דקסיה ישראל מוכר תיק אשראי של 1.5 מיליארד שקל להראל ולכלל

|
(1)
בענף האשראי

בנק דקסיה ישראל חתם אתמול על הסכם עם הראל ועם כלל למכירת תיק אשראי מוניציפאלי בהיקף של כ- 1.5 מיליארד שקל. עסקה זו מהווה פריצת דרך בשוק הישראלי כעסקה ראשונה למכירת תיק אשראי מוניציפאלי, וזכתה להתעניינות וביקוש רב מצד השוק.

מדובר בצעד משמעותי ראשון ביישום האסטרטגיה והמודל העסקי החדשים של הבנק שאושרו לפני כחודשיים. מכירת התיק, שכפופה לאישור בנק ישראל, נועדה לשחרר עודפי הון שרותקו לצורך עמידת הבנק במגבלות בנק ישראל על ריכוזיות לווים, ובשלב השני, לחלק דיבידנדים מיוחדים בהיקף כולל של כ 500 מיליון ש"ח. הבנק ימשיך לנהל את תיק האשראי מול הלקוחות כבעבר.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בהתאם לתכנית האסטרטגית החדשה של הבנק, צפויה עלייה משמעותית בתשואה על ההון של הבנק מרמה של 5.5% בשנת 2016 לרמה של מעל 10% משנת 2019, יחד עם המשך שמירה על רמת הלימות ההון הגבוהה והאיכותית במערכת הבנקאית.

מנכ"ל בנק דקסיה ישראל, אוליבייה גוטמן, מסר שמכירת תיק הלוואות מוניציפאליות מהווה מהלך משמעותי באסטרטגיה החדשה, היא ייחודית וראשונית במערכת הבנקאית וצפויה לשפר את התשואה להון תוך חלוקת דיבידנדים. מהלך זה מהווה תשתית למודל עסקי חדש לבנק, תוך ניצול הידע המעמיק והמקצועיות הייחודית של הבנק בסקטור המוניציפאלי, לפיתוח שיתופי פעולה עם גופים מוסדיים והרחבת פעילות הבנק.

מכירת תיק האשראי נעשתה בהובלת המשנה למנכ"ל הבנק, זהר צאלים, בליווי בית ההשקעות ווליו בייס (Value Base), בהובלת המנכ"ל עידו נויברגר. מצד הרוכשים העסקה נוהלה ע"י סמנכ"ל ומנהל מחלקת אשראי בהראל, איציק טוויל, וע"י סמנכ"ל בכיר ומנהל אגף אשראי והשקעות אלטרנטיביות בכלל, קובי שלום. הבנק יוצג על-ידי עו"ד גל פיינגולד ממשרד מיתר והראל וכלל יוצגו על-ידי עו"ד יונה גושן-גוטשטיין ממשרד אגמון.
 
בנק דקסיה ישראל מעניק שירותי בנקאות לסקטור המוניציפאלי ומרחיב את פעילותו למימון תאגידים בעיקר בעסקאות הנשענות על פעילות עם הסקטור הציבורי. הבנק פעיל בשוק ההון באמצעות הנפקת אגרות חוב בבורסה. בנק דקסיה ישראל מדורג AA- (עם השלכות חיוביות בעקבות ההודעה על התכנית האסטרטגית החדשה) ע"י חברת S&P מעלות.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מציע לרשות ני"ע ובנק ישראל לבחון את טיב ההתקשרות
  חתם ותיק 02/12/2019 15:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בין המשנה למנכל לבין ווליו בייס
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות