וול סטריט השבוע: שבוע קודר צפוי למשקיעים בניו יורק

הפירמות הפיננסיות ימשיכו להיות במוקד העניינים כאשר סיטיגרופ ומריל לינץ יקבעו את הסנטימנט. עוד 50 חברות ממדד ה-S&P 500 ידווחו השבוע ויקבעו את הטון ביחד עם נתוני המאקרו. מה היה ומה יהיה, הכול בוול סטריט השבוע
|
וול סטריט השבוע: שבוע קודר צפוי למשקיעים בניו יורק

המניות האמריקניות צפויות להמשיך להיסחר בתנודתיות רבה בשבוע הקרוב בעוד דאגות הנובעות מדו"חות גרועים נוספים, קירבת מחיר חבית הנפט ל-100 דולר, ותהפוכות נוספות בתעשיות הברוקרים והבנקים, מבטיחים להמשיך לזעזע את וול סטריט, שבוע שני ברציפות. הפעם סיטיגרופ תהיה במרכז הפעילות, בהמשך לישיבת החרום שקיימה בסוף השבוע האחרון והודעה על מחיקות נוספות הקשורות למשבר האשראי.

כאמור, תשומת הלב של השוק תישאר על סקטור הפיננסים, אחרי שהקבוצה רשמה בשבוע שעבר את השבוע הגרוע ביותר בשנים האחרונות ומנית החברה צללה לשפל של יותר מ-4%. עוד נזכיר, כי מנכ"ל מריל לינץ' אולץ בשבוע שעבר לסיים את תפקידו ודירקטוריון סיטיגרופ קיבל את התפטרותו של מנכ"ל הפירמה, ביום ראשון.

שבוע שעבר

חשיפת משבר משכנתאות הסאב-פריים בוול סטריט זעזעה את סקטור השירותים הפיננסים ואת רוב שוק המניות במהלך השבוע הקודם, כאשר אי-הוודאות על גודל ההפסדים בעסקי החובות מגובי הנכסים סגרו על רוב שווקי האשראי הגלובלי ועל הנגזרות שלו.

למרות זאת, שוק המניות מצא כוחות חדשים בשבוע האחרון, אחרי שהפדרל ריזרב עמד בציפיות וסיפק הורדה של רבע אחוז בשיעורי הריבית ל-4.5%. מניות הטכנולוגיה, הנמדדות על ידי מדד הנאסד"ק, רשמו עלייה בשבוע החולף בהובלת מניית GOOGLE, אשר עקפה את רמת ה-700 דולר בפעם הראשונה.

אבל החדשות הרעות הגיעו מסקטור הפיננסים ומענקיות הנפט EXXON MOB ו- Chevron אשר החטיאו את התחזיות ותרמו להפסד שבועי במדדי הדאו ג'ונס וה- S&P 500.

שבוע הבא: עוד דוחות חלשים

הרעה בתוצאות הרבעוניות של החברות האמריקניות עשויה לשלוח את המניות נמוך יותר, עם ירידה צפויה של 1.6% ברווחים בנוסף לירידה של 1% בשבוע שעבר, על פי מידע שנאסף על ידי Thomson Financial. המשקיעים יקבלו בשבוע הבא את דוחותיהן של CISCO SYSTEMS, GENERAL MOTORS, חברת הנפט Total SA ו- WALT DISNE.

יושב ראש הפדרל ריזרב, בן ברננקי יבלוט השבוע עם נאומו לקונגרס על תחזית הכלכלה האמריקנית. נתוני המכירות החודשיים של הקמעונאיים והקריאה הראשונה של סנטימנט הצרכנים לחודש נובמבר גם ימשכו את תשומת הלב לקראת תחילת עונת חגים.

חדשות נוספות מ-CITIGROUP עשויות לתפוס את הכותרת הראשית של שבוע המסחר החדש, בהמשך לכינוס ישיבת החרום של הבנק הגדול בארה"ב במהלך סוף השבוע האחרון. מנכ"ל הפירמה הגיש השבוע את התפטרותו והבנק הגדול בארה"ב הודיע על מחיקות נוספות של עד 11 מיליארד דולר בשל חובות הקשורות להשקעות בשוק הסאב-פריים, הודעה אשר תשפיע על השוק.

כ-50 חברות ממדד ה-S&P 500 צפויות לדוות את תוצאותיהן הפיננסיות בשבוע הקרוב, כולל KKR Financial Holdings , Revlon , Time Warner ו- News Corp.

מתוך 388 החברות שכבר פרסמו את תוצאותיהן לרבעון השלישי, 65% מהן עקפו את תחזיות האנליסטים, 13% פגעו בול, 22% החטיאו, סטטיסטיקה הדומה ברובה לרבעונים הקודמים. אך למרות זאת, החברות שאכן עקפו את התחזיות, עשו זאת רק ב-0.2%, על פי Thomson Financial.

השבוע במאקרו

שבוע המאקרו יפתח השבוע ביום שני, עם נתוני סקר הפירמות הלא-יצרניות בארה"ב, לחודש אוקטובר. צפי הכלכלנים הוא שהמדד ירד לרמת ה-54 מ-54.8 עליו עמד בספטמבר. נציין, כי כל רמה מעל ה-50 נקודות מצביעה על העלייה במצב החברות, וכל רמה מתחת על ירידה.

ביום רביעי יפורסמו מדדי הפרודוקטיביות ועלויות לרבעון השלישי. כאשר, המדדים אשר בוחנים את עלויות הייצור עבור יחידת תפוקה אחת, מהווים אינדיקאטורים למגמות אינפלציוניות עתידיות.

מדד אשראי הצרכנים, יפורסם אף הוא באותו היום. המדד המייצג את הערך הדולרי של האשראי הפתוח של הצרכנים, צפוי להצביע על עלייה של 9 מיליארד דולר בחודש ספטמבר, לאחר שבחודש אוגוסט עלה ב-12.2 מיליארד דולר.

ביום חמישי, יפרסמו הבנקים המרכזיים של אירופה את החלטות הריבית לחודש נובמבר. לאחר מכן יפורסם הנתון השבועי של דורשי העבודה החדשים, אשר צפוי לעמוד על 330 אלף.

נתון מכירות הקמעונאיות לחודש ספטמבר יפורסם בהמשך יום חמישי, וצפוי להשפיע על המסחר, בהיותו אינדיקאטור מוביל למדד הוצאות הצרכנים. הערכות בוול סטריט הם לעלייה של 2.3% במכירות חודש אוקטובר, ירידה מעלייה של 3% בחודש המקביל אשתקד, לפי Thomson Financial.

שבוע המסחר יסתיים ביום שישי, יחד עם פרסום נתוני מחירי הייבוא והייצוא לחודש אוקטובר, כאשר הצפי למחירי הייבוא עומד על עלייה של 1%. אחריו יגיעו, נתוני פער הסחר של ארה"ב לחודש ספטמבר, ומדד סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן לחודש נובמבר, הצפוי להצביע על ירידה קלה בגישת הצרכנים לרמה של 80 הנקודות, מ-80.9 עליו עמד באוקטובר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות