ממשיכים לצמצם: להמן ברדרס מפטרת עוד 850 עובדים

ענקית ההשקעות לא מסתפקת בפיטורים של 1,200 עובדים במחלקת הסאב-פריים של החברה בחודש שעבר. ממהרת להודיע על פיטורים של עובדים נוספים וצמצום פעילות בסקטור המשכנתאות, לא רק בארה"ב אלא גם מבחוץ
|
ממשיכים לצמצם: להמן ברדרס מפטרת עוד 850 עובדים

ענקית ההשקעות, ליהמן ברדרס, והחתם הגדול ביותר בתחום אגרות החוב המגובות בנכסים בארה"ב, הודיעה היום כי תקצץ 850 משרות נוספות בשל ירידה משמעותית בפעילות המשכנתאות של החברה, ברחבי ארה"ב וגם מחוץ למדינה.

החברה תסגור את יחידת המשכנתאות שלה בקוריאה, בעוד שתחום ההלוואות ברחבי ארה"ב ובריטניה יעבור תהליכי התאמה. המהלכים אותם תבצע להמן יעלו כ-20 מיליון דולר לאחר מיסים.

בחודש שעבר, להמן ברדרס הודיעה כי תסגור את יחידת משכנתאות הסאב-פריים; פעולה זו הביאה לצמצום של 1,200 משרות בחברה ועלויות של 54 מיליון דולר. אותן ההלוואות לאנשים בעלי הסטוריית אשראי גרועה תידלקו את שוק המגורים בארה"ב בעשור הנוכחי. בעוד שחברות הברוקראג' כמו ליהמן ברדרס ו- Bear Stearns גרפו רווחים נאים מהנפקת אגרות חוב כנגד אותן המשכנתאות. בכך, בעצם נהנו אותן החברות מהמרווח הפיננסי הרחב שנגזר מאותה הפעולה, עד לפרוץ מהשבר המהלך נראה כמבטיח ובעל סיכון מינורי ביותר.

בתוך כך, הודיעה החברה כי היא מאחדת את פעילות המשכנתאות למגורים ברחבי ארה"ב אירופה ויפן תחת השם: Lehman Mortgage Capital. היחידות המאוחדות יכללו את השירותים של Aurora Loan, Libertus, ו- ELQ Hypotheken.

"אנו עכשיו מנהלים עסקים שתואמים את הסביבה העסקית שנוצרה בשווקים, כך אמר Ted Janulis, ראש חטיבת המשכנתאות בלהמן ברדרס בהצהרה רשמית. " אנו נמשיך לחפש אחר הזדמנויות אחרות בשווקים העולמיים", כך הוסיף.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות