המדדים בוול סטריט סגרו במגמה מעורבת: קומברס הוסיפה כ-5%

מדד נתוני התעסוקה ריכז את מירב תשומת לב המשקיעים. מחירי הנפט סגרו את יום המסחר מתחת ל-89 דולר לחבית. ווריפון המשיכה לרכז עניין והפתיעה כאשר הוסיפה 9.65% לערכה. בסיכום שבועי: הדאו הוסיף 1.9%, הנאסד"ק צמח ב-1.7% וה-S&P500 הוסיף 1.6%
|
המדדים בוול סטריט סגרו במגמה מעורבת: קומברס הוסיפה כ-5%

המדדים בוול סטריט סגרו את יום המסחר האחרון לשבוע זה במגמה מעורבת. שלל נתוני מאקרו השפיעו על המסחר היום, את מירב תשומת הלב מרכז מדד נתוני התעסוקה לחודש נובמבר. מדד נתוני התעסוקה, עם פרסמו הכה את קונצנזוס הכלכלנים כאשר שיעור האבטלה נותר על 4.7% . בנוסף התפרסם מדד הסנטימנט הצרכן אשר עקף את קונצנזוס הכלכלנים ורשם ירידה גדולה מהמצופה.בנוסף, לקראת סיום יום המסחר התפרסם מדד אשראי הצרכנים אשר רשם עלייה לרמה של 4.7 מיליון דולר.

כאמור, התפרסם היום מדד נתוני התעסוקה אשר הראה כי שוק התעסוקה האמריקני גבר על קונסנזוס הכלכלנים, שיעור האבטלה נותר על 4.7%. "הכלכלה כנראה מתהלכת על קצהו של הקרחון", אמר Richard DeKaser כלכלן ראשי ב- National City, בתגובה לנתון. גיוס העובדים חווה האטה "זה לא צו למהלך אגרסיבי מצד ה'פד', אך בהחלט יש מקום לדאגה", הוסיף דיקסר.

ענקית הפיננסים מריל לינץ, הורידה המלצות לשלושה חברות כרטיסי האשראי: : אמריקן אקספרס (סימול: AXP ), דיסקובר (סימול: DFS ) ו Capital One (סימול: COF ), בטענה כי על פי ציפיות החברה הוצאות הצרכנים יקטנו ויובילו למיתון בשנה הבאה. אמריקן אקספרס השילה 3.4%, דיסקובר החסירה מערכה 2.7% ו Capital One ירדה ב-2%.

הנאסד"ק את יום המסחר בירידה של 0.11% לרמה של 2,706 נקודות לאחר שסגר בעלייה של 1.6% אמש, הדאו ג'ונס, סגר בעלייה של 0.4% ברמה של 13,625 הנקודות לאחר שחתם בעלייה של 1.3% אמש.

הנפט והזהב

החוזים העתידים על מחיר הנפט למסירה בחודש ינואר, סגרו את יום המסחר בירידה של 2.03 דולר לרמה של 88.2 דולר לחבית.

הזהב חתם את יום המסחר כשהשיל 6.9 דולר מערכו לרמה של 800.2 דולר לאונקיה.

מאקרו

היום פורסם מדד התעסוקה בארה"ב. המעסיקים בארה"ב גייסו כמחצית מכמות העובדים שהתווספו לשוק העבודה האמריקני בחודש אוקוטובר - 94,000 משרות חדשות התווספו למשק האמריקני בחודש נובמבר, כך עולה היום מדו"ח התעסוקה הרשמי של הממשל האמריקני. הנתונים מיוחסים למגזר הלא-חקלאי. שיעור האבטלה נותר ברמה של 4.7%, בעוד הכלכלה האמריקנית נאחזת בקצות ציפורניה מהמיתון. אגב, נזכיר כי בחודש יולי היה שיעור הבלתי מועסקים 4.5% בלבד. צפי הכלכלנים היה לעלייה של שיעור האבטלה לרמה של 4.8%.

קונסנזוס הכלכלנים למדד התעסוקה, טרם פרסום הנתונים הרשמיים, העריך עלייה של 80,000 משרות חדשות, לעומת 166,000 שנוספו בחודש אוקטובר. כמו כן, הדעה הרווחת בקרב הכלכלנים היתה ששיעור האבטלה יעלה ל-4.8% לעומת 4.7% בחודש שעבר.

מדד סנטימנט הצרכנים אשר מתבצע על פי סקר של אוניברסיטת מישיגן פורסם אף הוא היום. מדד סנטימנט הצרכנים לחודש דצמבר רשם ירידה לרמה של 74.5 מרמה של 76.1, בחודש שעבר. קונצזיוס ציפיות האנליסטים הצביע על מדד ברמה של 75 נקודות כאשר טווח התחזיות נע בין 70 ל-77 נקודות. בנובמבר נפל מדד זה לרמה של 76.1 נקודות מרמה של 80.9 נקודות באוקטובר.

מדד נוסף אשר פורסם היום הינו מדד האשראי לצרכן. המדד רשם עלייה של כ4.7 מיליארד דולר. קונצנזיוס ציפיות האנליסטים הצביע על עלייה של 9 מיליארד דולר במדד כאשר טווח תחזיות האנליסטים נע בין עלייה של 2 מיליארד לעליה של 11.3 מיליארד. מדד זה רשם בחודש ספטמבר עלייה צנועה של 3.7 מיליארד וזאת יחסית לזינוק של 15.4 מיליארד בחודש אוגוסט שקדם לו.

אמריקניות במרכז

מניית Palm (סימול: PALM) ריכזו את תשומת לב המשקיעים לאחר שצנחה בשיעור של 14% במסחר בפרנקפורט בעקבות הודעתה כי היא חותכת את ציפיות ההכנסות שלה.

מניית Gun maker Smith & Wesson (סימול: SWHC) רשמה גם היא ירידות שערים לאחר שדיווחה כי רווחיה ברבעון הנוכחי צפוי להיות מתחת לתחזיות האנליסטים המוקדמות.

חברת News Corp (סימול: NWS) דיווחה כי לס הילטון ימונה במקום ריץ' זנינו כמנהל התפעולי חברת Dow Jones & Co לאחר שתושלם רכישתה. בנפרד לכך הודיעה החברה כי היא ממנה את יו"ר חברת BSkyB (סימול: BSY), ג'יימס מורדוך לנהל את עסקיה באירופה ובאסיה.

יצרנית תוכנות הגנת סרטים ומשחקי ווידיאו כנגד העתקות, Macrovision, הסכימה על רכישת ענקית התקשורת, Gemstar-TV Guide Internationl, בעבור 2.8 מיליארד דולר במזומן ובמניות. ענקיות הפיננסים JP Morgan ו- UBS ליוו את החברות במהלך העסקה תוך מתן ייעוץ. כפי הנראה, העסקה תצא לפועל בתחילת הרבעון השני בשנת 2008.

ישראליות במרכז

חברת תרו פירסמה אתמול (ה') מידע לשנה שהסתיימה ב-31 בדצמבר 2006 ולתשעת החודשים שהסתיימו ב-30 בספטמבר 2007. כמו כן סיפקה החברה עדכון על התקדמות השלמת הדוחות הכספיים לשנה שהסתיימה ב-31 בדצמבר 2006. תרו מעריכה כי במהלך תשעת החודשים אשר הסתיימו ב-30 בספטמבר 2007, הסתכמו המכירות נטו בכ-232 מליון דולר, הרווח הגולמי הסתכם בכ-126 מליון דולר, או 54% מכלל המכירות והרווח הנקי הסתכם בכ-14 מליון דולר.

מניות פוליקום אשר רשמו יומיים של עליות שערים נאות, המשיכו להיסחר על רקע התבטאותו של מבית ההשקעות kaufman bros אשר אמר שהפגישה האחרונה עם מנהלי חברת ציוד התקשורת אשררה את ראייתו, כי התחזית לטווח קצר הינה "איתנה". הירידות האחרונות במניות פוליקום "גילמו בתוכם את כל האטות הפוטנציאליות בהוצאות (על מידע טכנולוגי) בשנת 2008", כתב מנואל ג. ריקארי במכתב ללקוחותיו. כאשר הוא חוזר על המלצת "קנייה" למניות החברה.

אתר BusinessWeek.com חושף היום, כי מתוך מסמכים שהגישה לבית משפט חברת Pay by Touch, אשר נמצאת בהליך של פשיטת רגל, עולה כי חברת וריפון חו"ל, התעניינה ברכישתה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות