ועדת הכלכלה תמליץ על אישור ייצוא קנאביס; מניית טוגדר מזנקת

ח"כ איתן כבל, יו"ר וועדת הכלכלה: "בתוקף תפקידי כיו"ר וועדת הכלכלה אעשה כל שביכולתי כדי שהפרויקט הזה ייצא לדרך"
|
(1)
ח"כ איתן כבל, יו"ר ועדת הכלכלה, צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת

מניית טוגדר -3.45% טוגדר 302.4 -3.45% טוגדר בסיס:313.2 פתיחה:311 גבוה:311 נמוך:300 תמורה:532,002 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: עולה כעת 20% בבורסה בת"א על רקע המלצת ועדת הכלכלה הבוקר למתן אישור לייצוא קנאביס מישראל.

ח"כ איתן כבל, יו"ר וועדת הכלכלה: "בתוקף תפקידי כיו"ר וועדת הכלכלה אעשה כל שביכולתי כדי שהפרויקט הזה ייצא לדרך. אני מודיע כאן שאם אנחנו נראה שהעניין לא מתקדם אנחנו נזמן לכאן את ראש הממשלה כדי שיבוא וייתן את ההסברים למה העניין לא יקודם. אני מאוד מקווה שד"ר אבי שמחון לא הוך להיות הקברן הלאומי של הנושא. רוב חברי הכנסת מכל סיעות הבית יידעו לעמוד מאחורי העניין הזה."

ניסים ברכה, מנכ"ל חברת 'טוגדר פארמה' העתידי: "המלצת ועדת הכלכלה לאפשר ייצוא מישראל סוללת בפנינו את הדרך ליישומו בפועל של הידע המחקרי והמעשי שלנו בגידול, ייצור והפקה מקומית של מוצרים מתקדמים המבוססים על קנאביס רפואי, ולמימוש והרחבת ערוצי ההפצה שלנו במדינות שונות ברחבי העולם".

"אנו מאמינים כי החלטה זו מהווה את יריית הפתיחה לביסוסו של ענף חקלאי מתקדם וחדשני בישראל, ובכוונתנו להיות החברה המובילה בישראל בתחום. זאת, תוך יצירת מאות מקומות עבודה מגוונים, הכנסות של מיליארדי שקלים בשנה ומיסי ייצוא עבור המדינה בהיקף של מאות מיליוני שקלים, ויצירת ערך עבור בעלי העניין ובעלי המניות שלנו. ברשותינו היום הסכמי הפצה בקנדה ובגרמניה בהיקף של כ-8 טון, המייצגים הכנסות של עשרות מיליוני דולרים בשנה, ובכוונתנו להאיץ את פעילות הגידול שלנו במטרה להציג הכנסות כבר השנה", 

נזכיר כי טוגדר דיווחה בחודש שעבר על חתימת הסכם דו-שנתי להפצת מוצרי קנאביס רפואי עם חברה גרמנית, וזאת למרות שייצוא מוצרי קנאביס רפואי מישראל טרם אושר ולא ידוע אם ומתי יינתן אישור כזה. לאחר הדיווח, מניית החברה זינקה 17% במחזור של 3.5 מיליון שקל.

על פי הדיווח, החברה, אשר נמצאת בשליטת תאגיד פיננסי גרמני מבוסס בעל הון עצמי של כ-100 מיליון אירו, נערכת לקבלת אישור מהרגולטור בגרמניה תוך 6 חודשים, ובכוונתה להפיץ מוצרי קנאביס רפואי בגרמניה ובשוויץ. 

טוגדר תספק לחברה הגרמנית תפרחות קנאביס מיובשות ברמות THC ו- CBD, כאשר מנכ"ל החברה הגרמנית הביע נכונות לרכוש גם מוצרים אחרים על בסיס קנאביס רפואי, כדוגמת שמנים.

ההסכם בין טוגדר לחברה הגרמנית אינו מגדיר כמות מינימאלית להזמנה, אך על פי הדיווח, החברה הגרמנית אישרה בכתב כי בכוונתה לרכוש כ-5 טון מוצר בשנה החל מהשנה הראשונה שבה תהיה רשאית לייצא מוצרי קנאביס רפואי לאחלר האישור הרגולטורי. מחירו של המוצר יקבע בהתאם למחיר השוק בגרמניה בעת כל הזמנה, כאשר נכון להיום מחיר השוק של המוצר בגרמניה עומד על סך של כ-7 אירו לגרם.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ראש הממשלה
  מבין 26/02/2018 11:37
  הגב לתגובה זו
  0 1
  עסוק בנושאים אחרים. נא לתאם אחרי סיום החקירות.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות