האטה בגיוסים בקרנות הנאמנות, לאן הכסף ממשיך לזרום?

בדומה לשבועות האחרונים, הקטגורייה המגייסת נותרה אג"ח כללי למרות נסיגה מסכום הגיוס בשבוע לפני כן
|
כיוון הכסף
מדדי המניות המובילים בזירה המקומית, כמו גם האג"ח הקונצרני, סגרו את שבוע המסחר החולף בעליות שערים, בדומה לתשואה החיובית שרשמו מדדי וול סטריט. עם זאת, קצב הגיוסים בקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) דווקא רשם נסיגה של ממש מהשבועות הקודמים לרמה של כ-80 מיליון שקל בלבד (שהתחלקו לפדיונות של כ-70 מיליון שקל בקרנות המחקות ולגיוס של 150 מיליון שקל בקרנות המנוהלות). לצורך השוואה, בשבוע שעבר גייסו הקרנות המסורתיות כ-280 מיליון שקל ולפני שבועיים סכום של כ-475 מיליון שקל. 
ולמרות ההאטה בקצב הגיוסים, בסיכום חודשי מדובר בגיוס נאה של כ-1.4 מיליארד שקל מאז, זאת לפי ניתוח של מחלקת מחקר יועצים במיטב-דש. בתוך כך, בקרנות הכספיות נרשמו בשבוע החולף פדיונות של כ-145 מיליון שקל.
הקטגוריה המגייסת ביותר, בדומה לשבועות האחרונים, נותרה אג"ח כללי עם גיוס של כ-385 מליון שקלים, המשקף ירידה קלה בקצב הגיוסים לעומת שבוע שעבר (410 מיליון שקל). בדומה לירידה בגיוס, נרשמה גם חולשה קלה במדד האג"ח כללי שאיבד בסיכום השבוע החולף כ-0.1%. מתחיל החודש, קרנות אג"ח כללי גייסו כ-1.8 מיליארד שקל.
המגמה החיובית שנרשמה בשבוע שעבר בשוק המקומי הובילה את הקרנות המנייתיות לגיוס של כ-110 מיליון שקל, הנחלקים לגיוסים של כ-50 מיליון שקל בקרנות מניות בארץ, כ-20 מיליון שקל בקרנות הגמישות וכ-40 מיליון שקל בקרנות מניות בחו"ל. עם זאת, גם בקרנות המנייתיות מדובר בהאטה בגיוס שכן בשבוע שעבר גוייסו כ-210 מיליון שקל (לאחר ירידה משבוע קודם בו נרשם גיוס של כ-265 מיליון שקל). בעניין זה נציין כי למרות ירידה של כמעט 3% במדד המעו"ף מתחילת השנה, גוייס סכום מרשים של כ-894 מיליון שקל מתחילת השנה בקרנות המנייתיות, המהווה כשליש מהסכום הכולל שגוייס בשנת 2016 כולה (2.47 מיליארד שקל).
התשואה החיובית שרשמו מדדי תל בונד (20,40,60) של עד 0.25% בסיכום השבוע החולף, הוביל גם את אגרות החוב הקונצרניות לסכם את השבוע במגמה חיובית כשרשמו עלייה בקצב הגיוסים משבוע קודם (כ-100 מיליון שקל) לסכום של כ-125 מיליון שקל. מתחילת החודש אג"ח קונצרני גייסו כ-560 מיליון שקל.
כמו כן, בדומה לתשואת מדד ממשלתי כללי שרשם השבוע ירידה של 0.2%, קצב הפדיונות בקרנות אג"ח מדינה עלה השבוע לסכום של כ-310 מיליון שקל (מסכום פדיונות של 260 מיליון שקל בשבוע לפני כן). מתחילת החודש, קרנות אג"ח מדינה רשמו פדיון של כ-1.05 מיליארד שקל והן ממשיכות להיות קבוצת הקרנות הפודה ביותר מבין הקרנות המסורתיות.
קרנות אג"ח חו"ל רשמו השבוע פדיונות של כ-70 מיליון שקל, ומתחילת החודש הן פדו כ-155 מיליון שקל.
באפיק השקלי הקרנות הכספיות רשמו פדיון של כ-145 מיליון שקל. הקרנות השקליות רשמו השבוע פדיונות של כ-175 מיליון שקל, עלייה בקצב הפדיונות ביחס לשבוע שעבר שעמד על 160 מיליון שקל. מתחילת החודש, הקרנות השקליות פדו כ-690 מיליון שקל.
בסיכום השבוע החולף רשמו מדדי המניות המובילים בבורסה בת"א תשואה חיובית כאשר המעו"ף הוסיף כ-0.2% (בזמן שה-S&P 500 עלה ב-1%) ומדד ת"א 75 התחזק ב-1.1%. גם מדדי וול סטריט סגרו שבוע בתשואה חיובית כאשר הנאסד"ק הוסיף 1.9% לערכו והדאו ג'ונס טיפס 1.3% וכזכור, סגר לראשונה מעל רף 20 אלף הנקודות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות