בוב דול: "הראלי בשוק המניות יימשך, אך לא באותו קצב נהדר"

מנהל ההשקעות הראשי בבלאקרוק: "בתחילת השנה ציפינו לצמיחה דו ספרתית השנה. אנחנו כבר שם. ולכן עתה אנו מצפים שמדד ה-S&P500 ינוע בטווח רחב שבין 1,350-1,550 נקודות השנה"
|
(1)
בוב דול, צילום: Getty images Israel
"הראלי בשוק המניות יימשך, אך כנראה לא באותו קצב נהדר אותו ראינו מתחילת השנה", כך מעריך בוב דול, מנהל ההשקעות הראשי של קרן הפרייבט אקוויטי, בלאקרוק בראיון ל-CNBC והוסיף, "בתחילת השנה ציפינו לצמיחה דו ספרתית השנה. אנחנו כבר שם. ולכן עתה אנו מצפים שמדד ה-S&P500 ינוע בטווח רחב שבין 1,350-1,550 נקודות השנה".

דול ציין את השיפר שחל בכלכלה האמריקנית מבחינת קצב הצמיחה, שיפור בשוק התעסוקה, צמיחה של ההכנסה הריאלית וגידול במכירות הקמעונאיות. באירופה חל שיפור מאז שה-ECB עשה מהלכים ברבעון הרביעי, בסין אנו מתחילים לראות האטה, שתסית את כדאיות ההשקעות הכלכלית למקומות אחרים בסופו של דבר. כאשר כל אלה מצטרפים לאינפלציה נמוכה יחסית - התמונה הכוללת מצביעה על כך שמחירי המניות צריכים להמשיך ולטפס".

אנשים רבים ניראים רגועים, אבל האם אירופה יצאה מטווח הסכנה?

"בהחלט צריך לשים עין על אירופה. היא עדיין לא יצאה מהיער מבחינת זאת שיש עוד עניינים מבניים שיש לטפל בהם וזה ייקח עוד שנים. אני חושב שמה שהופך את אירופה להיראות הרבה יותר טוב זה ה-ECB (הבנק המרכזי של אירופה בראשותו של מריו דראגי). עד לרבעון הרביעי הם היו במוד של מדיניות מצמצמת. עתה הם מספקים ריביות נמוכות יותר ומרחיבים את המאזנים על מנת לעזור לפתור את הבעיות במערכת הבנקאית שהפחידו כל כך הרבה משקיעים. ה-ECB מאפשר אורך נשימה באירופה אך היא עדיין נמצאת ברשימה השלילית ויש לעקוב אחריה", ענה דול.

האם יש צורך ב-QE3 או לא, מה דעתך על ההערות האחרונות של ברננקי?

"לדעתי יש סיכוי נמוך מאד לתוכנית הרחבה כמותית שלישית בארה"ב. הצהרתי על דעתי זו מההתחלה, ובישיבה האחרונה של הפדרל ריזרב נראה כי דעה זו גם היתה יותר מקובלת בקרב חברי ה'פד'. אני חושב שעל מנת ש-QE3 יתרחש בארה"ב צריכה להיות היחלשות משמעותית במצב הכלכלה האמריקנית. במילים אחרות, כל עוד התמ"ג בארה"ב צומח ב-3% בשנה וקצב האבטלה יורד, אין סיבה להפעיל תוכנית הרחבה שלישית. אני מקווה שלא נראה QE3".

מה יהיה מצב הנזילות בעולם בחודשים הקרובים, לאחר ה-LTRO 2?

"ה-LTRO 2 בהחלט עזר למצב הנזילות העולמי והפחית את פרמיית הסיכון, פרמיית הפחד ופרמיית החשש ממשבר בכך שהזרים כסף לשוק המניות ואנו רואים את התרומה הרבה של מהלך זה" אמר דול.

נזכיר כי ה-LTRO 2 היה מכרז שקיים ה-ECB במסגרתו לקחו יותר מ-800 בנקים הלוואות זולות בריבית של 1% בהיקף של כ-530 מיליארד אירו לשלוש שנים - מכרז שהציף את השוק בכסף זול.

"ההנחה שמניחים רבים היא שה-ECB באמצעות ה-LTRO או באמצעים אחרים יעשה את הנדרש ולכן אני חושב שבגדול זה כבר מתומחר. אם ה-ECB היה משנה כיוון והיה מודיע שסיים את ההזרמות, לדעתי השווקים היו מתקשים קצת יותר. הספקת הנזילות בעיקר באירופה אבל גם בארה"ב, בסין וביפן גרמה לכך שהעולם נוטה להעדיף נכסי סיכון".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אובמה בלוף כלכלי=גל עליות לפני מימושים=מיתון= (ל"ת)
  בחירות=בורסה בלוף 22/03/2012 13:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות