האם הסתיים התיקון בדולר ולאן פניו מועדות מכאן?

הטור השבועי של רובי סלם בנושא מסחר בשוק המט"ח
|
רובי סלם

מזה מספר חודשים אני איתן בדעתי לגבי כיוונו הכללי של הדולר כאשר כל תיקון אמור להיות בר חלוף ואחריו סביר ונראה את השטר הירוק כובש שיאים חדשים.

כמו שזה נראה נכון לכתיבת שורות אלה אנו קרובים מאוד לסיום התיקון האחרון אולם כדאי לנקוט משנה זהירות לפני פתיחת עסקאות לטווח ארוך. באופן אישי אני מעדיף תמיד להיכנס מאוחר יותר, להפסיד חלק מה"ברוטו" של המהלך במטרה לקבל "נטו" קטן יותר אבל בטוח.

יורו- דולר

הרבה מנתחים טכניים, סוחרים וסטודנטים איתם דיברתי בתקופה האחרונה התריעו לגבי מבנה המשולש הסימטרי המתהווה ביורו דולר. יש לציין שאף פעם לא התחברתי ממש לצורות הללו שכן הם שקופות מידי לכולם ולכן סיכויי הצלחתם לפחות במט"ח לא ממש גבוה. המשולש שנוצר בגרף בשבועות האחרונים פשוט מעיד על מלחמה בין מוכרים לקונים ובעצם על איזון בין הביקושים להיצעים. כמו שכבר אמרתי קודם בגלל שהצורה ברורה ושקופה מידי סביר ורבים מהסוחרים ירוצו ויכנסו לפוזיציה בפריצת המשולש מטה או מעלה. לכן יש סיכוי שהפריצה הראשונה לא תהיה אמינה ואחריה יבוא תיקון אלים ש"ינקה" סטופים לפני המהלך האמיתי.

במקרה הגרוע יבצע היורו "תנועת מספריים" –פריצה מטה ומעלה וניקיון כללי של הקונים והמוכרים לפני המהלך היציב.

ולכן דרך ההתנהלות הנכונה היא לנתח את היורו על פי גרף יומי ועליו להישאר. לא בריא ואין צורך לשנות רזולוציות זמן שכן תמצא את עצמך מנתח 4 מגמות שונות כדי להיכנס לעסקה אחת. שוב שמירה על פשטות היא המפתח להצלחה לאורך זמן. במקרה הנוכחי פרץ אתמול היורו את המשולש מטה אולם יש להמתין לתיקון הראשון שלאחר הפריצה ולהיכנס רק בפריצה השנייה. כמו שאמרתי הנטו יהיה קטן יותר אולם הרבה יותר בטוח.

במידה והמהלך מטה אכן יבשיל יעד המחירים עומד על 1.1700 כאשר הסטופ לא יעלה על 150 פיפסים ובמנוף מקסימאלי מומלץ של 1:5. סביר ומהמהלך יהיה ניתן לקחת 400-500 פיפסים נקי לאחר הפריצה השנייה.

מנגד במידה והפריצה מטה אינה אמינה והיורו חוזר ופורץ את המשולש מעלה, גם במקרה הנוכחי יש להמתין לתיקון וקניה בפריצה שאחרי. יעד המחירים עומד 1.40 כאשר הסטופ לא יעלה על 150 פיפסים ובמנוף מקסימאלי מומלץ של 1:5. סביר וגם מהמהלך הזה יהיה ניתן לקחת 400-500 פיפסים נקי לאחר הפריצה השנייה.

אגב במידה ומגמת הירידה ביורו אכן תבשיל יתחזק הדולר בעולם כנגד רוב הצמדים ואז הסיפור פשוט הרבה יותר. אזכיר את הדולר שקל אותו ניתחתי בסקירות הקודמות עם יעד מחירים של 4.05 ודולר סוויס עם יעד מחירים של 1.28. שוב היורו דולר הוא כוכב הצפון של השוק וברגע שהמגמה תתבסס בו, היא תתבסס בכל הצמדים ונחזור לסווינגים ארוכים יותר.הערות לגבי הפוזיצייות

* את ההוראה לבלימת הפסד יש להצמיד על פי נקודות השיא והשפל לצורך טיפול באירועים לא צפויים והגנה על הקרן.
* רמות אלה הינן לאינדיקציה בלבד ועשויות להשתנות במהלך המסחר על פי תנועות השוק ומבנה המחירים.
* מסחר במט"ח טומן בחובו פוטנציאל רווח גבוה אך מגלם סיכון רב לכן ניתוח מטבעות אלה אינו בגדר המלצה לפעולה כלשהי. סוחר ללא ידע מקצועי או אסטרטגיית מסחר ברורה, מוטב שיתייעץ עם גורם מוסמך לפני ביצוע פעולה.


* הכותב משמש כמנהל תחום המט"ח במרכז להשכלה פיננסית, מבית מטריקס

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות