מייסיס פרסמה את הדו"ח ומאכזבת את המשקיעים - המנייה נחתכת

|
סקטור הקמעונות
מייסיס פרסמה לפני דקות אחדות את הדו"ח הרבעוני והיא ממשיכה לאכזב. ענקית חנויות האופנה האמריקנית כשלה מלעמוד בצפי המשקיעים הן בהכנסות והן ברווחים. בתוך כך, מניית מייסיס (סימול: M) נחתכת כעת בשיעור של יותר מ-10% בשלב הטרום. מתחילת שנת 20017, המניה רושמת ירידה של 25%.
בשורה התחתונה, החברה הציגה רווח של 71 מיליון דולר, או 23 סנט למניה לעוצת צפי של 37 סנט. כמו כן, מדובר ברווח שנמוך באופן קל מול הרבעון המקביל אשתקד שהסתכם ב-24 סנט למניה. 
בשורה העליונה, מכירות מייסיס הסתכמו ב-5.3 מיליארד דולר, לעומת צפי השוק שהסתכם ב-5.5 מיליארד דולר . כמו כן, מדובר בירידה בסך של 500 מיליון דולר מול הרבעון המקביל אשתקד. הנהלת מייסיס טוענת כי סגירת חלק מחנויות החברה בכדי להקטין עלויות, גרמו לירידה במכירות. כך או כך, הירידה במכירות החנויות הקיימות הייתה בשיעור של 5.2%. 
הנהלת מייסיס אישרה את התחזיות שלה לשנה הנוכחית, תוך שהיא מצביעה על ירידה בשיעור של עד 3.3% במכירות הקיימות. הרווח למניה לשנת 2017 צפוי לנהיות 3.34 דולר למניה. מכירות החברה צפויות להיות 24.8 מיליארד דולר. נזכיר כי בתחילת השנה, הרשת הודיעה כי תצא בתוכנית התייעלות שתכלול פיטורים של עשרת אלפי עובדים מתוכם כמעט ארבעת אלפים עובדי חנויות וסגירה של 68 סניפים ברשת.
זה המקום לציין כי מייסיס ממשיכה לאבד צרכנים לעולם האינטרנט, בעיקר לחברות ענק בתחום כמו אמזון (סימול: AMZN). במכירות שנערכו בעונת החגים האחרונה בארה"ב לדוגמא, 38% מסך הקניות באינטרנט נעשו דרך אמזון. מייסיס הייתה אמונה על 2.4% מסך הקניות, מדובר בירידה של 0.1 לעומת אשתקד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות