ראסל אלוונגר: "אני זוכר כותרות כמו 'הגיהנום של טאואר', עכשיו אנחנו חברה מובילה עולמית" - ומה לגבי המניה?

צוות BizportalTV הגיע למפעל של חברת טאואר במגדל העמק ופגש את המנכ"ל לשיחה על מצב החברה וגם כיוון המניה. צפו בראיון
 |  (33)
ראסל אלוונגר, צילום: Bizportal
מניית טאואר +0.09% טאואר 5,820 +0.09% טאואר בסיס:5,815 פתיחה:5,802 גבוה:5,836 נמוך:5,675 תמורה:16,631,256 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: עושה לאחרונה סימנים של התעוררות. זו עסקת פנסוניק שהצליחה לעורר את המניה החבוטה שקפצה באותו היום בכ-60% ומאז שומרת על מחירה. בשיחה עם Bizportal מתייחס המנכ"ל, ראסל אלוונגר, לשינוי הדרמטי שהחברה עברה בשנים האחרונות, לתעשייה וגם למה צפוי בעתיד.

אלוונגר: "יש הרבה התרגשות לאחרונה ויותר אנשים לומדים להכיר את החברה. יש גם עלייה בנפחי המסחר במניה בנאסד"ק. טאואר עשתה דברים מרשימים בשנים האחרונות מבחינה טכנולוגית עד שהפכנו לחברת האנלוג-פאונדרי המובילה בעולם. גם מבחינה פיננסית השתפרנו בכל פרמטר".

בכל זאת מה אפשר להגיד על המניה?

"עלינו לספק ערך לבעלי המניות שהפגינו אמון רב בחברה ואנו צריכים להמשיך לעשות את מה שאנו עושים כדי שהם יקבלו החזר להשקעתם".

אבל המניה סובלת ממומנטום שלילי

"הסיפור של אנלוג-פאונדרי אינו מובן על ידי הרבה אנשים. הם מסתכלים על יצרניות הדיגיטל-פאונדרי, שמשקיעות מיליארדי דולרים מדי שנה בציוד ואינם מבינים שבמודל של האנלוג-פאונדרי אפשר להמשיך לצמוח עם מודל אחר, כמו שלנו. החברה נמצאת בפוזיציה טובה מאוד".

מניית טאואר +0.09% טאואר 5,820 +0.09% טאואר בסיס:5,815 פתיחה:5,802 גבוה:5,836 נמוך:5,675 תמורה:16,631,256 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מזנקת היום בבורסה בשיעור חד. המניה זינקה ב-8.1% ביום חמישי בוול סטריט (סימול TSEM) ועוד 0.15% ביום שישי. הסיבה העיקרית לכך היא שענקית הטכנולוגיה IBM מחפשת רוכש פוטנציאלי לחטיבת המוליכים למחצה שלה.

מה השינויים העיקריים שעברה טאואר בהנהלתך?

"בשנת 2005 טאואר הייתה חברה עם שלילי מפעילות שוטפת בהיקף של 60 מיליון דולר וממול חוב בנקאי ענק של 160 מיליון דולר. לא הרבה אנשים האמינו שיש עתיד לחברה. יש לנו כוח עבודה מלא אופטימיות שיכול לנצח קשיים. עברנו דרך ארוכה והסיפור עדיין לא הושלם, אך אנו ממש בפרקים האחרונים להגיע לפריצת דרך מדהימה. הזמן הוא זה שמספר את האמת שלנו".

מעבר לשינוי במספרים שעברה טאואר, מה הרגשתך כמנכ"ל?

"היופי בלהוביל חברה או בכל משרה מנהיגותית הוא היכולת להשפיע על חיי אנשים. יש ציטוט של הסופר האמריקני אורסון סקוט קארד: 'לשנות את העולם זה טוב למי שרוצה ששמו יכתב בספרים, אך להיות באמת מאושר זה למי שכתב את שמו בחייהם של אחרים ונחשב בליבותיהם כיקר להם'. היכולת של מנכ"ל לראות אנשים ולהעניק להם אפשרות להיות בטוחים יותר בעצמם ולחזור הביתה ולהיות בני משפחה טובים יותר. זה ה-DNA של טאואר".

"מעבר לטכנולוגיה המדהימה ומובילה שיש לנו, מה שחשוב קודם כל זה האנשים. יש שלושה מרכיבים למצוינות: הראשון - יכולת אישית; השני - סביבה שמאפשרת לעובדים לצמוח ולהצליח; והשלישי - להט (passion)".

ראסל אלוונגר, מנכ"ל טאואר משנת 2005, הצליח להביא למהפך של ממש: מחברה שלא מעטים ניבאו לה את סופה, לחברה שהשלימה הסדר חוב והתשואות של האג"ח שלה צללו לרמות סבירות: {טאואר אגח ד} ו{טאואר אג ו}.

מה לגבי מחזיקי האג"ח של טאואר?

"מחזיקי האג"ח צריכים להיות שמחים מאוד עם ההשקעה שלהם בחברה. כבר פרענו 4 סדרות במלואן, מעולם לא פיספסנו תשלום של קופון, לא תשלום לבנקים ועמדנו בכל תשלום".

אלוונגר נולד בשנת 1955 בניו-יורק למשפחה במצב כלכלי ירוד ובהמשך הם עברו לחוף המערבי. בלי הרבה כסף, אך עם הרבה מוטיבציה והשקעה בחינוך, אלוונגר הצליח לפרוש כנפיים. הוא למד פיסיקה באוניברסיטת Brigham Young במדינת יוטה ועבודתו הראשונה לאחר הלימודים - מהנדס בפיליפס.

הוא שייך לקהילת הנוצרים המורמונים, הנמנעים מאלכוהול, טבק, קפה ותה.
לאלוונגר אסור לדבר על הכנסייה כי לפי החוק בישראל זאת מיסיונריות. חברי הכנסייה מאמינים כי החיים הינם מבחן סיבולת מתמשך. כך מרגישים לא מעט מבעלי המניות של טאואר הדואלית: נסחרת בת"א ובנאסד"ק (סימול TSEM) לפי שווי של כ-1 מיליארד שקל.

טאואר שייכת לרשימת החברות שטסו לשמיים בבועת ההי-טק - במארס 2000 המניה נסחרה במחיר של 589 דולר. לאחר מכן הבועה התפוצצה ומניית טאואר התרסקה עד לשפל של 1.2 דולר. כיום המניה נסחרת במחיר של 6.7 דולר.

הכנסות של 370 מיליון דולר בחודשים ינואר-ספטמבר 2013

טאואר עדיין לא דיווחה על התוצאות לסיכום שנת 2013. את החודשים ינואר-ספטמבר סיימה עם הכנסות על בסיס Non-GAAP של 370 מיליון דולר, ירידה של 25% לעומת התקופה המקבילה ב-2012. בשורה התחתונה נרשם של 37 מיליון דולר, ירידה של 66%.

לגבי ההכנסות, במהלך שנת 2013 ירדו משמעותית המכירות שנבעו מהסכם הרכישה של מתקן הייצור ביפן עם מייקרון. יחד עם זאת, בהסתכלות על המכירות האורגניות (ללא מייקרון) דווקא נרשמה עלייה במכירות.

אלוונגר הציב לטאואר שני יעדים בולטים: מעבר לרווח נקי על בסיס GAAP בשנת 2014 והכנסות של 1 מיליארד דולר בשנת 2015.

חברה לישראל -1.21% חברה לישראל 105,700 -1.21% חברה לישראל בסיס:107,000 פתיחה:107,000 גבוה:107,300 נמוך:105,000 תמורה:15,348,188 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מחזיקה ב-36.67% ממניות חברת טאואר. אחת ההשקעות הגרועות ביותר של חברת ההחזקות שבשליטת עידן עופר.

אלוונגר: "עידן עופר הוא אחד האנשים הכי טובים, חזקים והגונים שהכרתי אי פעם בחיי. הוא עמד מאחורי כל ההתחייבויות שלו כלפי, הוא איש מכובד מאוד, איש טוב, בעל תובנה, עומד במילה שלו. לא אוהב ציניות, הטלת ספק או סקפטיות להשפיע עליו. הוא רואה את התמונה הגדולה ומסתכל לטווח ארוך".

מה לגבי היו"ר אמיר אלשטיין?

"איש הגון מאוד ואופטימי. החברה לא יכולה הייתה לבקש יו"ר טוב יותר מאשר אמיר ואני לא יכולתי לבקש שותף טוב יותר מאשר אמיר".

אלוונגר עבר לראשונה בישראל בשנת 2000 בחברת אפלייד מטיריאלס ברחובות. בהמשך עבד בסניל של החברה בהולנד, ואף הצליח ללמוד לדבר פלמית. כמו כל זר שמגיע לישראל, גם לאלוונגר המפגש עם המנטליות הישראלית לא היה פשוט.

איך אתה מתרשם מעסקת פאנאסוניק?

"זאת עסקה מדהימה, חזקה וגדולה. הם פנו אלינו. אנו המובילים בעולם בתחום האנלוג-פאונדרי ופאנאסוניק תהפוך להיות הלקוחה הגדולה ביותר שלנו. מדובר בהכנסות של כ-2 מיליארד דולר על פני מספר שנים. יש לנו גישה לטכנולוגיה מתקדמת שלבד היה עולה לנו הרבה כסף להגיע אליה.

מה התחרות של טאואר?

"תמיד צריך לב לתחרות, ואצלנו היא בעיקר מטאיוואן, קוריאה ו-IBM".

האם אתה מועמדים למכירה?

"לא. יש לנו עוד מסע להשלים ואנו לקראת סוף המסע".

לגבי האסטרטגיה של טאואר לרכוש חברות בעולם, החברה לא נמצאת כרגע במו"נ מתקדם, אך היא תמיד בוחנת אפשרויות של מיזוג ו/או רכישה שיתמכו בתכנית העסקית שלה. תרחיש רכישה של טאואר על ידי ענקית מהמזרח הרחוק לא יפתיע.

לשעבר מתאבק מקצועי, שליח הכנסיה המורמונית בגרמניה ופיסיקאי

אלוונגר הגיע לראיון מוכן, וקשה היה לחלץ ממנו כותרת מרעישה, ודאי כאשר דף מסרים הונח לפניו ושלוש יח"צניות חגו מסביבו בזמן הראיון. הרגע היחיד שבו המתאבק המקצועי והפיסיקאי לשעבר מדבר בחופשיות היה כשסיפר על אשתו.

אלוונגר נשוי למרגרט מזה 35 שנה. הם הכירו בגרמניה במסגרת פעילות של הכנסיה המורמונית. החיזור במכתבים הצליח ולזוג יש ארבעה ילדים ובקרוב מאוד הם יהיו סבא וסבתא. הם גרים בקיסריה והילדים בחו"ל, מרביתם בארה"ב.

כשאלוונגר מספר על אישתו עיניו בוהקות, הוא אוהב, מוקיר ומעריך אותה. היא למדה פיסיקה, אך בחרה להקדיש חלק ניכר מחייה לגידול הילדים ועזרה לזולת. כיום היא מתנדבת בארגונים שמסייעים לאוכלוסיות חלשות בישראל ובמדינות נוספות בעולם.

לפני העבודה בטאואר, אלוונגר, עבד ביפן, סינגפור והולנד בשורה של תפקידים. התפקיד האחרון שלו לפני טאואר - סגן נשיא ומנהל קבוצה ב-Applied Materials Corporation ולפני כן עבר במגוון תפקידי ניהול בכירים בחברות שונות בעולם.

אלוונגר עובד כמנכ"ל טאואר מחודש מאי 2005, אז החליף את כרמל ורניה. לפני עבד בישראל בשנת 2000 בחברת אפלייד מטיריאלס. המפגש אתנו, הישראלים לא פשוט עבור אנגלו-סקסים.

מה המקרה שהכי הדהים אותך בגסות הרוח של הישראלים?

"ישראל זה המקום היחיד בעולם שבדרך לעבודה ינסו באגרסיביות לחתוך אותך ולהוריד אותך מהכביש ואותו אדם גם יעצור ויקח אותך לבית חולים. אם אתה זקוק לעזרה - אין מקום טוב יותר להיות בו מאשר ישראל".

מה הדבר שהכי מפריע לך בהתנהגות שלנו הישראלים?

"רעש כשאנשים אוכלים - זה משגע אותי, ממש קשה לי".

ומה הדבר הנורא בהתנהגות שלנו שכבר התרגלת אליו?

"אנשים שמשתמשים בעגלות בסופר כמקום לשמור מקום בתור. פעם זה היה לי קשה, אבל הפסקתי להעיר לאנשים על כך כי זה לא עוזר. הם פשוט מסתכלים עלי כאילו שאני מוזר. לפעמים אני מוציא עגלות ריקות מהתור (צוחק)".

איזה אוכל ישראלי אתה אוהב?

חציל בטחינה.

"יש לנו עליונות טכנולוגית ויתרון לגודל שמוריד לנו את עלויות הייצור"

ד"ר אבי שטרום, סמנכ"ל החטיבה העסקית של CIS וסמנכ"ל מכירות אירופה בטאואר מסביר על העליונות הטכנולוגית של חברת טאואר. יש בעולם שני מודלים: דיגיטל-פאונדרי ואנלוג-פאונדרי. חברות הענק בדיגיטל-פאונדרי הן בעיקר מהמזרח הרחוק והענקים השולטת נקראת TSMC ונסחרת בבורסה בניו-יורק בשווי של 88 מיליארד דולר.

הלקוחות של טאואר - חברות מובילות בעולם בתחומן. בניגוד לעולם הדיגיטל הדגש הוא על איכות ולא על הקטנת המוצר בעקביות. טאואר מייצרת מגוון רחב של מוצרים ובמקומות מסוימים היא הספק הבלעדי - כמו למשל מצלמות קולנוע מתקדמות. "יש לנו עליונות טכנולוגית ויתרון לגודל שמוריד לנו את עלויות הייצור", מסביר שטרום.

מפעל FAB2 - הכשרה של 4-6 חודשים לעובדים

בעולם הדיגיטל-פאונדרי נדרשות השקעות ענק של 5-8 מיליארד דולר לכל דור שמוחלף. המספרים בעולם שאנלוג-פאונדרי נמוכים יותר, אך עדיין מרשימים. רצפת הייצור של המפעל של טאואר במגדל נראית כמו סצינה של סרט מדע בדיוני עתידני.

חלק משמעותי מהייצור נעשה על ידי מכונות ומחשבים. מדובר בהליך שמורכב משלבים רבים שיכולים להימשך עד חודש וחצי. פרוסות הסיליקון העגולות מונחות בקופסאות ומוסעות בין העמדות השונות במפעל על ידי מסוע שמשתלשל מהתקרה.

השטח חייב להיות סטרילי בכדי לשמור על המוצר הסופי העובדים לבושים בחליפות מיוחדות. העבודה קשה והכשרת עובד אורכת 4-6 חודשים. המוצר הסופי - פרוסת סיליקון עגולה שנראית כמו תקליט והלקוח מנסר אותה לחתיכות שמהן מייצרים שבבים.

תמונות מהמפעל של טאואר במגדל העמק (צילומים - אבי שאולי):


תגובות לכתבה(33):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 22.
  השער כיום מגוחח ומצחיק ניר שעומד במינימום פריצה חזקה
  טאואר 11/02/2014 18:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שער 3500 לשם היעד השורטים ממירים למניה בהסטריה ראו מחזוריי מסחר וכמויות קונים לא מחייב שהשורטים ממירים אלה אפשרות שהבנקים מאלצים להמיר ונכנס כסף חדש למניות לא לשחרר עד שער 3500 זה השער הנכון של טאואר יום טוב
  סגור
 • 21.
  8.5 ד זה השער שמכוונים בהתחלה בעיסקה עם פנסוניק
  טאואר 10/02/2014 17:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  היו קונים בשער זה והמניה קפצה ב60 אחוז טיפ למשקעים החדשים עליה של עוד 20אחוז לפחות בשלב ראשון החודש תיסגר העיסקה בשילוב IBM וטאואר מובילה למחלך כניסה לשוק ההודי מחוזקת יותר יום טוב
  סגור
 • 20.
  בשיחה עם וגנר נשאל לשער המניה וההתיחסות היתה קרה
  טאואר 10/02/2014 17:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  גופים גדולים אוספים מניות בשער כל כך מגוחח וזאת הסיבה לאיפוק בהתיחסות לשער המניה ששווה לערך 12 ד ולא פחות דילול השורטים מעלה קצב והמניה תעלה בהדרגתיות ותיתן קפיצה בסיום העיסקה עם IBM וסלילת הדרך להודו IBM אחת החברות למחרז בהודו טאואר תפסה שתיי ציפורים יחד סימו לב
  סגור
 • 19.
  בשיחה עם וגנר נשאל לשער המניה וההתיחסות היתה קרה
  טאואר 10/02/2014 17:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גופים גדולים אוספים מניות בשער כל כך מגוחח וזאת הסיבה לאיפוק בהתיחסות לשער המניה ששווה לערך 12 ד ולא פחות דילול השורטים מעלה קצב והמניה תעלה בהדרגתיות ותיתן קפיצה בסיום העיסקה עם IBM וסלילת הדרך להודו IBM אחת החברות למחרז בהודו טאואר תפסה שתיי ציפורים יחד סימו לב
  סגור
 • 18.
  2700 שער מיידי 3500 לאחר פירסום הדוח המסכם ל2013
  טאואר 10/02/2014 17:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  השורטים ממירים למניה מקצב רצחני סימו לב למחזורים עד לשער 2700 שם סגירת עיסקה עם הודו בעזרת IBM יום טוב סימו לב לשערים זה התחלה כל הקודם זוכה
  סגור
 • 17.
  מופסד 95%
  נתן 09/02/2014 15:51
  הגב לתגובה זו
  8 1
  מקווה להחזיר חלק מההפסד העצום שלי. מאמין שיצאה לדרך חדשה. יש לי סבלנות.מחזק עוד ועוד!
  סגור
 • 16.
  אמרתי לך תפסיק לשלב ידיים - רואה הצלחנו (ל"ת)
  haky1 09/02/2014 15:02
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 15.
  מה עם שטרי ההון?????
  עודד 09/02/2014 14:23
  הגב לתגובה זו
  4 7
  יש פה בעיה אמיתית ברגע שהבנקים יחליטו למכור אפילו 50 אחוז ממה שיש להם מדובר יהיה על גשם שאי אפשר יהיה לעצור אותו (לדעתי זה יקרה בקרוב), מי שיודע איך הבנקים עובדים אין להם סנטימנטים ויש להם מטרה לצמצם חובות אבודים, חבל שלא שאלו אותו על כך כי זו השאלה הכי חשובה, לצערי עד שלא תיפטר הבעיה הזו המנייה תחזור כל הדרך למטה ולא תוכל להתרומם, תשאלו כל מנהל קרן מתחיל וזה מה שהוא יאמר לכם הסיכון פשוט גדול מידי!
  סגור
 • למעלה מ70 אחוז כבר הומרו
  תברר זה לא נכון יותר 09/02/2014 15:02
  הגב לתגובה זו
  7 1
  תברר, תקרא ותדע. הבנקים אינם בעלי עניין (אסור להם) וכבר המירו את רוב שטרי ההון למניות. חברה לישראל המירה את כל מה שהיה לה והודיעה שהיא מחזיקת רוב לטווח ארוך ואינה מוכרת. העננה כבר הוסרה ואינה משמעותית יותר.
  סגור
 • נו באמת
  עודד 09/02/2014 17:51
  הגב לתגובה זו
  1 1
  ומה אתה חושב שיעשו עם המניות שהומרו? זה ברור לכל בר דעת שתינתן הוראה השוק יוצף במניות, ואגב גם 30 אחוז זה המון הלוואי ואתה תהיה צודק אך אני אומר לך שהבנקים לא מחכים לאף אחד , בטח לא בכמות כזו
  סגור
 • טען עוד
 • הבנקים כבר מכרו חלק
  נו באמת חזרה 09/02/2014 19:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מהמניות, אחרת היו כבר בעלי ענין שכן המירו כ11 מיליון מתוך 47 או 5.5 כ"א. לכן בין היתר היו ירידות. כל בר דעת מסתכל על הכל כולל 8 מיליון שטרות מתוך 30 שהיו במקור שטרם הומרו. יש היום 47 מיליון מניות + 8 שטרם הומרו + אופציות וחלק מאג"ח להמרה ב2016 אתה מגיע לכ75-80 מיליון מניות בעוד שנתיים במקרה הגרוע. זה לחברה שמוכרת למעלה ממיליארד דולר עם EBITDA של 350 מיליון דולר. כל מכפיל הגיוני נותן (בדולרים 1.5-2 מליארד שווי. או בש"ח לפי 75 מיליון מניות שער 8000 הוא לא מילה גסה. מה שיקבע זה המעבר לרווח על בסיס גאפ. תזרים חיובי גבוה כבר יש.
  סגור
 • 14.
  מה שהוא לא מספר שלבנקים יש אופציות רבות בחברה
  אלירן 09/02/2014 12:55
  הגב לתגובה זו
  1 1
  וגם אם תעלה הבנקים יממשו ואז תרד מהר בחזרה
  סגור
 • 13.
  טאואר בדרך למהלך חד למעלה (ל"ת)
  כרמל 09/02/2014 12:21
  הגב לתגובה זו
  5 2
  סגור
 • 12.
  כ100 מיליון ש"ח בשורט לא יודעים איך לסגור מי שמוכר פריר
  עוף החול 09/02/2014 12:06
  הגב לתגובה זו
  8 1
  פראיירים מכרו ועכשיו ההסתערות הגדולה. גורבביץ איך פיספסת בגדול עם טאואר ואפריקה. הייתה תחתית כל כך שקופה!!!!!
  סגור
 • 11.
  מה עם שיטרי הון (ל"ת)
  שי 09/02/2014 11:59
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 10.
  שקר השפל היה ב 2007 ב10 סנט (ל"ת)
  שי 09/02/2014 11:57
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • ביום השפל הגיע ל-4 סנט - לא יאומן (ל"ת)
  אורי 09/02/2014 13:10
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 9.
  סופ סופ החליף תמונה וכמו שנאמר משנה תמונה משנה מזל!
  אחת שמבינה א 09/02/2014 11:46
  הגב לתגובה זו
  5 3
  שבוע טוב ומברך לראסל ולכל גולשי ביזפורטל!
  סגור
 • איפה זה נאמר? עוד פניני חוכמה ? (ל"ת)
  משה 09/02/2014 15:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 8.
  טאואר
  הלחמי יוסי 09/02/2014 11:46
  הגב לתגובה זו
  4 4
  לאסוף סחורה זה מחיר ריצפה רוב המשקיעים מופסדים כ- 70% בשלוש השנים האחרונות יהיה שינוי כיוון בשנת-2014 ו-2015 כל מה שאנחנו רוצים זה להחזיר את ההפסד,לא להרוויח,הזנמנות קניה בשער מאוד נמוך כיום.
  סגור
 • 7.
  שאלה אחת ויחידה שאם היה עונה עליה הייתי שמח..
  יעקב ר 09/02/2014 11:44
  הגב לתגובה זו
  5 1
  למה כל העסקאות והשת"פ שטאואר עושה הם בהפסד? אני משנת 2008 במניה וכל הזמן מוציאים הודעות על שת"פ עם החלל הכוכבים והשמש. שורה תחתונה החברה מפסידה. 80 מיליון הפסידה ב2013. מתי החברה מתכוונת להתחיל להרוויח ולא רק לדווח על שת"פ?
  סגור
 • 6.
  על איזה 70% אתם מדברים ? עלתה רק 40 % .. (ל"ת)
  רועי 09/02/2014 11:40
  הגב לתגובה זו
  6 1
  סגור
 • נכון אבל בהמשך עלתה עוד. טעות בכתבה.
  אמיר 09/02/2014 12:15
  הגב לתגובה זו
  1 1
  היתה 1390 ועכשיו 2370 לכן זה 70%
  סגור
 • השאלה מתי רכשת?
  אנונימי 09/02/2014 11:57
  הגב לתגובה זו
  6 1
  אם רכשת לפני 3 שנים, אתה היום פחות 70% מהקרן.
  סגור
 • מה קשור מתי רכשת
  אמיר 09/02/2014 15:51
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מדברים על כמה עלתה מאז שעלתה 40% ביום אחד בעקבות ההודעה על פנסוניק (כולל ה 40%) והתשובה היא 70%
  סגור
 • 5.
  השורטיסטים עוצרים אותה , שער ריאלי 9750 להיום (ל"ת)
  אלישע 09/02/2014 11:28
  הגב לתגובה זו
  4 3
  סגור
 • 4.
  הכיוון הוא מעלה בלבד
  מייק 09/02/2014 11:27
  הגב לתגובה זו
  5 4
  מניה מומלצת מאד
  סגור
 • כשירו הידוע של צבי כפית ("מעלה מעלה")
  אמיר 09/02/2014 12:16
  הגב לתגובה זו
  0 3
  כלומר צביקה פיק...
  סגור
 • 3.
  זהירות מהמניה! בסופו של יום המשקיעים יפסידו! לא להתפתות (ל"ת)
  משקיע לשעבר במניה 09/02/2014 11:25
  הגב לתגובה זו
  6 9
  סגור
 • 2.
  אני מופסד בטוואר 70%.
  אנונימי 09/02/2014 11:23
  הגב לתגובה זו
  8 1
  רק אלוהים יודע מתי אני אסגור את הפער
  סגור
 • הרבה מופסדים מאד במניה הזאת (ל"ת)
  משה 09/02/2014 15:54
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • אני מופסד 50% ולא דואג בכלל. יש המון סבלנות.
  אמיר 09/02/2014 12:18
  הגב לתגובה זו
  4 1
  ממילא אין לי מה לעשות עם הכסף בטווח הנראה לעין
  סגור
 • 1.
  מה זה כתבה יחצנית? לא מכרתי בזמן ואני מופסד המון (ל"ת)
  טאואר 09/02/2014 11:17
  הגב לתגובה זו
  3 3
  סגור