פאואל: "התנאים הכלכליים בארה"ב השתנו משמעותית ב-6 השבועות האחרונים"

ברקע לנתוני המאקרו החלשים שפורסמו בימים האחרונים, ג'רום פאואל מתייחס הערב לסיטואציה הכלכלית בארה"ב. פאואל טוען היום כי יש אפשרות להשקה של תוכנית רכישות נוספת (QE). בנוסף, פאואל שולח  הערב עקיצה לעבר טראמפ
 | 
(3)
פאואל, צילום: gettyimages
ברקע לסימני האטה בפעילות הכלכלית בארה"ב, ולהתקפלות הנוספת המסתמנת במדיניות הבנק לפי גרף הנקודות שהוצג בשבוע הקודם, יו"ר הפד' ג'רום פאואל נאם הערב שוב.
פאואל רומז שוב על הורדה של הריבית בחודשים הקרובים: "מאז תחילת השנה נקטנו עמדה סבלנית בנוגע לצורך בשינוי המדיניות. כעת החלטנו כי הוועדה תעקוב מקרוב אחרי ההשפעות של נתוני המאקרו על התחזית הכלכלית ותפעל לפי הצורך כדי להבטיח המשך צמיחה, עם שוק עבודה חזק ואינפלציה לקראת יעד סימטרי של 2%". פאואל טוען הערב כי הריביות בשוק נמוכות מהעבר וככל הנראה יישארו כך בעתיד, והן  צפויות לרדת קרוב לרמה אפסית בהאטה הכלכלית הבאה.
פאואל התייחס לשינוי שביצע הפד' בפגישה האחרונה וטען כי "תמונת הסיכונים הגלובלית השתנתה משמעותית בחודש מאי, כאשר גם התמונה הכלכלית בארה"ב השתנתה משמעותית". פאואל מציין כי הוא רואה האטה ברורה בסקטור הייצור. "השאלה שהקולגות שלי ואני מתמודדים איתה היא האם אי הוודאויות הללו ימשיכו להטיל משקל על התחזיות ובהתאם יצדיקו התאמה במדיניות", הוסיף פאואל.
פאואל מוסיף כי "יש מרחב להשקה נוספת של תוכנית רכישות נוספת (QE), כיוון שהראיות מצביעות כי מדיניות זו עזרה לעורר את הכלכלה האמריקנית".
ברקע להתבטאויות האחרונות של הנשיא טראמפ על מדיניות הבנק (לכתבה המלאה), פאואל טוען כי "הפד' צריך להיות גוף עצמאי", והוסיף כי "נגרם נזק כאשר הגורמים הפוליטיים מנסים להשפיע על המדיניות". במקביל לדבריו של פאואל הערב, הבית הלבן מפרסם הודעה כי "לממשל האמריקני אין תכנות לקצץ בסמכויותיו של פאואל".
עוד לפני ההתבטאויות של פאואל הערב, נציג הפד' בסנט לואיס, ג'יימס בולארד, שידוע בעמדותיו ה"יוניות", אכזב במעט את השווקים כאשר טען כי "הסיטואציה בארה"ב לא מצדיקה הורדה של הריבית ב-50 נק' בסיס כבר בפגישה הבאה (אלא רק 25 נק' בסיס)".
הירידות בתשואות בשוקי האג"ח הממשלתיים התמתנו במעט ברקע לדבריו של פאואל. התשואה לתקופה של 10 שנים יורדת כעת לרמה של 1.99% בלבד.  הדולר נסחר כעת בעליות קלות של 0.2% מול סל המטבעות.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לאחר שעה של נאום "מרשים" שתוצאתו התגברות הירידות
  הנגיד הלא יוצלח 26/06/2019 12:09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ...מזרים בפעם המי יודע כמה כספים לשווקים כדי להראות כמה השווקים "התרשמו" מנאומו ...
  סגור
 • 2.
  לחלק כסף חינם לנזקקים מאשר להשיק תוכנית רכישות !!!
  עדיף ... 25/06/2019 21:22
  הגב לתגובה זו
  5 1
  ... שהרי הכספים המושקעים בתוכנית הרכישות מגיעים בסופו של דבר לאלו שהכי פחות נזקקים להם . נכון , יכול להיות שההתאוששות תיקח יותר זמן , אבל היא לפחות תהיה אמיתית ולא מלאכותית .
  סגור
 • 1.
  המשך כך (ל"ת)
  כל הכבוד 25/06/2019 21:17
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור