בתי ההשקעות ממליצים: האג"ח הקונצרניות הכי כדאיות

מנהלי התיקים ממליצים כי האג"ח שמנפיקות חברות בבורסה יהווה עד 70% מתיק ההשקעות שלכם. בפריזמה, ישיר בית השקעות ומיטב בוחרים עבורכם את האג"חים הנכונים להשקעה מבין אלו המדורגות והלא מדורגות
|
בתי ההשקעות ממליצים: האג"ח הקונצרניות הכי כדאיות

תחום האג"ח הקונצרני הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות וחלק ניכר של האפיק הסולידי בתיק של הישראלי הממוצע, מושקע באג"ח מסוג זה. בשל כך, החלטנו ב-Bizportal להביא בפניכם את האג"חים הקונצרנים עליהם ממליצים בתי ההשקעות מהמובילים בארץ , ישיר, מיטב ופריזמה. כל בית השקעות נתבקש לציין את 3 האג"חים הקונצרנים המדורגים המומלצים ביותר ו-3 האג"חים הקונצרנים הלא מדורגים המומלצים ביותר.

מחר נביא בפניכם ראיון מצולם עם סמנכ"ל המחקר והפיתוח של כלל פיננסים, תמיר פורת, בנוגע לכדאיות בהשקעה באג"ח קונצרני, התחזיות לאפיק השקעה זה והחלוקה האידיאלית של האפיק הסולידי.

גיא בראון ממחלקת המחקר של פריזמה בית השקעות:

המדורגות:

גזית גלוב ד' – חברת נדל"ן הפועלת בתחום הנכסים המניבים, למנהלי החברה יכולת ניהול ברמה גבוהה ביותר, הפעילות הנה מניבה ובעלת סיכון נמוך יחסית וכמו כן לחברה ישנם יחסים פיננסים מצוינים ודרוג AA של חברת מעלות.

פז נפט אג"ח ב' – חברת בתי זיקוק ואחת ממפעילות תחנות הדלק המובילות בישראל. מרווחי הזיקוק עלו ברבעון הראשון וממשיכים להיות גבוהים, החברה רווחית ובעלת דירוג AA- של חברת מעלות.

סלקום אג"ח ב' – מפעילת טלפונים סלולאריים בעלת נתח שוק בארץ של כשליש, אחת מחברות ה"" הטובות בעולם בעלת חזק, מתייעלת כל הזמן ובעלת יחסים פיננסיים מצוינים, לחברה דירוג חוב של AA- של חברת מעלות.

הלא מדורגות:

אולימפיה אג"ח ב' – חברת נדל"ן שפועלת בארץ ובחו"ל, מנהליה בעלי ניסיון ניהולי וביצועי גבוה, לחברה קשרים רבים במזרח אירופה שם היא פועלת וכמו כן לאולימפיה מוניטין חזק.

ארזים אג"ח ב' – גם כן חברת נדל"ן אשר פועלת בעיקר באנגליה ומעט מגרמניה, לבעלי החברה המון ניסיון והצלחות בעיקר בשוק האנגלי בו עיקר פעילותם, השוק בו החברה פועלת הוא שוק מאוד מפותח וסולידי.

קמור אג"ח ה' – חברת אחזקות והשקעות הפועלת במגוון תחומי פעילות: ייבוא רכבי יוקרה, ייבוא צמיגים, השכרת נכסים וכן באחזקת זכויות באוניות תובלה. החברה שיפרה באופן ניכר את אחוזי הרווח הגולמי בתחום העיקרי – תחום הרכב, כמו כן בשורה התחתונה קמור ממשיכה לשפר את רווחיותה.

עמיר לוטן, מנהל הקרנות הסולידיות של "ירושלים" מבית ההשקעות מיטב:

אג"ח מדורג:

גזית גלוב אג"ח ד' (דירוג AA) – השוק מבקש גבוהה מדי לאג"ח החברה, הזוכה לדירוג גבוה מטעם חברת הדירוג, במיוחד בהשוואה לחברות נדל"ן אחרות. מרווח הריבית מהאג"ח הממשלתי צפוי להצטמצם וכתוצאה מכך צפויים עלייה במחיר האג"ח ורווחי הון.

אופיר אג"ח א' (A3) – הדו"חות האחרונים של אופיר אופטרוניקה היו חלשים, בעיקר בגלל התחזקות השקל, ופגעו גם במחיר האג"ח של החברה. המחיר הנוכחי אטרקטיבי מכיוון שיכולת ההחזר של החברה לא נפגעה מהותית.

פוקס אג"ח א' (A1) – התחזקות השקל משפרת את רווחיות החברה, המייבאת את מוצריה, ומשפרת את יציבות החברה.

אג"ח לא מדורג:

חלל אג"ח ה' – הלוויין עמוס 3 מבוטח ומשועבד לטובת מחזיקי האג"ח והסיכון כי לחברה לא יהיו לקוחות נראה נמוך ביחס לתשואה הגלומה באג"ח.

גי אם אף אג"ח א' – אי תשלום האג"ח במקרה של רונן צלניר, המעורב בחברה, יהיה משול לכריתת הענף שעליו הוא יושב, לכן הסיכון נראה נמוך ביחס לתשואה הגלומה.

ניאוסיטי אג"ח א' – הרקורד של המעורבים בחברה (אהוד בן ש"ך), במיוחד בקרן המשותפת עם בנק הפועלים, מצביע על היכולות שלהם ועל יכולת ההחזר של הכסף.

ההמלצות של מיכה כלפון, מנהל השקעות בישיר קרנות נאמנות:

מדורגים:

אספן נדלן 2: (תשואה 5.1%, 3.2, דירוג A-). חברת נדל"ן העוסקת בייזום והקמת מבני תעשייה. מצטיינת במינוף חוב נמוך יחסית שיורד בהתמדה בשנים האחרונות ועם יחס למאזן בשיעור גבוה שמעניק כרית בטחון נוחה למחזיקי האגח כבעלי חוב. כמו כן, תזרים המזומנים מפעילות שוטפת גדל בשיעור ניכר מידי שנה.

נכסים ובנין 3: (תשואה 4% מח"מ 5.6, דירוג AA). נכסים ובניין ידועה בסגנון ניהול שמרני ש"יושב" על נכסים לאורך זמן אשר משרתים את החוב נאמנה לבעלי האג"ח. כמשקיע אשר אינו מחזיק באגח להמרה של חברה זו, אנו נצפה לתיק השקעות יציב שאינו משתנה בתדירות גבוהה עבור הצפת ערך לבעלי המניות אך חושף את בעלי החוב לסיכונים משתנים.

רבוע נדלן 2: (תשואה 3.95% מח"מ 6.6 דירוג AA-). בדומה לנכסים ובנין, רבוע נדלן לא תציף ערך באופן מהיר לבעלי המניות אך תשרת את החוב לבעלי האג"ח.

הלא מדורגים:

כלפון מציין, כי "אגחים לא מדורגים מתאפיינים ברמת סיכון גבוהה ולכן נעדיף להשתתף גם בסיכוי להצלחת החברה ולא רק בסיכון כמחזיקי אגח וגם תמורת ויתור מסוים בתשואה. תודגש רמת הסיכון הגבוהה באגחים אלו מעם היותם אגחים להמרה לא מדורגים".

אסים ב': (תשואה 5.3%, מח"מ 7.6 פרמיית המרה 50%). החברה התחילה את פעילותה בצבירת קרקעות ברומניה ללא פעילות יזמית ממשית , אך לאחרונה נכנסים ה"מנופים לשטח" ברומניה ובולגריה באופן שייצרו רווחי הון משמעותיים לבעלי המניות וחלקית גם עבור מחזיקי האגח להמרה. לצורך העניין, פרמיית ההמרה כאן אפסית ביחס לטווח הארוך של האגח ותנודתיות גבוהה במניה שיכולה לעזור לאגח להיכנס בקלות למסלול המנייתי.

ביולייט 1: (תשואה 6.8%, מח"מ 1, פרמיית המרה 41%). ביולייט מחזיקה ב 4 פעילויות של פיתוח תרופות ומוצרים רפואיים שהעיקרי שבהן תרופה להרזיה ששלב PHASE 2 אמור להסתיים בתוך חצי שנה. סיום מוצלח של שלב 2 עשוי להזניק את מחיר המניה ולהניב רווח משמעותי לבעלי האג"ח. מנגד, בעיות שיצוצו בשלב זה יגרמו לירידות במחיר המניה (והאגח) אך אנו סבורים שלא יביאו את החברה למצב של חדלות פירעון ויאפשרו פדיון מלא בתשואה נאה.

גילץ ג': (תשואה 5.2%, מחמ 5.2, פרמיית המרה 67%).עוסקת בייזום נדל"ן באזורי ביקוש בשרון. הפרויקטים מגלמים רווחיות גבוהה ו"כרית בטחון" של 5.2% תשואה נראית לנו מעניינת ביחס לפרופיל העסקי של החברה.

*אין לראות בכתבה המלצה לפעולה כלשהי, בניירות ערך או אחרת

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות