חוטף מכל הכיוונים: הפרקליטות החליטה להגיש כתב אישום נגד נוחי דנקנר

דנקנר נאשם שהריץ מניות אידיבי אחזקות במסגרת הנפקה ב-2012; עו"ד אלי זוהר: "כופרים באופן מוחלט בכל הטיעונים של הפרקליטות"
|
(9)
נוחי דנקנר, צילום: נמרוד סונדרס

יממה לאחר שנוחי דנקנר איבד את השליטה בחברת {אידיבי אחזקות} הוא חוטף היום מכה נוספת - פרקליטת מיסוי וכלכלה החליטה להגיש נגדו כתב אישום. דנקנר יועמד לדין בכפוף לשימוע באשמה של הרצת מניות לכאורה של אידיבי.

במסגרת הנפקת מניות בתחילת שנת 2012 גייסה חברת אידיבי אחזקות 321 מיליון שקל. דנקנר הפעיל מספר אנשים בניהם איתי שטרום ועדי שלג, במטרה שיפעלו לכאורה בדרכי תרמית כדי לשפר את ההנפקה. שטרום ושלג רכשו לטענת הפרקליטות מניות בשוק כדי לשמור על רמת מחירים פיקטיבית גבוהה.

הגשת כתב האישום נגד דנקנר ושותפיו בכפוף לשימוע

ככל הנראה הפרקליטות השעתה את החלטתה עד לפסק הדין של בית המשפט המחוזי בת"א אתמול לגבי העברת השליטה בחברה לידי מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין. הבוקר העבירה הפרקליטות את החלטתה לעו"ד אלי זוהר, המייצג את דנקנר.

פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הודיעה לנוחי דנקנר, איתי שטרום וחברת אידיבי אחזקות, כי היא שוקלת להגיש בעניינם כתב אישום, וזאת בכפוף לשימוע. ההחלטה התקבלה על ידי פרקליטת המחוז, עו"ד ליאת בן ארי, בהתייעצות עם המשנה הפלילי והמשנה הכלכלי לפרקליט המדינה.

חקירת הפרשה התבצעה על ידי מחלקת מודיעין, חקירות ובקרת מסחר ברשות לניירות ערך.

החשדות: תרמית, הפרת חובת דיווח, איסור עשיית פעולה ברכוש אסור

החשדות המיוחסים לדנקנר הם: תרמית בקשר לניירות ערך, עבירה של פרט מטעה בתשקיף, עבירה של הפרת חובת דיווח ועבירה של איסור עשיית פעולה ברכוש אסור.

החשדות המיוחסים לשטרום הם: תרמית בקשר לניירות ערך, עבירה של פרט מטעה בתשקיף, עבירה של הפרת חובת דיווח, עבירה של איסור עשיית פעולה ברכוש אסור ועבירה של הדחה בחקירה.

החשדות המיוחסים לאידיבי הם: עבירות של תרמית בקשר לניירות ערך, עבירה של פרט מטעה בתשקיף, עבירה של הפרת חובת דיווח ועבירה של איסור עשיית פעולה ברכוש אסור.

עו"ד אלי זוהר: "כופרים באופן מוחלט בכל הטיעונים של הפרקליטות"

עו"ד אלי זוהר, פרקליטו של מר נוחי דנקנר מסר היום בתגובה: "אנו כופרים באופן מוחלט בכל הטיעונים של הפרקליטות, כפי שעלו מהודעתה היום, ואנו מאמינים כי בעקבות השימוע יוחלט כי אין כל מקום להעמדה לדין. מועד שליחת הודעת הפרקליטות, דווקא היום, מעורר תהיות".

תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  דנקנר איבד את אידיבי ומה עם תשובה יצחק
  רחל 06/01/2014 15:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין דין ולא דיין דלק נדלן עדיין פועלת תחת שם אחר תשובה יצחק רימה את כל מחזיקי אגרות חוב של דלק נדלן הרס בתים ומשפחות שלמות הקדוש ברוך הוא יעניש אותך יצחק תשובה אמן אני מאחלת לך פשיטת רגל בכל עסקיך ובכל החברות שלך תשובה אתה רמאי ונוכל המעשה שלך זה גניבה לאור היום והממשלה תמכה בך וכמוך גם עורך דין גיסין והשופטת אלשייך הוליכו שולל את כל מחזיקי אגרות חוב של דלק נדלן שהאמינו בחלאת אדם ונוכל בשם יצחק תשובה הקדוש ברוך הוא יעניש אותך יצחק תשובה במלאו החומרה "אני מאחלת לך ולבני ביתך ילדיך וצאצאיך מחלות ללא מזור אמן דנקנר כוונותיו היו לשלם למחזיקי אגרות חוב של אידיבי להבדיל ממך תתבייש לך
  סגור
 • 7.
  יש לאנשים כול כך הרבה כסף ועדיין הם עושים דברים
  בא 06/01/2014 14:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פליליים ,מה חסר להם ,לא עובדים ויכולים ללכת לים כול יום .רשעים כנסו ליוטיוב מוות קליני ותיראו מה עשיתם לעצמכם .
  סגור
 • 6.
  בנפול אויבך אל תשמח !! , קצת רחמנות, לא תזיק (ל"ת)
  avi2498 06/01/2014 14:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • מי שמרחם על רשעים סופו שיתאכזר לצדיקים . (ל"ת)
  בא 06/01/2014 14:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 5.
  צריך להעמיד אותו לדין ביחד עם חיים גבריאלי הכלב!!!!! (ל"ת)
  כל כלב ביג' יומו 06/01/2014 14:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • טען עוד
 • 4.
  עכשיו רק חסר איזה הטרדה מינית או אונס
  רועי 06/01/2014 13:37
  הגב לתגובה זו
  0 1
  וגמרתם אותו לגמרי!
  סגור
 • 3.
  תפסיקו עם כל חגיגת השמחה להייד.
  ויצמן 06/01/2014 13:27
  הגב לתגובה זו
  0 3
  שכחנו לו את כל הדברים הטובים שעשה למען עיירות הפתוח. האיש היה תורם גדול ולצערי נפל כמו שקורה להרבה אנשים טובים. מה כל החגיגה הזו? מה כל התגובות השמחות האלה ? כמה אנשים יכולים להיות רעים. פשוט רק ללמוד מסיפור נוחי ובעיקר לא לתרום דבר במדינת שלצערי חלק לא קטן בנוי על קנאה ובעיקר שנאה. כבר אמרו חכמים הקנאה והטינה תעוור נא עיני ישרים. .
  סגור
 • 2.
  דנקנר והרצת המניות
  רמי כהן 06/01/2014 13:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם שי ניצן לא יגיש כתב אישום נגד נוחי דנקנר פה שוק ההון הישראלי יאבד מהאמון שלא וכבר הרבה משקעים לא יכנסו לשוק בישראל מי שעשה נזק למדינה ולשוק ההון הישראלי בקנה מידה כזו וזה כול המניות שלא כמעט צריך לקבל בת סוהר להרבה שנים נראה אותך שי ניצן
  סגור
 • 1.
  היום נקבע סופית
  איציק 06/01/2014 13:01
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מחקו אותו לגמרי
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות