הדולר איבד גובה: "בתוך מספר חודשים עד שנה תתפוצץ בועת הקארי טרייד"

כך אמר הפרופ' נוריאל רוביני בראיון ל-CNBC היום. הדולר היציג נחלש ב-0.33% לרמה של 3.793 שקלים והאירו מנגד התחזק ב-0.28% לרמה של 5.59 שקלים
|
הדולר איבד גובה: "בתוך מספר חודשים עד שנה תתפוצץ בועת הקארי טרייד"

הדולר נחלש היום במסחר המקומי מול השקל, במקביל להחלשותו בעולם מול האירו ולאחר שאיבד גובה אמש בשעות המסחר האחרונות בניו-יורק, במקביל לזינוק במחיר הזהב. הדולר היציג נחלש ב-0.33% לרמה של 3.793 שקלים והאירו מנגד התחזק ב-0.28% לרמה של 5.59 שקלים. בעולם נסחר האירו בהתחזקות של 0.25% סביב רמה של 1.476 דולרים.

בזירת המאקרו, פרסם היום את דוח האינפלציה הרבעוני, הכולל גם תחזיות לגבי ביצועי הכלכלה הריאלית בעתיד. הדוח הוכן בפורום המוניטרי הבכיר של בנק ישראל בראשות הנגיד, הפורום שבמסגרתו מקבל הנגיד את החלטות הריבית. מהדוח עולה כי בכירי הבנק אופטימיים יותר בנוגע לביצועי המשק הישראלי ושוק העבודה, שכן כעת הם צופים ששיעור האבטלה יטפס ל-8.1% עד סוף 2009 לעומת תחזיות קודמות לעליה חדה יותר באבטלה. לכתבה על דוח האינפלציה של בנק ישראל

מחדר המסחר של איטריידר נמסר כי לאחר שבחודש האחרון חזינו במדדים המובילים בעולם לוקחים אויר והפוגה מהראלי, נותר כעת לבחון האם זוהי אתנחתא בלבד, או שמא הכיוון אכן משתנה, ללא קשר לפעולות כפויות כאלו ואחרות. קניותיו המזדמנות של פישר בשווקים עשו את שלהן מעל ומעבר. באנלוגיה לטיפול בחולה סופני שממתין להשתלה - הצליח הנגיד בעזרת אקמול (קניות רציפות) ושוקים חשמליים (קניות מזדמנות) להשאיר את הדולר בחיים ובמצב טוב במהלך החודשים האחרונים.

עידן לויטוב מחדר המסחר של איטריידר מוסר, שבטווח הקצר חובת ההוכחה היא על הדולר שעדיין לא הראה התבססות מעל לרמה 3.8. מניתוח טכני עולה שרמת התנגדות חזקה ממוקמת בשער של 3.83 שקל. עם זאת מעריך לויטוב, שאם אכן השתנתה המגמה וההחלשות בשוק המניות תימשך ואף תתגבר, צפוי הדולר לשוב ולהתחזק. עם קצת מזל ליצואנים וירידה חדה בשווקים בחודשיים הקרובים עשוי הדולר לגעת בשער 4 השקלים עוד השנה.

"כעת המשקיעים מחכים להודעת הפדרל ריזרב היום. הציפיות הן שהריבית תישאר ללא שינוי אבל כולם מחכים לרמזים שהם יפזרו בנוגע למצב הכלכלה וכאן יש ציפיות לשינוי בטון לעומת ההחלטות האחרונות", אמר George Kanaan , מנהל השקעות בסניף של UBS בסידני, לאתר מארקטווטץ'.

גידי הלפרן, סמנכ"ל דסק מניות במגדל ניהול תיקי השקעות, מציין בסקירה שפרסם הבוקר (ד') כי "יש להתייחס להשקעה בזהב בזהירות רבה - מדובר במכשיר שמשמש להגנה מפני אסונות פיננסיים, מעין אופציית רכש על קטסטרופות (שלא נדע), אך במקביל משמש גם להגנה מפני התפרצות אינפלציונית גלובלית ומפני חולשת דולר. הדולר כידוע נמצא בשפל של יותר משנה, אך רשם התאוששות בימים האחרונים. האינפלציה בעולם מרימה ראש באופן מתון (מחירי אגרות החוב של ממשלת ( ארה"ב טיפסו לשיא של יותר משנה ומדד לחצי האינפלציה טיפס באוקטובר ב-12%".

"אנו ממליצים להשקיע בזהב חלק מזערי מתיק ההשקעות על מנת להגן מפני התפרצות אינפלציונית בעתיד. אנו משוכנעים שכאשר יתחדשו הביקושים הריאליים למוצרים ושירותים, יתחיל גל הכספים העצום ששוכב במרתפי הבנקים לנוע ויגרום לעליית מחירים. הגידול דרמטי (של מספר טריליוני דולרים) בגירעון התקציבי בשנים הבאות צפוי להביא להיחלשות נוספת בשער הדולר ולזינוק במחיר הזהב".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות