//

מנכ"ל צ'ק פוינט: "נהייה פה תמיד, אבל זה לא אומר שנשלם פה את מרבית המיסים"

"מקווה שלא יצליחו לשבור אותי, אבל ייתכן שבעתיד נשלם בישראל 50 מיליון דולר מיסים" - וכמה בחו"ל? 
 | 
(6)
גיל שויד, צילום: יח"צ
הדיון סביב הקושי הרגולטורי בישראל נמשך, והפעם זה תורו של גיל שויד לצאת בביקורת בנושא. מנכ"ל ומייסד צ'ק פוינט דיבר בכנס שוק ההון "בדרך לנאסד"ק עוצרים בת"א" של משרד נשיץ ברנדס אמיר ופירמת PWC ISRAEL שנערך היום בת"א.
וכך אמר שוויד: "אני רוצה לפעול בישראל. אני מקווה שלא יצליחו לשבור אותי, אבל ייתכן שבעתיד בעוד 5 שנים בישראל נשלם 50 מיליון דולר מיסים לישראל ובמקום אחר בעולם נשלם 300 מיליון דולר מסים".
"לישראל יש מדיניות משנות החמישים שמטרתה למשוך כסף זר למדינה", אמר שויד, "אך  היום היא לא נכונה ולא רלוונטית - וזה עולה למדינה ביוקר. משקיעים זרים מושכים את חברות מישראל כך שהן לא מתמקמות כאן, וכשהם מוכרים את המניות הם לא משלמים מס – וישראל יוצאת מופסדת. צריך להפוך את המדיניות הזאת - כסף זר בהחלט עוזר, אבל כסף ישראלי יניב יותר יתרונות". 
"המעשים של ישראל דוחפים החוצה חברות הייטק בינלאומיות. בשנים הראשונות של צ'ק-פוינט היו חוקים לא רלוונטיים, אבל לפחות היתה אווירה שאנחנו מדינה אטרקטיבית.  לאחרונה עשו המון רפורמות, וזה לא לטובה", אמר. "כשרוכשים חברות זרות, בא משרד האוצר ואומר שצריך להעביר 90% מהפעילות לארץ. זה לא אפשרי – אנחנו לא קונים חברה כדי לפטר את העובדים. מדובר בהפסד נטו לשראל".
שויד גם יצא כנגד האווירה הציבורית בתקופה האחרונה, שמתאפיינת ב"אנטי" כלפי אנשי העסקים: "כשיש עליהום על הסקטור העסקי אנשים אומרים לעצמם – 'מה אני צריך את זה'. הטרנד הכללי בציבור  הוא ש'החברות הגדולות מקבלות הרבה' - אני לא קיבלתי שקל מהמדינה, אני משלם הרבה מיסים".
גיל שויד אמנם לא איים באופן ישיר על הוצאת הפעילות של צ'ק-פוינט מישראל, ואף אמר כי: "אנחנו נהיה כאן תמיד" ,מנגד – עיקר העוקץ נאמר בדבריו כי "זה לא אומר שנשלם פה את המיסים. אולי בעוד כמה שנים נשלם את הרוב במקום אחר. אנחנו לא מאיימים, אבל אלו תהליכים עסקיים נורא טבעיים. אני מתאמץ להביא מיסים לישראל, אבל רק כי זה כדאי כרגע. המעשים של ישראל דוחפים החוצה חברות הייטק בינלאומית".
בקשר לתרבות האקזיט ניישן אמר שויד כי "אני חושב שגם בסיליקון ואלי רוב החברות מגיעות לאקזיט וזה מאפיין את כל התעשייה שלנו. בתחום הסייבר לדוגמא ישנן 1,400 חברות פעילות בעולם שזה מספר גדול מאד ולא כולן יכולות להיות פלטפורמות נפרדות. התוצאה המתבקשת היא שתהיה קונסולידציה. חלק מהחברות הופכות להיות חברות גדולות בפני עצמן וחלקן נקנות והופכות להיות חלק מפלטפורמה שכבר קיימת. זה חלק מה- DNA של התחום. אני כן מעודד יזמים להפעיל חברות שיעמדו בכוחות עצמן אבל אני מבין את הטרנד הזה. היום התשתית בארץ היא טובה יש מנהלים טובים, ישנן יכולות שלא נופלות מהיכולות בעולם ולכן אפשר לייסד חברה ולהפעיל אותה ללא אקזיט. חשוב שיהיו חברות ישראליות גדולות שהן חברות עוגן, חברות בינוניות שנותנות אקו סיסטם וצריך לערוך איזונים. תמיד טוב שיש מספר חברות עוגן גדולות ולא רק אחת".
במענה לשאלה של דנה וייס אם ישנה מחשבה בצ'ק פוינט על דור המשך אמר שויד "אחד המהפכים הגדולים שעברה על צ'ק פוינט היא שהיום יש לי קבוצת ניהול פנטסטית ואני יכול להתעסק יותר באסטרטגיה ופחות בתחומי הניהול השוטפים. המהפך הזה נעשה לפני כ- 5 שנים". 
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  היה ברור שזה יגיע-הכירו את ממשיכיהם של השודדים המוכרים
  gg 11/04/2016 21:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ממשיכי דרכם של הטייקונים מדור קודם ההם שאבו את מאבי הטבע ואלה שאבו את משאבי הידע - לולא אדון שוויד משרת ביחידה הצבאית שם פותחו 90% מפיתוחי המקור שהוא מוכר היום הוא היה כיום אולי מוכר נעליים בשוק הכרמל ואפילו בשום מדינה מערבית אחרת לא היו לו יותר סיכויים מאשר לכל סטודנט ממוצע שם האנוכיות הזו היא לחם חוקם של המתעשרים ויום אחד מישהו עם שכל יקבל את רסן השילטון במדינה הזו והכל ישתנה החברה האלה צריכים לעוף לחו"ל שם עוד כמה שנים הם יתנוונו ואף אחד לא ישמע עליהם אסור לתת להם לגייס יוצאי צבא וצריך להחרים את עסקיהם זה שווה בדיוק כמו ה"תרומות" לכאורה של משפחות הטייקונים למשק או למדינה רק שם אחד אזכיר והוא שעד היום חוץ חוץ מטד אריסון לא קם טייקון שהרגיש באמת שהוא חלק מהעם הזה רק תראו איפה הם מתגוררים ותבינו
  סגור
 • 3.
  איך אמר ראש המוסד לשעבר על ביבי כל מילה בסלע (ל"ת)
  תום 11/04/2016 14:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  עוד חזיר !!!
  עוד אחד 11/04/2016 13:51
  הגב לתגובה זו
  1 4
  אתה רוצה לשלם מיסים כמו שאני רוצה ציאניד ! אין בושה לאנשים ....עם כל הכסף שעשית זה לא מספיק לך ! טמאות נטו !!!! ואל תתן שום סיסמה אחרת ... יד מלטפת ויד מאיימת ! בושה - לאנשים לא איכפת ממך באמת ! ואם תישאר או לא ! אתה יכול ללכת יחד עם עופר . כולנו פה משלמים מיסים ונתחנים, ולך לא מגיע לשלם מיסים כי מה ???? אתה עני ?? אין לך מספיק דירות ???? יש עליהום נגד המגזר העסקי ?? בווודאי שיש !!! כי אתם חזירים ! ואני לא מדבר על עסקים בבניה אלה על עסקים כמו שלך שכבר מזמן עברו את רף ההצלחה והשרידות! מה הסיבה שבגינה אתה לא תשלם מס ...ומי שיש לו חנות מכולת משלם יותר !!?? אבל הבעיה היא שמקבלי ההחלטות נמצאים בכיסים שלך ושל כמותך ...ואז אנחנו נדפקים ....אבל יום אחד זה ישתנה .....ואז זה יכאב מאוד דווקא לכל אלו שיש להם ....
  סגור
 • ,DON'T HATE THE PLARE HATE THE GAME,
  ELI 11/04/2016 18:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  COUGAR TOWN
  סגור
 • תגובה 2 מדויקת, לא יכולתי לנסח טוב יותר (ל"ת)
  פרעה 11/04/2016 14:57
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 1.
  הוא גם עוזב או נשאר בינתיים? (ל"ת)
  אז 11/04/2016 13:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור