אלכס ספיר זכה במכירה פומבית לקניית מלון במנהטן ב-815 מיליון שקל

החברה תפעל באופן מיידי לקבלת הלוואה בנקאית למימון רכישת מלון ברובה הסוהו
|
אלכס ספיר, צילום: יח"צ

חברת ספיר קורפ 0% ספיר קורפ 401.9 0% ספיר קורפ בסיס:401.9 פתיחה:401.9 גבוה:401.9 נמוך:401.9 תמורה:981 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: (ASRR), לשעבר חברת אי ג'י אר אי, מדווחת היום כי חברת Crosby 9 (להלן: קרוסבי), המוחזקת על ידה בשיעור של 50%, היא הזוכה במכירה הפומבית, במסגרתה הוצע למכירה בית המלון ברחוב קרוסבי ברובע הסוהו של מנהטן. קרוסבי תשלם תמורת המלון סכום כולל של כ-205 מיליון דולר (כ-815 מיליון שקל).

מדובר במלון, שכנגדו קיימת הלוואה בנקאית בהיקף של כ-260 מיליון דולר, ושקרוסבי חתמה אשתקד על הסכם עם הבנק, כי במידה והיא תהיה הגורם שיזכה במכירה הפומבית, היא תשלם סכום של 205 מיליון דולר.

כתוצאה ממימוש האופציה להיכנס בנעלי בעלי השליטה בעסקה, רשמה ASRR בדו"חות הרבעון השלישי של 2014 עלייה של כ-27 מיליון שקל בהונה העצמי, סכום המבטא את חלקה של החברה (50%) בשווי ההשקעה. עליה זו בתוספת הנפקת הזכויות שבוצעה בחודש יולי 2014, היו הגורמים המרכזים לגידול של פי 4 בהונה העצמי של החברה בסוף הרבעון השלישי של השנה, לרמה של כ-84.7 מיליון שקל.

בעקבות ההודעה על זכייתה במכירה הפומבית, תפעל קרוסבי, בה שותפה ASRR עם המיליארדר האמריקני ג'רארד גז, באופן מיידי לקבלת הלוואה בנקאית לצורך השלמת העיסקה.

המלון הנרכש הינו בית מלון מפואר, הממוקם בין הרחובות קרוסבי ולאפייט במנהטן, אשר ברובע סוהו בניו יורק, ומכיל כ- 260 חדרים, וכן אולמות כנסים ואירועים, ומסעדה.

השותף האמריקני של ASRR, ג'רארד גז, הינו איש עסקים מבוורלי הילס, השולט באימפריית ג'ינס בינלאומית בעלת מותגים רבים, וכן המייסד של רשת המסעדות ובתי המלון בודהה בר.

ASRR מציינת, כי העברת הזכויות במלון תתרחש במועד שיקבע על ידי שני הצדדים והכונס, והיא צפויה להתרחש צריך להיות בין 30 ל-60 ימים ממועד הרכישה. העברה של יתרת התשלום לבנק תתבצע במועד הרכישה.

כדי לממן את חלקה בעסקה, ולמימון פעילותה השוטפת, גייסה אי ג'י אר אי בחודש אוגוסט האחרון סכום של כ-70 מיליון שקל, בהנפקת זכויות של מניות, ובהנפקת סדרה של איגרות חוב לציבור המשקיעים בתל-אביב.


ASRR הינה חברת נדל"ן ציבורית, הפועלת בעיקר בשוק בארה"ב. לחברה מספר נכסים ברחבי ארה"ב, וכן נכסים בגרמניה ובישראל. השליטה בחברה עברה בשנת 2014 לידי ASRR LEGACY, שבשליטת אלכס ספיר ורותם רוזן. מנכ"ל החברה הינו מר דני אבידן.

אלכס ספיר ורותם רוזן הינם במקביל מנהלי קבוצת ספיר אורגניזיישן. ספיר חולשת על נדל"ן מניב בארה"ב, מרביתו במרכז מנהטן שבמדינת ניו-יורק, בשטח כולל של כ-6.5 מיליון רגל מרובע, ובשווי המוערך בכ-3 מיליארד דולר. הקבוצה צברה עוצמה רבה בשוק האמריקני בעקבות המשבר שפקד את השוק ב-2008, אז ניצלה הקבוצה שורה של הזדמנויות עסקיות שהניבו לה רווחיות גבוהה, ומיצבו אותה כאחת מהשחקניות המובילות בשוק הנדל"ן של ניו-יורק. בתאריך 12.1.2015 תפתח מסעדת היוקרה ZUMA בהשקעה של כ-30 מ' דולר, בבנין המטה של ספיר אורגניזיישן שבשדרות מדיסון 261 בניו יורק ובשטח של 2,500 מ"ר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות