרסקה עד לשפל של 1.2 דולר. כיום המניה נסחרת במחיר של 6.7 דולר.

הכנסות של 370 מיליון דולר בחודשים ינואר-ספטמבר 2013

טאואר עדיין לא דיווחה על התוצאות לסיכום שנת 2013. את החודשים ינואר-ספטמבר סיימה עם הכנסות על בסיס Non-GAAP של 370 מיליון דולר, ירידה של 25% לעומת התקופה המקבילה ב-2012. בשורה התחתונה נרשם
רווח נקי
רווח נקי
הרווח של החברה מסיכום כל ההכנסות ובניכוי כל
של 37 מיליון דולר, ירידה של 66%.

לגבי ההכנסות, במהלך שנת 2013 ירדו משמעותית המכירות שנבעו מהסכם הרכישה של מתקן הייצור ביפן עם מייקרון. יחד עם זאת, בהסתכלות על המכירות האורגניות (ללא מייקרון) דווקא נרשמה עלייה במכירות.

אלוונגר הציב לטאואר שני יעדים בולטים: מעבר לרווח נקי על בסיס GAAP בשנת 2014 והכנסות של 1 מיליארד דולר בשנת 2015.

חברה לישראל (-0.55%) חברה לישראל 59,490 -0.55% 10:08 19/11/2017תל אביב הוסף לתיק האישי חברה לישראל בסיס:59,820 פתיחה:59,820 גבוה:59,820 נמוך:59,400 תמורה:180,485 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות מחזיקה ב-36.67% ממניות חברת טאואר. אחת ההשקעות הגרועות ביותר של חברת ההחזקות שבשליטת עידן עופר.

אלוונגר: "עידן עופר הוא אחד האנשים הכי טובים, חזקים והגונים שהכרתי אי פעם בחיי. הוא עמד מאחורי כל ההתחייבויות שלו כלפי, הוא איש מכובד מאוד, איש טוב, בעל תובנה, עומד במילה שלו. לא אוהב ציניות, הטלת ספק או סקפטיות להשפיע עליו. הוא רואה את התמונה הגדולה ומסתכל לטווח ארוך".

מה לגבי היו"ר אמיר אלשטיין?

"איש הגון מאוד ואופטימי. החברה לא יכולה הייתה לבקש יו"ר טוב יותר מאשר אמיר ואני לא יכולתי לבקש שותף טוב יותר מאשר אמיר".

אלוונגר עבר לראשונה בישראל בשנת 2000 בחברת אפלייד מטיריאלס ברחובות. בהמשך עבד בסניל של החברה בהולנד, ואף הצליח ללמוד לדבר פלמית. כמו כל זר שמגיע לישראל, גם לאלוונגר המפגש עם המנטליות הישראלית לא היה פשוט.

איך אתה מתרשם מעסקת פאנאסוניק?

"זאת עסקה מדהימה, חזקה וגדולה. הם פנו אלינו. אנו המובילים בעולם בתחום האנלוג-פאונדרי ופאנאסוניק תהפוך להיות הלקוחה הגדולה ביותר שלנו. מדובר בהכנסות של כ-2 מיליארד דולר על פני מספר שנים. יש לנו גישה לטכנולוגיה מתקדמת שלבד היה עולה לנו הרבה כסף להגיע אליה.

מה התחרות של טאואר?

"תמיד צריך לב לתחרות, ואצלנו היא בעיקר מטאיוואן, קוריאה ו-IBM".

האם אתה מועמדים למכירה?

"לא. יש לנו עוד מסע להשלים ואנו לקראת סוף המסע".

לגבי האסטרטגיה של טאואר לרכוש חברות בעולם, החברה לא נמצאת כרגע במו"נ מתקדם, אך היא תמיד בוחנת אפשרויות של מיזוג ו/או רכישה שיתמכו בתכנית העסקית שלה. תרחיש רכישה של טאואר על ידי ענקית מהמזרח הרחוק לא יפתיע.

לשעבר מתאבק מקצועי, שליח הכנסיה המורמונית בגרמניה ופיסיקאי

אלוונגר הגיע לראיון מוכן, וקשה היה לחלץ ממנו כותרת מרעישה, ודאי כאשר דף מסרים הונח לפניו ושלוש יח"צניות חגו מסביבו בזמן הראיון. הרגע היחיד שבו המתאבק המקצועי והפיסיקאי לשעבר מדבר בחופשיות היה כשסיפר על אשתו.

אלוונגר נשוי למרגרט מזה 35 שנה. הם הכירו בגרמניה במסגרת פעילות של הכנסיה המורמונית. החיזור במכתבים הצליח ולזוג יש ארבעה ילדים ובקרוב מאוד הם יהיו סבא וסבתא. הם גרים בקיסריה והילדים בחו"ל, מרביתם בארה"ב.

כשאלוונגר מספר על אישתו עיניו בוהקות, הוא אוהב, מוקיר ומעריך אותה. היא למדה פיסיקה, אך בחרה להקדיש חלק ניכר מחייה לגידול הילדים ועזרה לזולת. כיום היא מתנדבת בארגונים שמסייעים לאוכלוסיות חלשות בישראל ובמדינות נוספות בעולם.

לפני העבודה בטאואר, אלוונגר, עבד ביפן, סינגפור והולנד בשורה של תפקידים. התפקיד האחרון שלו לפני טאואר - סגן נשיא ומנהל קבוצה ב-Applied Materials Corporation ולפני כן עבר במגוון תפקידי ניהול בכירים בחברות שונות בעולם.

אלוונגר עובד כמנכ"ל טאואר מחודש מאי 2005, אז החליף את כרמל ורניה. לפני עבד בישראל בשנת 2000 בחברת אפלייד מטיריאלס. המפגש אתנו, הישראלים לא פשוט עבור אנגלו-סקסים.

מה המקרה שהכי הדהים אותך בגסות הרוח של הישראלים?

"ישראל זה המקום היחיד בעולם שבדרך לעבודה ינסו באגרסיביות לחתוך אותך ולהוריד אותך מהכביש ואותו אדם גם יעצור ויקח אותך לבית חולים. אם אתה זקוק לעזרה - אין מקום טוב יותר להיות בו מאשר ישראל".

מה הדבר שהכי מפריע לך בהתנהגות שלנו הישראלים?

"רעש כשאנשים אוכלים - זה משגע אותי, ממש קשה לי".

ומה הדבר הנורא בהתנהגות שלנו שכבר התרגלת אליו?

"אנשים שמשתמשים בעגלות בסופר כמקום לשמור מקום בתור. פעם זה היה לי קשה, אבל הפסקתי להעיר לאנשים על כך כי זה לא עוזר. הם פשוט מסתכלים עלי כאילו שאני מוזר. לפעמים אני מוציא עגלות ריקות מהתור (צוחק)".

איזה אוכל ישראלי אתה אוהב?

חציל בטחינה.

"יש לנו עליונות טכנולוגית ויתרון לגודל שמוריד לנו את עלויות הייצור"

ד"ר אבי שטרום, סמנכ"ל החטיבה העסקית של CIS וסמנכ"ל מכירות אירופה בטאואר מסביר על העליונות הטכנולוגית של חברת טאואר. יש בעולם שני מודלים: דיגיטל-פאונדרי ואנלוג-פאונדרי. חברות הענק בדיגיטל-פאונדרי הן בעיקר מהמזרח הרחוק והענקים השולטת נקראת TSMC ונסחרת בבורסה בניו-יורק בשווי של 88 מיליארד דולר.

הלקוחות של טאואר - חברות מובילות בעולם בתחומן. בניגוד לעולם הדיגיטל הדגש הוא על איכות ולא על הקטנת המוצר בעקביות. טאואר מייצרת מגוון רחב של מוצרים ובמקומות מסוימים היא הספק הבלעדי - כמו למשל מצלמות קולנוע מתקדמות. "יש לנו עליונות טכנולוגית ויתרון לגודל שמוריד לנו את עלויות הייצור", מסביר שטרום.

מפעל FAB2 - הכשרה של 4-6 חודשים לעובדים

בעולם הדיגיטל-פאונדרי נדרשות השקעות ענק של 5-8 מיליארד דולר לכל דור שמוחלף. המספרים בעולם שאנלוג-פאונדרי נמוכים יותר, אך עדיין מרשימים. רצפת הייצור של המפעל של טאואר במגדל נראית כמו סצינה של סרט מדע בדיוני עתידני.

חלק משמעותי מהייצור נעשה על ידי מכונות ומחשבים. מדובר בהליך שמורכב משלבים רבים שיכולים להימשך עד חודש וחצי. פרוסות הסיליקון העגולות מונחות בקופסאות ומוסעות בין העמדות השונות במפעל על ידי מסוע שמשתלשל מהתקרה.

השטח חייב להיות סטרילי בכדי לשמור על המוצר הסופי העובדים לבושים בחליפות מיוחדות. העבודה קשה והכשרת עובד אורכת 4-6 חודשים. המוצר הסופי - פרוסת סיליקון עגולה שנראית כמו תקליט והלקוח מנסר אותה לחתיכות שמהן מייצרים שבבים.

תמונות מהמפעל של טאואר במגדל העמק (צילומים - אבי שאולי):


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של שוק ההון ולמבזקים של ביזפורטל - ניוזלטרים חובה לכל משקיע
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

33 תגובות ב-22 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
22 טאואר 11/02/2014 18:25 השער כיום מגוחח ומצחיק ניר שעומד במינימום פריצה חזקה
שער 3500 לשם היעד השורטים ממירים למניה בהסטריה ראו מחזוריי מסחר וכמויות קונים לא מחייב שהשורטים ממירים אלה אפשרות שהבנקים מאלצים להמיר ונכנס כסף חדש למניות לא לשחרר עד שער 3500 זה השער הנכון של טאואר יום טוב
21 טאואר 10/02/2014 17:31 8.5 ד זה השער שמכוונים בהתחלה בעיסקה עם פנסוניק
היו קונים בשער זה והמניה קפצה ב60 אחוז טיפ למשקעים החדשים עליה של עוד 20אחוז לפחות בשלב ראשון החודש תיסגר העיסקה בשילוב IBM וטאואר מובילה למחלך כניסה לשוק ההודי מחוזקת יותר יום טוב
20 טאואר 10/02/2014 17:25 בשיחה עם וגנר נשאל לשער המניה וההתיחסות היתה קרה
גופים גדולים אוספים מניות בשער כל כך מגוחח וזאת הסיבה לאיפוק בהתיחסות לשער המניה ששווה לערך 12 ד ולא פחות דילול השורטים מעלה קצב והמניה תעלה בהדרגתיות ותיתן קפיצה בסיום העיסקה עם IBM וסלילת הדרך להודו IBM אחת החברות למחרז בהודו טאואר תפסה שתיי ציפורים יחד סימו לב
19 טאואר 10/02/2014 17:24 בשיחה עם וגנר נשאל לשער המניה וההתיחסות היתה קרה
גופים גדולים אוספים מניות בשער כל כך מגוחח וזאת הסיבה לאיפוק בהתיחסות לשער המניה ששווה לערך 12 ד ולא פחות דילול השורטים מעלה קצב והמניה תעלה בהדרגתיות ותיתן קפיצה בסיום העיסקה עם IBM וסלילת הדרך להודו IBM אחת החברות למחרז בהודו טאואר תפסה שתיי ציפורים יחד סימו לב
18 טאואר 10/02/2014 17:02 2700 שער מיידי 3500 לאחר פירסום הדוח המסכם ל2013
השורטים ממירים למניה מקצב רצחני סימו לב למחזורים עד לשער 2700 שם סגירת עיסקה עם הודו בעזרת IBM יום טוב סימו לב לשערים זה התחלה כל הקודם זוכה
17 נתן 09/02/2014 15:51 מופסד 95%
מקווה להחזיר חלק מההפסד העצום שלי. מאמין שיצאה לדרך חדשה. יש לי סבלנות.מחזק עוד ועוד!
16 haky1 09/02/2014 15:02 אמרתי לך תפסיק לשלב ידיים - רואה הצלחנו (ל"ת)
15 עודד 09/02/2014 14:23 מה עם שטרי ההון?????
יש פה בעיה אמיתית ברגע שהבנקים יחליטו למכור אפילו 50 אחוז ממה שיש להם מדובר יהיה על גשם שאי אפשר יהיה לעצור אותו (לדעתי זה יקרה בקרוב), מי שיודע איך הבנקים עובדים אין להם סנטימנטים ויש להם מטרה לצמצם חובות אבודים, חבל שלא שאלו אותו על כך כי זו השאלה הכי חשובה, לצערי עד שלא תיפטר הבעיה הזו המנייה תחזור כל הדרך למטה ולא תוכל להתרומם, תשאלו כל מנהל קרן מתחיל וזה מה שהוא יאמר לכם הסיכון פשוט גדול מידי!
תברר זה לא נכון יותר 09/02/2014 15:02 למעלה מ70 אחוז כבר הומרו
תברר, תקרא ותדע. הבנקים אינם בעלי עניין (אסור להם) וכבר המירו את רוב שטרי ההון למניות. חברה לישראל המירה את כל מה שהיה לה והודיעה שהיא מחזיקת רוב לטווח ארוך ואינה מוכרת. העננה כבר הוסרה ואינה משמעותית יותר.
עודד 09/02/2014 17:51 נו באמת
ומה אתה חושב שיעשו עם המניות שהומרו? זה ברור לכל בר דעת שתינתן הוראה השוק יוצף במניות, ואגב גם 30 אחוז זה המון הלוואי ואתה תהיה צודק אך אני אומר לך שהבנקים לא מחכים לאף אחד , בטח לא בכמות כזו
נו באמת חזרה 09/02/2014 19:42 הבנקים כבר מכרו חלק
מהמניות, אחרת היו כבר בעלי ענין שכן המירו כ11 מיליון מתוך 47 או 5.5 כ"א. לכן בין היתר היו ירידות. כל בר דעת מסתכל על הכל כולל 8 מיליון שטרות מתוך 30 שהיו במקור שטרם הומרו. יש היום 47 מיליון מניות + 8 שטרם הומרו + אופציות וחלק מאג"ח להמרה ב2016 אתה מגיע לכ75-80 מיליון מניות בעוד שנתיים במקרה הגרוע. זה לחברה שמוכרת למעלה ממיליארד דולר עם EBITDA של 350 מיליון דולר. כל מכפיל הגיוני נותן (בדולרים 1.5-2 מליארד שווי. או בש"ח לפי 75 מיליון מניות שער 8000 הוא לא מילה גסה. מה שיקבע זה המעבר לרווח על בסיס גאפ. תזרים חיובי גבוה כבר יש.
14 אלירן 09/02/2014 12:55 מה שהוא לא מספר שלבנקים יש אופציות רבות בחברה
וגם אם תעלה הבנקים יממשו ואז תרד מהר בחזרה
13 כרמל 09/02/2014 12:21 טאואר בדרך למהלך חד למעלה (ל"ת)
12 עוף החול 09/02/2014 12:06 כ100 מיליון ש"ח בשורט לא יודעים איך לסגור מי שמוכר פריר
פראיירים מכרו ועכשיו ההסתערות הגדולה. גורבביץ איך פיספסת בגדול עם טאואר ואפריקה. הייתה תחתית כל כך שקופה!!!!!
11 שי 09/02/2014 11:59 מה עם שיטרי הון (ל"ת)
10 שי 09/02/2014 11:57 שקר השפל היה ב 2007 ב10 סנט (ל"ת)
אורי 09/02/2014 13:10 ביום השפל הגיע ל-4 סנט - לא יאומן (ל"ת)
9 אחת שמבינה א 09/02/2014 11:46 סופ סופ החליף תמונה וכמו שנאמר משנה תמונה משנה מזל!
שבוע טוב ומברך לראסל ולכל גולשי ביזפורטל!
משה 09/02/2014 15:53 איפה זה נאמר? עוד פניני חוכמה ? (ל"ת)
8 הלחמי יוסי 09/02/2014 11:46 טאואר
לאסוף סחורה זה מחיר ריצפה רוב המשקיעים מופסדים כ- 70% בשלוש השנים האחרונות יהיה שינוי כיוון בשנת-2014 ו-2015 כל מה שאנחנו רוצים זה להחזיר את ההפסד,לא להרוויח,הזנמנות קניה בשער מאוד נמוך כיום.
7 יעקב ר 09/02/2014 11:44 שאלה אחת ויחידה שאם היה עונה עליה הייתי שמח..
למה כל העסקאות והשת"פ שטאואר עושה הם בהפסד? אני משנת 2008 במניה וכל הזמן מוציאים הודעות על שת"פ עם החלל הכוכבים והשמש. שורה תחתונה החברה מפסידה. 80 מיליון הפסידה ב2013. מתי החברה מתכוונת להתחיל להרוויח ולא רק לדווח על שת"פ?
6 רועי 09/02/2014 11:40 על איזה 70% אתם מדברים ? עלתה רק 40 % .. (ל"ת)
אמיר 09/02/2014 12:15 נכון אבל בהמשך עלתה עוד. טעות בכתבה.
היתה 1390 ועכשיו 2370 לכן זה 70%
אנונימי 09/02/2014 11:57 השאלה מתי רכשת?
אם רכשת לפני 3 שנים, אתה היום פחות 70% מהקרן.
אמיר 09/02/2014 15:51 מה קשור מתי רכשת
מדברים על כמה עלתה מאז שעלתה 40% ביום אחד בעקבות ההודעה על פנסוניק (כולל ה 40%) והתשובה היא 70%
5 אלישע 09/02/2014 11:28 השורטיסטים עוצרים אותה , שער ריאלי 9750 להיום (ל"ת)
4 מייק 09/02/2014 11:27 הכיוון הוא מעלה בלבד
מניה מומלצת מאד
אמיר 09/02/2014 12:16 כשירו הידוע של צבי כפית ("מעלה מעלה")
כלומר צביקה פיק...
3 משקיע לשעבר במניה 09/02/2014 11:25 זהירות מהמניה! בסופו של יום המשקיעים יפסידו! לא להתפתות (ל"ת)
2 אנונימי 09/02/2014 11:23 אני מופסד בטוואר 70%.
רק אלוהים יודע מתי אני אסגור את הפער
משה 09/02/2014 15:54 הרבה מופסדים מאד במניה הזאת (ל"ת)
אמיר 09/02/2014 12:18 אני מופסד 50% ולא דואג בכלל. יש המון סבלנות.
ממילא אין לי מה לעשות עם הכסף בטווח הנראה לעין
1 טאואר 09/02/2014 11:17 מה זה כתבה יחצנית? לא מכרתי בזמן ואני מופסד המון (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.