מבני תעשיה מעלה תחזית לכל השנה, מצמצמת פעילות בחו"ל

מבני תעשייה מימשה לאחרונה 3% מכלכלית ירושלים תמורת 86 מיליון שקל; ה-FFO בשנת 2017 צפוי לעלות ל-197 מיליון שקל
|
דודו זבידה, צילום: יח"צ

מבני תעשיה מדווחת על תוצאות טובות ברבעון השלישי ומעלה את תחזית ה-FFO לשנה כולה מ-180 מיליון שקל ל-197 מיליון שקל.

הרווח הגולמי (NOI) מנכסים זהים בישראל הסתכם בתקופת הדוח וברבעון השלישי לשנת 2017 בכ-272 מיליון שקל ובכ- 91 מיליון שקל בהתאמה. עלייה של כ-5.3% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

ה-FFO עלה בכ-20% בתקופת הדו"ח לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בתקופת הדוח והרבעון השלישי לשנת 2017 הסתכם בכ-148 מיליון שקל ובכ-52 מיליון שקל בהתאמה, זאת לעומת 123 מיליון שקל וכ-41 מיליון שקל בתקופות המקבילות אשתקד, בהתאמה. 

הרווח הנקי הסתכם בתקופת הדוח בכ-192 מיליון שקל לעומת כ-194 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי לרבעון הסתכם בכ-14 מיליון שקל זאת לעומת 42 מיליון שקל ברבעון המקביל של 2016, הסיבה לכך נעוצה בהפסד מפדיון מוקדם של כ-93 מיליון שקל (מתוכו 59 מיליון שקל ברבעון הנוכחי) ומקיטון בהוצאות הריבית. 

דוד זבידה, מנכ"ל קבוצת מבנה: "אנו שמחים לדווח היום על התוצאות לרבעון השלישי עם גידול של כ-4% ב-NOI  (בישראל -Same Properties) בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד ועלייה חדה של כ-28% ב-FFO בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.
השיפור בתוצאות הינו פועל יוצא של יישום אסטרטגיית החברה להתמקדות בפעילות העסקית בישראל ומימוש נכסים בחו"ל, שיפור ביעילות התפעולית בנכסי החברה, עליית שכר דירה ובשיעורי התפוסה בישראל. כל זאת, לצד הוזלה משמעותית של הוצאות המימון באמצעות מחזור מוצלח של חוב היסטורי. לאור עמידה ביעדי תכניות ההנהלה, אנו מעלים ומעדכנים את תחזית ה-NOI ותחזית ה-FFO  לשנת 2017. במהלך שנה האחרונה שיפרנו מהותית את היציבות הפיננסית, כפי שבא לידי ביטוי בהקטנת החוב הפיננסי נטו, עלייה ביחס הון עצמי לסך המאזן לשיעור הגבוה מכ-30% והורדת החוב הפיננסי ל-CAP באופן משמעותי. בהזדמנות זו, אנו מבקשים להודות לציבור המשקיעים על הבעת האמון בחברה – הבעת אמון שאפשרה לנו להתפתח ולהציג את הישגי החברה".

בתוך כך, בית ההשקעות רוסאריו פרסם הבוקר סקירה למניית מבני תעשיה, והציב את מחיר היעד על 5.8 שקלים, אפסייד של כ-14% על מחיר המניה נכון להיום. 

אביטל איגנר מבית ההשקעות רוסאריו: "אנו "תופסים" את החברה בנקודה מעניינת באמצע הדרך במהלך השינוי הגדול שהיא עושה מאז הניתוק מקבוצת פישמן בשנת 2015. מצד אחד החברה נפטרת ממשקעי העבר (נכסים בעייתיים בחו"ל, פעילות ייזום ברמת סיכון גבוהה בחבר העמים ועוד) ומניעה מהלכים להתמקדות ביתרון היחסי שלה - נדל"ן מניב בישראל על סוגיו. כמו כן, החברה עוסקת בטיוב פורטפוליו הנכסים בישראל והתמקדות בנכסים גדולים יותר בעלי פוטנציאל צמיחת שווי. כל זאת מתבצע תוך שיפור המבנה הפיננסי, יצירת מבנה הון וחוב מאוזנים ויצירת לוח סילוקין נוח אשר אינו נסמך כולו על מיחזורי חוב. כאמור, להערכתנו החברה נמצאת באמצע הדרך וההמשך מצריך עבודה מאומצת בטווח הקצר-בינוני אשר אפשרי נוכח הוכחת יכולותיה של ההנהלה לאורך התקופה. בהתאם להנחות אלו, אנו מעריכים את השווי הכלכלי הראוי לחברה בכ-2.6 מיליארד שקל אשר משקף שווי ראוי למניה של כ-5.8 שקלים, המהווה אפסייד של כ-14% ביחס למחיר השוק הנוכחי. שווי זה משקף מכפיל FFO של כ-13.5". 

מבני תעשיה, הינה חברת נדל"ן בינלאומית העוסקת בתחומי נדל"ן שונים לרבות יזום, הקמה, רכישה וניהול של מבנים בארץ ובחו"ל, המיועדים להשכרה, לתעשיה (כולל מלאכה, אחסנה ולוגיסטיקה), למסחר, למשרדים וכן בפעילות יזום ומכירה של דירות למגורים בישראל. מבני תעשיה פועלת במישרין ובעקיפין בישראל וכן במערב אירופה, צפון אמריקה וחבר העמים. לאחרונה שינתה החברה את הפוקוס ועברה להתמקד בפעילות מקומית (בעבר חלק מרכזי של הפעילות היה בחו"ל).
 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות