בועז שוורץ מנכ"ל דויטשה בנק ישראל מתייחס לתכנית ייעול הבנק

דויטשה בנק יוצא בתוכנית ייעול אשר תחסוך לבנק 3 מיליארד אירו. התוכנית תתפרש על פני ארבע השנים הקרובות והיא צפויה להסתיים עד סוף 2022. לפי התחזית, מדובר בתהליך הייעול האחרון של הבנק בהליך השיקום שלו. אז מה צפוי לקרות?

|
(1)
ביז 233, צילום: ויקיפדיה
התוכנית
דויטשה בנק יצא בצעדי ההתייעלות נרחבים על מנת לאפשר גדילה וצמיחה של הבנק. התוכנית כוללת: צמצום עלויות מטה, הפסקת מכירות ומסחר של מניות בין-לאומיות, הפסקת פעילות עסקי הריביות, יציאה מנכסים ומעסקים גלובליים של הבנק, יציאה מפעילות ניירות ערך וצמצום פעילות כללית לכדי פעילות של בנקאות השקעות בלבד.   
הליך צמצום בהוצאות הבנק צפוי לחסוך לבנק כ-17 מיליארד דולר עד סוף שנת 2022 ובכך לסייע לו לחזור חזרה למסלול של צמיחה וגדילה.
במקביל הבנק ימשיך להציע שירותים פיננסיים אחרים תוך התמקדות בחברות ולקוחות אירופאים בתחום הבנקאות הקמעונאית, חיזוק חטיבות ניהול הנכסים, חטיבת המסחר במטבעות, ניהול מזומנים ומימון סחר. בתחום המניות, הבנק ישמר את המחלקה ממונה על תחום זה ותספק שירותים חלקיים, זאת מתוך הבנה כי מדובר בתשואה גבוהה של 8% על ההון המוחשי שהבנק מעוניין להמשיך ולשמר. 
הצמיחה
בדויטשה בנק צופים הפסד נקי של 2.8 מיליארד אירו (3.1 מיליארד דולר) ברבעון השני של השנה הכלכלית בשל הבנייה מחדש המתוכננת. הבנק הגרמני הקים יחידה  לפירוק החטיבות הלא רצויות, שתנהל את התוכנית החדשה של הבנק המוערכת בשווי של כ-74 מיליארד אירו בנכסי הון סיכון.
תוכנית ההתייעלות יכולה להביא להפסד של 2.8 מיליארד דולר ברבעון השני של שנת 2019 וכרגע אין לבנק צפי להיות ריווחי עד לשנת 2021, אך התחזית היא טובה ומציגה צמיחה חזרה, אומנם איטית יותר, אך במגמת שיפור עד סוף שנת 2022.  
ההתייחסות של בועז שוורץ, מנכ"ל דויטשה בנק ישראל
בועז שוורץ, מנכ"ל דויטשה בנק ישראל: "דויטשה בנק יצא במהלך נרחב על מנת לצמוח ולשגשג מחדש. מדובר במהלך חיובי שיאפשר לבנק להתמקד באזורים שמבחינה היסטורית כבר הוכח שהבנק הצליח בהם.
הבנק עשה צעדים ליישום תוכנית הייעול וחלק משמעותי מעלויותיה משתקף בתוצאות הרבעון הנוכחי של הבנק. לולא החשבנו את עלויות אלה הבנק היה מגיע לרווחיות. בחטיבות היציבות שלנו ההכנסות לא השתנו או צמחו. אנו צופים כי בתום תוכנית הייעול, שנת 2023 תהיה שנה של פריחה וגדילה משמעותית של הבנק ואנו נרגשים מכך מאד".  
דויטשה בנק הינו תאגיד ענק בין-לאומי המציע שירותים פיננסיים ברחבי העולם. המטה המרכזי של הבנק ממוקם בפרנקפורט, גרמניה. הבנק נמצא בלמעלה מ-75 מדינות באירופה, אמריקה ואסיה. סניף דויטשה בנק ישראל הוקם בשנת 2000 בתל אביב עם 25 עובדים, בראשות המנכ"ל בועז שוורץ.
שוורץ ייסד את דויטשה בנק כאחד הבנקים הזרים המובילים בישראל עם נתח שוק רחב ומגוון רחב של שירותים, החל במימון תאגידים, מימון שווקים, בנקאות מוסדית, בנקאות פרטית ועוד. דויטשה בנק נחל הצלחה רבה בישראל לאחר שהגיע למחזור הכנסות שנתיות של 150 מיליון דולר והינו גוף פיננסי יציב המקיים קשרים מקומיים רבים עם חברות ענק ותאגידים.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אני תמיד חושב שהתוכן על בועז שוורץ הוא מעולה, איש מבריק (ל"ת)
  מעניין 19/08/2019 20:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות