בהתאם לאזהרת הרווח: הפסד עתק של 1.57 מיליארד שקל לאפריקה ברבעון הרביעי של 2015

 |  (4)
לב לבייב, צילום: בוצ'צ'ו
קבוצת אפריקה +1.9% אפריקה 10.7 +1.9% אפריקה בסיס:10.5 פתיחה:10.5 גבוה:10.7 נמוך:10.5 תמורה:2,201 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מפרסמת הבוקר את תוצאותיה הכספיות לרבעון האחרון ולשנת 2015 כולה, והמספרים קשים - בהתאם לאזהרת הרווח שפורסמה בתחילת החודש. הפסד של 1.57 מיליארד שקלים ברבעון הרביעי של השנה עקב התמשכות המצב המקרו-כלכלי השלילי ברוסיה, המשליך לרעה על מצבו של שוק הנדל"ן ברוסיה בכללותו. בנוסף, מכירת בניין הטיימס בארה"ב גררה בהתאם לכללי חשבונאות הפסד של כ-384 מיליון שקלים.

לגבי אפי פיתוח, חוסר היציבות של המטבע הרוסי, הנובע מהירידה החדה בשער הנפט לצד הסנקציות העולמיות המופעלות כנגד רוסיה, גרמו לירידה בשווי ההוגן של נכסי הנדל"ן להשקעה, נכסי הנדל"ן להשקעה בהקמה ובמלאי עבודות בביצוע, בגינם נאלצה החברה לבצע הפחתות בשווי הנכסים ולרשום בדוחותיה הפסדי שערוך בהיקף כולל של כ-447 מיליון דולר בשנת 2015 (מתוכם כ-490 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2015).

אברהם נובוגרוצקי (נובו), מנכ"ל אפריקה: "תוצאות השנה עומדות בסימן ההחרפה המתמשכת במצב המאקרו כלכלי ברוסיה והשפעת מצב זה על תוצאות חברת הבת אפי פיתוח, תוך שאנו ממשיכים לפעול בזהירות ולבחון את צעדינו בהתאם להתרחשויות. לצד האתגרים הלא פשוטים ברוסיה אנו מעודדים מכך כי המאמצים הרבים המושקעים בקידום הפיתוח העסקי באים לידי ביטוי בתוצאות חברות הבת אפריקה ישראל נכסים, דניה סיבוס ואפריקה ישראל מגורים. החברות מציגות המשך תנופת עשייה, המתבטאת בגידול וצמיחה בפעילות, תוך ביסוס איתנותן הפיננסית לצד חלוקת דיבידנד לבעלי המניות."

עוד אמר נובוגרוצקי כי "אנו מאמינים כי המומנטום החיובי בחברות יימשך והוא יבוא לידי ביטוי בתוצאותיהן גם בהמשך. לצד ההצלחה של מרבית הפעילויות של חברות הבת נמשיך ללא לאות להשקיע מאמצים רבים להשבתה של נגב קרמיקה למקום בו היא ראויה להיות כמובילת השוק בישראל. כמו גם, נתמוך בהמשך קידום פעילות ענפה במגזר הפלדה שסבל בשנה החולפת מירידת מחירים שאת פירות היציבות ו/או עליית המחירים ענף זה נקצור בהמשך הדרך. החברה מתכוונת במהלך תקופת המתווה עליו חתמה לאחרונה להמשיך ולפעול במישורים שונים ביישום תכניתה העסקית הכוללת, בין היתר, מכירת נכסים במחירים ראויים ויצירת תזרים חיובי, שיסייעו בידה לעמוד בהתחייבויותיה הפיננסיות והמשך מאמציה לשירות החוב".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  עבודה בעיניים
  אורן 30/03/2016 04:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מי שמבין רואה ש הכל בדוחות זה בהתאם לכללים חשבונאיים כך ש לבייב לא באמת מפסיד זה רק על הנייר ובפועל הוא לא ישלם מס אגורה בישראל חחחחחחח
  סגור
 • 3.
  ללא לבייב החברה היתה מתפרקת
  גדעון 29/03/2016 18:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לבייב מנהל בשני מישורים אחד שרות החוב והשני הרחבת פעילותה של החברה , שכר של 400 אלף בשנה הוא בהחלט סביר, הפעילות שהוא מבצע תאפשר לחברה לצאת מחוזקת , זאת תהיה חברה שמסוגלת לייצר הון כמו שהיא משרתת את החוב, מבחינתי לשלם 600 מיליון כל שנה ובמקביל להגדיל את הפעילות העסקית זה נזקף לזכות לבייב וההנהלה המוכשרת שלצידו
  סגור
 • 2.
  אפריקה
  שי 29/03/2016 13:08
  הגב לתגובה זו
  1 3
  לבייב תיהיה גבר תגיד שעד שהחברה לא עוברת לרווח אתה לא לוקח משכורת אולי זה יאושש את המניה אבל איזה בוכרי יעשה את זה בוכרי אומר כך את נישמתי ולא את כספי ג"נמה גירת פול נגירת חחחחחחזה בבוכרית
  סגור
 • 1.
  מפסידים מליארדים ומשתכרים מיליונים ? סדום ועמורה?
  א.נ 29/03/2016 09:39
  הגב לתגובה זו
  6 3
  לא הבנתי בוכים שמפסידים מליארדים אבל המשכורות שמשתכרים במיליונים ? אלוהים ישמור מה אפשר לעשות בחסות כיפה שחורה לגלגל עיניים לשמיים להגיע ביום כיפורים לבית הכנסת לצום להתפלל לזעוק עוינו פשענו גזלנו . בסוף הצום לשתות כוס תה עם עוגה ולהגיד עכשיו אנחנו נקיים וצחורים כשלג יאללה בוא נתחיל נדפוק את כולם מחדש עד לכיפור הבא ונזרים מיליונים לכיסים שלנו .
  סגור