מכה לסינקוויל של טבע: הנוגדן של המתחרה סנופי מסתמן כיעיל יותר

ד"ר יואב קידר מכלל פיננסים ברוקראז', "לאור ההישג של סנופי על התוצאות עם סינקוויל להיות חזקות מאוד כדי להיכנס למשחק"
|
מפעל טבע

חדשות לא טובות ל טבע -1.19% טבע 3,478 -1.19% טבע בסיס:3,520 פתיחה:3,520 גבוה:3,531 נמוך:3,472 תמורה:24,992,582 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . ענקית הפארמה הישראלית שעובדת על פיתוח הנוגדן, סינקוויל, לטיפול בחולי אסטמה בינונית עד קשה, צפויה להתקל בתחרות לא פשוטה מכיוון הנוגדן המתחרה של חברת סנופי, שמסתמן כיעיל יותר. נראה כי בניגוד לסינקוויל שמתרכז בשיפור תפקודי הריאה, הדופילומאב, מסתמן כיעיל בהפחתת שיעור ההתקפים של החולים.

בשבוע שעבר פרסמו חברת התרופות המתחרה, סנופי (SNY) והשותפה רג'נרון (REGN) בכנס איגוד רפואת החזה האמריקאי נתונים מרשימים ממחקר שלב II עם הנוגדן Dupilumab לטיפול בחולי אסטמה קשה. במחקר, הפחית השימוש בתרופה את שיעור ההתקפים ב-87% ביחס לקבוצת הביקורת. הנוגדן של סנופי ורגנרון חוסם קולטנים ל-IL-4 ול-IL-13 ונראה עכשיו כי חסימה שלהם עשויה להוות Master switch בטיפול העתידי בחולי אסטמה ואלרגיה.

מנגד, הנוגדן Cinquil של טבע תוכנן אף הוא לפעילות באסטמה בינונית עד קשה בחולים עם רמות אאוזינופילים גבוהות בדם או בריאה, והוא הנוגדן המתקדם היותר מבחינת זמני פיתוח לאסטמה אאוזינופילית מאשר זה של סנופי.

הנוגדן אשר נרכש בזמנו על ידי ספלון הועבר לפיתוחה של טבע ונמצא כעת בעיצומו של ניסוי שלב III ב-300 חולים. בניגוד ל-Dupilumabשל סנופי, סינקוויל חוסם את המתווך אינטרלוקין 5. באשר ליעדי הניסוי המשניים - הנוגדן לא השיג מובהקות בהפחתת מספר ההתקפים אך השיג מובהקות בשיפור בתפקודי ריאה."

ד"ר יואב קידר, יועץ מומחה בכלל פיננסים ברוקראז' לחברת טבע מצביע על הבעיה של החברה הישראלית ומסביר, "הבעיה היא שהיעד הראשי של המחקר של טבע הינו שיפור בתפקודי ריאה - לא הפחתה בשיעור ההתקפים. כמו כן טבע עובדת על גרסת הזרקה תת עורית משום שהנוגדן שלה ניתן בעירוי חודשי בעוד ש-Dupilumab ניתן בזריקה שבועית. כך או כך, לאור ההישג של סנופי על התוצאות עם סינקוויל להיות חזקות מאוד כדי להיכנס למשחק לאורך זמן למרות יתרון זמני הפיתוח של טבע."

על הפוטנציאל המסחרי של הפיתוח אומר קידר, "למרות הציפיה להשקה ב-2016 - אנו מעריכים כי ההנהלה החדשה (של טבע מ.א) אינה שמה יהבה על הסינקוויל כמציל הלאומי. אם בכל זאת טבע תנחל הצלחה עם התרופה, הרי שפוטנציאל המכירות אל תוך שוק האסטמה – תחילה בחולים קשים ואחר כך באוכלוסיות נוספות, עשוי היה במקרה של הצלחה מסחרית להיות לא מבוטל. מספר החולים עם אסטמה אאוזינופילית שאינה בשליטה מוערך על ידינו בכמיליון מבוגרים בארה"ב – בעוד שמספר החולים באסטמה שאינה נשלטת שאינה אאוזינופילית עומד על 2-3 מיליון מבוגרים."

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות